Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

Gość piroxeni
Ja nie siadałam przez 9 tygodni, jedynie na toalecie, ale zakupiłam sobie w sklepie ze sprzętem ortopedyczno-medycznym specjalną nakładkę klozetową i dzięki niej siedziałam "na Małysza". Jadłam na stojąco, bo na leżąco, to się mijało z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boa0000
Witam serdecznie. Strasznie dlugo nie pisalam ale dosc czesto czytam co u Was... w kwietniu minie rok od mojej opercji ktora w moim przypadku byla koniecznq gdyz wystapil juz niedowlad lewej nogi i to dosc powazny. O bolu nawe nie wspomne. No wiec czuje sie swietnie :-) od czasu do czasu wystepuja umiarkowane dolegliwosci lecz zupelnie inne niz rok temu mianowicie zwykle przeciazenie kregoslupa wynikajace z mojej pracy. Wrocilam do niej 2 miesiace po zabiegu :-) :-) Dzis moglabym gory przenosic, robie absolutnie wszysko na co mam ochote, tancze, jezdze na rowerze, biegam, skacze itd. Niedowlad ustapil calkowicie, bez problemu stoje i chodze na palcach co bylo zupelnie niemozliwe przed zaiegiem. Jedynym sladem po moim cierpieniu jest blizna, niestety niezbyt ladna i dosc widoczny zanik miesni lewego posladka, uda i lydki. No ale pracuje nad tym :-) Ani przez sekunde nie zalowalam ze dalam sie pokroic, chociaz w sumie nie mialam ani wyuboru ani czasu na zastanawianie. Zostalam zoperowana prosto z SOR-u tak powazny byl moj stan. Takze moim zdaniem nie ma sie czego bac. Moze byc tylko lepiej :-) :-) Pozdrawiam serdecznie :-) Sylwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki piroxeni ale jeszcze cię pomęczę. Nie siadałaś przy wstawaniu z łóżka nawet na chwile?Nie da sie pominąć tego etapu chyba? Czy można leżeć n a bokach?ciągle na plecach to trochę ciężko. Kolejna sprawa mycie:niestety mamy wannę. Wiem ze trzeba prysznic na stojąco ale....żeby wejść do wanny trzeba dość wysoko podnieść nogę, co wtedy? Rehabilitacja.Wiadomo czeka się, czy zatem wychodząc ze szpitala po operacji już prosić o skierowanie? Jak często w tygodniu.Gdzie najlepiej(okolice warszawy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hejka nikt nie czyta? A co by byló gdyby osobie po operacji przepukliny przypałętało sie grypa żołądkowa?Wymioty biegunka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zolan
Witam. dziewczyny nie panikujcie, jeden miesiąc to jest ograniczenie siadania a nie zakaz.Normalnie funkcjonujesz , z toalety równiez korzystasz bez ograniczeń. Jestem po dwoch operacjach , więc wiem co piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki zolan staram sie nie panikować ale zdalam sobie sprawę ,że operacja to dopiero początek długiej drogi i jak łatwo zaprzepaścić efekt nieodpowiednim postępowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zolan
Pamietaj, będzie ci potrzeba dużo cierpliwości i z dnia na dzień będziesz sie czuła coraz lepiej, uwazaj żeby nic ciezkiego nie podnieść, spokojnie chodzic, bez paniki tam nic sie nie rozsypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piroxeni
Z łóżka wstawałam turlając się, czyli bokiem na podłogę, nie siadałam.Też mam wannę, więc zorganizowałam sobie drewniane schodki, bo wejście do niej było trudne. Co do rehabilitacji, to niestety w moim przypadku nic, kompletnie nic nie pomogła, dodatkowo okazało się, że lekarz zlecający zabiegi mocno przesadził z prądami, które miałam na odcinek lędźwiowy i porażoną łydkę, ale o tym dowiedziałam się po 2 latach, tak samo, jak też okazało się, że stan mojego kręgosłupa jest o wiele gorszy, niż przed operacją, co opisuję w poprzednich wypowiedziach.U mnie nie pomogła rehabilitacja, oszczędny tryb życia, niedźwiganie-aktualnie w opisie rezonansu jest mnóstwo "?", poza oczywiście przepuklinami, zmianami degeneracyjnymi, przyklejonej bliźnie pooperacyjnej do rdzenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do piroxeni Hm...co dadzą schodki do wanny jesli potem z tej wanny trzeba wyjść i tez podnieść nogę? Turlając sie z łozka łatwo o rotację kręgosłupa to już chyba lepiej na chwilę usiąść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie nie przesadzacie z tym siedzeniem po operacji,jak najbardziej jak wstajecie z łóżka, to na chwilę siedzicie, na kibelku też, to jest tylko chwila, a nie siedzenie godzinami, nie popadajmy w paranoję, do wanny wchodziłam normalnie, chodzi o to aby nie siedzieć długo, co prawda jedzenie jadłam na stojąco i tyle jestem rok po operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak jak pisze zolan ograniczenie siedzenia, a nie całkowity zakaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fenestracja to jest operacja ,,normalna:?czy laparoskopowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podnoszę temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest normalna operacja, ja taką miałam, blizna na plecach zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy fenestracja jest ,,gorsza"od laparoskopu?jakie niesie ryzyko?minusy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta operacja jest moim zdaniem lepsza,ponieważ po laparoskopii podobno sa nawroty, to taki półśrodek, a powikłania po normalnej operacji mogą być różne, ja nie miałam żadnych, ale mogą być zrosty, na tym poziomie nie ma możliwości uszkodzenia rdzenia, bo tam już go nie ma ,jest tylko do kręgosłupa piersiowego, musi być dobry lekarz, bo czasami ludzie opisują,że po operacji nadal mają bóle, także bywa różnie, ja na całe szczęścicie czuję się super nic mnie nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o tych zrostach czytałam...wogole jak czytam to forum to sie zastanawiam czy nie nazbyt pochopnie z ta operacja. Ludzie jak widzę badają różne opcje...odwiedzają po kilu neurologów. Ja byłąm u 2 i każdy mowił operować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy jakie masz bóle, jak wytrzymujesz bez leków przeciwbólowych to nie jest źle, ja nie spałam po nocach, dlatego zaryzykowałam, teraz nie żałuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej:) wyczytałem tu wszystkie moje objawy,rwa kulszowa to byl moj koszmar ktorý mnie zniewalal kilka razy w roku(l4, l5, s1) no i lekarz zaproponowal operacje..Ja, wielki tchórz nie pokazałam sie wiecej w gabinecie.Rzucilem silownie, bieganie...Rano po przebudzeniu leze sobie 15 min w lozeczku, rozciagam jak kot, potem wstaje i powoli spacerujac po mieszkaniu rozbudzam mięśnie. Kiedy czuje dyskomfort w kregoslupie kładę się na 65cm piłkę , brzuchem na piłce, glowa w dół, łapię rekami za próg, rozluzniam sie i tak sobie leżę 2-3min, az kregi pstrykna, bo sie rozciągają i funkcjonuje swietnie.Zadnych nawrotow rwy kulszowej, ale też brak dzwigania czegokolwiek...Polecam to rozciaganko z calego serca.Osoby ktore rwa kulszowa zlapala i maja stan zapalny nie moga ćwiczyć, musza odczekac az pusci.Pomocniczo wczasie rwy polecam niesteroidalne leki przeciwzapalne(kilkudniowa terapia)...napiszcie kilka slow czy pomoglo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leki leki.....leki prze doperacja leki po operacji... a żołądek? Ja brałam ketonal , apronapro tramadol co gorsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ketonal itd to sa przeciwbolowe, tzw znieczulajace, nie lecza stanu zapalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na stany zapalne niesteroidowe leki przeciwzapalne i rozciaganie kregow po wyleczeniu zapalenia...rozciaganie kazdego dnia, a nawet kilka razy dziennie na piłce duzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i trzeba zwolnic tępo zycia, nie schylac sie lecz kucac, nie dzwigac, zrelaksowac miesnie oraz je wzmocnic np tancem, plywaniem na plecach, spaniem na srednio miekkim materacu( twardy szkodzi miesniom, miekkki niszczy stawy) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak pozycja do leżenia najlepsza?nogi wyprostowywane czy ugięte? Pas nosić zawsze gdy sie chodzi?czy tylko przy wstawaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwadyski
Pozycję do leżenia stosować taką która powoduje najmniejsze dolegliwosci bólowe. Jeśli chodzi o pas to nosić należy po operacji jeśli zalecił lekarz lub w innych przypadkach na wyraźne zalecenie lekarza. Ogólnie nie powinno sie nosić pasa gdyż powoduje to osłabienie mięśni kręgosłupa. A to właśnie silne mięśnie stabilizują kręgosłup i pozwalają zachować prawidłową postawę. P.S. Podpisujcie się proszę nickami gdyż trudno zorientować sie który post należy do kogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki za odpowiedzi, postaram sie załozyc jeden nick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krążeczkowa
To znowu ja:).Mam pytanie w jakiej pozycji leżeliście po operacji w domu?Na plecach?Czytam do tyłu i niektorzy przestrzegaj przed leżeniem z wyprostowanymi nogami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam:) podpowiem Wam cos waznego ...nie decydujcie sie na operacje dopuki mozecie chodzic.Pisze od serca, mam w dalszej rodzinie neur-chir. I to jego opinia, ktora slyszalem nie raz. DOPUKI MOZESZ CHODZIC, DOPUKI NIE ZACZYNASZ ODCZUWAC BEZWLADU NIE DAJ SIE KROIC! A ponadto mala ciekawostka w Polsce operacje kregoslupa wykonuje sie pacjentom lezacym na brzuchu, lekarz otwiera na plecach....inaczej to sie odbywa w Stanach zj. Tam pacjent lezy podczas operacji na plecach( kregoslup jest wtedy idealnie ulozony) lekarze otwieraja brzuch...To tyle ...pozdrawiam i trzymajcie sie wszyscy dyskopaci, znam ten bol...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×