Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość prawie wolna

ile placi pracodawca.........

Polecane posty

Gość prawie wolna

Mam pytanie jesli pojde na chorobowe (jestem w ciazy)to moj pracodawca nadal mnie oplaca?? jesli tak to czy ktos wie jakie to mniej wiecej sa kwoty?? z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie wolna
Czyli w pierwszy miesiac on wyplaca mi mi 100% wynagrodzenia a pozniej juz zus Tak slyszalalam Nie orientujesz sie moze czy przez cala ciaze i macierzynski placi skaladki do ZUSu i ile one wynosza?? jeszcze siew tym wszystkim nie orientuje dlatego pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojj niestety nie wiem-pracuje i teścia, od miesiąca jestem na zwolnieniu, wynagrodzenie dostaje 100%,o ile cos mi sie kojarzy to ZUS placi po trzydziestukilku dniach zwolnienia lekarskiego. Ale glowy sobie nie dam uciąć. Moze ktos inny bedzie mógł Ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie wolna
dziekuje i tak mi pomoglas:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie wolna
dzieki juz czytam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilona**//**
ja bylam prawie cala ciaze na zwolnieniu wiec cos niecos wiem na ten temat pracodawca placi 100 % do 33 dni pozniej placi ZUS 100 % do 186 dni na 6 tygodni przed uplywem 186 dni powinnas zlozyc dokumenty w ZUS o swiadczenie rehabilitacyjne, o to jakie to dokumenty pytaj w zakladzie pracy, chociaz zaklad sam powinien ci te dokumenty wypelnic, i jeszcze ginekolog prowadzacy wypelnia ci odpowiedni dokument mi przyznali to swiadczenie ale nie zdążylam z niego skorzystac bo urodzilam przed terminem wiec nie wiem czy to bylaby taka sama kwota jaką wyplaca pracodawca jezeli chcialabyc znac numery drukow odezwij sie to ci podam bo w tej chwili nie pamietam pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie wolna
dziekuje kochana jestes ja wlasnie zaczelam czwarty miesiac i chce isc tylko na misiac chorobowego bo ostatnio czuje sie bardzo slaba i mam straszne zawroty glowy W sierpniu musze pracowac bo szef jedzie na urlop a co do wrzesnia to zobacze jak bedzie Mysle ze bez obaw zmieszcze sie w tych 182 dniach :-) jeszcze raz dziekuje pa pa Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To czy płaci ZUS czy pracodawca zależy od tego jak dużo osób zatrudnia firma. Ja przez całą ciąże praktycznie (od 6 tyg) byłam na zwolnieniu i teraz jetem na macierzyńskim a pieniążki dostaję ciągle z firmy, świadczenie rehabilitacyjne też mi firma załatwiała, nic nie musiałam w Zusie składać, bo zrobiła to moja kadrowa. To nie jest dokładnie tak, że firma mi płaci ze swoich pieniędzy, oni mi tylko przelewają na konto, a potem sobie odliczają tą kwotę od składek na ZUS. Płaci się 100% wynagrodzenia, chyba, że nie jest stałe to wtedy bierze się średnią z 12 m-cy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
świadczenie płaci pracodawca jeśli zatrudnia co najmniej 20 pracowników, w przeciwnym razie wszystko jest wypłacane przez zus. jeśli jesteś w ciąży to chorobowe jest wypłacane w 100% (o ile lekarz nie zapomi wpisac na l4 kodu ciąży). jesli pracodawca zatrudnia 20 osób to 33 dni wypłaca on, a następnie przesyła dokumenty do zusu - wypełnia wszystkie dokumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie wolna
dzieki dziewczyny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×