Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość głodna

Jak długo jadły Wasze dzieci w nocy?

Polecane posty

Gość głodna

Karmiłam moją córkę w nocy do 9 m-ca piersią. Potem przestałam, ale ona ciągle się budziła i płakała, więc zaczęłam jej dawać czasem herbatkę a potem wodę. Ale po jakimś czasie znów płacz i musiałam podawać mleko-modyfikowane. Potem znów okres odzywczajania i picia czasem wody. teraz córka skończyła rok i już mówi, więc w nocy budzi się woła "amu", więc muszę jej dawać. I stąd moje pytanie-jak długo jeszcze? Słyszałam, że nawet 3letnie dzieci potrafią domagac się jedzenia w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek przestał jadać w nocy po odstawieniu od piersi - kiedy miał pół roku :-) Pediatra mówiła mi żeby się nie przejmować tym, bo półroczne dziecko wypijając dużą porcję mleka na dobranoc, nie jest w nocy głodne. Najwyżej może chcieć mu się pić - gdy w pokoju jest suche powietrze lub jest zbyt ciepło (np. latem) Myślę że Twoja córcia poprostu tak się przyzwyczaiła (w końcu dość długo karmiłaś piersią :-) ) i jest jej z tym dobrze :-) Rozumiem że jest to dość uciążliwe dla Ciebie (mam na myśli nocne wstawanie) ale niestety konkretnego pomysłu jak temu zaradzić nie mam :-( Liczę jednak że odezwą się osoby mogace podać jakiś złoty środek :-) Pozdrawiam i całuję córcię 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja Gabrysie odstawilam od NOCNEGO karmienia jak miala 15 miesiecy (w dzien nie karmilam juz dwa m-ce wczeniej) maz wtawal 3 noce z rzedu, przytulal mala i po tych 3 nocach odstawila sie, bez zastepnikow typu butelka z woda zamiast cyca. ale budzila sie jescze czasem w nocy do chwili kiedy wynieslismy sie spac do drugiego pokoju-od tego czasu przesypia cale noce! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojjjj wspolczuje...🌻 ale ktos dobrze powiedzial ze moze to przyzwyczajenie o nie czysty glod,chyba ze juz twoje mleczko nie tak dobre , nie moze mala sie najesc, moja jak miala 6 tyg przespala cala noc (tyle ze sztuczne mleko) tera zasypia o 19-20 budzi sie ok 6-7 , a ! pamietam ze 2-3 razy obudzila sie z placzem ale nie podalam jej ani jesc ani pic zeby sie nie przyzwuczaila i zeby nie weslo jej to w nawyk,tylko spowrotem ja bobujalam do snu,wiedej sie nieobudzila:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaba
moje dziecko ma 4 miesiace i nadal je co 3 godz!jest karmione bebiko 1,powinnnismy wprowadzic juz bebiko 2 z kleikiem ale maly mial mocne kolki i lekarz zabronil,zaniedlugo musze wrocic do pracy i nie wiem jak dam sobie rade z tym wstawaniem w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padlinka Jak tam Twoja glukoza??? Do autorki. Przyznam,że dokładnie nie pamiętam ile czasu moja córka doiła mleko w nocy.Ale pewnie około 18m-cy.Pamiętam,że odstawiłam jej mleko po wizycie u dentystki,ktora nas nastraszyła prochnicą.I wtedy był koniec nocnego karmienia. Niestety mała piła zamiast mleka -wode.Ale to nie było takie uciazliwe,bo woda zawsze była przygotowana na stoliku i tylko trzeba było jej podac butelke;) Teraz moja córka ma 2lata i 7m-cy i od moze 4 czy 5 miesiecy nie pije w nocy. Tyle tylko że moja córka bardziej była przywiązana do tego,żeby sobie possać smoka(z butelki)niż tak naprawde chciało jej sie pic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głodna
Dziękuję Wam za wypowiedzi 🌻 No coż, wygląda na to, że jakoś będę musiała to przeżyć ;) Ktośka z w-wy, ja właśnie też zaczęłam podawać córce wodę po nastraszeniu mnie przez dentystkę próchnicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swirek72
moje dziecko ma 4 latka i niestety budzi sie w nocy okolo 3 , 4 na mleko i nie potrafie mu nie dac tak sie wydziera!!! moze macie jakies pomysly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pół godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz... Czterolatek wszystko bardzo dobrze rozumie.Rozumie tez to,że od picia mleka w nocy zęby mu się niestety popsuja:( Wytłumacz to dziecku i powiedz,że od tej nocy już więcej nie dasz mu mleka do picia. Ja się obudzi to przypomnij mu to o czym rozmawiałas z nim wieczorem i podaj mu wodę. Jeżeli będzie się darł,to na pewno kiedys przestanie,bo mu się znudzi.Zreszta dziecko o tej godzinie( w nocy) jest rozespane i pewnie chętnie dalej by pospało. Moja mała miała 18m-cy i zrozumiała,ze po wieczornym wypiciu mleczka,trzeba umyć ząbki i do rana już nic nie jemy,nie pijemy mleczka,ani soczków,żeby zabki były białe i zdrowe.Przyjęła do wiadomosci i wprowadziłysmy w czyn. Myślę,że wszystko zależy od tego,jak wytłumaczysz dziecku dlaczego nie należy pic mleka w nocy.Bo nie nalezy,ze względu na zęby. Może przez trzy albo cztery nocki będziesz miała lekki problem.Ale przynajmniej dowiesz się kto u Was w domu rzadzi ;););) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11111111
swirek72 Twoje dziecko sie wydziera bo doskonale rozumie,ze w ten sposób osiągnie swój cel ,to duży chłopiec i należy być wobec niego bardziej konsekwentnym ,moze podrze sie przez kilka nocy ale jak sie w końcu przekona,że nic nie wskóra to da sobie spokój,nie daj sie terroryzowac płaczem,wytłumacz mu przed snem,ze dzisiaj w nocy nie będzie mleka i trzymaj sie tego-nie dawaj,może pomysł z ząbkami ,które musza byc czyste jest dobry albo powiedz ,ze butelka sie zepsuła i trzeba ja juz wyrzucic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój Przemek zajadał się mlekiem w nocy do 6 roku życia...ewenement czy po prostu żarłoczek. Dodam jeszcze że zawsze był chudziutki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×