Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dianusia

JAK HODOWAĆ ORCHIDEĘ???

Polecane posty

Gość zukulussa
Hej, z orchideą jest łatwo. Półcień lub słoneczne stanowisko (ale nie bezprośrednie słońce) do tego lubi wilgoć, ale nie można przelewać. Przezroczysta doniczka i podstawka z kamyczkami są najlepsze. Podlewasz trochę i pozwalasz wodzie przeciekać do podstawki. Dzięki temu ciągle paruje woda i jest dość wilgoci ale nie gniją korzenie. Podobno dobrze jest storczykom w łazience

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flower13.13
Racja, unikać przesuszania. Ważna jest też dobra doniczka, najlepiej sprawdzą się ceramiczne bo wchłaniają też wodę ( jak byś szukała to popatrz w tym sklepie http://www.sklep.hydroponika.pl/Donice/ceramiczne/). W łazience może racja, ale czasami jak bierzemy gorące prysznice to może być tam trochę zbyt duszno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przesadziłam swoje wszystkie 4 orchidee do ziemi !!!!!!!!!!!! poczatkowo miałam dwie które oczywiscie stracily kwiaty a lodyga zaczeła schnąć nic nie miałam do zaryzykowania postanowiłam je ratować na własną rękę (dziwnie to brzmi bo to moje pierwsze kwiaty znawcą nie jestem) ziemię wymieszałam oczywiście z korą od orchideei. Korzenie suche i stare obciełam delikatnie nożem starając się nic obok nie uszkodzić. Łodygi obcięłam hmmm nie wiem jak to fachowo nazwać do momentu w którym łodyga była jeszcze zielona i zdrowa ok 5mm nad tymi wypustkami po bokach łodygi z których później wyrosły nowe łodygi tak to ujmę. Wymieszaną ziemie z korą nasypalam do doniczki nie ubijając tej ziemi umiejscowiłam korzenie i zasypywałam tak żeby ziemia była pulchna a nie zbita po to żeby nowe korzenie które będą rosły miały lepsze pole popisu:D Podlewałam mniej wiecej je co 2tyg czekałam aż ziemia dobrze przeschnie żeby kwiatów nie przelać raz na jakiś czas odżywka. Na dzień dzisiejszy mam orchidee która odwdzięczyła mi się ok. 25 kwiatami. Druga jeszcze nie skończyła kwitnać ale do 20 chyba nie dojdzie. Trzecia z moich dziecinnek kupiona w kiepskim stanie miala kwiaty ale troche widac ze byly po przejsciach ,ma je nadal postanowilam orchidee przesadzic jak jeszcze miała kwiaty z myślą że tamte niedługo opadną kilka tyg temu zaskoczyła mnie nową łodygą :) także moje kwiaty bardzo dobrze reagują na przesadzenie ich do ziemi. Dziś wyjechały w podróż przeprowadzamy się i mają ciężka trasę do pokonania Irlandia-Polska kurierem:( mam tylko nadzieje że dotrą całe i zdrowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monicca B
A jak sobie radzicie jak chcecie wyjechać na kilka dni? Ja zawsze oddawałam kwiaty mamie pod opiekę, a teraz sobie radze inaczej. Sa takie nawadniacze do podlewania roślin http://blumat.pl/product_info.php/info/p75_Blumat-dla-ro-lin-domowych-w-blistrze--3-szt-.html/XTCsid/37a725c1ed6c1ff5fd99aea3dc46bfb4 i jak dla mnie sprawdzają się w takich sytuacjach idealnie. Podłączam system pod butle z wodą i sam dozuje ile kwiat potrzebuje - rok już używam i wszystkie rośliny mają się dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×