Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anglia

callanetics

Polecane posty

Film można sobie ściągnąć np. tu: http://www.mininova.org/tor/1986475 klikając na \"download this torrent\". lub: http://extratorrent.com/torrent_download/1566515/Super+Callanetics+Callan+Pinckney+(workout).torrent - Download Torrent: Super Callanetics Callan Pinckney (workout) [ DOWNLOAD ] Wcześniej na kompie trzeba zainstalować program do torretów np. uTorrent: http://www.utorrent.com/ Jest to naprawdę prosta sprawa. Moim zdaniem fajniej sie ćwiczy z filmem niż z jakąkolwiek książką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie ściągnęłam właśnie ten Super Callanetics, czyli dla zaawansowanych. Torrenty naprawdę szybko się ściągają. Jak dla mnie to największa zaletą tych ćwiczeń jest to, że mnie wyciszają. Nie wiem czy znacie historię powstania Callanetics, ale w każdym razie nie został wymyślony po to, żeby chudnąć. Callan wymyslila swoja własną metodę ćwiczeń bo miała od dzieciństwa ogromne problemy z kręgosłupem. W dzieciństwie nosiła nawet \"gorset\" bo była cala pokrzywiona. Potem przez bodajże 10 lat podróżowała po świecie (pochodziła z bardzo bogatej rodziny), a po powrocie stan zdrowia się jeszcze pogorszył, więc połączyła ćwiczenia baletowe ze wzmacniającymi i tak powstał Callanetics. A ona stała się jeszcze bogatsza :) Ciekawostką jest, że numerolożka poradziła jej, żeby zmieniła sobie imię, ponieważ niezbyt jej na początku szla promocja Callanetics\'u. Po zmianie imienia poszła jak burza :) Historia inspirująca :), ale jak ktoś chce schudnąć to lepsze są jakiekolwiek ćwiczenia aerobowe. Callanetics to raczej nie są odpowiednie ćwiczenia, może jedynie na wzmocnienie niektórych części ciała jak brzuch czy biodra. Gdyby były takie super to zajęcia z Callanetics byłyby w każdym fitness klubie. Poza tym od czasu jak Callan stworzyła Callanetics wiedza o fitnessie i sporcie ogólnie poszła baaaardzo do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gietka
Podobne do Callaneticsu są ćwiczenia Lotte Berk - studio jest chyba tylko w Nowym Jorku i Londynie (?) Ćwiczenia sa bardziej dynamiczne, wiele ćwiczeń jest podobnych do metody Callan. Tak samo jak wiele ćwiczeń z Callaneticsu pochodzi z jogi (rozciąganie), pilatesa ("setka"). http://www.mininova.org/tor/1993932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gietka
A czy ktoś zna i używa Callanetics Evolution i CardioCallanetics? To dwie nowe płyty przygotowane wspólnie z Callan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.g.a.t.a
Czeee! Widzę "stare" i "nowe" Kalanki. Wczoraj powróciłam do ćwiczeń, bo jakaś mięciutka w dotyku się robię. A to postanowiłam i na topik zajrzeć, poczytać co u Was słychać. Reve82 - pełne gratulacje!! A sobie życzę wytrwałości. Do miłego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWELAJNA25
Hej!właśnie wypowiadałąm sie na temat tej metody na innym wątku!Tak,ćwiczyłam ok 2 lat temu.Miałam książkę autorki metody i bardzo mnie zaintrygowały te ćwiczonka bo na pozór wydawały si ebyć banalne.Poszperałam w necie i przeczytałam sobie wstęp do ksiązki-ta metoda jest zalecana otyłym osobom bo pozwala bez dużego wysiłku ukształtować sylwetkę.zaczęłam więc ćwiczyć regularnie i mnie to wciągnęło.Efekty są widoczne szybko ale same ćwiczenia zcasem dają w kośc jak tak si epowtarza to samo po 100 razy zaczynają drzeć mięśnie....ale nei trzeba powtarzac az 100 na poczatku bo cwiczenia nie moga sprawiac bólu...Bardzo serdecznie polecam te metode wszystkim a poniewaz przytylo mi sie odrobinke to planuje teraz do tej metody wrócic...sa w niej tez zawarte elementy stretchingu...takze gwarantuje swietne rozciągnięcie mięśni...lepsze to niz zajecia na silownii-a na pewno skuteczne i za darmo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EIIe
Cześć dziewczyny. :) Na samym początku wątku sporo z was podawało link: http://www.wizaz.pl/callanetics/index.php Pamiętam, że skorzystałam z niego kiedyś i byłam zadowolona, ale wydrukowane ćwiczenia zgubiłam, a teraz na stronie pokazuje się, ze \"strona o podanym adresie nie została odnaleziona\". Mam prośbę: jakby któraś miała jeszcze ćwiczenia stamtąd to czy mogłaby mi je jakoś udostępnić? Z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, kiedys cwiczylam callanetics, ale mam bardzo slomiany zapal i chyba wytrwalam do 5 dnia. teraz postanowilam, ze chocby nie wiem co, bede cwiczyc, zalezy mi na ujedrnieniu. cwiczylam dzis i nie rozumiem jednego cwiczenia, jest straszne, w ogole nie moge tej nogi podniesc, a mianowicie, cwiczenie mowiace o tym by usiasc posladkiem na stopie, druga noge zgiac pod katem 90 stopni lub w drugiej wersji miec ja wyprostowana i podnosic te noge zgieta lub wyprostowana na 10-15 cm od ziemi. dla mnie to jakas porazka, nie moge tej nogi w zadnym wypadku podniesc, niewiem, czy ja cos zle robie,ale jesli mam miec proste plecy, ktore maja tworzyc kat 90 stopni z podloga, to nie da sie tego wykonac.mam wrazenie, ze mi noga ze stawu wypadnie:D powiedzcie co Wy sadzicie o tym cwiczeniu? moze jakies rady? no i wlasnie potrzebuje cwiczen na posladki, ale widzialam, ze na poczatku ktos podawal jakies, sa okej?:) pozdrawiam i mam nadzieje, ze bede tu z Wami dlugo:) EIIe -->witaj, ja mam te cwiczenia, ale zaginela mi 1 strona, na ktorej jedynie bylo napisane ile wykonuje sie pierwsze cwiczenie,wiec to szczegol, bo pierwsze cwiczenie to pikus:) jesli chcesz moge Ci zeskanowac i przeslac na poczte. jesli tak, to podaj meila i zalatwimy to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy moze trzeba sie maxymalnie przechylic na ktoras ze stron(w kierunku przeciwnym od podnoszej nogi) i wteyd bedzie okej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gietka
ruda jeśli chodzi nam o to samo ćwiczenie to nie należy prostować pleców do 90 st., a przynajmniej nie na początku. Callan mówi, że jeśli bolą nas plecy to trzeba się odchylić w stronę przeciwna do nogi, byleby plecy były proste-nie można się przechylać do przodu ani tylu, wyginać pleców itp. Miednica powinna być wysunieta do przodu, żeby odciążyć dolny odcinek pleców. Nie siedzisz na nodze, tylko noga przednia równoległa do "drążka", tylna zgięta lub prosta-udo na wysokości biodra. Biodro przechylasz do przodu, podnosisz nogę i ćwiczysz. uff :) Tutaj są opisy ćwiczeń: http://agk.20a.w.interia.pl/CALLANETICS.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, dzis mialam 3h, 2 dni nie cwiczylam, ale mimo iz jestem na samym poczatku drogi z callanem, to jednak wrocilam:) cwiczylam tylko 3razy,a juz czuje sie lepiej, nie jem slodyczy, cwicze callana, jezdze czasami na rowerze i krece hulla jak mi sie chce:D i mam wrazenie, z ejuz jestem smuklejsza, bardzo duzo daje sama koncycja psychiczna, bo troche pocwicze i juz mam wrazenie,z e jest dobrze:) a jak nic nie robie, mimo iz nie przytylam np, to czuje sie gruba i ciezka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gietka
Ja też ćwiczę z Callan, co prawda nie w każdy dzień, bo oprócz Callan ćwiczę też inne rzeczy, żeby się nie znudzić, ale uważam, że Callanetics jest świetny zwłaszcza na "bryczesy" na udach, pupę i brzuch. Za to po macoszemu traktuje ramiona (których zwłaszcza tylna część z wiekiem niestety wiotczeje jak się jej nie ćwiczy), biust (tu lepsze zwykle pompki), no a poza tym organizmowi potrzebne sa aeroby-balsam dla serca i nie tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naatap
Witajcie, także miałam przygodę z callanetics kilkanaście lat temu (matko kochana jak to brzmi:(, jako nastolatka ćwiczyłam żeby nie dopuścić do oklapnięcia. Teraz jako oklapnięta szukam od nowa drogi do jędrności... Ale porażka na całej linii, po 10 powtórzeniach lezę i jęczę:( Jest dla mnie nadzieja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.g.a.t.a
Naatap - ręczę, że szybciej niż się spodziewasz :) Aniuuu - S.O.S - ile razy należy powtarzać ćwiczenie na nogi, chodzi mi o to ćwiczonko ze złączonymi piętami i wypychaniem bioder do przodu, bo mam, że trzy etapy, ale po ile powtórzeń? :( ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć!!Nazbyt długo mnie tu nie było,ale to nie znaczy,że nie ćwiczę!Codziennie ćwiczę całą Calla,dorzucam trochę jogi i pilatesa,i jest super:pomimo 57 lat pokazuję się na plży w bikini bez wstydu:-)))Swobodnie robię szpagat,a mięśnie brzucha mam jak skała!Nie ważę mało,bo mam BMI blisko 25,ale jestem dobrze umięśniona-to nie znaczy,że mam bicepsy...Ale nie wstydzę się swojego ciała i jestem dumna,że tyle już potrafię..To cieszy i bardzo motywuje:-D Nie stosuję diet,bo ich nie lubię...Po prostu systematycznie ćwiczę-to dla mnie jak mycie zębów,konieczność!!Jewstem sprężysta i szybka,i poruszam się jak całkiem młoda kobieta:-)))I noszę rozmiar 38...Musiałam poszerzyć Callan ,bo za mało było rozciągania,i za łatwo było..Ale ja ćwiczę już 31 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gietka
pięćdziesięciolatko podziwiam i gratuluje :D chcialabym zachęcić moja mamę ( w podobnym wieku) do ćwiczeń, ale no way... ja też ćwiczę i mam nadzieje nigdy nie przestanę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, dziewczyny Wy cwiczycie mniej wiecej te cwiczenia co byly na wizazu? bo ja wlansie te, jest ich tam pare, na ni, na brzuch, rozciagajace, ale ogolnie to mam wrazenie, ze Wy cwiczyce cos jeszcz einnego. yhm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania66
a.g.a.t.a - cześć, ja to ćwiczenie na nogi robię z programu dla zaawansowanych, tzn. stoisz na ugiętych nogach, pięty złączone, ramiona proste, przytrzymujesz się czegoś, przesuwasz miednicę do góry, chwilę wytrzymujesz, wracasz miednicą do poprzedniego położenia, opuszczasz nogi parę cm niżej, znowu wysuwasz miednicę do przodu, wracasz, jeszcze raz opuszczasz nogi, znowu do przodu i teraz to samo, tylko w odwrotnej kolejności, tzn.podnosisz nogi parę cm wyżej, miednica do góry, wracasz, znowu nogi wyżej, to samo, aż wrócisz do pozycji wyjściowej. I to jest dopiero 1 raz. Taki cykl robię 5 razy. Nie da się ukryć, że jest męczące, ale fantastycznie działa. I jeszcze jedno! podczas robienia tego ćwiczenia pięty nie mogą opaść na podłogę! Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmixiaa
hej.. wybaczcie, jesli ktos juz poruszyl ten temat (190stron textu to sporo do nadrobienia ;) ) do dziewczyn, ktore juz jakis czas cwicza callanetics ;) od kilku dni robie te cwiczenia (niestety nie wszystkie ze wzgledu na chore kolano ;| ale ja nie o tym ;) ) - dzis podczas cwiczen na miesnie brzucha miesnie tak mi drzaly ( w ogole cala drzalam, hehe) ze ledwo co mogla je wykonywac. jako ze czwicze 80-100 powtorzen od kilku dni (wczesniej dlugo nic nie cwiczylam) to wiem, ze jest to spowodowane slabymi miesniami - jednak czy radzicie robic przerwe (np. cwiczyc co drugi dzien) czy jednak nie przejmowac sie drzeniem i 'dawac dalej' codziennie :D ps. pol godziny przed cwiczeniami pije kawe (choc nie wiem,czy to moze miec cos do rzeczy... )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania66
mmixiaa - ja radziłabym Ci nie ćwiczyć codziennie. To męcząca gimnastyka, co drugi, trzeci dzień naprawdę wystarczy. Kiedy robi się to codziennie, po jakimś czasie ma się naprawdę dość i w efekcie przestaje się całkowicie. Co do tego drżenia mięśni, to zupełnie normalna reakcja, jeśli wcześniej nie ćwiczyłaś. Drżenie oznacza, że naprawdę ,,dobrałaś" się do tych mięśni i nie idziesz ,,na skróty". Po jakimś czasie to przejdzie. Poza tym muszę Ci powiedzieć, że jak na początek robisz 80-100 powtórzeń na brzuch, to jesteś naprawdę dobra. Ja, kiedy zaczynałam ćwiczyć callanetics (strasznie dawno temu), to po ćwiczeniach tak drżały mi nogi, że kiedy szłam, same zginały mi się w kolanach i wyglądało to strasznie komicznie. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca...
hej czy jesli bede wykonywac tylko te cwiczenia na brzuch to mi pomoga? bo na nim mi zalezy.. ;/ i nie wiem. czy efektu nie bedzie w ogole? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarny bławatek
Witam wszystkie kobietki:) dziś ściągnęłam film(z chomikuj.pl) z Callan Pinckney, wiec to chyba dobry filmik?trwa 57min.Przejrzałać ćwiczenia-wydają mi się jakies takie strasznie proste, w sensie jak takie ćwiczenia mogą np poprawic wyglad ciała tak jak to dzis czytałam na różnych forach.?Czy na prawde codzienne godzinne ćwiczenia callan.daje efekty?Chce zrzucic małą fałdke z brzucha, czy te ćw pomogą? i troche zadbać o mm nóg. Dziekuje z góry za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gietka
Gość czarny_błatek
Hm za mną już 3h ćwiczen, przyznam ze bbola mnie mięsnie, moze tez od biegu ale raczej od callan. bo plecy i wszystko,nie sa tak ciezkie, najgorsze to cwiczenia na koncu gdzie sie "kleczy w powietrzu" i rusza miednica heh.Mam nadzieje ze te cwiczenia dadza mi efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca.......
chyba nikt mi nie odpowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×