Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

Witam chciałam zapytać tych co są po operacji czy mogą pojawiać się bóle w pośladkach i w udzie ? Jestem po operacji L4/L5 w lipcu (17.07.2015) do tej pory było wszystko super ,niedowład się cofnął .Ale od kilku dni musiałam jeździć dużo autem i dziś mam ból . Szukam też dobrego fizioterapeuty z Warszawy lub okolic Nadarzyna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagsam
Volvova- a rehabilitujesz sie w ogóle? Dla mnie to podstawa i owszem wtedy ma prawo pojawic sie bol bo naruszają ci tkanki miękkie nerwy i mięśnie by pobudzić je do życia nowego :) no i zalezy jaka operacja jeszcze :) Ja mam stabilizacje kręgosłupa L5-S1 zakończyłam 1 miesiąc rehabilitacji i kolejne miesiące przede mną. I kręgosłup boli ale to dlatego ze długie miesiące nie ruszałam sie i on musi nabrać na nowo elastyczności i obudzić sie ze snu zimowego :) aż strach pomyśleć gdybym nic nie robila i wrocila do pracy np No i pamiętaj ze pozycja siedzaca jest wymuszona czyli nie zdrowa dla kręgosłupa i wydaje mi się ze przeciazylas.. A masz pas ortopedyczny? Ja w nim prowadze tak mam zalecone zreszta i ulga duza bo odciąża kregoslup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opiszę wam troszkę moją sytuację byłam operowana w Warszawie w WIM na Szaserów przez doktora Delimata ( wspaniały doktor) w czwartek było przyjęcie do szpitala a w piątek o 12 zabrali mnie na blok obudziłam się na sali pooperacyjnej 15:50 bardzo zadowolona wesoła jak nie po narkozie .W trzeciej dobie nie potrzebowałam nic przeciwbólowego .A przed operacją miałam zanik mięśni w lewej nodze 3 cm różnicy od prawej i ból nie do opisania , oraz niedowład opadająca stopa brak czucia . Dzień przed operacją dostałam miesiączkę co nie było problemem była bardzo skąpa i ciągnęła się 8 dni a zwykle 4 . Na drugi dzień po obiedzie postawiono mnie na nogi zrobiłam kilka kroków .Największym utrudnieniem był upał . Pierwsza kąpiel była 3 dni po operacji opatrunek nie przeszkadza miałam 7 szwów . Co dzień był spacerek po korytarzu .Ze szpitala wyszłam w 8 dobie po operacji A zdjęcie szwów 14 doba po operacji . Potem rechabilitacja od 7 .08.2015 trzy tygodnie na szaserów i dwa tygodnie w Columna Medica w Łasku.teraz za dużo sobie pozwoliłam na pracę a mam własną działalność i dziś mnie boli i strach w oczy zagląda czy to przemęczenie czy znów coś się zaczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pas mam i dziś nosiłam go cały dzień bo się tego obawiałam . Jestem po klinice rehabilitacji i ćwiczę w domu dlatego szukam terapeuty który by mnie prowadził bo mam zalecenie stałe się rehabilitować .Miałam usunięcie przepukliny L4/L5 z czyszczeniem .Implantu nie mam .Ale mam jeszcze na innych poziomach przepukliny jednym słowem mój kręgosłup to wrak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagsam
Wydaje mi się ze się przeciążyłaś... Co do rehabilitanta ja polecam p Piotra Pietrzaka młody ale z sercem rehabilitant :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Witajcie dziewczynki, właśnie się dowiedziałam, że operacja dopiero we wtorek! Masakra! Po co nas tak wcześnie kładą do szpitala a później musimy czekać tydzień. Powiedziałam, że w niedzielę dostanę okres a on na to, że to nie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamagdy
Witajcie! Ja niestety też czekam. Nowa Ola! Jak ból? Współczuję Ci czekania.To bez sensu tyle leżeć.Ja też czekam,może ktoś nie zgłosi się.Tyle tylko,że pobrano mi krew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Emilio, mi też pobrali krew i byłam na EKG. Boli średnio. Nie proszę o leki przeciwbólowe jakoś daję radę. Czytam książki, chociaż te kobitki, które są w mojej sali bardzo dużo rozmawiają i nie za bardzo mogę się skupić. Jest tu wifi to korzystam z Internetu i jakoś leci. Tylko tęsknię za dziećmi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagsam a gdzie on pracuje? Dziś zapisałam się w Centrum Damiana ale mają wolne miejsca od 10 listopada . Dziś rano lepiej ale jak siadam to czuję w lewym udzie że coś ciągnie. Jadę kupić klękosiad .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Emilio, i co u Ciebie? Ja się nudzę i czekam na operację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Witajcie! Jestem po operacji. Czuję się nieźle. Wstawałam już dzisiaj do ubikacji z balkonikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzdroj
Nowa Ola powodzenia, pamiętam moje pierwsze wstanie po ;) później będzie już tylko lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Ja już jestem w domu. Jestem cała obolała ale cieszę się, że już to za mną i teraz tylko do przodu. Pozdrawiam wszystkich dyskmenów i dyskmenki. Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola trzymaj się teraz tylko do przodu zacznij rehabilitację jak najszybciej by się zrosty nie porobiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo proszę o odpowiedz wszystkich znających się na powyższym temacie:co oznacza "przepuklina sekwestrująca? "Już oderwana czy jeszcze coś można z tym zrobić?Bardzo dziękuję z góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Gość, ja miałam przepuklinę z 7mm sekwestrem i musiałam poddać się operacji. Chyba niczego lepszego nie mogłam zrobić. I pomimo tego, że nie czuję się fizycznie tak jak bym tego oczekiwała, psychicznie jestem pełna wiary, że z biegiem czasu ból minie. Odpoczywam leżąc i trochę spaceruję na razie po domu. Jutro wybiorę się na spacer po ogrodzie. Siadam tylko do posiłków. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedż Nowa Ola.Dlaczego nie czujesz sie najlepiej? Boli cię dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
No boli. Ale inaczej niż przed operacją. Poza tym samo operowane miejsce mi dokucza. Lekarz powiedzial, że gojenie może trwać nawet pół roku. Wytrzymuję jednak bez leków przeciwbólowych a przed operacją brałam 2razy dziennie Zaldiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kospal
Dane z skierowania: brak danych. Dolegliwości bólowe oraz powód zgłoszenia się na badanie: ból pleców. Wcześniejsze badania do porównania: MR 28.02.2015. Technika obrazowania: Badanie MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego wykonano w sekwencjach TSE w obrazach T1W, w płaszczyźnie strzałkowej oraz T2W w płaszczyźnie strzałkowej, poprzecznej oraz czołowej, bez podania środka kontrastowego. Obserwacje Ogólne: Zakres obrazowania - od Kręgu Th 12 do S1. W płaszczyźnie czołowej widoczne nieznaczne prawoboczne skrzywienie kręgosłupa. Lordoza lędźwiowa zniesiona. Zmian o typie kręgozmyku nie stwierdza się. Sygnał rdzenia kręgowego prawidłowy izo-intensywny, stożek rdzeniowy jest zlokalizowany na wys. trzonu kręgu L1/L2. Kręgi L1, L2, L3, L4, L5, S1 o prawidłowej wysokości kręgu. Budowa kręgu - wyrośla kostne, osteofity na powierzchni przedniej trzonów kręgów. Zmiany w zakresie blaszek granicznych - nie stwierdza się zmian. Sygnał dysków przestrzeni L1-L2 - prawidłowy, L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5 - S1 - nieprawidłowy obniżony - świadczy o dehydratacji krążka międzykręgowego w stopniu: stopień 1 - lekka dehydratacja. Stwierdza się utratę wysokości dysku L5 - S1 do 25%. Poziom: L2-L3 - Obustronne zwęzenie otworów m-k.Bardziej nasilone po stronie lewej. Tylne okrężne uwypuklenie dysku. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach m-k. L3-L4 - Obustronne zwężenie otworów m-k. Konflikt korzeniowy możliwy obustronnie. Tylne uwypuklenie dysku. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach m-k. Pogrubiałe więzadło żółte. L4-L5 - Otwory m-k zwężone obustronnie. Konflikt korzeniowy możliwy obustronnie. Tylna centralna wypuklina dyskowa uciska worek oponowy. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach m-k. L5 - S1 - Tylna centralno-lewoboczna przepuklina jądra miażdzystego wystaje do kanału kręgowego na około 7,5mm. Obustronnie zwężone otwory m-k, bardziej po stronie lewej, gdzie zachodzi konflikt z nerwami rdzeniowymi L5, przemieszcozne obustronnie nerwy S1. Poza tym, w dostępnym zakresie obrazowania, innych patologi nie stwierdza się. Podsumowanie, wnioski i zalecenia: Obraz kręgosłupa LS w porównaniu do badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kospal
Jakie rokowania . Jak żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Kospal nie wiem co Ci odpowiedzieć. Emilia!!! CO u Ciebie? Jesteś już w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem. Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
No i jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość norago
Witam. Jestem lekko ponad dwa miesiace po operacji kregoslupa ledzwioewgo. Stabilizacja L4-L5-S1 TLIF Bardzo chętnie wymienie sie spostrzezeniami z osobami ktore sa po podobnych zabiegach i maja w kregoslupie srubki :) Jest tu ktos taki??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kospal
Ola - Ozorków ? Jakoś leci . Nie wiem co dalej z tym zrobić , leczyć , wstawić implant dysku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Norago, ja jestem po mikrodiscektomii L5/S1. Miałam to robione w miniony wtorek. Boli mnie operowane miejsce na plecach, mam zdrętwiałe lewe udo i lewą piętę. Taka cała jestem sztywna w pasie. Długo to potrwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Kospal a boli Cię coś? I jeśli tak to jak długo i co mówią lekarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kospal
Nie boli rozćwiczyłem , ale dyskomfort został plus od czasu no czasu drętwienie ręki raz jednej raz drugiej Ola proponuję ci kup sobie tad 600 działa przeciwzapalnie . Ja to brałem i pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Jutro jadę do mojego operatora to zapytam co ewentualnie mogę brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagsam
Norago jestem tez po stabilizacji L5-S1 juz 4 miesiące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×