Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

Gość dagsam1987
Dzieki, fajnie ze was znalazlam bo tak jakos w grupie razniej ;) Powiedzcie mi czy 7 mm przepuklina uznawana jest za duza w odcinku L5-S1? Czysta ciekawosc w sumie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Razniej napewno:)Łączymy się w bólu. Wielkość przepukliny chyba raczej nie ma aż takiego znaczenia tylko jej usytuowanie i ucisk na korzenie nerwowe,worek oponowy. Jeżeli nerw jest za długo uciskany obumiera. W worku oponowym znajduje się płyn mózgowo rdzeniowy. Ogólnie mało bezpieczna sytuacja. Co do spania spróbuj znależć najbardziej optymalną pozycję i nie musi być to pozycja krzesełkowa. Mi dla przykładu udawało się usnąć z jedną nogą wyprostowaną a pod drugą-kolano wkładałem dużą poduszkę.(+PoltramCombo) Sen trwał ze 3,4 godziny a to zawsze już coś. "Mam nadzieję,że bierzesz osłonę na żołądek przy tych lekach? jeżeli nie to bierz czym prędzej abyś podwójnie niecierpiała"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagsam1987
Oslone biore 3 razy dziennie ;) plus jogurty itd :) Acha bo wlasnie nie wiedzialam co znaczy ten opis to tak widze ze nieciekawie heh... Co do spania to zabawne ale czasen kot mi sie tak usadowi na biodrze ze wtedy zasypiam :) Najgorzej zal mi mojego dziecka czasem go podniose potem placze z bolu ale czasem musze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie możesz dzwigać choć na chwilę i zakoduj to Sobie. Pomysl co może być gdy przepuklina nie daj boże pęknię i wpadnie np do kanału kręgowego. W weekend nikt nie wykona operacji w naszych kochanych szpitalach a i prywatnie chyba łatwo niebędzie. Na wózku chyba niechcesz jezdzic. Mądrzę sie a przedwczoraj chyba,sam malego dzwignąłem a drugi poziom wygląda u mnie podobnie jak ten przed operacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagsam1987
Wiem wiem ale sa takie momenty gdy nie jestem wstanie odmowic dziecku tzn serio staram sie i staram ;) ale ciezko bywa :) No dlatego pomimo bolu gorszego niz na samym ppczatku nie pojechalam na pogotowie.. Martwi mnie to ze ciezko mi zlapac rownowage na lewej nodze i ze nie moge palcy stop podniesc jak stoje na piecie heh... I do tego kazdy mowi o nie trzymaniu moczu itd a co jak w druga strone gdy bol przy wyproznianiu jest bolesny? Czytam powoli watek ten przytulajac sie do termoforu ;) Wiesz mowo sie ze lepiej radzic komus niz samemu sobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zolan
Witam. Dziewczyno jestes młoda , nie załamuj sie . Operacja to naprawdę nic strasznego, poczujesz sie jak nowo narodzona wolna od bólu. Ne pewno gdzies znajdziesz mój watek. Nie czekaj , napisz skąd jesteś? wtedy ktoś napewno napisze ci namiary na dobrego neurochirurga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagsam1987
Zolan jestem z warszawy, namiar mam na dobrego operował moja kolezanke i problem jeden terminy do niego prywatnie na koniec kwietnia... Noc makabra... Poranek taki sobie... Dzien dobry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś się orientuje po jakim czasie rozpuszczają sie szwy wewnętrzne?i czy przy tym mogą być jakieś odczucia lepsze lub gorsze? dagsam1987 -gdyby sie tobie udało w kwietniu to i tak naprawdę dobry termin. Ja czekałem ponad 1,5 miesiąca i to też dzięki wizycie prywatnej u dr ten termin nie był dłuższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zolan
Mogłabym ci dac namiary na doktora chrzanowskiego ale niestety do krakowa, operuje pacjentów z całej polski. Poczytaj sobie opinie o nim, ja cie rozumiem bo sama zmuszona byłam zapłacić za pierwsza operacje, termin miesięczny nie wchodził w grę , wytrzymałam do operacji komercyjnej tylko dzięki morfinie, na początku miałam przepuklinę 5 mm a w ciagu miesiaca jądro miazdzyste było całe w kanale.Postaraj sie jeszcze jakoś ubłagać tego twojego lekarza o szybszy termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagsam1987
Hmm no zobaczymy co jutro moja neurolog powie.. Ogolnie i tak chyba szybko jak na nfz oblecialam lekarzy bo i rtg neurolog i mr w ciagu nie calego miesiaca.. Mam pytanie ile jestescie juz na l4? Bo ja przeszlo 1,5 mies a i tak do pracy sie nie nadaje.. Od rana probuje sir zmusic by skorzystac z toalety ale ten bol sprawia ze kazda proba konczy sie moim placzem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casion
Hmm. Jakiś lek rozluzniający pewnie by pomógł może ktoś z rodziny zapytać w aptece. Na l4 jestem 5 miesięcy około. Do 182 dni l4 pózniek zasilek rehabilitacyjny o ile szanowny zus go przyzna na podstawie opinii komisji. Ja w ubiegłym tygodniu poskładałem wszystkie papiery do zus i orzecznictwa o st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagsam1987
Czy jest mozliwe ze jeden *****mogl spowodowac ze przepuklina sie powiekszyla? Bo ost wstalam w nocy i zlapal mnie ten bol i juz 2 dzien to samo... Bralam nospe ale nic to nie dalo... Szczerze nigdy nie sadzilam ze dojde do tego stanu w jakim jestem... Acha czyli na tym zwolnieniu troche sie jest jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm ciężko powiedzieć. Może poprostu masz stan zapalny a on troszkę trwa niestety. Każdy ruch,dotknięcie itp powodują ból. Jak przejdzie jest lepiej ale nie na tyle,żeby się cieszyć. Najlepiej jak masz możliwość zasięgnąć opinii co najmniej dwóch neurochrurgów i koniecznie spróbować np wizyty u dr .L Tylko jak ty się do nich wybierzesz w takim stanie.? Mnie w takim bólu zawiozło pogotowie i z powrotem przywiozło do domu.Dostałem wenflon-ketanol+nospę i na czas przewozu ból minął całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to jest z postawą sylwetki po operacji? Dla przykładu przed operacją(na długo przed)byłem wykrzywiony w prawo(miednica)po operacji prosty jak patyk i tak sprawdzam co parę dni. Dzisiaj widzę,że jest tak samo jak kiedyś ewidentnie miednica leci na prawo. Jak to naprostować?chyba tylko gorsetem? Jeżeli tak zostanie to napewno będą jakies nastepstwa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania lat 35
dagsam1987 doskonale cię rozumiem bo moje problemy zaczeły się po porodzie-ciągły ból pleców.Absolutnie przepukliny sie nie masuje-będzie gorzej.Nie poddawać się prądom i magnetotr. Ja kulałam i inaczej odczuwałam prawą nogę.Niedowładu nie było.Rehabilituję sie od 12.2012.Syn miał 32 m-ce.I niestety zaprzestałam go podnosić tylko zaczełam kucać do niego.Nie dasz rady jeżeli rodzina ci nie pomoże.Ja przestałam myć wanne, podłogi, odkurzać chyba że w poz. pionowej,kąpać małego-wszystko co powodowało skłony.Kup sobie piłkę do fitnesu i na niej siedź.W ogóle jak najmniej siedzenia. Nie siedziałam ze 3 m-ce bo bolało.Albo poddaj się operacji albo znajdź dobrego osteopatę.Miałam różne stany emocjonalne.Bywało źle.Moja przepuklina miała 8 mm i pomimo rocznej rehab. i ustąpieniu większości objawów powiększyła się.I po tym rezonansie dałam sobie spokój.Czułam się lepiej wiec przestałam sobie głowę zaprzątać tym.Ruchy skrętne wróciły.Przez ciągłe przeziębienia dziecka ktory infekował mnie przestałam chodzić na basen i mniej sie ruszałam a mimo to czułam się lepiej.Dodam że pływałam duzo żabką-miałam dozwolone.I minął kolejny rok.Teraz bardzo uważam na siebie i czuję się bdb.Ostatnio chodziłam po górach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagsam1987
Dziekuje za wszystkie slowa, czekam na jutro jak na zbawienie... Lezac w lozku chcialam ppcwiczyc noga lewa ktora jest slabsza i sie okazalo ze jak lezy na krzesle to nie moge jej w pelni wyprostpwac i jest ze tak powiem nie moge jej wyprostowac od kolana... No i przyszedl wieczor a ja dalej sie mecze.. Malym zajmuje sie narzeczony i mama a ja dalej odpoczywam... Ogolnie mam problem z chodzeniem bo staram sie nie opierac na tej nodze a siedzenie to masakra wyje z bolu.. Probowalam na brzuchu lezec ale uczucie mam jakby mi ktos krzyz lamal.. Szczerze nie wiem jak ludzie zyja z tym bolem kilka miesiecy czy lat, dla mnie to nie mozliwe... I troche zazdroszcze tym po operacji bo w jaakis sposob moga o tym zapomniec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam 5mm przepuklinyrawdopodobnie z sekwestrem.tak ocenił rezonans neurochirurg.znajmomy miał 10mm i sekwestr i po ostrym stanie szybciej wyszedł z tego niż ja.bez rehabilitacji.może szerokość otworów międzykręgowych warunkują stopień ucisku na nerw??po nieudanych próbach rehabilitacji,przeprostach,które zawiodły mnie do szpitala trafiłam na doktora L.gdyby ktoś mi dał100 procent gwarancji zoperowałabym się wtedy.myślałam o blokadach, poradni leczenia bólu.stale płakałam.aktualnie nie dźwigam.nie wkładam dziecka do wanny, odkurzam wyprostowana.rozmiar przepukliny be decyduje o tym czy operować.objawy.nie wiem dlaczego ona powiększa się u niektórych i jest gorzej a u niektórych nie.na pewno lepiej nie ćwiczyć nic niż robić to źle.tak jak było u mnie.pozdrawiam.głowa do góry.ja z małym dwa lata już na kolanach na dywanie.już nie jest to bolesne dla mnie,że nie podniosę go na placu zabaw.a było.leczyłam się trwając w bólu od lutego 2013 do września 2014.cały czas rehabilituję się ale od pół roku chće mi się żyć bo odpuściło.stopniowo.tak jak mówił doktor Lisowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koleżanko po twojej wypowiedzi mam dylemat czy napewno się rehabilitować.Napewno zobaczę jak to wygląda prywatnie ale jeżeli będę sie czuł gorzej odpuszcze i bedę jezdził do dr.L. Dzisiaj mam kiepski dzien coś niestety czuję a było już tak dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagsam1987
Dzisiaj mam sadny dzien chyba albo kres wytrzymalosci... Siedze i becze... Nie moge stac na tej nodze czuje jak mi drzy jak leze... Zebym nie mogla nog ogoloc to juz paranoja czuje sie jak niepelnosprawna ;( A macie tak ze miesnie wam podskakuja? I domyslam sie ze jak pyka mi w kregoslupie to tez nie dobrze? Za jakie grzechy... Nie myslcie ze jestem slabeuszem.. Ale serio pomimo licznych zlaman problemow ze zdrowiem nigdy nic tak mnie nie bolalo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagsam1987
Bylam dostalam skierowanie na izbe przyjec pani zdaniem to nie ma co tego rehabilitowac bo jest plus i minus plus ze przepuklina jest 1 minus ze dotyka nerwow i jest duza.. Wiec pewnie jutro pojade na izbe przyjec i zobaczymy jesli nic mi nie zrobi to da mi ona zastrzyki by mi troche ulzyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj. Drżenie,bulgotanie mięśni to normalne w takim stanie. Zastrzyki domięśniowe dostaniesz pewnie z olfenu. Mi pomagał na jakies 10 godzin poczym wspierałem się poltram combo. Tylko nie myśl,ze po zastrzykach zaczniesz biegać:) Parestezje nogi w sensie niedowładu czy mrowienia i inne raczej zostaną ale bez bólu. Byłem dzisiaj na rehabilitacjach w Centru Damiana. Może nie jest to niebo a ziemia w stosunku do szpitala na banacha ale; -rehabilitant odrazu zapoznaje się z karta pacjenta -jest tylko parę osób na sali i trzech ,czterech rehabilitantów -pierw jest masaż,dopiero ćwiczenia rozluzniające -wszystko na spokojnie,bez pospiechu -ćwiczenia dostaje się równiez do domu. -ćwiczenia dobierane są indywidualnie Różnicę widać i czuć po sobie wychodząc z centrum i o to mi chodziło. Pozdrawiam wszystkich i życzę życia bez bólu. "dagsam1987-każdy staje się slabeuszem w takim stanie,ilez można cierpieć i to jeszcze tak bardzo" "Musisz wytrzymać już niedlugo bedzie po wszystkim i zapomnisz o sprawie,czas szybko leci co w tym wypadku tylko sprzyja" a niech to edytuje trzeci raz: ta pani to niech sobie pogada i tyle decyzja należy do Ciebie. Jak masz mozliwość odwiedz tego polecanego dr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę o pomoc w zrozumieniu mojego stanu: Bardzo boli mnie głowa, drętwieje lewa ręka, czasami nie mam w niej czucia. Miesiąc temu miałam rwę barkową.(wylądowałam w szpitalu przez cały czas byłam na morfinie) Ortopeda dał mi blokadę. Pomogło tylko na chwilę. Czy cukrzyca i Hashimoto mogą mieć coś z tym wspólnego? Badanie MR kręgosłupa szyjnego. Sekwencje echa spinowego i gradientowego,obrazy T1 i T2 -zależne. Drobne dokanałowe protruzje jąder miażdżystych krążków międzykręgowych C5/C6 (pośrodkowa) i Th2/Th3 (lewoboczna), z niewielkim uciskiem worka oponowego. Minimalne dokanałowe uwypuklenie krążka międzykręgowego C6/C7 bez istotnego ucisku worka oponowego. Pozostałe segmenty kręgosłupa w zakresie badania w normie. Uwidoczniony odcinek rdzenia kręgowego bez zmian ogniskowych. oraz wcześniejsze z maja 2009 Zniesienie lordozy szyjnej. Na wysokości C5/C6 niewielka płaska szeroka pośrodkowa wypuklina krążka międzykręgowego modelująca przednia powierzchnie worka oponowego. Zarówno wysokość jak i sygnał z tego krążka nie są zmienione, Lewoboczna wypuklina krążka międzykręgowego na wysokości Th2/Th3, przewężająca lewy zachyłek boczny .Sygnał z krążka Th2/Th3 jest obniżony - zmiany dehydratacyjne. Na wysokości Th3/Th4 podejrzenie anomalii rozwojowej w postaci bloku kostnego-znaczne zwężenie przestrzeni międzytrzonowej bez widocznej szpary w części tylnej,zrost wyrostków kolczystych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagsam1987
Mnie ogolnie operacja nie przeraza.. Chce by przestalo bolec bym mogla sie wyspac i normalnie chodzic.. Czekam na partnera i podejmiemy decyzje jakas... Ten lekarz z polecenia najblizszy wolny termin ma w kwietniu prywatnie mowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jasna sprawa każdy chce byc sprawny. Ciekawy jestem na jakiej podstawie opierasz swój NIESTRACH przed operacją? To nie to samo co cesarskie cięcie,chodzi mi o dochodzenie do sprawności po operacji i dbanie pod tym kątem o siebie przez całe życie. Przepuklina w skrajnych wypadkach też niestety bywa nawrotowa. Poszukaj artykułów na czym konkretnie polega operacja metodą microdiscektomi bo zapewne będzie to ta metoda jeżeli się zgodzisz. Do niczego Ciebie nienamawiam.Twój słuszny miejmy nadzieję wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno -do wszystkich ,szczególnie nowych. Czy tak trudno się zarejestrować i logować po nicku.? To znacznie upraszcza i wprowadza ład w odpowiedziach jakich oczekujecie. W innym wypadku sami "gośćie"do którego napisać?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś : zarejestruj się. Z twoim wynikiem rezonansu powinien zapoznać się neurolog,neurochirurg i napewno on odpowie konkretnie i rzetelnie na twoje pytania. Ucisk worka oponowego napewno powoduje ból czy zawroty głowy. Drętwienie,brak chwilowy czucia w rece-ucisk na korzenie nerwowe z tąd ta rwa barkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagsam1987
Wiesz co hmm czytalam o operacjach i wiem ze sa ryztrykcyjne zalecenia itd w sensie nie boje sie dochodzenia do siebie czy tez bolu... Wiadomo boje sie samego zabiegu... Gadalam ze znajomym fizjoterapeuta powiedzial zebym sie zglosila do szpitala niech tam mnie zbada i powie co i jak lekarz i wtedy bym decyzje podjela wiec tak zrobie, w srode sie zglosze jak sie okaze ze mam miec opeeacje za 2-3 miechy to spytam sie moze o cwiczenia jakies to pochodze do znajomego i moze troche lepszy komfort bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdyby były to 2-3 miechy jak piszesz ale nie sądzę,że tak długo (problem ze stopą) to w tym czasie musisz spróbować metody alternatywnej. Może pomóc a napewno niezaszkodzi. Widzisz ,masz o tyle szczęście w nieszczęściu,że totylko jeden segment. Ja miałem dwa.Jeden po operacji a z drugim niewiadoma bo niema znamion ucisku.Ale jednego jestem pewien i będę do tego dążył:na kolejną nie daj boże operację niezdecyduję się i jeszcze raz powtarzam gdyby ewentualnie coś zaczęło się dziać umawiam się odrazu na wizytę u polecanego dr. Nie z racji strachu tylko komplikacji (np:zrosty)ponieważ każda kolejna ingerencja pogłębia tylko destrukcję kręgosłupa. Narażone są wyższe segmenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagsam1987
Tak wiem wiem o czym mowisz... Wiesz kilka operacjo w swoim zyciu mialam wiec rozumiem o co ci chodzi... Wiesz oczywiscie gdyby nie ta noga i bol 24h na dobe pomimo brania lekow bo mowisz o zastrzykach chyba z olfenu 75 a ja biore olfen100 2 razy dziennie do tego tramal 100 2 do 3 razy dziennie padolen gdy juz nic nie pomoze i mydocalm forte nix mi to nie daje a czuje ze jest gorzej to bym serio probowala rehabilitowac ale czuje sie fatalnie juz zoladek mnie boli do tego czuje sie jak nacpana a i tak bol jakbyl tak nadal jest... A teraz pytanie w sprawie zoltqczki szczepienia, jak mowilam mialam juz kilka operacji akurat jedna po drugiej wiec przyjelam tylko dwie dawki i tak mysle czy od nowa mam sie szczepic czy tylko jakas dawka przypominajaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagsam1987
O i z nowosci dretwieje mi od dzis noga stopa i lydka echhhhh i momentami pali mnie w udzie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×