Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

myyszka

firma windykacyjna...

Polecane posty

Gość jestem...
Zona moze podpisac rozdzielnosc majatkowa, a dziecko? W jaki sposob moze sie zabezpieczyc przed nieodpowiedzialnoscia rodzica??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem...
Ile mam czasu na przyjecei spadku? Jesli do tego czasu nikt sie do mnie nie zglosi (bo ja nie wiem co to sa za dlugi) i ja przyjme spadek, to moga mnie scigac latami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik2123
aż tak bardzo to sie niestety nie znam, nie wiem czy wydziedziczenie skutkuje ustaniem odpowiedzialności za długi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem...
Uwazam ze to troche niesprawiedliwe, w szczegolnosci ze to alholik, pijacy na umor, ma mnie w dupie, pozbawil mnie w zyciu wszytskiego i jeszcze mam spcalac jego dlugi, za cene mieszkania, z ktorego i tak teraz nie moge korzystac bo on tam mieszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też się na tyle nie znam
może spróbuj go teraz ubezwłasnowolnić skoro jest to alkoholik. przestaniesz odpowiadać za jego długi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem...
A jak mam to zrobic?? Na czym to polega? Czy jest to latwe do przeprowadzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem...
Wystarczy ze ktokowliek go ubezwlasnowolni czy musze to byc ja? Chodzi mi o podanie do sadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki jeden X
A moze lepiej wymeldować? Zgłosiić potem listonoszowi ze taki tu nie mieszka i niech zwraca psma do niego pisane jako adesat nie znany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem...
Jak wymeldowac kogos kto lezy caly dzien nieprzytomny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem...
Z tym czlowiekiem nie ma zadnego kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki jeden X
Znajoma wymeldowała swojego męza, bo zaczeły pisma sądowe przychodzić od komornika, właśnie przez porzyczki, których nabrał, więc wzięła rozwód i go wymeldowała... tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik2123
i jeszcze jedna rada jeśli jesteście w takiej sytuacji, że dług niestety trzeba będzie spłacić prędzej czy później, a macie pensje, czy majątek i nie macie na kogo tego przepisać, to nierozsądne jest w takim wypadku doprowadzenie sprawy do komornika - co prawda jak pisał Ibisz niemal z każdym komornikiem można się dogadać, ale zawsze można trafić na takiego, z którym nie będzie rozmowy w takim wypadku warto utrzymywać sprawę "na poziomie" firmy windykacyjnej - tutaj jest jeden sposób by windykator nie mógł nic zrobić i by jednocześnie sprawa nie poszła do sądu i dalej do komornika - otóż wystarczy wpłacać co miesiąc na konto wierzyciela chociażby 10-20 zł, wówczas dajecie niejako "oświadczenie woli" o chęci spłaty zadłużenia i firma windykacyjna nie ma prawa założyć sprawy w sądzie :) to metoda sprawdzona i pewna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki jeden X
pożyczki :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Windykacyjna"... "windykacyjna"... Ale brzydkie to slowo! Chyba je wymyslil jakis niesmialy ksiegowy. Wogole ten polski jezyk jest calkiem do dupy. http://windykator.dlugow.patrz.pl/ Jak sie nie pokazuje, to trzeba przepisac adres i wstawic, gdzie trzeba. Ale bez kreski i ptaszka na koncu adresu, bo \"kafeteria\" zazdrosna i byle co dolepia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik2123
tylko właściciel nieruchomości może wymeldować z niej inne zameldowane tam osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik2123
tak, odsetki rosną cały czas od całej sumy zadłużenia, łącznie z tym co doliczy windykator czy komornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem...
Wiesz miec nakaz wymeldowania na pismie, a wymeldowac dana osobe to 2 rozne rzeczy... Zreszta mieszkanie jest wspolnota maloznkow, tylko zona musiala z niego uciec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem...
Wiec on mieszka u siebie, jak mozemy go wymeldowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubezwłasnowolnienie
jest to orzeczone przez sąd okręgowy pozbawienie całkowite lub częściowe możliwości wykonywania czynności prawnych, do których nalezy m.in. zaciąganie długów, przez osądzoną (ubezwłasnowolnioną) osobę fizyczną. sąd zarządza odpowiednie badania (mogą to być badania w szpitalu psychiatrycznym). to ograniczyłoby problem długów. mozna też zmusić go do leczenia się. orzeka o tym sąd rejonowy. prokurator albo miejska komisja rozwiązywania problemów alkoholowych wydaje taki wniosek do sądu rejonowego. sąd zmusza delikwenta do badania, które ma okreslić stopień uzaleznienia. jesli stwierdza się, że alkoholizm powoduje problemy rodzinne, problemy w pracy albo konflikty z prawem to jest ów alkoholik przymusowo poddany leczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to w takim razie jaki jest sens splacania po 10 czy 20 zl....skoro odsetki caly czas rosną,wyjdzie na to ze caly czas bedę splacala odsetki a dlug będzie zostawal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak cały czas są problemy
to się trzeba starać właśnie o ubezwłasnowolnienie. w sytuacji, którą opisujesz, prawdopodobnie nie będzie problemów z jego otrzymaniem. dopytaj w urzędzie miasta o miejską czy gminna komisję d/s rozwiązywania problemów alkoholowych. tam powinni ci wszystko szczegółowo wyjasnić. http://www.poradaprawna.pl/index_pytania.php?co=pozycja&id=25972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem...
Nie wiem zy sie orientujecie ale w POlsce nie istnieje leczenie przymusowe :( A jeski wystapie o ubezwlasnowolnienie, to czy za te dlugi ktore byly zacaigniete wczesnie tez bede odopwiadac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik2123
płacenie po 10-20 zł daje Ci to, że zyskujesz dowolną ilość czasu w przypadku, jeśli możesz się jeszcze jakość od tego długu uwolnić lub w przypadku, kiedy chwilowo nie masz środków na spłatę a nie chcesz pozbywać się majątku (np. mieszkania, auta, itp.), lub nie chcesz, by komornik zabrał Ci połowę czy więcej pensji jeśli masz pieniądze na spłatę, to oczywiste jest, że lepiej spłacić od razu i mieć święty spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem...
Nikt nie wie, szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przypuszczam że za długi
zaciągnięte wcześniej będziesz musiała jako spadkobierca. chociaż warto udać się do komisji d/s rozwiązywnia problemów alkoholowych i szczegółowo dopytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×