Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

Gość jaga68
Tuning wróciłeś z jednego sanatorium a już wysyłają Cię do następnego .A mnie kazali czekać 16 m-cy ,no teraz już mniej.Ale jak czytam wasze wypowiedzi odnośnie pobytów w niektórych sanatorium to chyba zrezygnuję z wyjazdu ,jeszcze nie wiem zastanawiam się nad tym. Qalla mnie skierowanie do sanatorium wypisała lekarz rodzinna,porobiła podstawowe badania ,dołączyła wynik rezonansu ,kartę wypisową ze szpitala (jestem po operacji L4L5),wypełniła wniosek .Nie podawałam miejscowości gdzie bym chciała jechać tylko doktorka zaznaczyła teren podgórski.No i dostałam z NFZ-u pisemko ,że okres oczekiwania 16 m-cy a o dacie i miejscu poinformują mnie dwa tyg.przed wyjazdem.Mnie po operacji nikt nawet nie wspominał o wyjeździe do sanatorium.Ja nie pracuję to może dlatego nie uzdrawiają mnie na siłę i nigdzie szybko nie wysyłają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga68
w niektórych sanatoriach miało być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8 czerwiec
Witam:) ja idę na operacje 19 czerwca. Będę leżeć w AM w Gdańsku. Boję się strasznie. Powie mi ktoś jak dokładnie wygląda operacja? Czy jest całkowita narkoza, czy usuną mi dysk i wsadza tam coś w zamian? Ja nic nie wiem. Lekarz nic mi nie powiedział. Na skierowaniu jest napisane: pacjentka zakwalifikowana do dyskotomii L5-S1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka2307
ja tez mialam ten sam zabieg - w calkowitej narkozie, i nic mi nie wsadzali na to miejsce ale niektprzy pislai tutaj ze maja cos chyba. NIE ZAGLEBIALAM SE NIGDY BO MI NIE MOWILI O NICZYM ZE BEDA COS WSADZAC - MAM PUSTE MIEJSCY - CHYAB Z EMI O CZUMS NEI PWOIEDZIELI HEHE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qalla
Witaj 8 czerwca, ja tez miałam operacje na tym odcinku,miałam usunięte jądro miażdzyste z tego co wiem i jeszcze wyrównywanie krążka,operacja trwala 2,5 godz w znieczuleniu ogólnym.Radzę się nie stresowac,bo to w niczym nie pomoze.Lekarze wiedzą co robią,bedzie dobrze.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8 czerwiec
Dziękuję za te odpowiedzi:) właśnie dowiedziałam się 8 czerwca że będę mieć operacje w trybie pilnym i dziś dzwonili że już 19. Jak tu się nie bać, każdy mi mówi, że nie mam się denerwować. Ja najbardziej obawiam się depresji jak wrócę do domu i będę musiała leżeć. Z dwójka małych dzieci tak się nie da. Mam nadzieję że jakoś to przetrwam. Lekarz mi nawet powiedział że się dziwi że przy takich wynikach jeszcze chodzę i mam czucie w związku z moczem. To chyba jestem silna i dam radę:) jeszcze jedno pytanie: robią lewatywe i wkładają cewnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też byłam operowana w Gdańsku ale w dawnym Kolejowym. Przed zabiegiem lekarz powiedział mi że nie wie dokładnie czy mi "coś" włożą czy nie bo to się okaże w trakcie zabiegu, w zależności od tego jak się zachowa kręgosłup po usunięciu dysku. Mój okazał się niestabilny więc założyli tzw stabilizatory czyli dwie małe silikonowe pałeczki żeby unieść kręgosłup, który poprostu siadł gdy wysunięto przepuklinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi nie zakładali cewnikaani nie robili lewatywy. 2 godziny po zabiegu przyszedł rehabilitant i nas pionizował a potem to już sama wstawałam , następnego dnia już do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miluniass
raczej przy discektomi nie wycinają całego jądra,tylko jego uwypuklenia, mogą to stabilizować implantem tytanowym lub silikonowym. ja mam tytanowy. operacja była w Gdańsku w Wojewódzkim i lekarz mnie o wszystkim poinformował. w tym samym dniu kazali wstawać na nogi, ale nie dalam rady i dopiero na drugi dzień...a u jakiego lekarza bedziesz operowana w AM "8 czerwca"? troche chodziłam po lekarzach zanim się zdecydowałam na operację, może bede mogła podzielić się jakąs opinią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jago68, nie zrażaj się sanatoriami, inne są z ZUS-u inne z NFZ-tu, ale i z ZUS- owskich ludzie bywają zadowoleni, ten pierwszy bardzo szybko wysyła, by "cudownie uzdrowić" :-). Lady Iness, myślę, że jeden czy drugi rowerek nie jest wskazany zbyt szybko, bo wymaga siedzenia, poza tym kręgosłup nara żony jest na wstrząsy,a mięśnie przykręgosłupowe muszą wzmocnić się. Ale wszystko zależy od naszego organizmu, jedni szybciej inni wolniej dochodzą. Ja sama widzę, że organizm pięknie potrafi mi podpowiadać na ile mogę sobie pozwolić. Dobrą podpowiedzią jest samopoczucie kręgosłupa pod koniec dnia czy reakcje jego w określonych sytuacjach. Musisz sama wyczuć, ale pomyśl, skoro przez 2 m- ce nie można siadać, to dziwne byłoby wsiadanie na rower po 3 :-)). 8 czerwiec, spokojnie, przed operacją lekarz powie Tobie, co będzie robił, bo i tak da Ci papiery do podpisania, gdyby zapomniał, podejdź do jego gabinetu (w miarę możliwości) i zapytaj, o przebieg o implant, ale pamiętaj, tak jak powiedziano rodzaj operacji zależy od ruchomości kręgosłupa. Nie denerwuj się, bo tym sobie nie pomożesz. Pomyśl, dostałaś szansę operacji, inni czekają tak długo, że dochodzi do zaniku mięśni, czekają latami w kolejce. Każdy z nas przed nią bronił się, bo nauczyliśmy się żyć z bóle, nauczyliśmy się wegetować :-)). Po operacji z każdym dniem powinno być lepiej. Jeden warunek, nie możesz nosić dzieci!!!! Wstawaj po już bokiem. Pracuj tyle, na ile siły Ci pozwolą, by nie przypłacić tego reoperacją. Może masz kogoś w rodzinie, kto mógłby przyjechać i zająć się rodziną, bo i Ty będziesz potrzebowała pomocy. Operacji nawet nie będziesz pamiętała. Idź ze spokojem, wierzysz, to pomódl się za zespół,który będzie Cię operował, za siebie. Nie patrz na panikę innych. Dostaniesz śmieszne pończoszki, pośmiej się z nich, niczym baletnica :-))). Każdy dzień będzie małym krokiem do przodu, warunek, też musisz na siebie dbać po :-))). Może od razu nie wstaniesz z łóżka, tym też nie przejmuj się, będziesz po na leżąco poczytaj nasze posty, będziesz wiedziała, jak organizm zachowuje się po. Głowa do góry :-))). mam nadzieję, że nie przegięłam z tymi wywodami :-))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8 czerwiec
Dziękuję wam za podniesienie na duchu:) mnie kierował dr Szmuda, nie wiem czy on będzie mnie operował czy nie ale na te pare minut przy wizycie wywarł na mnie dobre wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka2307
haha a ja juz o ponczoszkach zapomnialam :))) mnie sie kojarzyly z babciami z domu opieki w ktorym pracowalam hehe, a na sali bylam ze starsza babka co sie wkurzala ze musi je nosic i ciagle pytala czy juz moze sciagnac :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qalla
Haha,ja nic takiego jak pończoszki nie dostalam,jedynie kazali rozebrać się do naga i zalozyc flizelinowy ,granatowy fartuch z tylu wiązany..nie ciekawe to bylo.Po czym przed sama operacją juz na sali operacyjnej rozcięli mi przod nozyczkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka2307
hehe to mnie powiedzieli, ze mam sciagnac majteczki bo to taki odcinek, ze moga im przeszkadzac. A ze wszystko sie potoczylo nagle (mialam byc operowana rano ale mieli emergency i nie bylo wiadomo czy nie bede czekac do nastepnego dnia wiec mialam byc gotowa i jak przyszedl inny lekarz ze on mnie zoperuje to sie okazalo ze jak poszlam na siusiu to jak wyszlam to juz na mnie czekali) to i majteczki zostaly - a nie sciagli bo byly cale umazane na brazowo hehe - fajne taki glupkowate wspomnienia ale chociaz ci co czekaja na operacje to sie troszke rozluznia:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś wklepię kilka ćwiczonek, nie pamiętam dla kogo, wybacz, kto miał niedawno operację, to są na początek: ilość powtórzeń zależy od kondycji, od kilku do 20, do 3 sekund przytrzymujemy ciało w danej pozycji. Cwiczenia do 2-3 tyg. po operacji. 1. Pozycja wyjściowa (p.w.)- leżenie na wznak, nogi zgięte w kolanach, ręce położone pod plecy powyżej pośladków; - nacisnąć plecami na ręce, równocześnie unieść głowę (nie przyciągać brody do mostka) 2. P.w.- j.w. ręce wzdłuż tułowia; - wyprostować jedną nogę w kolanie (kolana cały czas złączone), mocno napiąć mięśnie uda. 3. P.w. j.w. - unieść palce stóp do góry (stopy oparte na palcach), przytrzymać 2-3 sek. i opuścić. - unieść pięty do góry (stopy oparte na palcach), przytrzymać 2-3 sek. i opuścić. 4. P.w.- j.w. - unosić biodra do góry, napiąć pośladki. 5.P.w.- j.w. - sięgać rękoma do kolan, unosić głowę do góry (mocno napiąć mięśnie brzucha, nie odrywać stóp od podłoża. 6. P.w.- j.w. - "rowerek" jedną nogą do przodu (6- 10 razy i zmiana nóg)' - "rowerek" jedną nogą do tyłu (6- 10 razy i zmiana nóg). 7. P.w.- j.w. ramiona szeroko w bok; - sięgać ręką do przeciwległego kolana, unosić głowę do góry (mocno napiąć mięśnie brzucha, nie odrywać stóp od podłoża. 8. P.w.- j.w., ręce zgięte w łokciach,łokcie przy klatce piersiowej - nacisnąć łokciami i głową na podłoże, równocześnie unieść klatkę piersiową. 9. P.w.- leżenie przodem (na brzuchu) ręce pod brodą. osoby szczupłe powinny podłożyć pod brzuch wałek (zwinięty koc, poduszkę itp.) w celu wyrównania wygięcia kręgosłupa UWAGA!!! Ćwiczenia w tej pozycji są przeciwskazane dla osób z niewydolnością krążenia (np.: po zawale serca). - unieść nogę tuż nad podłoże i chwilę przytrzymać (2-3 sek.). 10. P.w.- j.w. - unieść łokcie do góry, napiąć mięśnie barków i grzbietu. 11. P.w.- j.w. stopy oparte palcami o podłoże; - wyprostować kolana i napiąć pośladki- wytrzymać 2- 3 sek. i rozluźnić mięśnie 12. P.w.- j.w. ręce wzdłuż tułowia - unieść ramiona i głowę do góry. -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cwiczenia po 3- 4 tyg. 1. P.w.- leżenie na plecach, ręce szeroko w bok - wyprostować nogę w kolanie (podnieść do góry), równocześnie przeciwną ręką sięgać w kierunku stopy (unieść głowę) 2. P.w. j.w., ręce oparte na udach; - przyciągać kolana do brzucha, równocześnie ręce stawiają opór (mocno napiąć mięśnie brzucha). 3. P.w. j.w.,ręce wzdłuż tułowia; - podnieść nogi do góry, "rowerek". 4. P.w. j.w., wałek, np. zrolowany koc, pod kolanami; - wyprostować nogi w kolanach, równocześnie unieść biodra do góry (mocno napiąć pośladki) 5. P.w.- leżenie na lewym boku, lewa ręka pod głową, prawą podeprzeć się z przodu, lewa noga zgięta, prawa wyprostowana, jest przedłużeniem tułowia - wyprostowaną prawą nogę unosić nieco ponad podłoże (pilnować, żeby noga nie "uciekała" do przodu) Po 10- 20 powtórzeniach ćwiczenie wykonać na drugim boku 6. P.w. - leżenie przodem na brzuchu, ręce szeroko w bok - wyprostowanymi ramionami obszerne krążenia do przodu i do tyłu. 7. P.w. j.w., - ręce pod brodą; - nogi do szerokiego rozkroku, złączyć nogi do p.w. 8. P.w. j.w., ręce wyprostowane do przodu; - obszerne krążenia ramion jak podczas pływania "żabką". 9. P.w. j.w., ręce wzdłuż tułowia, stopy oparte palcami o podłoże; - wyprostować kolana, równocześnie unieść ręce i głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam szczerze, że ćwiczenia dobre, ale nie pomagały mi rozciągnąć zesztywniałego kręgosłupa, ale to niekoniecznie brak odpowiednich ćwiczeń, a po prostu taki był stan mojego kręgosłupa i rekonwalescencji długiej, bo dopiero teraz mija. Mam jeszcze trochę w zapasie, ale to przy okazji, je4śli macie inne podzielcie się, myślę, że każdy może wnieść coś, co może rozćwiczy u kogoś jakąś zesztywniałą partię nóg lub kręgosłupa :-))) Beatko, a od czego były te majtki???? Bo nie do końca rozumiem, to efekt swobody, luzu organizmu w tracie operacji??? :-)) :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i zalecenie--JEŚLI KTÓREŚ Z ĆWICZEŃ SPRAWIA BÓL, ZAPRZESTAĆ WYKONYWANIA!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka2307
widocznie im latwiej jak nic pod reka sie nie plata :) a ja gapa zapomnialam bo mnei tak zestresowali hahaha - mieli byc do 2h a byli w 2 min. Ale fajne takei smieszne wspomnienia - ja mam nadzieje ze jak sie okaze ze reoperacja za miesiac to ten stres nei bedzie znowu taki duzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka2307
czy w tych cwiczeniach to staje sie na placach (bo nei do konca zrozumialam) jesli tak to nei dla mnei bo ja nei mam odruchu skokowego i na lewej sie nei podniose niestety, a ja nawet nei jestem w stanei podniesc posladkow jak leze na plecach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko, część ćwiczeń jest na plecach, jedno na bokach, a część na brzuchu- reasumując wszystkie na leżąco ;-))) Odruch skokowy, a raczej jego brak nie ma tu nic do rzeczy, ja też go nie mam, podobno babka zaczęła coś u mnie wyczuwać, że wraca, kolanowy już wrócił do normy, on sygnalizuje tylko ukrwienie i pewnie coś jeszcze. chyba, że mówisz o braku ruchomości. W Twoim przypadku nie wykonywałabym ich, bo jesteś przed operacją i możesz tylko sobie zaszkodzić. UWAGA ĆWICZENIA SKONSULTUJCIE Z LEKARZEM PROWADZĄCYM. NAPISAŁAM NA PROŚBĘ TO, CO JA WYKONUJĘ. BROŃ BOŻE PRZED OPERACJĄ!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka2307
dzieki - ja jeszcez nei wiem czy bedzie reoperacja - okaze sie na wizycie ale co smi sie wydaje ze jej nie unikne bo dalje jest jakis ucisk. Ja zaprzestalam jakichkolwiek cwiczen bo powiedzial mi fizjoterapeutka ze jak boli to lepiej sie wstrzymac do wizyty u lekarza zeby sobie bardziej nie zaszkodzic... Ale mi moj pracodawca podniosl cisnienie jak dostalam przed chila list od nich - chca mnie wyslac do niezalezneog lekarza i jakby zeby medydna pracy sprawdzila czy nei symuluje??? nie wiem jak to dokladnei sie nazywa tu w uk ale mialam podac adres i nazwisko lekarza albo specjalisty. podalam lekarki mojej bo od neij mam zwolnienie a na odwrocie dopisalam neurochirurga i wizyty na ktore czekam czyli rezonans i konsultacja z neurochirurgiem - i dodoalam nazwy szpitali z adresami i nazwisko neurochirurga - czy mi sie wydaje czy oni mysla ze ja symyluje - tylko czy mozna symulowac syndrom konskiego ogona???? hmmm ciezko mi to stwierdzic. Rozumiem ze oni by wolenie abym sie zwolnila ale robilam tam 3 lata i teraz chca mnei potraktowac jak smiecia za przeproszenim bo mi sie co stakeigo przytrafilo. Przynajmneij odnosze takie wrazenie. te zmielsicie taki sprawdzanei bo pracodawca chcial sie wywinac od placenia??? a ja myslalm ze tylko w polsce robia z wszystkiego problem :((( az mi sie odechcialo wychodzic z domu do apteki po leki - najchetnu=iej bym usiadla i poplakal sobie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki kalina za cwiczonka, juz je skopiowalam i teraz tylko czekanko na operacje (26.06), chociaz czuje sie dalej tak dobrze ze wydaje mi sie ze jest mi niepotrzebna hehe :) (pochwale sie wam ze zdalam dzis licencjata :D :) swiat wydaje sie coraz piekniejszy bez bolu i bez problemow ;D czego zycze wam wszystkim :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga68
Chciałam Wam podać praktyczną radę ,którą usłyszałam od rehabilitantki.Gdy zmywam gary przy zlewie ,to otwieram szafkę pod zlewem i stawiam delikatnie nogę na półeczce w szafce a druga noga na podłodze.Zresztą pewnie wiecie ,że cokolwiek robiąc jedna noga powinna być na czymś wyższym postawiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie wiem czy tak może być
Mnie rehabilitant powiedział, że zawsze należy stac prosto z równo rozłożonym ciężarem na obydwie nogi. Nie obciążać jednej strony tylko w lekkim rozkroku stabilnie na obu nogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś z internetu
Gdy musisz dłużej stać, np. podczas prasowania, zegnij jedną nogę w kolanie i oprzyj ją o podnóżek, o kilka książek, czy też o pudełko po butach. Unikaj prasowania na stojąco! Tę czynność najzdrowiej dla kręgosłupa jest wykonywać z pozycji siedzącej. Wtedy nie jest on nadmiernie obciążony. Jednak większość kobiet, Ty pewnie również, nie lub i nie stosuje prasowania na siedząco. W takim wypadku należy stać przy desce do prasowania w lekkim rozkroku, ruszając całym ciałem, zgodnie z kierunkiem prasowania, raz w lewo raz w prawo No właśnie raz napisano oprzeć nogę ,tak jak napisała jaga a niżej piszą ,że stać w lekkim rozkroku.Która postawa prawidłowa dla chorego kręgosłupa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chwal dnia przed zachodem slonca-tak to chyba szlo, za dobrze bylo ze mna no i przegielam, bylam na grillu, dzwigalam, tanczylam i od wczoraj ledwo chodze, bole powrocily, znowu meczarnia :( a co do rad to mam jedna odnosnie kichania, gdzies czytalam zeby kichac z glowa do gory (twrz w sufit), wyprobowalam i powiem ze bol jest mniejszy lub wcale nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mam pytanie, czy ktoś z was po operacji kręgosłupa próbował wyrobić sobie orzeczenie o niepełnosprawności? Ma ktos z was w ogóle jakiekolwiek informacje? Wiecie interesuje mnie to tylko pod względem legitymacji. Mam samochód, nie mogę dźwigać, wiec taka legitymacja byłaby bardzo przydatna, zniknęły by problemy z parkowaniem :) Nie mam pojęcia czy na nasze problemy jest szansa i sens zajmować tym czas i głowe. Wiem z plotkarskich stronek że Doda ma najmniejsza grupę inwalidzką i dostała taką legitymację, parkuje gdzie chce. A na scenie biega w szpilkach, więc ,może jest szansa ?! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×