Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kala19

POMYSł NA TANI I DOBRY OBIAD

Polecane posty

Gość a tanio i zdrowo
to co gotujecie? warzywa na parze i kurak pieczony w folii czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość phantaryj
ziemniaki, jajka, sos musztardowy/koperkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala009
Tanio wychodzą makarony, np moje ulubione to ze szpinakiem (smażymy szpinak np. mrożony, z cebulką, przyprawiamy solą ziołową, pieprzem, czosnkiem, i papryką, po odparowaniu wody dodajemy serek topiony. Gotowy sos mieszamy z makaronem) lub z tuńczykiem (tuńczyk z cebulką smażymy, przyprawiamy solą, pieprzem, dodajemy pomidory z puszki i jakieś zioła: oregano, bazylię. Świetne do tego są czarne oliwki). Taki sos tuńczykowy nadaje się też do ryżu :) Oprócz tego smaczna jest kasza kuskus, można ją podawać z warzywami, nawet np. z samym brokułem, tylko najlepiej zalewać ją bulionem, a nie samą wodą, wtedy jest smaczniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gitaraaaaa
moz macie jakies przepisy ktore sa zdrowe i tanie? a mozze pamietacie jakies przepisy waszych babc ktore mialy np po 4 dzieci i musily je czyms nakarmic i wiadomo ze sie nie przelewalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ci podpowiem:
zeby bylo zdrowo, to przede wszystkim trzeba unikac przetworzonych gotowcow, a takze zapychania sie kluchami i slodkosciami. jak najwiecej warzyw, kaszy, ziol (te mozna sobie za darmo hodowac w doniczkach). jezeli produkty maczne, to (o ile sie da) pelnoziarniste, bo sa bardziej pozywne. mieso w mniejszych ilosciach, bo wiadomo, jest najdrozsze, ale niech to bedzie mieso, a nie parowki, metka, wodniste chemiczne wedliny. jesli tluszcz, to naturalny, nie margaryny, frytury, masla roslinne. nie kupowac badziewek w stylu jogurty owocowe, dania, kaszki instrant, soczki, napoje gazowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Siostra moja ostatnio bardzo dobre tanie jedzonko mi poleciła. A więc tak składniki: -kapusta pekińska -pomodor -ogórek zielony -pierś z kurczaka -sos do sałatek jaki kto lubi Kapuste kroimy w paski dodajemy do niej pokrojonego pomidora w kostkę oraz ogórka. Pierś z kurczaka również kroimy w kostkę i podsmażamy na patelni. Do sałatki dajemy sos do sałatek. Gdy usmażona pierś z kurczaka nam się troszkę ostudzi dodajemy do sałatki. Mieszamy. Podajemy z chlebem bądź jak kto woli z frytkami. Mega pycha!! Sama sałatka zajmuje mniej więcej 10-15 minut. Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonsonnnn
Nie wiem czy obiad należy do takich tanich ale mi niewątpliwie smakuje, napewno lepiej niż ziemniaki z kefirem. Koszt całej potrawy to około 14 zł dla czterech osób, i wychodzą duże porcje. Kupuje dwie piersi z kurczaka (nieduże )tak do siedmiu złotych, do tego makaron razowy z biedronki (3złote) i 20 dag pieczarek około 1,5zł, i do tego sos pieczarkowy winiary i jeden tańszy np marki biedronka. gotuje pół paczki makaronu, kurczaka kroje na małe kawałki i podsmażam w jakiś przyprawach(przewaznie do gyrosa),pieczarki kroje w paski i posmażam w garnuszku, potem wrzucam do kurczaka i razem podsmażam, sosy mieszam ze sobą i około 400ml wody i wlewam do miesa, trzymam chwile na ogniu aż mi sos zgestnieje, na to wrzucam makaron i wszystko mieszam, jak mam to daje żółty ser do posypania albo koperek jak nie mam to jemy bez;) dzisiaj zrobilam taki obiad i sie wszyscy najedli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellen_7
Pieczonki składniki: ziemniaki marchew buraki cebula kiełbasa boczek wedle uznania olej koperek Wszystko obieramy, ziemniaki kroimy w ćwiartki (mniejsze na połówki), cebulę w kostkę, a resztę w talarki. Na spód garnka (tak żeby caly pokryło) dajemy olej a następnie układamy warstwy ze wszystkich składników. Oleju juz później nie dajemy, tłuszcz wytapia się z kiełbasy i boczku. Dusimy pod przykryciem przez 45-60 min (zależy od ziemniaków). Ahaa oczywiście każdą warstwę solimy i pieprzymy. Kiedy ziemniaki są już miękkie wszystko mieszamy od spodu i podajemy z kefirem lub maślanką, można posypać koperkiem. Moje warstwy: buraki->ziemniaki (w tym momencie solę i pieprzę)->marchew->kiełbasa/boczek->cebula i wszystko od nowa, tak trzy razy. Bardzo smaczne danie polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellen_7
Placuszki cukiniowe składniki: cukinia cebula marchew mąka jajko twarożek pomidory szczypiorek olej Cukinie nie obieramy (musi być młoda bez pestek) ścieramy na tarce na grubszych oczkach, solimy i odstawiamy na 2h żeby puściła soki, które potem odlewamy dokładnie bo wszystko się rozleci później! Marchew obieramy i ścieramy na grubych oczkach. Na trzy nieduże cukinie jedna średnia marchewka. Po odlaniu wody z cukini dodajemy reszte składników: startą marchewkę, cebulę pokrojoną w kostkę, jajko i mąkę (zazwyczaj dużo mąki, tak żeby zrobiła się gęsta papka;). Na koniec pieprzymy i smażymy na gorącym oleju małe placuszki. Jeżeli nie macie wprawy w proporcjach to spróbujcie usmażyć najpierw jednego jezeli się nie rozlatuje to dobrze a jesli tak to dodajemy mąki (nie bójcie się sypnijcie sporo;). I teraz najfajniejsze! Robimy piramidki: placek smarujemy twarożkiem (np. twoj ulubiony), potem plasterek albo dwa pomidora (malinowe są pycha:D) szczypiorek i z nowu placek twarożek pomidor i szczypiorek, przykrywamy plackiem, tak podajemy SMACZNEGO Danie jest tanie w sezonie na cukinie (2zł/kg) i pomidory. Niebo w gębie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellen_7
Krupnik: serduszka kasza jęczmienna włoszczyzna (może być mrożona paski) liść laurowy ziele angielskie sól Serduszka namaczamy i dokładnie płuczemy żeby oczyścic je z krwi. Wrzucamy do wody i gotujemy ok 45-60min z liściem laurowym i zielem angielskim. Potem wrzucamy kaszę i włoszczyznę. Gotujemy jeszcze przez 20-25 min. Pamiętajcie, że kasza pęcznieje, jeśli dacie jej za dużo to zrobi się potrawka zamiast zupy;) Solimy i pieprzymy do smaku. Tanie i pożywne. Tylko błagam żadnych kostek rosołowych! Podobnie z margaryną, nie jedzcie tego syfu! Można gotować tanio, smacznie i zdrowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellen_7
Frytki po mojemu: ziemniaki przyprawy (co akurat mamy) ketchup żółty ser olej Jak robimy frytki chyba nie muszę tłumaczyć:) Posypujemy solą, papryką słodką, chili, bazylią, oregano, tymiankiem.... tym czym lubimy. Polewamy ketchupem i zajadamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellen_7
c.d. Frytki po mojemu Zapomniałam o żółtym serze... Posypujemy startym serem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellen_7
Makaron ze szpinakiem składniki: makaron (np penne) mleko masło czosnek mąka szpinak (liście świeży lub mrożony) Makaron gotujemy wg przepisu na opakowaniu. W osobnym garnku robimy beszamel. Topimy dwie łyżki masła, dodajemy dwie płaskie łyżki mąki i czosnek (2 ząbki lub wiecej:) smażymy chwilę, zestawiamy z ognia. Dodajemy mleka ok. 2 szklanki i mieszamy.żeby nie bylo grudek. Zapalamy płomień i dodajemy szpinak po zagotowaniu gotujemy ok 5 minut. Jeśli jest zaa gęste to dolewam mleka a jak za rzadkie (w co wątpię) rozrabiam łyżkę mąki z wodą (tak jak do zupy) i dolewam. Dosalam do smaku. Makaron podaje z beszamelem. Wersja de lux ze smażoną rybką i pieprzem cytrynowym... mMmmmniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O kutwa jaki zlot spamerów :D Co jeden to durniejszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tani obiad
A ja polecam skorzystać z zamówień online o ile kupujemy z rabatem ;) Ostatnio pojawia się ich sporo na foodpanda czy częściej pizzaportal. Często można zjeść nawet 30-50% taniej ;) Kody dostępne są na http://zjedztaniej.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jak nie mam pomyslu na obiad to lubie sobie kupic tu http://lasuch.waw.pl/ na wynos :) mieszkam blisko nich i czesto korzystam, bo to najlepsze obiady w okolicy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej to sie ubierac i zachowywac jak ta panienka z fimika a facet nigdy nie zdradzi i kazdy sie zakocha bez pamieci 333 www.youtube.com/watch?v=v3ruLZoFe44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie dawaj mu d**y przez tydzien a gotuj mu obiad w stroju jak ta panienka z filmika gwarancja ze zapomi o tej ktora teraz w jego sercu i bedzie chcial tylko ciebie na zawsze 333 www.youtube.com/watch?v=v3ruLZoFe44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek771
Tutaj https://www.przepisy.pl/przepisy jest naprawdę wiele ciekawych przepisów, z których warto skorzystać. Polecam szczególnie zupy. Wspaniale odżywiają, są niedrogie i prosto się je robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na szybko robie kurczaka z kurkami w sosie smietanowym z makaronem, spaghetti bolognese i krem z pomidorów, a jak potrzebuje tani i dobry obiad na szybko to chodze do www.fantasmagoria.katowice.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a moze stad www.teleobiad.pl ? w sumie wyjdzie tak samo jak zrobienie, a jest pyszny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Specjalistaodpyr
Witam Wszystkich bardzo serdecznie ! Chciałbym się podzielić z Wami moim niebagatelnym odkryciem kulinarnym z dzisiaj ! :) Przepis niesamowicie prosty i jak bardzo ZASKAKUJĄCY - otóż, wystarczą do tego ziemniaki i żółty ser. Ziemniaki zgrabnie obieramy, rozcinamy prostopadle do długości, każde rozcięcie oddalone od poprzedniego mniej więcej na 0.5 cm. Wstawiamy do rozgrzanego do czerwonośc****ekarnika (tak, maksymalna temperatura jak najbardziej wskazana przy tym cudzie kuchennym) i CZEKAMY NA CUD. W połowie mniej więcej czasu, bo piec należy aż ok. 1.5h wkładamy między szczelinki żółty ser. Tak, ktoś kiedyś to zrobił, więc JEST TO MOŻLIWE :)) i wkładamy z powrotem do pieca z nadzieją, że coś to k***a zmieni. Okazuje się, że ziemniaczki nie potrzebują 1.5h ale 15 minut, więc w piekarniku prawdopodobnie mam już gotowy brykiet na niedzielnego grilla. Pamiętajcie zatem, żeby karkówkę włożyć do marynaty na 24h. Smacznego ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy ja nie mam weny na gotowanie obiadu, to wszyscy razem idziemy do Dominium Pizza. Mamy blisko do http://www.pizzadominium.pl/lokale/warszawa-c-h-reduta i lubimy tam przebierać w nowych potrawach, bo nie tylko pizzę można tam zamówić. Ja się permanentnie odchudzam więc jadam głównie sałatki a rodzina zapiekany makaron albo lasagne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WYPPPPPIERDALAJ spamówo zafaydana!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×