Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość duzo informowania

zmiana nazwiska i powiadomienie wszystkich o tym

Polecane posty

Gość boże .. zmieniają nazwiasko
hehe nam to nie potrzebne, ja pozostaje "kowalską" i pocześci tyklo "nowakową".... nie zmieniam osobowości ani sie nie staje układem pokarmowym męża tym bardziej jego mózgiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calista.
kurcze ale czeka mnie wysyłanie i informowanie wszystkich:(. No alez óćz. Trzeba to trzeba. dowód osobisty nowy, pracodawca i inne . Nazbierało sie tego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawo jazdy tez trzeba zmienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boże .. zmieniają nazwiasko
ale po co to zmieniać? mamndatu i tak nie dadzą za nie zminione? a na poczcie i tak odbierzesz bo masz akt slubu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calista.
niekoniecznie. Moja znajoma od lat jeżdzi autkiem na swoje panieńskie nazwisko i nigdy jej nie zwrócili uwagi. Wazne by prawko było i aktualny dowód rejestracyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do jakubowskiej :) Ciesze sie ze Ty tez zostajesz przy swoim nazwisku...U mnie troche rodzina jest zdziwiona tą decyzją. Zwłaszcza babcia....ale co sie dziwic starszej kobiecie jak co niektórym w naszym wieku sie nie mieści to w głowie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calista.
a co na poczcie odbierasz z aktem slubu w ręku? na poczcie chyba wdg dowodu osoobistego sie listy odbiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boże .. zmieniają nazwiasko
akt slubu potwierdza że masz prawo odebrać..... to podstawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calista.
ja myslałam ze wszystkie dokumenty listy, odbieram po okazaniu dowodu osobistego a nie aktu slubu. Mając akt urodzenia , slubu ide wyrabiać dowód osobisty nowey i nim sie posługuję. mam pytanie. Moze któras wie? czy idąc do USc dostajemy akt małżeństwa prawda? i potem idąc do wyrobienia dowodu osobistego musimy dac tez akt urodzenia, akt slubu ten co dostalismy czy dostaniemy nowy drugi akt slubu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boże .. zmieniają nazwiasko
do urzędu dajesz ksero. sam akt daje ci prawo do odbierania rzeczy np na poczcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boże .. zmieniają nazwiasko
mnie nie jara latanie po urzędach - ja to hromole i nie bede wyminać szkoda czasu i pieniedzy - moim zdnaiem ostatni dowód miałam wymienić 4 lata temu nie zrobiłam tego i co? nic.... dalej mam ten stary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calista.
ksero do urzędu ? kurcze chyba własnie nie bardzo. ostatnio często wyrabiałam dowód osobisty i za kazdym razem musiałam dawac oryginał aktu urodzenia(sciagałam go). Musiał byc oryginalny. Wypełniałam wniosek+ zdjęcia i wtedy dopiero przyjeli mi wniosek. + jakas opłata tez za wyrobienie dowodu. Dlatego pytam teraz ta która jest juz po ślubie. jak to jest czy trzeba wziąć nowy odpis aktu slubu bo niesądzę by chcieli ksera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calista.
ja wiesz tez nie naleze do latających po urzędach , ale jak musze to latam. Lubie miec dokumenty swoje uzupełnione, aktualne. Czy któras wie czy paniw USC daje akt slubu tylko jeden czy do tego jakis tez jeden odpis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boże .. zmieniają nazwiasko
w zasadzie tak mysle i może faktycznie tzreba dac ogyginał - ale to na miejscy w urzedzie za opłatą Ci zrobią - ja Ci zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykorzystam ten topic
by zwyzywać publicznie te medny urzędowe. Za akt urodzenia czyli jeb*ny świstek papieru udowadniający, że sie śmiałam kiedyś urodzić (a niby miałam sie wykluć?) zapłacić 20 zł. Za papiery do ślubu konkordatowego ponad 80 zł (6 kartek papieru). Nie wspominająco o opłatach jakie mnie czekają po ślubie.😡 Nie dość że podatki płacimy wysokie to jeszcze w urzędzie dodatkowo z nas zdzierają chore kwoty. 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calista.
6 kartek daja z USC do slubu konkordatowego? a jakie to kartki? myslałam tylko ze zaswiadczenie ze nie ma przeciwskazań o zawarcia slubu, i akt urodzenia i jeszcze jakis papier o podpisanie jakie nazwiska bedziemy nosic i dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ryszarda jestem
No dokładnie. Jeszcze dodam, że te urzędy są zawsze czynne tylko w godzinach w których normalny człowiek pracuje - wiec poza płaceniem za papierki jeszcze trzeba niejednokrotnie brać urlop. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykorzystam ten topic
calisto zgadza sie. To zaświadczenie o braku przeciwskazań jest w 3 egz. każde po 2 kartki. Tylko dlaczego płaci się za to aż tyle? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calista.
kościelnemu tez sie płaci 100 zł za wyłożenie dywanu i klęcznika. Bo za wystrój , kwiaty płacić sama. To moze ja powiem ze sama sobie wniose klęcznik i sama rozłożę dywan, albo bez dywanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calista.
płaci sie tyle aby lepper miał najnowszy model BMW> Zaswiadczenie które ma miec az 2 kartki?bossssze a cóz oni tam piszą w tym zaswiadczeniu tyle? a ile daja odpisów aktów małżeństwa? tylko jeden? Bo potem mi potrzeba jeden dac aby mi dowód osobisty wyrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykorzystam ten topic
kościelnemu sie płaci albo nie. Możesz wybrać inny kościół -ja kościelnemu dam 50 zł bo Go znam i lubie, ale za papier musisz zapłacić chociaż i tak płacisz urzędnikowi z podatków, a wypisywanie zaświadczeń to ich podstawowa praca.😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykorzystam ten topic
Odpisów aktów małżeństwa dają 3 egzemplarze na szczęście. i na szczęście trzeba przynieść tylko znaczek skarbowy za 5 zł przy odbiorze (no chwała Bogu, że tu nie zdzierają więcej, chociaż kto wie czy nie wpadną na ten durny pomysł:O ) i może je odebrać jeden małżonek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calista.
a zeby było smieszniej. Aby dostac akt urodzenia trzeba tez 20 zł w znaczkach zapłacić . Pytałam czemu nie moge wziąśc tego co dasje się do wyrobu dowodu osobistego i powiedziała mi ze jak chce wyrobic dowód to dostane darmo akt urodzenia a jak ide do slubu to musze 20 zł zapłacić na znaczki które nakleją na ten akt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calista.
to dobrze ze dadzą mi akt slubu + 3 jak piszesz odpisy . Więc jeden dam do wniosku aby dowód wyrobić. Myslałam ze jeden dają. A to pewne ze dają 3 odpisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykorzystam ten topic
Właśnie! Sama sie zastanawiałam czy nie ściemnić, że chcę to do ZuS-u bo wtedy jest za darmo, ale babki w urzędzie patrzą na tą pieczątke z opłatą. Jakby biorący ślub mieli mało kosztów... Na pewno dają 3 egzemplarze. Nie wiem czy jeden akt a dwa to odpisy - wiem tylko, że 3 sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość służebnica Ducha ŚW.
A dzieci jakie będą mieć nazwiska z tych związków , w których rodzice mają różne nazwiska? córka Iksińska po ojcu tata iksiński a mama igrekowa czy to wyglada na rodzinkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sa nazwiska 2 członowe
a dziecko bierze nazwisko tego rodzica który ma pojedyncze w bardziej cywilizowanych krajach niż Polska zmiana nazwiska przeszla juz do lamusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość giertychowi juz podziękujemy
a gdzie tak jest? to chętnie wyjade - bo zmeiniać nie zamierzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sa nazwiska 2 członowe
w Polsce też nie ma obowiązku;) wiec nie opuszczaj naszego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aloszka
do lamusa? pierwsze słyszę. nadal się przecież zmienia nazwiska, nie przesadzaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×