Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kala19

POMYSł NA TANI I DOBRY OBIAD

Polecane posty

Gość o rzeszty
ale to musi byc dobre, warte swojej ceny bo pyszne i POZYWNE :) mam tylko jedno pytanie: takie dobre danie, doprawione bazylia i oregano musisz, naprawde musisz zbeszczescic vegeta? przeciez masz juz tyle dobrych smakow w tym przepisie :) mozna ew. dodac szczypte soli morskiej. ludzie czesto uzywaja glutamianu sodu zamiast soli, bo uslyszeli w reklamie telewizyjnej, ze sol jest mniej zdrowa, tak jak o margarynie mowia, ze jest zdrowsza od masla w reklamach. a glutamian sodu jest tak niezdrowy jak sol i cukier razem wziete to zwielokrotnionej potegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balonooowaa
U mnie nazywa sie to 'prazone' :) Produkty: ziemniaki, cebula, cienka kielbasa (moze byc tez boczek albo np piers z kurczaka), koperek albo natka, marchewka, sol i pieprz. Ziemniaki obieramy i kroimy w talarki, cebule w polplastry, kielbase w kostke, marchew w plasterki. Wkladamy to wszystko do garnka warstwami (ziemniaki, kielbasa, cebula, marchewka, koperek, sol i pieprz, ziemniaki, kielbasa itd). Stawiamy na malym ogniu i 'prazymy' do miekkosci. Podawac z mlekiem, kefirem, maslanka czy z czym tam chcecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka na ciepło (dla 3 - 4 osób): 2 paczki ryżu 2 duże pomidory 1 puszka kukurydzy 5 jajek majonez, sól, pieprz Pomidory i jajka pokroić w drobną kostkę, dodać odsączoną kukurydzę, posolić i popieprzyć do smaku. Do tego dodać ugotowany i gorący ryż, a następnie wszystko wymieszać z majonezem. Podawać na ciepło jak pyszny obiadek, lub na zimno - jako dodatek wśród przystawek. Pyyyyychaaaaa!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszka pomidorow 4 lyzki oliwy 2 zabki czosnku makaron na 2 porcje w/w skladniki gotujemy tyle samo, co gotuje sie makaron. sosem polewamy makaron na talerzu, a w ramach dodatkow smakowych i pozywnych mozna dodac na wierzch np. ser tarty, tunczyka, pare oliwek, pare anchois, ziola, sol i pieprz, co kto ma i lubi. tanio i zdrowo (szczegolnie, jesli makaron jest pelnoziarnisty ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koval
DWIE PIERSI Z KURCZAKA KROIMY NA CIENKIE KWADRACIKI,SMAZYMY Z CEBULA DROBNO POSIEKANA(DODAC PRZYPRAWY JAK ZIOLA PROWANSALSKIE+CZOSNEK+PAPRYKA SLODKA)W DRUGIM RONDELKU WLAC POL SZKLANKI MLEKA I WRZUCIC DO NIEGO TRZY SERKI TOPIONE O DOWOLNYM SMAKU,NAJLEPIEJ TRZY ROZNE,I GOTOWAC NA MALYM OGNIU AZ DO ROZPUSZCZENIA,ZETRZEC NA TARCE DO TEGO TROSZKE SERA ZOLTEGO ZEBY ZAGESCIC(A JESLI I PO TYM BEDZIE SOS ZA RZADKI DODAC TROSZKE MAKI)UGOTOWAC MAKARON MUSZELKI,WSZYSTKO RAZEM ZMIESZAC,SOS KURCZAKA I MAKARON,DO TEGO JAKIES WINKO CZERWONE I OBIAD LUB KOLACJA GOTOWA:)SZYBKO TANIO I SMACZNIE .POLECAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciej byc moja droga
mielona wolowina...wieprzowina... przyprawy:imbir, kminek mielony, sol, platki chili, curry-duzo, magi w plynie, tym doprawiamy miesko formuje walki lub obklejam miesko na patyk szaszlykowy smaze na patelni lub na grilluuu do tego sos:majonez, troche musztardy, magi w plynie, lub tylko sambal do tego ziemniaki pokrojone w cwiartki i na gleboki tluszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p-odnoszę
bo jestem w desperacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prażoki
A ja dzisiaj zrobie jedno z moich ulubionych dań. Dla 5 osób. 1 kapusta 1 kg cebuli 1 kg kiełbasy (rodzaj nie ma znaczenia,może być nawet parówkowa) 2 kg ziemniaków troszke oleju wegeta + troche pieprzu Najlepiej w większym garnku.Dać oliwe....Dajemy liście kapusty-tyle żeby przykryło dno garnka,nie przesadzac z ilością ;) Wrzucamy do tego pokrojone wcześniej na większe talarki ziemniaki, pokrojoną w kostke kiełbase,i cebule-również pokrojoną. Góre również pokrywamy liściami kapusty. Na wolnym ogniu dusić. Powinno się gotować ok 1-1.5 godz do miękkości. Doprawiamy wegetą i pieprzem ;) SMACZNEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanie i szybkie moga byc dania gotowe. Ale wymyśliłam sobie ostatnio sałatkę z paluszkami rybnymi (Frosty np.). Pieczesz je w piekarniku (jak nie lubisz tłuszczu) lub smażysz. Potem tniesz je na kawałki i wrzucasz do mieszanki sałat lub sałaty lodowej polanej sosem vinegret lub oliwą z nasion winogron. Możesz dodac pomidora lub oliwki, ja jezcze praże do tego ziarna słonecznika. Dobre tez z parmezanem. Szybkie, tanie łatwe i sycące. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uwielbiam ryby i staram się je robić jak najczęściej. Jest teraz dostępna ryba z pieca chyba w sosie brokułowym (naprawdę niezłe) do tego fryteczki i blanszowane warzywka z maselkiem:) palce lizać. takie obiadki lubie najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalafior, lekko podgotowany, odcedzony w całości żółty ser + odrobina masełka z czosnkiem i solą roztopione na brytwankę z kalafiorem polać masełkiem + posypać żółtym serem zapiekać do tego sałatka z pomidorów z cebulką pieprz sól i sok z cytryny jeśli lubisz płaty z mintaja, można połozyc na tej samej brytwance co kalafior polac tym samym masełkiem i gotowe kalafior około 2 zł., ryby jakoś 4-5 zł. pomidorki jakieś 2zł. reszte i tak pewno w domu masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja już kończę żeberka w kapuście: żeberka pokroić na kawałki, podsmażyć z cebulą i czosnkiem, wyłożyć na dno garnka na to posiekaną kapustę białą i kiszoną (pół na pół) warstwami i między nimi ziele angelskie, liść laurowy i cebula z czosnkiem na koniec trochę posolić, ew. szczypta wegety, pół szklanki wody dusić ok. godziny, zamieszać i dusić jeszcze z pół godziny do godziny (zależy, ile tego jest) potem już tylko dosmaczyć ew. solą i piperezm i dogotować ziemniaki - żarcie, że palce lizać, na 3 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gargaa
z tanich i świetnych pomysłów u mnie często pojawiają się warzywa na patelnię z piersią kurczaka pokrojoną w kosteczkę i usmażoną, albo frytki (mc cain z piekarnika są IMO najlepsze) z rybką i białą kapustą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doby Obiadek mmmm... Pycha
Kotlet z Serem i z Pieczarkami do tego Sałatka Pekinska i ziemniaki.... JAK ZROBIĆ włożyć do kotleta ser i pierczarki i zawinoć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pycha zupa
A ja naprawde tanio robie zupe gulaszowa Do duzego gara nalewam wody( tak do połowy) wrzucam mniej niz pol opakiwanian wloszczyzny mrozonej i marchewki z groszkiem(bo kroic mi sie nie chce ), ziemniaki (te niestety pokroic musze)- troszke wiecej niz do normalej zupyi ziele angielskie ,listek laurowy ,2-3 kostki rosolowo i gotuje. Na patelni smaze ok. 0,5 kg posolonej i popieprzonej wieprzowiny pokrojonej w kostke z 3-4 cebulami im wiecej tym zupa smaczniejsza ale bez przesady zeby cebulowa nie wyszla ;) i sprzatam lodowke - kilka pieczarek kawalek papryki (kiedys dodalam taka ze sloika i tez pycha bylo)moze byc troszke fasolki szparagowej czasami jak mi troszke kukurydzy zostane w puszce to tez wrzucam(to wszystko do gara) dodaje jeszcze cale opakowanie przyprawy do gulaszu knorr i dalej gotuje. dodaje troche jakas lyzeczke slodkiej papryki i odrobinke ostrej. jak ziemnaki sa miekkie dodeaje ogorka tez w kostke pokrojonego moze byc kiszony albo konserwowy. i na wolniukim ogniku gotuje az miesko super miekkie bedzie. nie dodaje koncentratu. w efekcie zupka powinna byc lekko gesta i pyszna. najlepiej smakuje jak wystygie i zostaje odgrzana. czesto ja robie dzien wczesniej na imprezki. i wszyscy sie nia zajadaja. moze sie komus przyda pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pycha zupa
zapomnialam napisac ze to co sie na patelni podsmazy to tez do gara ale mam nadzieje ze to jasne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pycha zupa
tanie sa tez salatki (pomysl mojej cioci) jeden dlugi zielony ogorek , 10 dag szynki np konserwowej i 6 ugotowanych na twardo jajek pokroic w kostke.wrzucic do miski dodac 2-3 luchy majonezu posolic popieprzyc pomieszac i zjadac. smacznego! pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa ziemniaczana
A ja zupe ziemniaczna robie. DO garnka wrzucam ze w kostki rosolowe, i wloszczyzne. W miedzy czasie na patelni podsmazam kielbaske pokrojona w plastry i cebulka pokrojona w kostke. Kiedy woda sie zagotuje wrzucam do niej ziemniaki pokrojone w kostke i kielbaske z cebulka. Na tarce ucieram wloszczyzne i dodaje ja do zupki. Dodaje listek laurowy. Kiedy ziemniaczki sie zagotuja dodaje listek laurowy i przyprawy wg. wlasnego uznania. Na koniec calosc zageszczam mąką. Bardzo pożywna i tania zupka. Szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pycha makaronki
ostatnio zrobiłam mararon penne z wieprzowinką z sosem pieczarkowo-cebulowo- śmietanowym . Danie dla 4 dorosłych osób kosztowało 9 zł. To chyba tanio ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pycha makaronki
gołąbki sa tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisi
Tanie kotlety jajeczne: jajka ok 6szt ser żółty szczypiorek pieprz ,sól Jajka ugotować na twardo,pokroić w drobna kostkę lub przecisnąć przez takie specjalne sitko, zetrzeć do tego ser żółty,wkroić posiekany szczypior,dodać 1 surowe jajko i przyprawić.Wymieszać całość najlepiej rękoma tak jak robimy mielone,porobić kotleciki według uznania i optaczać w bułce tartej i smażyć na złoty kolor na rozgrzanym oleju z obu stron.Podawać z ziemniakami i surówką np.z buraczków czerwonych:) Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leon119
ziemniaczki gotowane +obtoczony w jajku i bulce potem smazony zwykly ser pleśniowy bomba naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlugi
gotowane ziemniaki z gotowanym posolonym mlekiem i kluskami oraz skwarki z boczku. Bardzo dobre. Zamiast boczku może byc inne mięso np kiełbasa albo chociaż cebulka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margrod
http://studentwkuchni.blox.pl/html Prowadzę blog kulinarny z potrawami dla studentów, dodaje tutaj jeden z moich tanich, łatwych i przyjemnych przepisów. Zapraszam Marlena DOMOWA POMIDOROWA SKŁADNIKI × mięsko z kością (porcja rosołowa, dwie nogi z kurczaka, żeberka, whatever) × 1½ kostki rosołowej lub wołowej × koncentrat pomidorowy × marchewka × pół szklanki mleka (3,2%) lub 3 łyżki tłustej śmietany × maggi × mały liść laurowy × ziele angielskie × pół łyżeczki bazylii × sól × pieprz HOW IT’S MADE Umyj mięsko, wrzuć do garnka z wodą (około 2-3 litry)z kostkami, liściem, zielem, bazylią i gotuj. W międzyczasie oskrob marchewkę, pokrój na kawałki i wrzuć do zupki. Pogotuj jakieś 15 minut na wolnym ogniu. Dodaj koncentrat pomidorowy, posól, popieprz, kropnij maggi możesz sypnąć jakieś Ziarenka Smaku lub whatever. Gotuj przez 5 minutek. Wlej mleko lub śmietanę, dopraw do smaku i zagotuj. Podawaj z ryżem, makaronem, lub lanym ciastem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj dzisiejszy obiadek
to będą pierogi leniwe. zmielę wczorajsze ziemniaki z kostką sera, dodam jajko, makę, pokrajam ugotuje, posypię cukrem i poleję smietanką. mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojejku - jak nie masz pomysłu na obiad, to kup słoik sosu, dodaj trochę mięsa. No i ugotuj makaron. Takie "spagetti" na szybko jest naprawdę wygodnym rozwiązaniem. Przynajmniej w mojej ocenie tak jest... Ja się zawsze posługuje tą metodą, jak nie mam co ugotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka1982WW
Ja proponuję kotleciki sojowe, ziemniaki, kefir, szparagowa fasolka (lidl 1,7) LUB TANIE1 Cienkie parówki gotowane w groszku z marchewką + ziemniaki LUB smażone talarki z jajecznica + kefir LUB mortadela w panierce + ziemniaki + jakaś surówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KROKIETY Z WAFLI(takich kwadratowych,do przelozenie dzemem np...wiecie jakich:))) farsz:jak do pierogow czyli ziemniaki,cebulka smazona i ser bialy+przyprawy farsz,najcieplejszy jak sie da bo latwiej go rozsmarowac nakladamy na wafle....czekamy z 5 min(jakos tak,zeby wafle zmiekly)zwijamy w rulon,kroimy na 2,3 czesci....panierujemy,smazymy. do tego sos czosnkowy i gotowe:) moze dzis zrobie bo piatek?... zarcia za male pieniadze mozna zrobic naprawde fuuuuuuuuuuul:)nie trzeba sie pierniczyc ze smazeniem nalesnikow... w ogole nie czuc w smaku,ze to wafle,na dodatek nie pija tak tluszczu jak ciasto nalesnikowe.naprawde polecam:) oczywiscie mozna szalec z farszami...szpinak+bialy ser,pieczarki,kapusta kiszona,warzywka itp.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KROKIETY Z WAFLI(takich kwadratowych,do przelozenie dzemem np...wiecie jakich:))) farsz:jak do pierogow czyli ziemniaki,cebulka smazona i ser bialy+przyprawy farsz,najcieplejszy jak sie da bo latwiej go rozsmarowac nakladamy na wafle....czekamy z 5 min(jakos tak,zeby wafle zmiekly)zwijamy w rulon,kroimy na 2,3 czesci....panierujemy,smazymy. do tego sos czosnkowy i gotowe:) zarcia za male pieniadze mozna zrobic naprawde fuuuuuuuuuuul:)nie trzeba sie pierniczyc ze smazeniem nalesnikow... w ogole nie czuc w smaku,ze to wafle,na dodatek nie pija tak tluszczu jak ciasto nalesnikowe.naprawde polecam:) oczywiscie mozna szalec z farszami...szpinak+bialy ser,pieczarki,kapusta kiszona,warzywka itp.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×