Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Elojza

Imię dla chłopca Allan. Co myślicie??

Polecane posty

No cóż jesteśmy w Unii, co tam polskie imiona, przeżytek. ? Czy rzeczywiście.? Czasami wymyślne imię z nazwiskiem śmiesznie brzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie najbardziej rozbraja moze
nawet nie samo wyszukane imie, co polaczenie z jakims dziwacznym nazwiskiem (zeby nie powiedziec prostym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwsciek
wy naprawdę jesteście pierdolnięte, zazdrośnice jedne!!!Pewnie dałyście swoim dzieciom na imię piotruś, krzysiu i mateuszek a teraz żałujecie bo to takie pospolite!Głupie babska, co druga z was to kasia, ania i agnieszka albo ewelina, szaraczki zakompleksione i pewnie do tego jeszcze grube i nieszczęśliwe w miłości. Banda chamek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedyną chamka i prostaczka jesteś ty sama. To dowód na to, że wymyslne i w swoim mniemaniu orygianlne imiona dają właśnie prymitywy. Wysiliłaś się na oryginalność, a teraz jesteś wściekla, gdy widzisz, co ludzie myślą o kimś takim jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwsciek
uderz w stół...coccinella czyżbym miała przyjemność z kasią, anią itp.która ma mateuszka albo kubusia??? A jaka mądra i głęboka myśl dodana do postów:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorneta
Znam chłopaka o imieniu Ariel. Kto słyszy o jego imieniu, patrzy na niego jak na wariata. Cóż, rodzice mieli fantazję w latach 80-tych. Teraz to imię kojarzy się raczej z proszkiem do prania. Allan czy Alan to też, moim zdaniem dziwaczne imię, tak samo jak Pamele, Dżessiki, Nikole (za granicą jest to imię męskie, a w Polsce nie wiadomo czemu - żeńskie), Oskary,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaludzie jakie macie problmey,..... i tak mama da na imie synkowi jak bedie chiała i ebdzie najdumniesza mamą pod słońcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie furiatko, mam zwyke, nieudziwnione imię, niezbyt popularne. A dziecka nie mam. Gdybym jednak miała się siliłabym sie na oryginalność rodem z plebsu. niestety tak jest - im bardziej prosta rodzina tym bardziej wymyslne imiona dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he, jestem kasia i bede miec kubusia lub jagódke:P// Nie jestem gruba i jestem baardzo szczesliwa w miłosci:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta wulgarna pieniaczka tylko potwierdza regułę, że w 99% zakompleksieni ludzie z nizin społecznych nazywają DZIWACZNIE swoje dzieci... A jest przecież tyle pięknych, polskich imion... zazwyczaj Kewinów, Brajanów, Alanów spotyka się w rodzinach patologicznych bądz \"wsiowych\"... to tak jak nazwać córkę \'Izaura\" czy \"Esmeralda\"... tak przekombinowane, że aż śmieszne i żałosne... A Ty wulgarana furiatko grubooo się mylisz myśląc, że ktokolwiek Ci zazdrości... bo niby CZEGO... braku wychowania? chamstwa i prostackiego zachowania? słownictwa jak z meliny? Nie, dziękuję. Wychowałam się w porządnej rodzinie i w przeciwieństwie do Ciebie WIEM co to KULTURA OSOBISTA... Ty pewnie nie dowiesz się tego nawet za milion lat. Bardzo przykre i smutne... Współczuję Ci. Uprzedzając pytanie... odpowiem TAK... mam pospolite imię. Magda. Może nie jest oryginalne ale przez całe moje życie NIKT nie wytknął mnie palcem, NIKT nie śmiał sie za moimi plecami i NIKT nie spojrzał na mnie jak na wariatkę, kiedy się przedstawiałam. I po stokroć wolę miec takie imię niż Dżessika, Nikol czy Samanta. Syna nazwałam Aleksy. Piekne staropolskie imię. I wbrew pozorom nie wołamy do niego Alex czy w inny udziwniony sposób. Jest poprostu Olkiem bądz Alkiem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorneta
I bardzo dobrze, że nie Alex. Rozbrajają mnie dziwaczne niepolskie zrobnienia, jak np. Wiki. Zdrobieniem Wiktorii jest Wikta, Wiktusia. A jak rodzicom nie podoba się staropolskie zdrobnienie, to po co wybierali imię Wiktoria?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elojza
Nie pochodzę z nizin społecznych. Jesteśmy normalną, polską rodziną, bez specjalnego majątku, ani perspektyw na jego zdobycie. Tylko dlatego, że podoba mi się imię Allan zostałam określona jako nizina społeczna i wsadzona na dolną półkę. Myślałam, że podział na klasy społeczne minął bezpowrotnie, ale widzę, że są jeszze ludzie starej daty określający biedniejszych menelstwem itp. P.S mój brat ma na imię Ariel i nigdy nie urchodził za wariata:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko w rodzinach patologiczny
takie imiena są popularne. nie rób krzywdy dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie podoba mi sie bo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie podoba mi sie bo
tak ma na imię pies koleżanki :o nie, nie, nie jest tyle ładnych polskich imion, po co Wy tak kombinujecie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elojza
Ktoś wyżej wymienił imię Przemek, to śliczne imię, ale nigdy nie nazwałabym dziecka Przemysławem:( Po prostu nie podobają mi się polskie, rodzime imiona. Szanuję mój kraj i moje pochodzenie, ale nie chcę, żeby moje dziecko było kolejnym Bartoszem, Kacprem, Adamem, Piotrem itp. Jeśli nie Allan to Natan, Wiktor, Adrian. Ale znowu jak nie nazwę synka Allanem pozostanie żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy w ogóle jest zgodne z polskim prawem nazwać chlopca Allan? Chyba, że by sie czytało przez dwa \"L\" a to by trochę brzmiało jak Alladyn... Z tego co wiem wycofano AdriaNNy, LiliaNNy RoksaNNy i jest Adriana, Liliana, Roksana itp. Elojaza Nazwiesz dziecko jak zechcesz. I cokolwiek zostanie tu napisane nie zmiani Twoich upodobań. A one zapewne zostały wyniesione z domu... Twój brat nazywa Ariel więc Twoi rodzice też miłowali się w \"dziwnych\" imionach. Nie wierzę Ci, że nikt nigdy nie zdziwił się usłyszawszy imię Twojego brata lub nie było powodem kpin i małych złośliwości w podstwówce. Dla mnie Ariel zawsze będzie proszkiem do prania. To tak jakby nazwać dziecko \"Omo\" lub \"Persil\". Pozwól też, że coś Ci zacytuję: \"Na pozór każdy z nas nadaje dziecku takie imię, jakie poprostu najbardziej mu sie podoba. Nic bardziej mylnego! Dowiedziono, że o wyborze decytuje nie tylko indywidualny gust rodziców, ale także ich społeczne aspiracje oraz oczekiwania wobec potomka. Badania wykaząły, że imiona pochodzenia obcego lub idoli kultury masowej są typowymi dla warstw niższych. Natomiast rodzice wykształceni unikają ich, ponieważ pragną podkreślić swoją wyższą pozycję. Jak zauważa pstycholog dr Krystyna Doroszewicz, która w Wyższej Szkole Psychologii w Warszawie od kilku lat prowadzi badania nad imionami, w Polsce takie trendy są wyraźnie widoczne. Wsród warstw artystycznych i inteligencji (lub osób aspirujących do tych kręgów) rozpowszechniły się imiona tradycyjne- Zosia, Franio, Marysia. Ona prawdopodobnie mają uwidocznić związki rodziców z kulturą oraz podkreślić ich niezależnośc od serialowych mód i popularnych trendów. Widoczny jest także tend nadawania imion brzmiących egzotycznie lub noszonych przez posteci z telewizji: Sandra, Pascal, Olivier. Rodzice, którzy pragną tak nazwać swe pociechy być może pragną dla nich takiego samego życia: egzotycznego, lepszego życia gwiazd ekranu...\" \"... Żle dobrane czy dziwne imię może narazić dziecko na kpiny, a nawet odrzucenie ze strony rówieśników. Może sprawić, że malec nie wyrobi sobie pozytywnej samooceny, tak przecież potrzebnej w życiu. Jeśli dzieko słyszy zdziwnie lub śmiech i jest ofiarą złośliwości, zaczyna się imienia wstydzić. Nie lubi go a w rezultacie, jak podkreślają psychologowie, może przestać lubić siebie. Krępuje się za każdym razem, gdy poznaje nowych ludzi. To może prowadzić do nieśmiałości i poczucia niższej wartości.\" \"Wybujała wyobraźnia rodziców może w skrajnych wypadkach prowadzić do zaburzeń. Taqk wykazłały badania amerykańskich specjalistów, którzy porównali imiona pacjentów jednego ze szpitali. Okazłao się, że Ci z problemami psychicznymi częściej nosili imiona niespotykane.Badacze uważają, że to negatywnie reagujące otoczenie stało się źródłem niekorzystnych doświadczeń i zrodziło u nich problemy psychiczne. Ale mogło być i tak, że dziwaczne imię dla dziecka zrodziło się w głowie nie w pełni zrównoważonych rodziców, których psychika rzutowała potem na to, jak wychowali potomka. Wszytko razem- kpiny rówieśników, rodzice, którzy sami mieli problemy- mogło odegrać rolę w powstawaniu zaburzeń psychicznych u młodego człowieka...\" To fragmenty aktykułu pt. \"Czy Aleksander będzie Wielki\" z popularnego magazytnu dla rodziców \"Mamo to ja\". Do mnie ten artykuł bardzo przemawia... I nie mówcie, że tu na kafeterii są same idiotki \"dewotki\" (padł tu taki zarzut choć nie wiem co ma piernik do wiatraka), które się uwzięły na oryginalne mamusie... nie tylko ja widzę problem w takich udziwnionych imionach... Ale i tak zrobicie co chcecie. Wasze dzieci i Wasz wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja corka
niedlugo urodzi dziewczynke , na imie jej dadza Zosia. kilka lat temu ludzie oszaleli na punkcie pewnego serialu brazylijskiego i biedne dzieci do dzis pokutuja nadane im wtedy imiona... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sakira
A ja słyszałam ze magda Modra-kiedys uczestniczka programu Bar i Amoznki, teraz niskich lotów artystka spiewajaca jakis kiczwaty dance..wymuchujaca cyckami w teledysku-dla mnie osobiscie wsiura na maska chociaz z Poznania, ale to nie ma znaczenia!!Dała dziecko na Imie Mia Chanel Modra!!! hehe to juz totalne bezguscie, brak wyobraźni!!!po Polsku wiadomo czyta si Mija ,Szanel....ale neiktore osoby dzieci, nauczeciele napewno beda przekrececa Mja Chanel beda czytac!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sakira
MIA CHANEL MODRA !!CO ZA IMIONA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sakira
a ja mam na imie maja i bardzo mnie sie ono podoba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Pan Wiśniewski? Też dał niezły popis... Xavier Fabienne i podobno Etiennette :O No ale Pan Wiśniewski pochodzi z patologicznej rodziny... Więc coś w tym jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sakira
no ale Mia Chanel to jakby chciała pokazac ze jej dziecko jest znana marką hheheh nieżłym towarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sakira
zreszta jej siostra ma na imie Chanel hehehe porazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abox Taki Pan jest sądownie zmuszonany do badania DNA. A jeśli te potwierdzą jego ojcostwo są przyznawane alimenty. Jeśli jest ojcem to musi płacić. Jak nie chce płacić to komornik się nim zajmie. A komornik potrafi obrzydzić życie takiemu migającemu się tatusiowi... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahhaa W Norwegii już jedną gwałcicielkę skazano. :) Podobno zrobiła loda wbrew woli ofiary gwałtu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja chce
jesli pierwszy urodzi sie chlopiec to bedzie Julian badz Juliusz, a jak dziewczynka to bedzie Julianna... piekne imiona i beda pasowaly do nazwiska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorneta
Artykuł super, ale do uparciuchów i tak nie przemówi. Co do patriotyzmu, też zgadzam się. Niedługo stracimy naszą polską walutę na rzecz euro, sklepy są shopami, komórki - mobilami, interes - biznesem, za dużo tych obcojęzycznych naleciałości, a na dodatek ludzie powariowali z obcymi imionami. Nasza polskość zatraca się. Mądrzy Ci Polacy!!!!! To moze oddamy sie pod zabory i wtedy będzie pasiło: Zosia będzie Sophią, Aleksy - Aleksem, a Ksawery - Xawierem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×