Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Blondynapoznan

kraje tropikalne a male dziecko?

Polecane posty

czy ktos byl z 3 miesiecznym dzieckiem? jade na Gran Canarie ale znajomi bardzo by chcieli z nami jechac ale maja male dziecko czy to jakis problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam takie pytanie
No wiesz, pogodę i u ns teraz mamy jak w Las Palmas, a Wyspy Kanayjskie nie są jakimś dzikim krajem, są hotele z bieżącą wodą, kilmatyzacja i inne niezbędne naddatki ;), nie wiem tylko jak takie małe dzieci znoszą podróz samolotem... ale widywałam w samolotach niemowlęta, więc sądzę, że to raczej też nie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola............
Gran Canaria to nie tropkiki jeszcze. Nie wiem jaka jest tam teraz temperatura. Ja byłam w styczniu - było tylko 26C i myślę, że idealna pogoda na spacery z maluszkiem :) Fakt, chmurki tam są rzadko a jak się pojawiają to nisko i płyną wokół całej wyspy. Dlatego uważaj na zmienny wiatr. I oczywiście trzymaj dziecię w cieniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka67
Ja mam odmienne zdanie na ten temat. Uważam, że narażanie tak małego dziecka jest zupełnie niepotrzebne. W krajach tropikalnych są całkiem inne bakterie które doprowadzają do różnego rodzaju biegunek u tak małych dzieci a to może się okazac tragiczne dla 3 miesięcznego dzieciątka. Takiemu maleństwu na pewno nie jest to potrzebne. Dochodzi jeszcze problem dużego nasłonecznienia, nawet w cieniu czy przykryte pieluchą łapie niebezpieczne promienie przed którymi nie da się uciec i nie pomoże tu nawet krem z 20 stopniowym filtrem. Nie jestem zwolenniczką niepotrzebnego narażania niemowlęcia i tak nie będzie z tego nic pamiętało, a dla niego najlepsze był by wakacje "pod gruszą" Mam chrześniaczkę z którą 2 razy w roku muszą jeździc do kliniki dermatologicznej na badanie znamion, które pojawiły jej się po pwrocie z Egiptu gdy miała około 3 lata. Pozdrawiam i liczę na rozsądek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie wydaje ze jak sie dobrze przygotuja do wyjazdu nic nikomu nie zaszkodzi..... niech wezma ze soba wszytsko co jest potrzebne nie zapomna o kremie od slonca dla takich maluszkoof i jakims kapelusiku na glowe.... albo wuzek z duza buda.. mysle ze jeslei chca jechac to potadza sobie..... musza sie przygotowac... dodam jeszcze ze jak moj brat mial 3 miesiace( ja mialam wtedy 13 lat to pamietam) wybralismy sie moze nie w tropiki ale na mazury i bylismy tam cale 2 miesiace..... przez dwa miesiace tluklismy sie w przyczepie kempingowej... ale bylismy przygotowani wiec szytsko poszlo latwo... takze powodzenia !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyspy Kanaryjskie
nie leżą chyba w strefie tropikalnej? Myślę, że spokojnie można pojechać, ale, jak wspomniano wyżej, odpowiednio się do tego przygotować. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×