Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

Gość jolusia13
Witam! Czy ktoś był operowany w Grudziądzu przez dr.Zaborowskiego? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kici kici kotka
witam. Mi lekarz już dawno temu powiedział że w przyszłości na pewno będę miała problem z donoszeniem ciąży i może być tak że cały ten okres nie będę wstanie chodzić właśnie przez kręgosłup. Wtedy miałam lordozę i skoliozę. No a teraz doszła jeszcze do tego dyskopatia. Na następnej wizycie zapytam się o tę kwestię i jak to wygląda po operacji bo być może będę musiała się jej poddać. Sama jestem ciekawa co mi powie na ciążę skoro już wtedy tak mi powiedziano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kapy
Witam, od kilku lat odczuwam bóle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa ostatnio bóle na tyle się nasiliły, że postanowiłem skorzystać z pomocy specjalisty -- zostałem skierowany na rezonans magnetyczny i po wykonaniu badania dostałem taki opis : Wyrownanie lordozy kregoslupa ledzwiowego. Duze posrodkowo-prawoboczne przepukliny jader miazdzystych L4/5 i L5/S1 uciskajace worek oponowy od strony prawej, korzenie nerwow rdzeniowych po tej stronie i zwezajace otwory m/k po stronie prawej. Cechy ciasnoty wewnatrzkanalowej L4/5 i L5/S1. Cechy zwyrodnienia tarcz m/k na poziomach dyskopatii. Poza tym kregoslup ledzwiowy w badaniu MR nie wykazuje zmian. Czy ktoś może mi powiedzieć co mnie czeka w związku z tym ?? Leczenie operacyjne ?? Czy ten opis jest bardzo beznadziejny bo szczerze mówiąc to zwaliło mnie z nóg :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolesny
Co Cię czeka to mógły jedynie Nostradamus powiedzieć.Jasnowidzctwo -to nie ten temat.Tytuł tematu to"Przepuklina jądra miażdżystego" którą to stwierdzono u Ciebie.Niektórzy mają to i żyją w zdrowiu a niektórzy cierpią ból.Osobiście polecam wizytę u ortopedy bądz neurologa .Samo z siebie nie przejdzie i albo leczenie zachowawcze albo...Wybór jest Twój i powinien się opierać na opinii lekarzy.Nie czekałbym zbyt długo z wizytą. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocyyyyy
Jestem 3 miesiące po operacji usunięcia dysku L4/L5. Wszystko było dobrze do momentu gdy zaczęłam intensywniej ćwiczyć. Przed operacją miałam ból promieniujący do prawej nogi. Do teraz było wszystko dobrze. Od kilku dni odczuwam ból promieniujący do nogi lewej i prawej. Pojawiło się także drętwienie palca u lewej ręki. Czy to przez to że zbyt intensywnie ćwiczę?? Dodam że nadal nie siadam, bo po 15 minutach pojawia się ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piniu21
Witam wszystkich:) Jakies poł roku temu dowiedzialem sie ze mam wypadniete 2 dyski- w opisie badania rezonansowego jest napisane: "duza centralno-prawostronna przepuklina jadra miazdzystego krazka miedzykregowego z zacisnieciem worka oponowego i prawostronnym konfliktem krazkowo-korzeniowym w kanale kregowym"- centralno-lewostronna protruzja krazka miedzykregowego L5-S1 z lewostronnym konfliktem krazkowo korzeniowym w kanale kregowym. Brzmi strasznie jak dla mnie:( mam termin operacji na 19 lipca tego roku. Bylem juz na 100% zdecydowany ale kilka dni temu odwiedzila mnie ciotka ktora zajmuje sie rehabiltacja i wstawianiem roznych czesci ciala na swoje miejsce ze sie tak wyraze:) po obejrzeniu wynikow badan stwierdzila zebym nie szedl na operacje. Powiedziala ze sila woli rehabilitacja i wizyta u specjalisty np. kregarza moge odwlec znacznie w czasie operacje. Nie wiem co mam robic mam kompletny metlik w glowie. Czy poddac sie tej operacji czy zrezygnowac i walczyc z ta okrutna choroba w inny sposob. Co mam robic? Licze na jakies rady z waszego wlasnego doswiadczenia:( pozdrawiam:) Dodam tylko że mam 21 lat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siema ;) Ale nawaliliście postów :D Znikłem na moment, a tu taki ruch ;):D Może co wrzucę od siebie. *****Zacznę może od \"pomocy\".**** Jakby nie forum, zadałbym Ci dość konkretne pytanie, ale ponieważ tu jesteśmy zapytam tylko co Ci strzeliło do głowy ??? Skoro jesteś po zabiegu, to powinnaś wiedzieć, co oznacza ból który się \"oddala\" od miejsca pjm. Pisaliśmy już o tym tu nie raz. Dziewczyno, po zabiegu nawet kichnięcie może spowodować nawrotową pjm, albo na sąsiednich \"piętrach\". Nie jestem z tych co straszą, wręcz przeciwnie staram się wrzucać trochę optymistycznego spojrzenia na dyskopatię, ale mogłaś narobić sobie dość \"nieciekawych\" rzeczy ! Piszesz, że jesteś 3 miesiące po zabiegu. Czy nikt Cię nie uświadomił, co masz robić i w jakim stopniu dokładać wysiłek ??? Rany wewnątrzoperacyjne goją się średnio kilka miesięcy, normą raczej jest nawet pół roku ! W większości odsetek operacji wtórnych, to za przeproszeniem przez naszą głupotę. Zbyt szybko się czujemy zbyt dobrze i wydaje nam się, że możemy wszystko. Możemy, ale stopniowo i z \"dzwonkiem\" nad głową, że mamy chory kręgosłup. Sumując - zrobiłaś bardzo nierozważnie ! Moja rada - SZYBKO do lekarza prowadzącego po skierowania na kontrolne MR !!! Na prawdę radzę - Szybko !!! Jeszcze taka boczna uwaga. Lekarz przy naszych schorzeniach może nawet raz w miesiącu wystawiać skierowanie na MR Co do drętwienia ręki, to może być wiele powodów min.\"coś\" w szyjnym odcinku, przy dyskopatii to \"standard\". Jedziem dalej :D:D:D *****Piniu**** Widzę, że szukasz pomocy na kilku forach ;) :) Wiem, że się nie chce czytać wszystkich postów, bo każdy chce żeby się odnieść do jego przypadku, ale to jest powiązane ze sobą ale uwierz mi na prawdę warto ! Są tu i na tamtym drugim forum wypowiedzi na temat kręgarstwa i zabiegów manualnych przy pjm. Przytoczę po raz nie wiem który przykład stomatologiczny, pomyśl, zastanów się - z pjm wygląda podobnie. Spróbuj wycisnąć z tubki pastę do zębów i wcisnąć ją tam z powrotem do środka. Jeśli kiedyś uderzyłeś się w łokieć i poczułeś \"prąd\" to była jakby ingerencja z zewnątrz w strukturę nerwową, a to tylko łokieć, a jaki później ból i drętwienie. Kręgosłup to trochę poważniejsza sprawa. Rada- można się poddawać zabiegom rehabilitacyjnym, ALE po konsultacji neurochirurgicznej i dokładnie z jej zaleceniami ! Musisz też przeprowadzana przez lekarzy w tym wyspecjalizowanych. Nie może to być pierwszy lepszy rehabilitant. To jest nasz układ nerwowy ! Piszesz, że masz 21 lat. Dyskopatia nie wybiera ;) Pisał tu na forum chłopak w Twoim wieku. Jest już rok po zabiegu i śmiga jak źróbek :D:D:D Bodajże o nicku \"isbarden\" [przepraszm jeśli przekręciłem]. Też warto poczytać. Na razie tyle ;) Obowiązki wzywają :D:D:D Siemka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocyyyyy
Witam!!!! Sama nie zdecydowałam o siadaniu. Pani doktor w sanatorium powiedziała, że mam siadać bo to już długi czas po operacji i kiedy jej powiedziałam, że pojawił mi się ból promieniujący do obu nóg i drętwienie palca, a dzisiaj jeszcze ból ręki i w łopatkach to powiedziała żebym nie wymyślała, bo są bardziej chorzy niż ja. Czekam do końca turnusu i prosto do lekarza bo czuję, że jest coś nie tak. A sprawy z "TĄ" panią doktor tak nie zostawię, bo takie osoby nie powinny leczyć tylko zająć się swoim leczeniem głowy. Pozdrawiam i dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*** witam ******* ad-> pomocyyyyy : w jednym z wcześniejszych postów opisywałam swoją sytuację odnośnie pobytu rehabilitacyjnego w Uzdrowisku !!****** co prawda wysłano mnie tam przed operacją pjm - ale..połamało mnie po tygodniu pobytu,a prowadząca lekarka modliła się chyba do wszystkich świętych,aby mnie tylko wyprostowało i obym jak najszybciej wróciła do domu :p ******** jak trafi się (tak jak ja) na niekompetentnego lekarz,to tylko narobi kłopotów zamiast pomóc *********** pozdrawiam wszystkich 🌻 🌻 🌻 ********* serdeczności ********** trzymajcie się zdrowo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola..
Witam Jestem tydzień po operacji kręgosłupa odcinekL4/L5. Możecie powiedzieć czy mogę sama wykonywać w domu jakieś ćwiczenia i jakie? Mój lekarz nic mi nie powiedział. Z góry dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BoDziuba
kurcze, nie straszcie mnie tym sanatorium, ja jadę pod koniec czerwca, miną 2 m-ce od operacji i mam nadzieję, że nic mi się nie stanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocyyyyy
BoDziuba------> a gdzie jedziesz??? Z ZUSu czy Funduszu?? Jedno sanatorium w kujawsko-pomorskim jest niezbyt ładne i nie grzeszy czystością. A pani ordynator to nieszczęśliwa kobieta i myśli, że jak ktoś jest młody to go nic nie boli, a jak boli to symuluje. Także mam nadzieję, że akurat w to miejsce nie trafisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek83
-----> Ola Olu! W tydzień po operacji najlepsze ćwiczenie to leżenie w wyrku TYLKO I WYŁĄCZNIE!!! Oczywiście wstać możesz i pochodzić chwile:) Ale zapomnij teraz o jakichkolwiek ćwiczeniach! Jest zdecydowanie za wcześnie!! Dziwnego masz lekarza, że o niczym Cię nie poinformował. Ja miałem zaleconą rehabilitację po 3-4 tyg. od operacji, a i tak spotkałem się tu z opinią, że to wcześnie aczkolwiek po takim czasie to ta moja reh. polegała na fizykoterapii i na leżąco napinanie brzucha, tzw. ćw. izometryczne. Także poki co poleguj spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocyyyyy
Ola..-----> Na wizycie kontrolnej zapewne wszystkiego się dowiesz. A nic lekarz nie powiedział, bo to na razie to zbędne. Chwila spaceru i leżenie, chwila spaceru i leżenie. Nie szarżuj, bo skończysz jak ja z bólem w obu nogach sprzed operacji i do tego jeszcze w rękach. Pozdrawiam i wytrwałości, bo jej akurat potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek83
---->Pomocyyyy co takiego wyczyniałaś, że ból powrócił i to też w drugiej nodze? ja jestem prawie 3miechy po operacji i jeszcze rewelacji nie ma...jak dłużej pochodze to troche boli noga i lęźwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gesium
tydzien po operacji to zdecydowanie za wczesnie :( ale nie łam sie nie jestes samam której lekarze nic nie powiedzieli (jest nas ok 99.9% ) ja 1.5 miesiąca po operacji mialem ćwiczenia izometryczne ... póki co to odpoczywaj :) to jest najlepsze lekarstwo :) a ja 4 miesiące po operacji znów czekam na operacje :(:( pierwsza nie przyniosła efektu :( ale co nas nie zabije to nas wzmocni !!!! wiec nie ma sie co załamywać :):) dajmy czasowi czas i wszystko bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BoDziuba
---> pomocyyyyy Jadę z ZUSu, Lądek Zdrój, był ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
***** BoDziuba - zależy do jakiego Sanatorium masz skierowanie :o ******** ja byłam dwa lata temu w Lądku Zdroju - Sanatorium Wojskowe - makabra!!!- wszystko przypomina tam czasy Gierkowskie - ruina pod każdym względem :p ***** sam Lądek też mało atrakcyjny ...ale..jeżeli trafisz do innego Obiektu niż ja,na dobrą rehabilitację i poznasz ciekawych ludzi - to może być okej?!******* napisz do którego Sanatorium masz skierowanie - trochę udało mi się poznać Lądek - może napiszę Ci coś więcej pozytywnego :D ************ tymczasem********* pozdrawiam 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia493
Ja jestem 6 tygodni po operacji. Chodze na spacery, lekarz pozwolił mi juz siadac tylko do posiłkow no i oczywiscie leze. Zapisana jestem na rehabilitacje pod koniec czerwca. Cieszyłam sie, ale jak czytam, ze rehabilitacja nic nie pomaga wrecz przeciwinie to mam pewne obawy. Od kiedy mozna prowadzic samochód czy ktos wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemano ;) Ja też czytam o rehabilitacji i chyba nie idzie wszystko w tym kierunku co potrzeba. Rehabilitacja po zabiegu jest jak najbardziej wskazana ! Kiedy się zacznie powinna zależeć od lekarza prowadzącego, ale wiadomo - terminy. Nie należy się bać, bo jeśli jest przeprowadzona przez wykwalifikowany personel na podstawie zaleceń lekarza prowadzącego i nie będziemy nic robić na własną rękę, bo już \"czujemy\", że możemy góry przenosić, to będzie wszystko oki. Ważne jest też, żeby informować lekarzy i rehabilitantów, że coś się zaczyna dziać - boli itp. Nie można dalej prowadzić ćwiczeń, bo nam się wydaje, że powinno boleć. Przecież po to mamy głos, żeby się pytać, a nie żyć w przekonaniu, że tak ma być. Przecież w ten sposób sami sobie tylko możemy zaszkodzić. To samo jest w sytuacji przed zabiegiem. Tylko pod kontrolą neurochirurga i słuchając swojego organizmu i meldując komu trzeba, że coś się dzieje. ***Becia jak możesz, to jeszcze wstrzymaj się od jazdy samochodem, a najlepiej zapytaj prowadzącego Ci lekarza. Mimo, że pozwolił siedzieć, to jedna jazda autem to zupełnie co innego. Pierwsze to nasze drogi i wstrząsy z tym związane, co jest bardzo niebezpieczne w pierwszej fazie po zabiegu, druga sprawa, to, to, że nie powinno się wykonywać ruchów rotacyjnych biodrami [hehehe :P], przy zabiegu \"L\", czyli po prostu skrętów, i przy zabiegu \"C\" skrętów szyi. Widzisz się jadącą autem sztywną i wpatrzoną tylko na wprost??? :D:D:D Na razie siemka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola..
krzysiek83 Witam. No włąsnie bardzo dziwny ten lekarz. Dał mi tylko receptę na tabletki przeciwbólowe, zwolnienie lekarskie i powiedział że za tydzień kontrola i ściągnięcie szwów. Nic mi nie powiedział co moge robić a czego nie. Dowiadywałam się tego od pacjentów w szpitalu. Powiedzcie jak to było w Waszych przypadkach. Czy ból ustąpił zaraz po operacji? Bo ja na drugi dzień po operacji czułam się super (może działała jeszcze narkoza) nic mnie nie bolało. A teraz czuję taki lekki ból w tej samej nodze. Nie jest to silny ból, ale pojawia się w czasie chodzenia i czasami jak leżę. Zaczyna sie bać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola..
pomocyyyyy Witam. Nic nie powiedział, w ogóle. Jak wstawać, co wolno a czego nie (np. siedzieć) wszystkiego dowiedziałam się od innych pacjentów. gdyby mi to powiedział na wizycie kontrolnej to chyba trochę za późno. Jestem na niego zła. Jutro idę na ściągniecie szwów ciekawe co mi powie. PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola..
gesium Witam. kurcze, strasznie Ci współczuję, dlaczego znowu czeka Cię operacja, co się stało? Dlaczego ta pierwsza nie przyniosła efektu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BoDziuba
---> małgorzata06 Gosiu, właśnie średnio mi się podoba, bo mam mieszkać w ośrodku TROJAN i wiem właśnie, że jest typowy pogierowski, bo w dzieciństwie jeździłam do niego na wakacje co roku (aż się śmiałam jak zobaczyłam skierowanie)... z tego co się orientuję to na zabiegi będę latać po innych ośrodkach :/ nie wiem jak wytrzymam ponad 3 tygodnie... mam nadzieję, że ta rehabilitacja przynajmniej będzie ok Ja to mam jeszcze jeden problem, Bogdan tak często wspomina o lekarzu prowadzącym... a ja takiego nie mam, operację robiłam prywatnie u lekarza na śląsku a jestem z Wrocławia... zastanawiam się gdzie powinnam teraz chodzić na jakieś kontrole... do neurologa jakiegoś się zapisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gesium
dlaczego znów operacja?? hmmm wstawiali mi implant dysku L5-S1 i zrobili stabilizacje oraz mieli poszerzyć przewężony kanał nerwowy ....a teraz stabilizacja nie trzyma i implant sie wysunął no i kręgi które mieli nastawić są dalej poprzesuwane a przewężony kanal jest całkowicie zapchany materiałem operacyjnym :(:( wiec teraz bedą poprawiać :) .... z tego co powiedział mi lekarz będą nastawiac kręgi i je śrubować wetkną dysk tam gdzie być powinien wiec juz nie powinno sie nic wysuwać i całość "zaleją" komórkami pobranymi z biodra co by "zarosło" kością :) samej operacji sie póki co jeszcze nie boje :) boje sie tego okresu zaraz "po" ale co tam dam rade :) :) większość z nas to już przeszła wiec i ja drygi raz dam rade :):)`

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek83
---->Ola.. Olu poczytaj wcześniejsze posty to będziesz wszystko wiedzieć bólów po operacji :) Temat był trochę drążony. Ja miałem zabieg 18.03 i jeszcze "czuję" nogę. Jest słabsza, mięśnie i ścięgna przykurczone itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
***** BoDziuba - osobiście uważam,że najlepiej poszukaj sobie dobrego neurochirurga we Wrocławiu - oni po operacji będą wiedzieć lepiej o zaleceniach niż neurolodzy - takie jest moje zdanie :o ********** a odnośnie Lądka - tam wszystko przypomina czasy gierkowskie ,na zabiegi latałam z językiem na brodzie :p - prawie każdy w innym miejscu !****** mam jednak nadzieję,że jakoś się tam odnajdziesz ;( ********* oby jeszcze dopisała pogoda :D ***************** pozdrawiam wszystkich cieplutko :D ****** trzymajcie się zdrowo 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tes-disc
gesium, jestem przerażona po przeczytaniu tego, co piszesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tes-disc
cd.... ->gesium Gdzie była robiona ta operacja? Co się stało, ze tak się to wszystko popsuło? Ja czekam na swoją operację i niestety, nie mogę jej odwlekać ze względu na niepokojące objawy nie tylko bólowo-drętwiejące. To, co piszesz nie napawa optymizmem... Trzymaj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniśka 1986
czesc wszystkim.jestem po raz pierwszy na tego typu forum ale przeszukałam juz wszystkie strony w internecie i nigdzie nie ma podstawowych informacji na temat samego pobytu w szpitalu i operacji. mój mąz właśnie od dwóch dni leży w szpitalu w Lublinie i czeka na operację. ma jednocześnie dyskopatię i dwie pezepukliny boczne kręgosłupa.chciałabym wiedzieć jak długo trwa pobyt w szpitalu< kiedy możliwa jest w ogóle operacja po przyjęciu 2 dawki szczepionki na wzw b, bo ta dawkę będzie miał dopiero w szpitalu.strasznie się tym wszystkim denerwuję i chciałabym byc przy mężu ale szpital oddalony jest o 100 km a mamy też 11 miesięczną córeczkę której nie zabiorę w tak długą trasę.czy ktoś słyszał cokolwiek na temat tej kliniki w Lublinie i o doktorze Markiewiczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×