Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mamusia_synka

Jagody - w jakiej formie jadacie, co pichcicie?

Polecane posty

Wlasnie zrobilam nalesniki z masa waniliowo - jagodowa :) Mam jeszcze cala mase jagod - co moge z nich zrobic? Moze macie jakis sprawdzony przepis na ciasto, tarte z jagodami? Jak jeszcze, oprocz kompotu, jedzenia \"na zywca\", mozna z nimi zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajja
zrób przetwory dla dziecka,jagody to doskonały lek na brzuszek,surowe dobrze wpływają na wzrok,mogą byc też pierogi,rogaliki,drożdżówki.sos jagodowo-miętowy do cielęciny.Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja zamrażam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koktajl jagodowy, zmiksować z kefirem lub jogurtem naturalnym. Warto ususzyc jagody, pomagaja w wariacjach jelitowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paniodprzedszkola
pół lasu przywiozłaś do domu? :D daj trochę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Placek drożdżowy z jagodami i kruszonką... jagodzianki.... pierogi.... dżem na żelfixie... zamrozić do posypywania lodów i do coctaili mlecznych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A przepisy? :D Potrafie uruchomic wyobraznie, ale szukam i przepisow. HELP! Nie, nie przywiozlam pol lasu - kupilam kilka litrow jagod, jutro kupie jeszcze :) Jestem maniaczka tych owocow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zagniatam krucha ciasto. Dzielę na pół - spód podpiekam delikatnie, wsypuje jagody oprószone cukrem, na jagody pianę z białek i na piankę drugą część ciasta, dziabie delikatnie widelcem albo nożem żeby powietrza troszkę wpadało w czasie pieczenia. Piekę w 180 st. 45 min. Ale zaglądam bo piekarniki są różne, czasami mniej - czasami więcej.. * ciasto zagniatam z żółtkami - z białek ubijam pianę. Żeby ta nie opadła dodaję łyżeczkę mąki ziemniaczanej * gotowe ciacho zamiast cukrem można polać na talerzyku śmietanką z cukrem. * jagody można wcześniej przesmażyc i odlać sok * ciacho zagniatam na oko stąd nie podaje przepisu - wyszukaj na www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfkjjj
Makaron z jagodami ... Kluski na parze z jagodami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×