Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani Pieczarka

GRZYBICA POCHWY - MITY!!!

Polecane posty

agi7373 czy ja wiem, czy takie przydatne wszystko w zasadzie wiedzialam no moze oprocz tych wszystkich grzybow nazw ale poza tym to takie ogolne info co do plynu - podasz sklad? zainteresowalam sie, bo nie widzialam jeszcze plynu z paleczkami kw mlekowego sama biore lacibios femina (paleczki) i do tegu uzywam plynu ale z kawsem mlekowym a nie paleczkami ciekawi mnie ten plyn z paleczkami: czy trzeba go w lodowce przechowywac? jakie ma szczepy? dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agi7373 czy ja wiem, czy takie przydatne wszystko w zasadzie wiedzialam no moze oprocz tych wszystkich grzybow nazw ale poza tym to takie ogolne info co do plynu - podasz sklad? zainteresowalam sie, bo nie widzialam jeszcze plynu z paleczkami kw mlekowego sama biore lacibios femina (paleczki) i do tegu uzywam plynu ale z kawsem mlekowym a nie paleczkami ciekawi mnie ten plyn z paleczkami: czy trzeba go w lodowce przechowywac? jakie ma szczepy? dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arleta89kato
czytalam tu ze jogurt to mit. rok temu w lipcu mialam grzybice, 2 tyg czekalam na wizytę, dostałam receptę, ale nie poszłam od razu kupić lekarstw, piłam jogurty zawierajace lactobacillus acidophilius i po 4,5 danich bylo tego coraz mniej mniej az przeszlo. niestety od 3 dni znow to mam , dzis wypilam 4 jogurty i powoli powoli przestaje piec. Grzybica rok temu jak i teraz powstała przez to, że nie mialam możliwości sie umyc po kilkugodzinnym maratonie po miescie w upale;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfetka____01
ja slyszalam ze te bakterie w jogurtach i kefirach to nie pomagaja na grzybice, bo jest ich stanowczo za malo w tych produktach, lepiej jest zazyc gllobulke probioytku ginekologicznego, w ktorym jest milion bakterii, jednym z polkich probiotykow jest lactovaginal, kiedys opowiadlama mi nawet babcia ze go brala, wiec ten lek ma juz swoja historie i lata testow przez pacjentki, lepiej jest go brac niz pic litry tych jogurtow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli ktos mnie poslucha
dziewczyny walczylam z tym cholerstwem latami!!! ale sie wyleczylam szczepionka GYNATREN do kupienia w niemczech,specjalnie jechalam i przywiozlam w lodowce.Trzy aplikacje.Jestem zdrowa od lat!!! organizm walczy i sam pokonuje to cholerstwo! Bede jutro jakby ktos mial pytania. Aha ,stosowalam wszystkie dostepne na naszym rynku leki.Nic nie pomagalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady bronka
a w polsce nie ma takich szczepionek? ja sie bronię przed grzybicą probiotykami, kiedy biore antybiotyki łykam też provag, poza tym zrezygnowałam z chodzenia na basen, bo czesto miałam po basenie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betty Q
tez mi sie wydaje, ze nie ma co wychwalac zagranicznych specyfików, bo nie wiadomo jak zadziałają na kobiety z PL. Może sie okazac, ze tamtejsze szczepy bakterii nie sa odpowiednie dla Polek i nie działaja tak samo. Ja tam stosuje lactovaginal i jest OK. NIe narzekam na infekcje i nie szukam nowych wynalazków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwonakropka
Czesc drogie kobietki:) jestem bardzo zapracowana takze nie mam kiedy udac sie do ginekologa a mam maly problem, mianowicie przy wardze zromowejze tak to przyblize na zagieciu uda z moja mala:) zrobila mi sie jakas czerwona krostka, nacisnelam na nia mocno i poszlo troszke krwi, nie wiem czy to od potu siedzenia 8 h w pracy czy jak ale potrzebuje waszej pomocy co powinnam na to zastosowac?? cierpliwosc czy jakis lek?? caluje Was wszystkie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vagosan
zaparzyć vagosan, do michy, zasiąść w misie i siedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ViktoriaGTY
mi też basen nie służy. Co do płukanek - to pomagały na krótko. W ogóle trudno znaleźć coś uniwersalnego, co zawsze działa. Teraz profilaktycznie stosuję tampony z probiotykiem ellen i troszkę jest lepiej. No, ale ideałów to nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaczek24
U mnie zawsze grzybicy towarzyszyła infekcja bakteryjna. Leczyłam siebie i męża, zawsze wspólnie robiliśmy posiewy, konsekwencja się opłaciła, infekcji już od ponad pól roku nie mamy. Duży wpływ miał też stosowany przeze mnie probiotyk dopochwowy invag, który zakładałam na noc przez 7 dni zawsze po okresie i taką kurację powtarzałam raz w miesiącu. W końcu się uwolniłam od infekcji można cieszyć się zdrowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość depo provera
Mi pomogła dieta i suplementy. Przede wszystkim zwykłe jogurty, a w okresie nasilenia podmywałam się octem jabłkowym. Wcześniej chodziłam po lekarzach, dawali maści, leki i inne rzeczy. Kazali la bios femina łykać. Nie widziałam żadnej poprawy. Poczytałam trochę o samej grzybicy, że w organizmie jest za dużo zasadowości i ostro się wzięłam za dietę. Piłam dużo kwaśnych rzeczy - cytryna, piłam jogurty bez żadnych dodatków, bo te owocowe są do niczego. Łykałam rutinoscorbin. I odpukać od roku nie mam nawrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werakaluza
z tego co wiem, jogurtu trzeba wypić z litr dziennie żeby przyniósł taki efekt jak 1 kapsułka probiotyku, np. provagu doustnego. ja owszem jem jogurty, ale dlatego że lubię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam ten sam problem ,dopiero probiotyki razem z lekami na grzybicę mi pomogły. Nie każdy nawet lekarz o tym wie. Dopiero 5 lekarz u którego byłam z tym problemem mi to wyjaśnił, że te złe bakterie krążą w całym organizmie , i bez probiotyku żadne leczenie nie pomoże. Kilka wypowiedzi już takich przeczytałam i te osoby mają racje. POSŁUCHAJCIE NAS A BĘDZIECIE ZADOWOLONE.ŻYCZĘ ZDROWIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orzechP_
ja w ciąży miałam problemy z grzybicą. brałam leki, ale kiedy zaczęłam stosować probiotyki uspokoiło się. coś w tym jest. ja stosowałam lactovaginal dopochwowo, tak mi zalecił ginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razemlepiej--> przy każdej antybiotykoterapii powinno się stosować osłonowo probiotyki. A jeśli wiemy, że mamy problemy intymne, to lepiej stosować preparat miejscowo (np. dopochwowy żel), bo działa od razu i w odpowiednim miejscu, niż te stosowane doustnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie na infekcje pommogła
szczepionka doustna Femivaxin, zamówiłam w internecie, zażyłam kilka razy i od tego czasu mam spokój, przedtem ciągle się leczyłam globulkami, suplementami, jadłam jogurt, unikałam cukru i nic nie pomagało naprawdę polecam tą szczepionkę, chroni przed najczęściej występującymi grzybami i bakteriami bytującymi w pochwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy to prawda ze wszelkie globulki na grzybice powoduja obfite krwawienia, tak ze mozna miec 2 okresy w miesiacu lub stale plamienie?mam zapisane dosc duze dawki, boje sie brac, zwlaszcza ze nie mam objawow, wykryte przypadkowo na cytologii i do tego leki "na wszelki wypadek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCudok
Ja jestem po usunięciu całkowitym obu jajników dlatego infekcja bakteryjna się kończyła a zaczynała się grzybica i tak wkoło Macieju ale znalazłam sposób aplikuje Specjalistyczny żel i wszelkie infekcje poszły w diabły że prosty sposób i bez konieczności wizyty u tych beznadziejnych konowałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×