Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie znam niestety

Znacie jakies przyspiewki weselne?Najlepiej smieszne Plisss

Polecane posty

Gość tradycja tradycją
to sa akurat typowe wiejsckie przyspiewki, u nas w rodzinie nigdy nic takiego nie było. Jak dla mnie bardziej wulgarne niz smieszne ( moze z paroma wyjatkami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwna jesteś ty wyżej
wiejskie? może ludowe prędzej? wieśniackie to jest twoje podejście do sprawy, nie podoba ci się to nie czytaj. Topik przeznaczony dla ludzi o niezłym poczuciu humoru a nie dla nowobogackich buraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurka pazurka
możesz napisać gdzie tu niby są jakieś wulgaryzmy czy wulgarne teksty? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja tam wolę wiejske wesela
To dopiero są wesela nie takie jak w mieście, inna zyczliwośc, goscinnośc i super zabawa. No i jeszcze jedno niektórzy niech nakarmią swoich gosci asfaltem ze swojego miasta no bo przeciez te różne smakołyki tez są wieśniackie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolipopss
niektóre z podanych są właśnie z okresu ludowego ale wiele z nich jeszcze się śpiewa na weselach :D nie widzę tu żadnych wulgaryzmów, może i są trochę sprośne ale jak rodzina się świetnie bawi i nikomu tym krzywdy nie robi to nic tylko się bawić i śpiewać ;) ja osobiście lubię różne przyśpiewki na weselach, jest zabawnie, śmiesznie i każdy się bawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię zimę
no tak z 1 strony są chamskie teksty ale to pewnie prowokację ktoś napisał ;) z tym oj dana oj dana to się spotykałam nie raz ale inne wersje były:D Młoda ma kałamarz, młody wieczne pióro, jak pójdą do izby otworzą se biuro... :) Śpiewam sobie śpiewam, śpiewać nie przestane do puki od młodego flaszki nie dostane Dobra była wódka i dobry był kołoc a ty nas muzyczko do młodego prowodź. Wesele, wesele ,jutro poprawiny, za dziewięć miesięcy przyjdziemy na chrzciny. Masz tu Panie młody słoiczek musztardy jak sobie posmarujesz zawsze będzie twardy. :D Kto w styczniu urodzony jest ma wstać ma wstać ma wstać kieliszek swój do ręki weź i wypij aż do dna. Jak żeś wypił to se nalej a butelkę podaj dalej jak żeś wypił to se nalej a butelkę podaj dalej. Kto w lutym urodzony jest ma wstać ..... (i tak przez 12 miesięcy, goście mogą zobaczyć jaki kto jest znak) A teraz idziemy na jednego ! A teraz idziemy wódkę pić ! Jak żeś wypił to sobie nalej a butelkę podaj dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię zimę
póki* skopiowałam z błędem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolus
Słychać jakieś wrzaski, słychać jakieś krzyki, przywiozły Wam prezenty Ciocie z Ameryki. Dobry wieczór Państwu, ale nie każdemu, tylko Pannie Młodej i Panu Młodemu. Na samym początku śpiewania Naszego, życzymy Parze Młodej szczęścia największego. Masz tu Pani Młoda zielone jabłuszko, żebyś nie wpuszczała sąsiadów na łóżko. Masz Ty tutaj Młody Ty tego balona, spuścisz se powietrze będziesz miał kondona. Masz ty Pani Młoda tu troszeczkę siana, będzie chciał od tyłu podłóż pod kolana. Masz tu Panie Młody kawałek ogórka żebyś w nocy wiedzioł gdzie u młodej dziurka. Masz tu Pani Młoda ten kieliszek soli żebyś zobaczyła jak pierwszy raz boli. Masz tu Panie Młody pieprzu odrobinę jak ci sama nie da wsyp jej pod pierzynę. Masz tu Pani Młoda kawałek łańcuszka jak będzie uciekał przywiąż Go do łóżka. Masz tu Panie Młody worek nylonowy jak się twój zepsuje będzie zapasowy. Masz tu Pani Młoda ten tłuczek dębowy, ażebyś mu wybiła wszystkie panny z głowy. Masz tu Panie Młody ten proszkowy kisiel żeby stał ci w nocy jak u wozu dyszel Masz tu Pani Młoda ten kawałek kija, żebyś się broniła jak cie będzie bijał Hej Ty Panie Młody nie wiesz co ci leci, oto jest instrument do robienia dzieci. Masz tu Pani Młoda marcheweczkę z pola, jak nie będzie męża to se strzelisz gola. Masz tu Panie Młody tą małą tareczkę, będzie pyskowała przytrzyj jej mordeczkę Wszystko żeśmy dali do Waszej chałupy, tylko nie daliśmy papieru do dupy. Życzymy Wam życzymy z serduszka całego, siedem pięknych córek i syna jednego. A teraz Wam zaśpiewamy trochę z innej beczki, życzymy Wam sześciu synów i jednej córeczki. Dziękujemy gościom, że wszyscy słuchali, a żeby się goście do nieba dostali. Teraz Wam życzymy wszystkiego dobrego, bawcie się tu ładnie do rana samego. Dziękujemy orkiestrze, że nam też przygrała, żeby ona za to połówkę dostałą. Nawet tak w kościele organy nie grały, jak na tym weselu dziady zaśpiewały. Jak pięknie mi się składa nutka do nutki przy mnie jesteś grajku o taki malutki. A te muzykanty są z pod Biskupcowa jeden jest bez zębów drugi to niemowa. My sobie śpiewamy jak te leśne ludki, a Pan Młody gapa nie przyniósł nam wódki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak dla was wulgarne
prymitywne przyśpiewki są oznaką poczucia humoru, to współczuję. :o Zrozumcie też, że nie trzeba byc wcale nowobogackim na ą i ę, aby czuć się czymś takim zażenowanym. Na szczęście nigdy nie byłam na weselu, gdzie ktoś śpiewałby coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odezwało się państwo
no cóż miastoki poczucia humoru nigdy nie miały , typowa "szlachta" :D wasze wesela muszą być nudne, zero poczucia humoru błeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tych co bolą przyśpiewki
mają jakieś kompleksy. Może niech wypowiadają się osoby których interesuje temat? bo reszta pomarańczek robi syf z tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość incorrect
No tak, jeśli komuś się faktycznie nie podoba, to komentować nie powinien. Tu chodzi o dobrą zabawę i żeby można się było pośmiać. A jeśli chodzi o to czy ktoś jest ze wsi czy z miasta to nie ma znaczenia. Że tak powiem na wsiach ludzie też mają kulturę i to nieraz lepszą niż "miastowi". Co do przyśpiewek. Jako dróżki, pamiętam tylko kilka zwrotek. U Młodego Jedziemy jedziemy do młodego pana nie możemy trafić od samego rana. Dzień dobry rodzice jak się tu miewacie, przyszłyśmy po syna, nie wiem czy nam dacie. A jak nam nie dacie, same go weźmiemy, ani Wam za niego nie podziękujemy. A ty młody Panie stańże na widoku przypniemy Ci bukiet do prawego boku. **(w razie gdyby w drzwiach stanął ktoś inny) Myśmy tu posłane bo młodego Pana a wyście nam dali starego barana. A więc młody Panie stańże na widoku przypniemy Ci bukiet do prawego boku. Do prawego boku i po prawej stronie żebyś nie zapomniał o swej przyszłej żonie. Rodzice kochani, błogosławcie syna, bo go Wam zabiera droga mu dziewczyna. U Panny młodej: Rodzice kochani otwierajcie wrota wieziemy Wam księcia ze szczerego złota. Ze szczerego złota ze samych kamieni prosimy Was goście byście nas przyjęli Anetko kochana otwieraj pałace wieziemy Tomusia ale bardzo płacze A ty młoda pani, cóżeś taka biała widać żeś jest twarda nie będziesz płakała Pobłogosławcie Im rodzice kochani i jedziemy prosić Częstochowskiej Pani. U nas śpiewamy też przeróbki piosenek np takie: (zasiali górale) Zasiali górale niepokój, niepokój Czy w górach śnieg spadnie w tym roku, w tym roku Bo jeśli nie spadnie to biada, to biada I zejdą górale na dziada na dziada *** (w murowanej piwnicy) Politycy z prawicy, śledzili tych z lewicy zajrzeć chcieli im do akt żeby zdrady odkryć fakt W super tajnej piwnicy Siedzieli podziemnicy kazali se teczki dać Nie mogli se połatać *** (góralu czy Ci nie żal) Gdy goryl na spluwę spodziera I klatę naprężyć ma chęć Ma minę Shwarcenegera I lepiej spod lufy mu zejdź Gorylu czy Ci nie żal? Gorylu twardy jak stal Gorylu celuj i wal Już tylu wbiłeś na pal *** (wszytskie rybki) Brać łapówki kazdy może ciu laj la ciu laj la laj Dać się złapać nie daj Boże ciu laj la culaj la laj Hojne dary dostać od wiary ciu laj la culaj la laj I nie ponieść za to kary oj ładny ładny to kraj *** (Szła dzieweczka) Szła dzieweczka do laseczka poboczem drogi a haha Niosły ją do myśłiweczka jej zgrabne nogi a ha ha Myśliweczku chłopie złoty bardzom Ci rada a ha ha Ale zapłać 200 złotych taniej nie nada a ha ha Jest taka agencja jest taki dom Gdzie męska frekwencja rośnie hardo Tu wzrasta potencja jesteś jak byk Zachodnia licencja a wschodni szyk. *** (pytała sie pani) Pytała sie pani każdego doktora co zrobić by z tego nie było bachora A wszyscy lekarze mówili to samo Nim coś się pokaże, najlepiej wyjść za mąż ** (Starzy ludzie powiadali, że hahary wyzdychali) Jednej partii partia jedna zarzucałą że jest wredna Jak pies z kotem żyją o stołki się biją Dyskutują w kupie wszystkich mają w ehhh.. *** (Jak długo na Wawelu) Za długi PRL'u płacimy jeszcze dziś Choć pusto nam w portfelu czas do europy iść Pijemy proste wino, bo forsy ciągle brak Wejdziemy z gębą siną na Europejski szlak ** (Ach jak przyjemnie) Ach jak przyjemnie w sejmowej ławie spać Gdy płynie płynie woda poselska chrapie brać Ach jak przyjemnie, nie zbudzi Cię tu nikt Gdy czasem nadaramnie guzikiem robisz pstryk ** (Jarzębina czerwona) W barze zbiła mnie żona, gdym sobie piwko pił W barze zbiła mnie żona, bom trochę w pięty był Biła niezagrożona, miała do tego dar Tak mi żona szalona wybiła z głowy bar. *** (siadła pszczółka) Siadła pszczółka na mej dłonii z dłoni dała sus Dzięki temu starej mojej zrobił się duży biust. Od tej chwili, moi mili by ten utrzymać stan Gdy się moja stara skrzywi ja pszczółkę wrzucam tam. ** (głęboka studzienka) Głęboka panienka, INTELEKTUALNIE Pokochałą Zenka, co pije i kradnie Dziwili się ludzie, że żyją przykładnie Choć ona głęboka on płytki.. MORALNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jsbach
SamurajPL komentujesz a nawet pisać poprawnie nie umiesz. Gram na weselach już 25 lat i wiem jedno - gdzie jest szlachta to wesele jest do bani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 13f
Skacze Kaśka do pułapu, a cycami chlapu-chlapu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrrrinkka
Teściowa teściowa ugryzły ją żmije Zmije wyzdychaaały a teścowia żyje :p oj dana oj dana oj dana oj dana żmije wyzdychały a teściowa żyje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k1wox
Elusiu Elusiu przyjdą takie zmiany Jedna noga z kraja a druga od ściany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k1wox
a co do komentarzy???? temat przyspiewki?????jest to zwyczaj ludowy od wielu wielu lat, tradycja, więc kulturalny człowiek akceptuje coś takiego . a jeśli nie kultury osobistej nie posiada bądź jest na niskim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wychowałam się na wsi
byłam na niejednym wiejskim weselu słyszałam wiele ludowych przyśpiewek.Nie mam nic przeciwko przyśpiewkom ale niektóre z 1 strony są naprawdę prymitywne wręcz niesmaczne... Nie byłabym zachwycona gdyby ktoś na moim weselu śpiewał "nie otwieraj pyska" wybijaniu zębów czy całowaniu w tyłek kota.Zabawa ,zabawą ale wszystko powinno mieć umiar i jakaś granicę dobrego smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sakhmet
wiecie co, byłam już na ok 13 weselach (mam 25 lat i ogroooomna rodzine;) ) czesc z nich typowo "miastowych", przyjecia z jazzem w tle, wykwintne jedzenie, zorganizowane w jakimś zameczku, a część typowo "wiejskich" ze swoiskim żarciem, przyśpiewkami, kapelą z poczuciem humoru. Muszę przyznać że te miastowe wesela maja na noc do wiejskich (czy lepiej powiedziec tradycyjnych lub ludowych), ludzie takie spięte dupki, rozmowy tylko na poziomie, każdy się przechwala jakich to studiów nie skończył, gdzie nie pracuje... dramat. A ludowe... śmiechy, żarty, śpiewy, wszyscy się wygłupiają, pełen luz, czujesz się jak u siebie nawet jeśli jesteś tylko towarzyszącą. Takie są moje odczucia. Jeśli ktoś mimo wszystko lubi "miastowe" przyjęcia - spoko, szanuje to, ale to nie znaczy, że musi krytykować coś co podoba się innym. Bardzo współczuje tym, którzy nie byli na prawdziwym WESELICHU tylko na PRZYJĘCIU weselnym, ogromna różnica;) peace&love! P.S dzieki za przyspiewki! są mega :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ano mam wrażenie
że wiele osób uważa, że kultura to jest coś sztywnego, narzuconego z góry. Otóż nie, jeżeli ktos jest kulturalny to potrafi się bawić bez prymitywnych przyśpiewek i morza alkoholu i wyrażać mysli bez przeklinania. Na szczęście w mojej rodzinie i otoczeniu nikt nie uważa prymitywnych przyśpiewek za objaw poczucia humoru, a potrafią się naprawdę bawić. No, cóz, damą się jest, a nie bywa... Ale pewnie prostaki i tak tego nie zrozumieją. :p A komentować mam prawo, bo może niektórzy nie będą chcieli zażenowanych osób na swoim weselu i zastanowią się nim cos takiego zaproponują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnys202020
Powiem tak jestem ze Śląska i znam po prostu obyczaje i tradycje Śląską, więc wiem jakie są realia. Mnie osobiście nie każda zabawa lub jakaś tam przyśpiewka się podoba ale większość to i owszem, dlatego uważam wypowiedzi niektórych użytkowników że jest to WIOCHA, ŻENADA itd. są bezsensowne, bo nie byli na takim weselu nie znają zwyczajów tego regionu a się wypowiadają. Trzeba mieć też dystans do siebie żeby móc wysłuchać takich przyśpiewek i nie być "sztywnym". A hasła że jest się z "wyższych sfer" "na poziomie" jest to wywyższanie się, obrażanie innych i nie jest kulturalne skoro jesteś taki na poziomie powinieneś to wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no cóż znaczy jestem miastowa
bo pokornie nie ulegam lejacej się z TV i netu komendzie "WYLUZUJ!!!!!!!!!!!!!" Jeśli na którymkolwiek weselu, na którym zdarzyło mi się bawić, zaczynały lecić obleśne przyspiewki i pioseneczki o tym, jak sie będzie dziś Młoda Para ryćkała jak para królików - po prostu wychodzę. Ani mi sie śni wyluzowywać, jesli to oznacza przyzwolenie na obrażanie ludzi. Te przyśpiewki są przykładem dowcipu znanego z komedii w stylu "straszny film 1027" - czyli tzw. dowcip koszarowo-klozetowy. Sorki, odmawiam współpracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość huhu ale macie wymagania
ja tez kilka lat temu bym nie wyobrazala sobie jak cos takiego mozna spiewac na weselu ale doroslam do pewnych sytuacji i zrozumialam ze takie przyspiewki czy chcemy czy nie to jest czesc naszej kultury, tradycji, zrozumcie ze to jest w jakims stopniu folklor moze czas pogodzic sie ze nasz kraj nigdy nie byl i nie bedzie francuska elegancja, czasy baroku, rokoko u nas owszem byly ale zupelnie w innej formie niz w krajach zachodnich, mamy sarmacka dusze i czas sie z tym pogodzic, warto byloby docenic nasza spuscizne i tradycje, ale po co lepiej sie wzorowac na komercyjnych filmach amerykanskich gdzie goscie sa sztywni wypija drinka na swiezym powietrzu i ida do domu... jak ktos ma taka wizje wesela ok niech ma ale nie obrazajcie naszych obyczajow, bo i tak wiele z nich poszlo w zapomnienie, ja tez pochodze z miasta, studiuje i w wieku 23 lat zrozumialam ze nie warto walczyc z tym co nas okresla jako narod tylko warto to wykorzystac i wypromowac a nie zachowywac sie jak sroka ktora podkrada blyskotki z obcego gniazda i udaje pawia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość huhu ale macie wymagania
a jeszcze jedno, bardzo chcialabym aby na moim weselu chociaz jedna taka przyspiewka sie pojawila, dlatego ze jest to smieszne i ludzie sie przynajmniej w jakims stopniu rozerwa, ale raczej nie mam co liczyc na to, bo moja rodzina nie jest zbyt rozrywkowa ani znajomi, dlatego zazdroszcze ludziom ktorzy maja w swoim gronie osoby ktore znaja cos takiego i nie wstydza sie zaspiewac na forum, bo nie sztuka jest siedziec i wywracac oczami udajac "ludzi na poziomie" ktorzy sa zdegustowani takim zachowaniem, a sztuka jest byc faktycznie czlowiekiem na poziomie i umiec sie zabawic, zrobic cos smiesznego dla innych zeby rozkrecic atmosfere i zeby wesele bylo niezapomniane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciotka_z_ameryki;-)
Hejka;-) a ja powiem tak przyśpiewki są bardzo fajne. Moim skromnym zdaniem trzeba trochę wesela rozruszać, bo to ma być wesołe święto a nie stypa...Ale co kto lubi. Każdy może mieć swoje zdanie :D:D A tak w ogóle to ja znam jeszcze takie ....: - gorzka wódka gorzka, bo nie osłodzona...pewnie młody nie wie, która jego żona Dobry Wieczór młodzi wiwat słyszę krzyki przywiozłam prezenty z samej Ameryki Na samym początku śpiewania mojego życzę parze młodej szczęścia najlepszego Życzę dużo szczęścia i moc powodzenia by wam się spełniły najskrytsze marzenia Teraz proszę gości niechaj nie gadają i niech dobrze patrzą co młodzi dostają Macie Państwo Młodzi chleba okruszynę, bo się może przydać na czarną godzinę Daję Tobie Młody worek nylonowy, jak się twój zepsuje będzie zapasowy Masz tu Pani Młoda słoiczek musztardy jak mu posmarujesz zawsze będzie twardy Przywiozłam Wam młodzi osełeczkę masła aby wasza miłość nigdy nie wygasła Masz tu Panie Młody taka to szklaneczkę jak se pójdziesz w goście będziesz miał miareczkę Tobie Młoda daję tę szpuleczkę nici będziesz portki łatać by dupą nie świcił Tobie Młody daję interes gumowy jak pójdziesz na lewo będzie jak gotowy A ty Młoda masz tu dwie dychy do tego jak ci mąż ucieknie kupisz Se drugiego Ja ci Młody daję tę butelkę wina żebyś sobie chlapnął na pierwszego syna Masz tu panie młody ten proszkowy kisiel żeby stał ci w nocy jak od wozu dyszel Masz tu Pani Młoda gałązeczkę ziela żebyś pamiętała dzień swego wesela Masz tu Panie Młody kawałek gazety lepiej sobie czytaj nie chodź na kobiety Masz tu Panie młody wyborne delicje żebyś w noc poślubną miał dobra kondycje Masz tu Pani Młoda blaszaną patelnie może ci się przyda by mu dać po gębie A teraz Ci daje marcheweczkę z pola jak nie będzie męża strzelisz sobie gola Masz tu Panie Młody kawałek łańcuszka jak by chciała uciec przywiąż ją do łóżka A Ty masz tu Młoda okrągłą bułeczkę byś mu urodziła pierwszą córeczkę Daję Tobie Młody tę małą tareczkę jak będzie pyskować przytrzyj jej mordeczkę Tobie młoda daje kiełbaskę ze świni abyś była dobra dobra gospodyni Masz tu Panie Młody kawałek cebuli jak se wysmarujesz to ci się nie skuli Ja Ci Młoda daje to małe siteczko żebyś przecedzała dla małego mleczko Masz tu Panie Młody pieprzu odrobinę jak ci sama nie da wsyp jej pod pierzynę Masz tu Pani Młoda ten woreczek soli żebyś pamiętała jak pierwszy raz boli Masz tu Panie Młody kawałek ogórka żebyś nie zapomniał gdzie u młodej dziurka Masz tu Pani Młoda tę łyżkę wazową żebyś nią łoiła teścia i teściową Daje Tobie Młody małą paczkę fajek mówili mi goście że ty nie masz jajek Masz tu Omar żonę będzie musiał słuchać a jak się jej zachce będziesz musiał dmuchać Masz tu Pani Młoda ten kijek dębowy żebyś mu wybiła wszystkie laski z głowy A Ty Młody masz tu tę kłódkę stalową żebyś pozamykał teścia i teściową Macie tutaj Młodzi czerwone jabłuszka abyście się kładli razem spać do łóżka Przywiozłam Wam jeszcze i trochę pieniędzy żebyście w tym życiu nie zaznali nędzy Przepraszam Was goście proszę się nie gniewać bo to na weselu wszystko można śpiewać Wszystkie juz prezenty dziś Młodzi dostali a oni mi nawet nie podziękowali Teraz chcą dziękować, ale się nabrali bo wszystkie prezenty teściowie nam dali Dziękuję wam wszystkim za miła gościnę lecz ja w Ameryce będę za godzinę Kończę to śpiewanie bo mnie Młody prosił, bo mu się fujara do góry podnosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dajcie spokój :o rozumiem że jak ktoś już wyskakuje na weselu z przyśpiewką to trzeba kulturalnie wysłuchać, bez głupich komentarzy...ale żeby samemu śpiewać :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przyśpiewki typowe dla zespołów ludowych. bardzo sympatycznie to wychodzi na weselach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gorzka wódka gorzka wódka młoda pokaż cyyyycki, wypijemy, przegryziemy, popatrzymy wszyyyyscyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×