Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nuila

HELP!!! Podziel się DOŚWIADCZENIEM w używaniu kosmetyków.

Polecane posty

Gość Nuila

To będzie głupi temat (żeby nie było, że nie uprzedziłam). Interesują mnie kosmetyki jakich używacie. Czasami w sklepie stoję przed półką wyładowaną kosmetykami i zastanawiam się, który wybrać. Podzielcie się doświadczeniem i odpowiedzcie mi na kilka pytań dobrze? 1. Jaki wybrać balsam? Najlepiej coś taniego... 2. Dobre żele pod prysznic? Jakie? Dove jest nieżły, fajnie pieni się Johnson, natomiast Palmolive to tylko zapach i nic więcej... 3. Czym układać grube, sterczące, półdługie włosy? Może dżemem do włosów (wybaczcie mi ten dżem, skrzywienie zawodowe)? 4. Domowe sprawdzone metody, maseczki itp 5. Jakie dezodoranty? W kulce, sztyfcie, sprayu? Osobiście jestem za sprayem chociaż szybko się zużywają... A firma? Fa i Rexona to kompletne badziewie (jak dla mnie) natomist używałam Nivea (kulka), Adidas (spray) i okazały sie dobre. Szybkoschnący (kulka) Adidasa jest niewypałem, bo schnie przez dobre dziesięć minut, a i tak się po nim jedzie... 6. Z lakierów okazała się dobra i tania linia Colorama... A Constance Caroll? 7. Dobry, bezzapachowy krem do rąk... Nie zostawiający lepkiego filmu... 8. Odżywka do tłustych włosów... Nie kupujcie Nivei i Dove... 9. Płyn do mycia twarzy. Mam Nivea Young, ale nie podoba mi się zapach. Dobry okazał się Eveline. 10. Podkład. Na litość boską jak wy go wybieracie?????? Cały czas się mylę!!!! 11. Krem do twarzy? Dla mnie Ziaja ogórkowa. 12. Tonik? Eris? Under Twenty okazał się dobry... 13 Beżowe perłowe DŁUGOTRWAŁE cienie... Jakie!! 14. Kosmetyk na plażę. Używam przyspieszacza opalania bielendy i okazał się całkiem spoko. 15. Jak się używa kredki do oczu? I jaka? Dla mnie to nadal czarna magia... 16. Jakich kosmetyków powinna używać piętnastolatka? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej .. dużo tego ale ja akurat robie wszystko zeby sie do egazminu nie uczyc wiec podziele sie swoim doswiadczeniem:) 1.Balsam najlepszy dla mnie to Garnier i Nivea, A cos taniego to Venus (6zł duza butla) - tani ale dobry! 2.Ostanio uzywam Luksji Frutti i jestem zachwycona. Piekne owocowe zapachy i nie wysuszaja skóry! 3.Tego akurat niewiem:) ja mam cienkie podatne:P 4.Nie robie sama maseczek, w ogole zadko ich uzywam. 5.Tu mam problem bo nie znalazlam czegos co mnie zadowala w 100%. Odradzam deo z Avonu o strasznie poplamily mi ubrania. Poza tym chyba najlepsza jest Rexona ale tez plami ... dla mnie wszystkie palmia i mam prawie wszystkie bluzki pod paszkami takie brzydkie:( 6.Lakiery kupuje najtansze bo czesto zmieniam, lubie eksperymentować wiec firma nie ma dla mnie znaczenia. Ale Constance Caroll jest ok, tylko za duze te buteleczki! 7. Kremy których uzywałam prawie zawsze zostawiaja tlusta powłoczke ale dobre są z zserii Glicea (prod. przez Nivea chyba). 8.Musi byc ze spłukiwaniem! Ja uzywam teraz Pantene Pro-V i nie jest jakas tam super ale jestem zadowolona. 9.Używam Garniera lub J&J ... czasem eksperymentuje z Avonem i do tej pory byłam zadowolona z tych z serii Naturals. 10.O tu nie jestem ekspertem ... ale wile te droższe, są lepsze, dłużej matują i ładnie pachną. Ja kupuje na Allegro przewaznie bo są tańsze (np. Maybelline, Dream Matmusse...czy jakos tak) 11.Obecnie lekki krem na lato Avon, poza tym Nivea dla cery mieszanej. 12.Ja nie jestem zadowolona z Under Twenty i najbardziej odpowiada mi z serii AA taki zielony:) 13.Cienie ogólnie Inglot .. dla mnie najlepsze! 14.A tu to różnie, raz Kolastyna, raz Bielenda i zawsze jestem zadowolona:) 15. Nie używam, chyba ze latem kolorowych i takich nie trzeba tak super prezyzyjnie jak czarnej nakladc. A mi sie starasznie reka trzesie: 16.Ja jak mialam 15 lat to eksperymentowalam z seriami dla nastolotake Erisa, Kolastyny i J&J. Poza tym wszytsko co naturalne i dziewczece dozowlone. I nie rob sobie ciezkiego i wyzywajacego makijazu ... badz naturalna najdluzej jak sie da, skora Ci podziekuje za to:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nuila
A co do podkładów to Franky jakim cudem udaje cię trafić z odcieniem na allegro? Próbujesz najpierw w sklepie? Na dłoni? Wybacz natarczywość, ale bardzo mnie to ciekawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dokładnie:) najpierw ide do drogerii, tam sobie próbuje i wtedy wybieram taki na Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Garnier do suchej skory jest super.. ale malo wydajny :/ ogolnie to mam straszny z tym problem, bo mam sucha skore, czesto jakies uczulenia mi wychodza, a mam wypaczenie na pkcie zapachow :) jak nie pachnie ładnie to nie kupuje :P aktualnie uzywam kremu nivea dla dzieci a zapach dodaje balsamem waniliowym a zvonu :P z zeli pod prysznic uzywam z avonu, seria senses.. nie uczulaja mnie(nie liczac jednego) i nie wysuszaja skory (przynajmniej mojej :P), a tak poza tym, to dove sa fajne :) co do włosów (Twoich) to nie mam pojecia :P moge Ci polecic szampony vichy.. ale to spory wydatek.. z tanszych, moze susnilk?? ja uzywalam jaks czas wygladzajacego (teraz nie uzywam bo sie skonczyl a ojciec mnie \'uszczesliwil\' jakims timotejem winogronowym :/ Jesli chodzi o domowe sposoby, to ja jestem na to za leniwa :) ale moge Ci podac przepis na fajna maseczke do wlosow, efekty fajne... ale udalo mi sie jak narazie dwa razy ja zrobic.. bo pozniej mam problemy ze zmyciem jej: -1 ł oliwy z oliwek (osobiscie to pomijalam z braku posiadania) -1 żółtko jajka -troche nafty kosmetycznej -zmieszac to z jakas odzywka do wlosow ktorej uzywasz (dla wiekszego komfortu nalozenia na wlosy, ewentualnie zapachu) po nalozeniu teg ona włosy owinac ręcznikiem lub założyć czepek (nie wiem w jaki sposób, ale tak bylo w przepisie :P ) .. ten ręcznik to po to żeby ciepło \'spotegowało\' dziełanie :) ... o i tak godzinka tygodniowo :) Co do dezodorantow, to fajny jest vichy, a tak to rexona... raczej nie uzywam innych.. Lakiery do paznokci.. hmmm.inglota lubie :) nie polecam rimmela :/ jest ekstremalnie nie trwaly, robi smugi.. a po 2 miesiacach zrobil sie z niego glut :/ Krem do rak : garnier, avon (taki jeden jest fajny ale nie pamietam nazwy) .. ale polecam przejsc sie do apteki... tam na pewno doradzac Ci jakis dobry, bezzapachowy i mozliwe ze tani.. (osobiscie mialam krem do stop za 3 zl :P i byl super :P ) Płyny do mycia twarzy, nie wiem czy moge sie wypowiadac, ale po wielu mam uczulenia :/ .. wiem ze nivea słabo zmywa makijaz.. swietny do zmywania oczu jest taki plyn maybelline , dostalam go ostatnio gratis do tuszu do rzes w rossmanie :P Co do podkladu to Ci nie pomoge bo sama mam ten problem :/ od paru lat uzywam najtanszego chyba, z lovely (rossman) o odcieniu \'opalony\' bo on (powiedzmy ze w miare) pasuje do mojej karnacji (mam ciemna).. moze zamiast podkladu zacznij uzywac kremu koloryzujacy, jestes mlodziutka, a to bardzo naturalnie wyglada, poprawia naturalny kolor.. i np na to puder brazujacy, szczegulnie teraz latem :) krem do twarzy: avon brzoskwinia (za zapach) a tak to mam na dzien vichy normaderma.. i na noc teraz ta nowosc tez z vichy, normaderm nuit czy jakos tak.. ten na noc jest REWELACJA... moge z czystym sumieniem polecic, bo ja zauwazylam po paru uzyciach ze jak bym miala mniej wagrow na nosie i jak by mi sie pory zmniejszyly :P cienie, dla mnie tez wazne zeby byly trwale... osobiscie najbardziej z tych jakie posiadam jestem zadowolona z isaDory... nie oszukujmy sie, jesli chcesz zeby cienie byly dobe to musisz sie liczyc z wiekszym wydatkiem.. (przynajmniej jesli masz tak jak ja ) zadowolona jestem tez z manhattanu :) nie umiem Ci opisac jak sie uzywa kredki do oczu.. kup nie za twarda i nie za miekka :) :P poeksperymentuj w domu, az Ci wyjdzie :) \'Jakich kosmetyków powinna używać piętnastolatka?\' odpowiednych do swojego wieku.. a z kolorowych, to bardziej naturalne.. nie postarzaj sie, bo nie warto :/ ale sie rozpisałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nuila
Na ten balsam to chyba się zdecyduję na Niveę. A na zimę kusi mnie malinowy kremik do ciała z Dax Cosmetic... Aha i mam do czarownicy Agaty małe pytanko. Jakiś dobry krem koloryzujący znasz? No bo jak to działa? Nie jestem fanką makijażu, nie lubię się malować więc myślę, że z tym kremem to nawet niezły pomysł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm... szczere mowiac to ja raczej nie uzywam, tzn od okazji do okazji :) ale moja mama uzywa z avonu solitions kremu rozswietlajacego koloryzujacego, jest bardzo zadowolona (a ona w przeciwienstwie do mnie jest bledziutka i prawie sie nie opala), a ja czasem go sobie od niej biore,jesli hce sobie \'poprawic\' tylko kolor buzi :) ładnie rozswietla i wyrownuje kolor .. poza tym swietnym przykladem, ze nie trzeba go dobierac do karnacji jestem ja i moja mama, ona biała a ja z bardzo ciemna karnacja. i mozemy obie go urzywac :) poza tym rozejzyj sie..japamietam ze w zeszlym roku sie zastanawialam czy sobie nie kupic czegos takiego na lato i wiem ze widzialam w rossmanie.. za chyba 6 czy 7 zł.. jakiejs tej rossmanowej firmy.. a poza tym chyba jakas polska firma to produkuje.. ale niestety nie interesowalam sie tym dawno i nie pamietam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_90
1. AA skóra wrażliwa 2. Zeli pod prysznic używam z Yves Rocher, wszytskie które miałam sie sprawdzily 3. Pianka? 4. Peeling z kawy i jogurtu naturalnego 5. Tylko kulka. Adidas lub Yves Rocher 6. Constance Caroll jest ok. Lubie tez golden rose i inglot 7. Garnier 8. Nie wiem, nie mam tlustych włosów 9. Yves Rocher seria Pure Callmile, poprostu strzał w dzięsiatka! 10. Znowu z Yves Rocher, maja bardzo fajna konsystencje i łatwo dobrać kolor 11. KreNivea Visage Young 12. Nivea 13 Joko 14. Sopot SPF 5. Nic innego nie uzywam 15. Malujesz kreske nad dolnymi rzesami. Kredka nie może byc za twarda, bo podrażnisz oko 16.Takich, które odpowiadają jej potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avonka
Witam,zapewne zostanę tu na wstępie zlinczowana słownie lub posłana do diabła,bo większość kosmetyków jakie używam są firmy avon. Przyznaję,jestem konsultantką i to mi odpowiada. Kupuję kosmetyki praktycznie za darmo i nie wychodząc z domu. Mam sporo rzeczy także innych firm,ale jak wcześniej pisałam,rzadko je kupuję. Najbardziej odpowiadają mi firmy dove i nivea, a także pupa i bourjois. Bo tak ogólnie,to mam fioła na punkcie kosmetyków i ładnych zapachów (czyt. odpowiadających moim gustom) Ale do rzeczy:) : 1) Obecnie używam dove z jedwabistej kolekcji (ze złotymi drobinkami). Na opaloną skórę latem superrrr;) A tak zazwyczaj zaopatrzam się w dotleniający balsam Oddech Amazonii w spray'u avonu z serii Planet Spa. 2) Żel dove z jedwabistej kolekcji z olejkiem z makadamii. Mmmm...miodzio:) skóra delikatna,nawilżona. Extra. Żele Senses avonu też są niezłe i w przystępnej cenie. 3) To zależy co chcesz z nimi zrobić;) Ja używam pianek do włosów nivea. Obecnie mam skręt fal i loków,bo mam z natury kręcone włosy. Ale są też do innych rodzajów czupryny;) A kiedy prostuję włosy,to przed nakładam odżywkę bez spłukiwania(dla ochrony). A już po wyprostowaniu przygładzam włosy woskiem firmy Joanna. Kiedyś używałam taft'a,ale obecnie coś mi nie odpowiada. 4) chyba jestem na to za leniwa;) poza plastrami ogórka na oczy,to nic:) 5) teraz mam avonu z serii Active,zapach Balance(w spray'u). Na jakieś 5 godz. u mnie działa. Dłużej niestety nie. Kiedyś były świetne Fa,wykręcane,w sztyfcie. Niestety wycofali je i nic skutecznego nie mogę znaleźć. 6) to chyba jedyna rzecz,której nie kupuję u siebie;) poza bezbarwnym. Po prostu kolory mi nie pasują. Bardzo lubię lakiery Inglot,są dla mnie najlepsze. Zwykłe Bell, również zdają egzamin dobrze. Ale chyba najbardziej cenie sobie jeden,do fransuskiego manicure z oriflame. Po prostu strzał w dziesiątkę. Zawsze mam go w szafce. 7) Bezzapachowego niestety nie znam. Mam ogromne problemy ze skórą rąk i jedyne co mi naprawdę pomogło to krem do rąk z minerałami z Morza Martwego avonu. Zapach mi co prawda absolutnie nie pasuje,ale czego się nie robi...? ;) 8) Ja mam suche,więc do twojego problemu nie pomogę. Używam serii Advance Techniques avon. 9) Oatatnio kupiłam chusteczki do demakijażu OLAY. Nie ma słów,którymi mogłabym opisać zachwyt nad tym cudem. Zastępują specyfiki do pielęgnacji twarzy,co po przeliczeniu cen innych preparatów razem,wychodzi taniej... A tak to żel+tonik w jednym aloes i awokado avonu. 10) Nie używam. Od wielkiego dzwonu tylko rozświetlającego i koloryzującego kremu avonu. 11) nawilżający krem do twarzy niebieskie algi i bambus avonu. Superrrr! 12) jako osobny kosmetyk - nie używam 13) na codzień uwielbiam kredki do oczu,bo są szybkie w użyciu i mają świetne kolory(avon) A tak to PUPA Polvere di Luce. Podwójne cienie. Piękne... A także inne matowe cienie,których pełno w mojej szufladzie. Aha, Inglot potrójne też są super. 14) olejek Kolastyny faktor 2- dobry dla mojej skóry, po opalaniu na przemian spray lub chłodzący żel (avon) 15) Ja tego nie lubię,szczypią mnie od tego oczy. Używam tylko grafitowej kredki do powiek (avon) 16) Przede wszystkim dostosowanych do tego wieku. Należy patrzeć na wskazania od kiedy(którego roku życia) stosuje się te specyfiki. Jeśli chodzi o makijaż,to naprawdę subtelny,nawet na wieczór. Młoda buzia ma to do siebie,że sama w sobie jest ładna:) Na nakładanie dużych ilości kosmetyków przyjdzie czas,kiedy buźkę tzreba będzie "poprawiać" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×