Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ma-s-e-cz-ka

Domowe maseczki do Twojej skóry- chętnie doradzę, mam szeroki zbiór

Polecane posty

Gość =====================
MASECZKI Z TRUSKAWEK (wcześniej zróbcie próbę uczuleniową!!!!!!!) - stosować 1-2 x w tyg.: Maseczka oczyszczająca Doskonale wpływa na cerę, przede wszystkim tłustą. Wszystko, czego potrzebujesz, to kilka (6-8) dużych, dojrzałych truskawek oraz odrobinę (1 łyżkę stołową) śmietany kremówki. Z truskawek usuń szypułki, dokładnie je rozgnieć, aby otrzymać papkę, a następnie wymieszaj ze śmietaną i nałóż na twarz. Odczekaj kwadrans, a potem zmyj maseczkę tonikiem odpowiednim dla Twojego rodzaju skóry. Maseczka odświeżająca Wybierz 3-4 dojrzałe, soczyste, ale niezbyt miękkie truskawki. Przekrój je na połówki i nacieraj owocami twarz, zwilżając ją lekko sokiem. Pozwól mu pozostać na twarzy 15-20 minut, a następnie zmyj go, używając samej wody, która powinna być raczej chłodna. Taką maseczkę możesz nałożyć również na szyję i dekolt. Maseczka odżywiająca Potrzebne Ci będzie sitko o bardzo małych oczkach i kilka (około 5) niezbyt dużych truskawek. Przeciśnij owoce przez sitko tak, aby pozbyć się jak największej ilości nasion. Dodaj płaską łyżkę miodu i całość dokładnie wymieszaj, aby uzyskać jednolitą masę. Taką maseczkę nałóż na twarz, szyję i dekolt. Odczekaj 15 minut i zmyj ją ciepłą wodą. Do zmywania maseczki możesz także użyć ciepłego mleka. Maseczka rozświetlajaca Wybierz 4-5 truskawek i dobrze je zmiksuj. Następnie dodaj łyżeczkę oliwy z oliwek i nałóż całość na twarz. Po kwadrancie zmyj maseczkę przy użyciu ciepłej wody lub odpowiedniego dla Ciebie toniku. Co ważne, do tej maseczki możesz wykorzystać także mrożone owoce, co pozwala stosować ją również zimą. Maseczki z truskawek to kopalnia witamin, soli mineralnych i składników odżywczych pozytywnie wpływających na cerę. Są pomocne przy regeneracji szorstkiej, szarej i pozbawionej blasku cery. Doskonale nawilżą i odprężą zmęczoną skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość =====================
Owocowa maseczka z winogron: Oczyść twarz mleczkiem. Natrzyj skórę kilkoma ponacinanymi winogronami. Po 20 minutach zmyj twarz letnią wodą. Cera odzyska świeżość i stanie się jedwabiście gładka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwie maseczki
Maseczka do suchej cery: łyżkę płatków nagietka rozetrzyj z łyżką oliwy i łyżką kremu Nivea. Nałóż na twarz, po 20 minutach zmyj. Maseczka do tłustej cery: ubij na pianę jedno białko, dodaj 2 krople olejku różanego, wymieszaj i nałóż na twarz. Zmyj po kwadransie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smutna14
mam problem z krostkami czarnymi na nosie...........czy masz może jakąś maseczkę na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ma-s-e-cz-ka
Wg mnie to zadna maseczka nie pomoze pozbyc ci się wągrów. CHociaż... jest jedna, ale nie wiem, czy działa. Mleko w proszku+rumianek. Zrobić pastę. Trzeć w miejscach, gdzie są zaskórniki, jakies 5 minut, może więcej. Ale przede wszystkim polecam parówki. Np. z rumianku. A potem- wyciskanie, niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm na zaskórniki
SPOSÓB NA CZARNE ZASKÓRNIKI : Składniki płynu do przemywania: 1/4 filiżanki gorącej wody łyżeczka od herbaty gorzkiej soli 3 krople jodyny Wymieszać wszystkie składniki i odczekać aż mieszanina ostygnie na tyle aby nie parzyła skóry. Rozgrzać skórę twarzy okładem z ręcznika rozgrzanego gorącą wodą (ręcznik nie powinien parzyć jak również nie powinien nadmiernie zmoczyć skóry). Ręcznik pozostawić na twarzy na 1 - 2 minuty. Wacikiem kosmetycznym nasączonym w przygotowanym płynie dokładnie przemywać miejsca z zaskórnikami. Przemycie skóry spowoduje że zaskórnik dadzą się łatwo wycisnąć bez nadmiernego podrażnienia skóry. Po usunięciu zaskórników przemyć twarz odkażającym tonikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość =====================
Tonik z aspiryny: 10 tabletek aspiryny rozpuszczamy w 50 ml wody - stosujemy raz dziennie, dobry na zaskórniki Płyn pichtowo-sandałowscowy z kwasem salicylowym i witaminą C peelingujący chemicznie - jest dobry na zaskorniki, przepis na stronie Różańskiego www.rozanski.wizytowka.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość =====================
Maseczka ziołowa z bratka i mleka wg Różańskiego www.luskiewnik.strefa.pl/acne/danka_maseczki.htm dobrze działa na skórę z zaskórnikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość =====================
Maseczka z suszonych śliwek: Ta maseczka ma obrzydliwy wygląd, ale ma świetny wpływ na cerę. Usuwa podskórne zanieczyszczenia i wygładza skórę. Zalej wrzątkiem 2 suszone śliwki. Zostaw je w miseczce, dopóki nie zmiękną, a następnie rozetrzyj je. Wodę, która została po śliwkach, użyj do zagotowania około połowy filiżanki płatków owsianych. Rozetrzyj śliwki i zmieszaj je z płatkami. Dodaj do tego tyle miodu, żeby papka uzyskała lepką konsystencję. Jeszcze ciepłe nałóż na twarz, zostaw na 20 minut i zmyj ciepłą wodą. Maseczka z rzodkwi do cery tłustej: Maseczka ta doskonale oczyszcza i zmniejsza pory, pomaga także przy łojotoku. Umyty korzeń rzodkwi, zetrzyj na tarce o drobnych oczkach i wymieszaj z serem. Nałóż otrzymaną papkę na twarz na 15 minut, a następnie zmyj przegotowaną wodą. Maseczka oczyszczająca dla cery tłustej z zaskórnikami: Wymieszać po łyżce stołowej utartego owocu dzikiej rózy, kwiatu rumianku, kwiatu lawendy, kwiaty czarnego bzu i ziela mięty. Zalej to wszystko szklanką wody i zagotuj. Po dokładnym wymieszaniu nałóż na twarz. Przykryj kilkakrotnie złożonym kawałkiem gazy i gorącym ręcznikiem. Po 15 minutach spłucz twarz letnią, a następnie zimną wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę podaj mi jakiś sposób na trądzik ale skuteczny bo już prubowałam wszystkiego i nic nie pomaga mam już trądzik od 3 lat. Proszę pomusz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bseńk
NIESTETY NIE MAM RZADNYCH MASECZEK WYPROBOWANYCH,ALE Z CHECIA SKORZYSTAM Z TYCH NA SKORE TRADZIKOWA I ZANIECZYSZCZANA CO SA TU WYPIASE .. DZIEKUJE ZA POMOC :*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loolcciaa
Jaka jest maseczka dla cery mieszanej np.oczyszczajaca lub regenerujaca jak masz?odp[ Z góry dziekuję:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaa11
maseczka na wypryski podskorne i wągry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herminia
Czy znasz może jakieś przepisy na maseczkę do cery tłustej i na domowe perfumy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.od paru lat mam problemy z cera!brałam różnego rodzaju srodki i troche przychamowałam powstawanie trądziku,jednak zostały po nim duze przebarwienia szczególnie na policzkach i brodzie.jaka maseczka jest dobra an zmniejszenie przebarwien???bo ja robiłam sobie kwasy u kosmetyczki jednak one wysuszaja cere a ja mam strasznue suca teraz skóre szczególnie na policzkach.prosze o rade!!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania160a
Hej:)Mam problem potrzebuje jakie maseczki do cery trądzikowej z wypryskami prosze pomóżcie mi I jeszcze mam jeden problem sa maseczki zapobiegajace powstawania w niektórych miejscach twarzy takiego czegos twardego nie wiem jak to nazwać????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejo4
Witam..... jestem facetem pewnie Cie to dziwi ze tu jestem ale doradz mi co mam stosowac do cery tlustej... i do cery po tradziku i cos na delikatne blizny ale wystepujace w duzej ilosci.....czekam no odp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejo4
Witam..... jestem facetem pewnie Cie to dziwi ze tu jestem ale doradz mi co mam stosowac do cery tlustej... i do cery po tradziku i cos na delikatne blizny ale wystepujace w duzej ilosci.....czekam no odp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llonka
Witam! Mam prośbę,czy może mi ktoś doradzić co mam stosować na ujędrnienie szyji i dekoldu.Mam 46 lat i oststnio w wyniku zmian hormonalnych(menopauza) pojawiły mi się straszne zmarszczki na szyji i dekoldzie,czy istnieje wogóle szansa,żeby poprawić ich stan bez operacji plastycznej.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anecka91
witam mam mały problem nie mam znów bardzo duzo tradziku ale niekiedy mi sie jakis tam pojawi i schodzi mi skóra z nosa.. co mam zrobic zeby to zmienic? z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia_1996
mam wagry prosze o przepis na maseczke na email kasia_1996@wp.pl mam cere mieszana i mam podskorne krostki.. :(:( a i jakas ujedrniajaca maseczka jest?? Prosze ??!!!! i z gory dziekuje bardzo bardzo..!!!!!! na te wszystkie problemy co napisalam plisskaa... a na zmarszcziki tez prosze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlecz.
Ja bym prosiła taką maseczkę, która naprawdę pomaga na bardzo tłuszczącą się skórę, ale nie do tego zmierzam. Na policzkach, brodzie i czole mam okropnie dużo takiech białych syfów no i mam b. dużo wągrów na nosie i na policzkach.;/ . na dodatek od kiedyś tam syfów mam blizny .. a i mam b. dużo zaczerwienień .. storuję dużo kremów, żelów, toników, maseczek itp .. ale nie pomagają zbyt .. do dermatologa mam iść ale nie mam czasu i chciałabym takim domowym sposobem .. Jesst na to jakiś sposób.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatkiii
up up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llonka
Cześć,no i co nikt nie chce mi napisać jakie maseczki mogą wspomóc moja starzejącą się skórę.Czyżby nie było sposobu na to?lub po prostu mnie olano,bo mam za duzo lat.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katexxx
Ilonka ja stosuje na dekold, szyje i całą twarz maseczkę z jogurtu naturalnego. Bardzo fajnie nawilża i poprawia wygląd cery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuu
mam wielka prosbe mogłabys napisac jak poprawic stan mojego dekoltu9 wygładzic go i ujedrnic)??? :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *SaNdRuLkA777*
Moja skóra na twarzy jest czerwona!chyba mam popękane naczynka. Jaka powinnam uzywac maseczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szesnastolatka
Mam cere suchą wokół ust nosa i czoła tzw.strefa T no i niestety już mam pajączki;(co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123425
Njapierw przeczytaj przepisy dopiero pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×