Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fortepianka

zmywarka i srodki do zmywarek

Polecane posty

Gość fortepianka

Mam pytanie jakich preparatow uzywacie do zmywania w zmywarkach? Czy uzuwcie wszystkiego osobno czy np. 3w1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja używam wszystkiego
osobno bo wychodzi taniej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fortepianka
Dzieki za odpowiedz, a moge wiedziec jakiej firmy polecasz??? I jak sobie radzisz i radzicie wszyscy z zapaszkiem w zmywarce jesli zbieracie naczynia np. z dwoch dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie zbieraja czasami naczynia z 4 dni, zeby nie bylo zapaszku przeplukuje je. Uzywam tabletek 3 w 1 calgonit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja używam wszystkiego
używam firmy calgonit, kupuję w MAKRO i zawsze te najwieksze opakowania: sol 5kg, nabłyszczacz 1L, proszek 5kg i w Rossmanie czasami kupuje taki cytrynowy zapach do zmywarki za 3-4zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuuuuuza
Ja używam kostek, kupujęczęsto w leader price, są tańsze w dużych opakowaniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fortepianka
ja mam zmywarke podlaczona od tygodnia wiec jestem jeszcze nowicjuszka:-) na razie zakupilam w lidlu nablyszczacz, proszek i sol i jestem zadowolona, jednak chetnie wyprobvuje i waszych ulubionych srodkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko somat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 w jednym
2 w 1, nie polecam, ja stosuję proszek Robot + nabłyszczacz POLECAM , z tych wszystkich srodkow ten najlepszy i bardzo tani :-D wszystko juz przerabiałam ... :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fortepianka
robota uzywa moja tesciowa, ja jak juz wspominalam uzywam kompletu z lidla i nie zauwazylam roznicy w efektywnosci mycia, czemu wiec akurat polecasz robota???? Jakie ma zalety, ktorych nie maja inne srodki oprocz niskiej ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fortepianka
i jeszcze jedno... czy te nablyszczacze, ktore sa uzywane do ostatniego plukania to nie jakas wstretna szkodliwa dla naszego przewodu pokarmowego chemia?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipan506
Kupiłam zmywarkę. Lada dzień zostanie podłączona. A ja staję w sklepach bezradna przy półkach ze środkami do zmywarek. Co kupować? Nie wiem nawet, czy należy stosować sól, proszek, tabletki i nabłyszczacz jednocześnie, czy po prostu wybrać jeden z tych środków. NIECH MI TO KTOŚ POWIE! Będę też wdzięczna za każdą radę dotyczącą obsługi i eksploatacji. Moja zmywarka - to ARISTER.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krupniok i żymlok
ja od początku używam tabletek Calgonit (najpierw 3w1, teraz 5w1 ;) ). jestem zadowolona, wszystko jest czyściutkie i się błyszczy :) moja siostra używa tabletek Somat i również jest zadowolona:) poza tym wieszam w zmywarce specjalny pochłaniacz zapachów (do kupienia w supermarketach za około 12 zł. wystarcza na 60 użyć zmywarki). ale słyszałam, że równie dobrze sprawdza się wrzucenie cytryny do myjącej zmywarki (niestety nie znam szczegółów tego procederu ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipan506
Dzięki za podpowiedź! Zachęcona życzliwą reakcją, proszę: dajcie mi kilka rad na początek używania zmywarki. Nie wiem o tej maszynie NIC, a instrukcja jest napisana tak lakonicznie, że nie wszystko rozumiem. Wyczytałam tam, że przed pierwszym zmywaniem należy wsypać do pojemnika sól. ILE? NA JAK DŁUGO ONA STARCZY? DO CZEGO ONA JEST POTRZEBNA? Płyn do mycia, nabłyszczacz, sól - czy to wszystko jest w tabletce 3w1? A co jest w tych tabletkach 5w1?!! LUDZIE, CZUJĘ SIĘ JAK ŚLEPIEC I GŁUPEK W JEDNEJ OSOBIE!! 30 lat temu ze swoją pierwszą pralką automatyczną miałam mniej problemów... Acha. różnica była jeszcze jedna: gdy 30 lat temu powiedziałam mężowi, że chcę kupić pralkę automatyczną, zapytał mnie:"A po co?". No pewnie - w domu była niezawodna pralka, czyli moję rączki. Teraz, gdy oznajmiłam, że chcę mieć zmywarkę, mąż ( wciąż ten sam) nie tylko nie zadawał głupich pytań, ale nawet POPARŁ mój pomysł! Czekam na rady doświdczonych użytkowniczek ( zmywarek, nie mężów...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soli sypiesz ile się zmieści, najczęciej całe opakowanie sól zmiękcza wodę nabłyszczacz jest potrzebny aby naczynia nie były matowe a pięknie błyszczały, bez nabłyszczacza na szklankach widać zacieki co do tabletek 3, 4, 5 czy 10 w jednym, to ja jednak polecam proszek, wychodzi taniej sól możesz kupować najtańszą ale nabłyszczacz i proszek już lepszych firm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarysa 34
DZIEWCZYNY KTORE MACIE ZMYWARKI -JA SIE ZASTANAWIAM NAD KUPNEM CZY TO SIE OPLACA? I ILE TAKA ZMYWARKA KOSZTUJE JAK Z UZYCIE WODY U WAS?i PRADU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klarysa - opłaca się. Wiadomo, że zmywarkę włączasz jak się zapełni. Więc wychodzi mniej wody niż takie mycie każdego talerza osobno. Owszem, dochodzi trochę prądu, ale oszczędzasz dużo czasu i energii, więc jednak zyskujesz. No. chyba, że zbierałabyś cały dzień, a potem wlewała wody do zlewu i wszystko myła. Ale zmywarka myje na ogół w wyższej temperaturze (50-70 stopni) i do tego suszy na gorąco. Nas jest w domu tylko troje, więc spokojnie wystarcza nam ta wąska zmywarka. Inna sprawa, że jak się ma zmywarkę to dobrze mieć więcej sztućców w domu, żeby ciągle z niej nie wyciągać ;) Ja używam calgonitu 5 w 1, bo udało nam się go kupić w kosmicznej promocji i do tego z płynem do czyszczenia zmywarki. Warto co jakiś czas włączyć program z takim płynem, żeby ją dobrze oczyścić. W związku z tym, że te tabletki mają już nabłyszczacz, daję do zmywarki osobno tylko sól, najczęściej somat - w zachodniej Polsce jednak jest bardzo twarda woda. Zauważyłam tylko, że nie można tych 5 w 1 używać na najkrótszych programach (tych 40 min.), bo kulka nabłyszczacza nie zdąży się rozpuścić. Ale ja i tak zwykle wybieram dłuższe programy. Poza tym wieszam jeszcze w zmywarce te zapachy, bo ładnie pachnie, a ja lubię jak ładnie pachnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, jeśli naczynia zbyt długo się zbierają, to moja zmywarka (i chyba inne też) ma taki 7 - minutowy program spłukiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze mi się przypomniało, że kiedyś kupiłam kostki w Rossmannie (domol czy jakoś tak) i były całkiem dobre, a tańsze od calgonitu w normalnej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Wyczytałam tam, że przed pierwszym zmywaniem należy wsypać do pojemnika sól. ILE? NA JAK DŁUGO ONA STARCZY? DO CZEGO ONA JEST POTRZEBNA?\" Wskaźnik pokaże kiedy jej zabraknie, tak samo z nabłyszczaczem. Wsypujesz tyle, ile \"wlezie\". Polecam tabletki Somat, są dobre, u nas się sprawdzają. Ogólnie Somat to dobre produkty do eksploatacji zmywarek. Zmywarka to świetny pomysł, tylko potrzeba trochę więcej kompletów naczyń i sztućców, żeby nie brakowało czystych do użycia;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×