Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kala19

POMYSł NA TANI I DOBRY OBIAD

Polecane posty

Gość no, cud malina
ale takiego lososia, czy schabu, to idzie na osobe po pare deko (powiedzmy 15, no 20 na wygladnialego chlopa od kosy). jak sie do tego da duzo warzyw (sezonowych, albo mrozonych) i tam jakis ryz, czy kasze, to nie wyjdzie specjalnie drogo. oszczedzac lepiej na ilosci niz na jakosci. np. nie kupowac ciast, batonow, chipsow, napojow gazowanych, polproduktow, gotowcow, a mieso traktowac jako dodatek, a nie glowny sklad talerza. czy np. schab, mozna upiec, raz zjesc na cieplo, a potem reszte miec jako mieso do kanapek, salatek - wbrew pozorom to wychodzi wcale nie tak drogo, a wedliny tez tanie nie sa. co prawda to tylko schab, sa zdrowsze miesa, ale jak na wieprzowine to i tak zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wertykulator
Schab wg mnie jest tani.... zwłaszcza w prostej formie, z ziemniakami i surówka. Ja w Biedronce kupuje w paczce 5 sztuk i starcza na 2 obiady. Jak kupiłam ostatnio łososia- rzeczywiscie drogi, ale był chyba stary.... blee ]Nawet taki plebejski obiad typu pizza, lazania, frytki z kiełbasa- wychodza duzo drozej od schaby z ziemniakami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wertykulator
Z tanich obiadów i dobrych to często zwłaszcza latem- ziemniaczki najlepiej młode, mizeria, biały ser.... mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nitka2806
ja proponuje a'lla zupka GORACY KOCIOLEK Czas przygotowania: 60 minut Kaloryczność: 260 kcal Ilość porcji: 10 Składniki Kg mięsa (wołowego lub wieprzowego) 1/2 kg pieczarek 3 kolorowe papryki 3 cebule puszka fasolki czerwonej puszka kukurydzy 2 ząbki czosnku 7 ogórków konserwowych kostka mięsna przecier pomidorowy pieprz, majeranek, słodka czerwona papryka ,sól czosnkowa 1. Kilogram mięsa (wołowego lub wieprzowego)kroję w kostkę posypuję solą czosnkową i słodką papryką przesmażam i odkładam do większego garnka. 2. Pół kilograma pieczarek podsmażam z 3 dużymi cebulami i wrzucam do mięsa. 3. Następnie przesmażam pokrojone w paseczki 3 kolorowe papryki i dodaję do garnka. 4. Całą zawartość garnka zalewam litrem zimnej wody i odkładam żeby się zagotowało. 5. Do gotującego kociołka dodaję przecier pomidorowy ,przeciśnięte dwa ząbki czosnku i kostkę mięsną. 6. Na sam koniec wsypuję puszkę fasolki czerwonej i puszkę kukurydzy, trochę gotuję i dodaję 7 pokrojonych w kosteczkę ogórków konserwowych. Całość oczywiście doprawiam do smaku pieprzem i jarzynką i odrobiną magii. Moja rada: Kociołek można doprawić wedle uznania dodając np. jeszcze majeranku lub bazyli oraz smakowy przecier pomidorowy. Podawać można sam lub ze świeżym pieczywem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ta kostka mięsna to kość jakaś z mięsem czy chemiczno-solna mazia zlepiona glutaminianem i sprasowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hłehłehłeeee
Ewa33🖐️ dobre z tą kostką :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polacy w Anglii
Witam! Zapewne wiele kobiet przebywajacych za granica ma problem z tym co ugotowac na obiad tym bardziej nie majac blisko polskiego sklepu a i w nich nie zawsze wszystko mozemy dostac. Otoz ja osobiscie mam sprawdzony obiadek i bardzo pyszny kojarzący sie z wiosną a i na dodatek nie drogi i szybki w przygotowaniu. Polecam! Składniki; Piersi z kurczaka (w dowolnej ilosci ile kto uwaza) 4 łyzki majonezu (Polecam kielecki jest troche ostrzejszy niz inne) jajko 2 łyzki mąki ziemniaczanej przyprawy wg uznania Piersi myjemy, kroimy w kostke (mogą byc trzaskane) jajko rztrzepujemy dodajemy 4łyzki majonezu i 2 łyzki mąki mieszamy z piersia z kurczaka (Mozna dodac ser najlepiej mozzarella ewentualnie zołty pokrojony w kostke,i papryke dla podkreslenia smaku) przyprawiamy i tak wszystko razem zmieszane kładziemy łyzka na rozgrzany olej. efekt Pycha! Polecam sposob podania z ziemniakami z koperkiem i mizeria z ogorka i pomidorka z cebulką . Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o annimka ja korzystałam z kursu gotowania z AP Edukacji! Są świetne, wiem, że teraz w najbliższym czasie w Łodzi ma ruszyć nowa edycja tego kursu, chyba w restauracji art deco. naprawdę polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podloga
Pasztet z przedszkola w Gdyni lub frytki z biedronki;-);-);-);-);-);-);-);-):-P:-P:-P:-P;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Placki ziemniaczane z sosem z pieczarek i papryki Pieczarki kroimy i podsmażamy z cebulką. Ja kroje w talarki. Do tego papryka pokrojona w kostkę. Dolewamy przegotowanej wody i dusimy na małym ogniu pod przykryciem. Doprawiamy pieprzem, solą, papryką, majerankiem. Ja zagęszczam mąką. Placki 1 kg ziemniaków, 3 jajka, mąka, majeranek, sól, pieprz, świeżo wyciśnięty czosnek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efua17
ZAPRASZAM WSZYSTKIE KOBIETKI NA NOWE FORUM WWW.RAJKOBIETY.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie....32
styczniowy przyjacielu, i jak wyszły bułeczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super polecam, bardzo dobre. Bardzo dziękuje za przepis. Spisałem sobie go, uwielbiam takie jedzenie. Proste, a bardzo smaczne. Niestety w Anglii jakoś jedzenie mi nie podchodzi i wszystko robię sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dzisiaj robię zupę z
czerwonej soczewicy z ziemniakami, tania, smaczna i pożywna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie....32
Styczniowy przyjacielu, Cieszę się, że wyszły i smakują :) Ja też mieszkam na wyspach, dlatego zaczęłam produkcję pieczywa w domu. Chyba mnie rozumiesz ;) Z całą resztą można sobie poradzić. Zaraz wstawię nowy przepis na bułeczki francuskie. Też super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bułeczki cebulowe robiłem w maszynie do chleba. Tzn ciasto wyrabiałem. Angielskie pieczywo jest do dupy. Ja na razie jeszcze urządzam się, bo jestem tu od grudnia więc zaczynam sobie wszystko kupować od podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie....32
ja też od niedawna, ale już jedną maszynę do chleba zdążyłam zajeździć ;) powodzenia w wypiekach :) ja zmykam na wakacje. postaram się przywieżć jakieś fajne przepisy :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tani obiad dzisiaj mam
łazanki ;) Ugotować makaron łazanki, kapustę kiszoną posiekać i ugotować z kminkiem, solą, pieprzem, lubczykiem, listkiem laurowym i zielem do miękkości, w garnku lub głębokiej patelni podsmażyć cebulkę z kiełbasą pokrojone w kostkę, dorzucić ugotowaną i odcedzoną kapustę kiszoną, podsmażyć wszystko chwile, dodać makaron, doprawić solą, pieprzem,majerankiem i gotowe ;) Pyszne, tanie i szybkie danie inny sposób na makaron z makaronu który został z poprzedniego dnia z obiadu (najlepiej świderki) robie takie oto szybkie danie. Podsmażam na patelni cebulę i kiełbasę pokrojone w kostkę, dodaję kilka łyżeczek koncentratu pomidorowego, oregano, zioła prowansalskie i podsmażam, dodaję makaron, wszystko razem mieszam i podgrzewam, doprawiam jeszcze ziołami, solą i pieprzem, podaję gorące posypane serem żółtymi tyle ;) Naprawdę jest pyszne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mixxxtura
Jak ktoś lubi można zrobić tanio wątróbkę drobiową z cebulką i jabłkiem smażoną. Do tego ziemniaki i surówka lub sałatka np jarzynowa, jak kto woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×