Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimi29

KLUB MAMUS Z KATOWIC

Polecane posty

kurczę wstałam o 11.00 :D rozbój w biały dzień :P już po śniadanku, teraz by się przydał szybki spacerek po zakupy; psa, koty nakarmić i fru do nauki :P ojojojojoj jak mi się nie chce :P ale sobie obiecałam, że się bardziej przyłożę i że trochę bardziej pomoge mojemu w domku, bo tak to prawie wszystko na jego głowie :( co dziś robicie na obiad? ja może zrobię rybkę, ziemniaczki i kupną suróweczkę.......żeby szybko, bo potem odpadnę ;) wczoraj chciałam błysnąć :P no i ochotę też miałam, pomyślałam że zrobię mizerię, pomysł okazał się do bani, ogórek (3,8 - zmarnowane, lepiej jakbym zostawiła na kanapki, przynajamniej na tej kanapce miał jakiś smak :P) okazał się przemarznięty a w połączeniu ze śmietaną to już w ogóle smakował jak ***** nie powiem co :P buzki dla wszystkich :D i miłego dnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witanko:-) MlodaMamunia, dużo zdrówka dla Alusia:-) Marchewka_Katowice, też miałam brac doraźnie relanium ale się go bałam. Wzięlam raz i nic się zupełnie nie działo złego. Nospę, magnez łykałam w sporych ilościach i Kasia urodziła się bez problemów mięśniowych. Teraz panna zdrowa jak rybka. Ostatnio nauczyła sie mówić: \"ziaba, ziabka, lybka\" - przesłodko:-) Marsyliusz z Padwy to myśliciel średniowieczny? Co studiujesz? Dziś mam gotową zupke a la minestrone, karczek z jabłkiem i pewnie zrobę surówkę z pekińskiej, pomidora, oliwek z winegretem albo ogóra kiszonego zakupię:-) Olkaa, lubię wszystkie info o knajpkach. Może kiedys spotkamy się dziewczyny w jakiejś knajpce albo na spacerze z naszymi dzieciaczkami?:-) Pedagog, witam Cię cieplutko i zapraszam do miłych rozmówek o dzidziach i nie tylko:-) Pozdrowienia dla brzuszka:-) Miłego dnia dla wszystkich🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spectro, o co chodzi z tym Marsyliuszem? Skąd ci się to wzięło? Polecam te kanjpkę, ale nie dla przyszłych mam i nie w towarzystwie dziecka. Ceny przystępne, a jedzenie dobre i ciekawe. Ja wzięłam kotlet de voille (nie wiem czy tak to się pisze) z frytkami i surówką za 15 zł. Kotlet miał wewnątrz pyszne masełko z curry, ciekawy efekt, a frytki były posypane solą z czosnkiem (chyba). Ja bardzo chetnie się spotkam się z wami i z waszymi dzieciaczkami. :) A ja dziś zaczynam ćwiczyć 8mniABS na dobry początek na mój wielki brzuch i jeszcze większy tyłek, choć tych drugich jeszcze nie ściągnęłam. niedługo wiosna i trzeba jakoś wyglądać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spectro - studiuję politologię, niestety kierunek mi się średnio podoba, no ale mi się nie podobał żaden wiec co będę narzekac :D moj Marsyliusz już obkuty, teraz jeszcze 5 innych działów, nie wiem jak ja to zrobie.......studiować mi się zachciało ;) Boże jak ty cudownie musisz gotować :D mniammmm aż ślinka cieknie jak opowiadasz co ugotujesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co tu taka cisza dziś? ja juz po obiadku, trzodka nakarmiona, odpoczęłam trochę, ide kuć dalej. P>S: Ale bym zjadła paczkę Miśków :D ale nie chce mi sie już nigdzie isć ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pynia
Dobrywieczorek! Marchewko - u mnie 7 miesiąc, planowany termin porodu 24 marzec. Staram się o tym jak najmniej myśleć, a jeśli już to tylko pozytywnie. Dziś mam dzień zmartwień bo mała Alicja jakos wogóle niebryka, w ciagu całego dnia zaledwie kilka ruchów. Wcześniej psioczyłam , że bardzo niegrzeczna, a teraz leże , wsłuchuje sie w brzuszek i nic.... Ja chce żeby brykała , już nigdy nie będe marudzić!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pynia
Aha i jeszcze dziś byłam u dentysty. W dwóch zębach pojawiła się pruchnica. Leczyłam bez znieczulenia, oddychając nosem głęboko :) Czułam ból ale był znośny i w odróżnieniu od porodowego miałam świadomość , że potrwa tylko kilka minut.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę pisać bo mnie strasznie kuje, ale melduje się że jeszcze nie rodzę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was dziewczynki i naszego Tatusia:) ale sie rozpisalyscie:) Wczoraj przyszla do mnie kumpela ( ta ktora ma termin na 6 marca) i poszlam z nia na zakupy do tego nowego sklepu z odziez i akcesoriami dla dzieci:) przypomnialo mi sie jak ja kupowalam:) Zakupilysmy piekna wyprawke za 42zl ( w tym koszulka, body, czapeczka , spioszki, kaftanik,rekawiczki) Monika bo tak ma na imie wybierala wszystko w kolorze zoltym , zielonym i jeden komplet spioszkow z kaftanikiem -czerwony:) wybrala sobie tez piekny duzy recznik ( ja mialam maly niewiem czemu ? poza tym bardzo mi sie zniszczyl od oliwki):) ja jako tragarz nioslam duza wanienke koloru blekitnego:)a jaki sliczny becik jedyna rzecz w kolorze rozowym.. Potem poszlysmy z moim dzieckiem na kontrole do lekarza no niestety nadal charczy w oskrzelach i kaszle ( u mnie zaczelo sie to samo).Alek darl sie niemilosiernie chociaz pan doktor nic w zasadzie mu nie robil:( Po wizycie wrocilysmy do domciu zrobilam pyszna salatke z serkiem wiejskim:) i ogladalysmy piekne male ciuszki czapeczki, koszulki itp...Dzidzia w brzuszku brykal kopnela ciocie kilka razy ( glaskalam brzuszek hehe) i sie wzruszylam bo juz z apomnialam jak to bylo mowie do kumpeli ze teraz mnie kopie maly urwis ale nie od srodka :)alus jak zobaczyl ze dotykam brzuszka cioci zaraz chcial zrobic to samo czule i delikatnie glaskal brzusio i przy okazji cycyusie :) czytaliscie o tej babce co urodzila 7kilowego synsia!!! w Szczecinie:) ale duzy facet!! 66cm dl..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko 7 kg ??????? Czy ona rodziła naturalnie - bo ja nic nie wiem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff, a ja od rana miałam strasznie dużo roboty, bo gonią nas z wynikami za grudzień. Na dodatek kobita wykazała mi przejechane kilometry zamiast zużyte litry paliwa i starciłam mnóstwo czasu głowiąc się, co tu nie pasuje :( W Mysłowicach straszliwa wichura, a ja chciałam iść jutro do parku na rolki. Chyba jednak nic z tego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkaa:-) podziwiam Cię, że tak dbasz o siebie, tu rolki, tu ćwiczenia, tu narty. Nie wierzę Ci ani ani, że masz za duzo tu czy tam:-) A propos, co to za cwiczenia 8 ABS? O Marsyliusza z Padwy zapytaj Marchewki. Dziewczyna obkuta do egzaminów jak ta lala i nam chce zaimponować:-) O Marsyliuszu pierwsze słyszałam dlatego mnie zaintrygował. Marchewka, dzieki za komplementy. Nie mam specjalnych talentów do gotowania ale sie staram. Lubię wyszukiwać nowe, ciekawe przepisy, jako zodiakalny bliźniak poszukuję różnych pasji. Mloda Mamunia coś o tym wie:-) Poza tym mój Wojtek ma talenty kulinarne i muszę mu dotrzymywać kroku. mloda Mamunia, napisz jak zrobiłaś tę sałatkę z serkiem wiejskim? Co do wyprawki, ja tez miałm dla Kasi na początku bardzo duzo zółtych rzeczy, często w kaczki, hm, hm, gdybym wtedy wiedziała...:-) Pynia, dzielna jesteś:-) Mysica, życzę Ci, żeby przestało Cię denerwowac jakieś kłucie!:-) A co u Judyty, Paprotka pewnie jest juz mamusią, A jak tam Amelka Chimero? Pedagog, Diddlania, Marsjanka, Tatuś do klawiatur:-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam cieplutko w ten wietrzny dzionek:)) Mój Patryk już po czwartej operacji....lekarze wczoraj byli zadowoleni z jego brzuszka.....aż boję się cieszyć bo za chwilę pewnie czyms mi znów dowalą - albo raczej mojemu maluchowi. Wczoraj popatrzył na nas swoimi slicznymi oczkami i raz zrobił taki fajny grymas jakby uśmiech:) Szczerze mówiąc jest sliczny - czyli jak to mówi moja przyjaciółka \"wykonalismy dobrą robotę\":) UFF tak naprawdę to bardzo się o niego martwie ale staram się jakoś pocieszać. Za tydzień wracam do pracy, bo mój Skarb pobedzie jeszcze w szpitalu więc nie mogę wybierać całego macierzyńskiego bo później nie będę go miała dla Maleństwa jak wróci do domku. Ta myśl o tym, że mogłybysmy się kiedyś spotkac całkiem fajna - ale moze poczekamy do lata:) Ollka z Ciebie faktycznie niezła sportsmenka te rolki mi się szczególnie podobają - znajomi nas zachecają, że podobno fajny sport więc może latem też spróbujemy. Paprotka pewnie wczoraj wróciła do domku ze szpitala i nie ma czasu do nas zaglądać:) Pozdrawiam wszystkich. Pedagog witaj - kojarzę cię z forum \"czy są wśród nas...\", czasem tez tam zaglądam i trzymam kciuki za starające sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję Wam za powitanie :) próbuję się jakoś włączyć do tego tematu, narazie mi trudno, choć czytam Was od dłuższego czasu ... ale myślę, że jakoś się wdrożę za jakiś czas :) bo fajnie popisać z kobietkami z bliskiej okolicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem mamuśki, melduje się. Dzis się troszkę wystraszyłam bo dzidzia się mało rano ruszała no ale chyba tak długo spała, bo potem już się zaczęło. 5 lutego zaczynam zajęcia w szkole rodzenia i bardzo się na to cieszę. Zresztą z tego, że jest już piątek to też. Tydzień minąl, ale jakoś w pracy to mi się ciągnęło. Weekend samotnie, mąż do wieczora w pracy. Posprzątam trochę dla rozrywki i będę do Was zaglądać. trzymajcie się cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc:) od wczoraj jestem w domu i noc przezylismy ale było ostro. Poród miałam przez cesarke, mały został zakwalifikowany jako lekki wczesniaczek , przez 2 dni byl dogrzewany winkubatorze, generalnie wszystko dobrze jedynie musimy powtórzyć usg głowki, bo wyszło ze ma jakies lekiie opuchniecie, Pocieszam sie ty, ze 50 procet wczesniakow o ma i usg za szesc tygodni jest najwazniejsze, ale spedza mi to sen z oczu, oprocz oczywiscie kaprysow Tomeczka. Teraz obydwaj moi faceci spią, ale mały pewnie bdzie zaraz jeczal o zarełko. Dopiero od wczoraj mam pokarm, lece by placze dokoncz epozniej papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pynia
A ja wybieram się od poniedziałku na L4 , mam potrzebe trochę odpocząć. I na samą myśl zrobiłam sie od razu szcęśliwsza :) W pn wybieram się na usg prenatalne i znów bede mogła oglądac moja Alicję w telewizorze. Mam nadziej e że wszystko w porządku, bo zawsze jak się wybieram na szczegółowe badanie to mam małego pietra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Paprotka - super że dałaś znać co u Was, Adze na pierwszym usg gółwki wyszedł krwiaczek - ale już się wchłonął. Napisz jak poród i pierwsze dni po, śpi w nocy, jak Ci idzie karmienie? Buźki dla Tomaszka - jednak Tomek :) - super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis już u mnie lepiej :) skurcze trochę mineły, choć jeszcze wczoraj myślałam że pojadę na oddział do mojej dr..... ja mam usg dopiero za miesiąc, ale już sie nie mogę doczekać, i ciągle myślę, czy nasz szkrab będzie tak miły i nam się pokaże w całej krasie :) bardzo chcielibyśmy znać już płeć :) czy któraś z Was słyszała może coś o takiej poradni/ośrodku Femina w Katowicach? Ja własnie tam dostałam skierowanie żeby zrobić to usg połówkowe (ono byłoby bezpłatne) ... szczerze mówiąc to nie wiem czy nie lepiej zapłacić za to bad. i zrobić je porządnie, na dobrym sprzęcie, ostatni lekarz od usg, którego poleciła mi moja lekarka nie zrobił na mnie zbyt dobrego wrażenia :/ no i przede wszystkim sprzęt miał do bani, widzieliśmy dzidziusia ale nie można było posłuchać serduszka, ani nie wiedział z jaką prędkością bije :/ było tylko widać że bije (wali jak dzwon ;) - jak to określił; chociaż może dobre i to ;) ) ojojoj trzymajcie jutro za mnie kciuki bo to ciężki dzień będzie, a poza tym po tych atrakcjach skurczowych wcale nie uśmiecha mi się wychodzić z domu, zwłaszcza na pół dnia, no ale się nie wykręcę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprotko szybka jesteś :) już w domku :) super, jak będziesz miała chwilkę to czekam na lightowy opis jak to się wszystko odbyło (jak wygląda taka cesarka i czy jest straszna ;) ) pozdrowienia dla Ciebie, maluszka i dumnego Taty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprotko - gratulacje 🌼 i buziaki dla Tomeczka. Napisz jak ubrałaś małego kiedy wychodziliście ze szpitala. Spectro nie wierz Olce, widziałam na żywo - figurka jak się patrzy. Zero zbędnego tłuszczyku więc nie wiem co chce zrzucać :) bo na pewno nie kilogramy. Didlana sprawdź sobie tą femine na internecie może coś jest. Poza tym warto iść najwyżej powtórzysz badanie na lepszym sprzęcie za jakiś czas. Ja dziś po wizycie u ginekologa. Badania ładne (na szczęście nie mam anemii a walczyłam znią od 5 mc - polecam Biofer - żelazo). Mały jest już bardzo nisko. Od poniedziałku szpital - odsawiam leki - mam nadzieje że wyjmą mi pessar i szybko pójdzie. Nie chce leżeć tam 2 tygodnie :( Najwyżej będe biegać po schodach :P Pozdrawiam i odezwe się jeszcze przed pójściem do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marchewko ja idę we wtorek do feminy ale prywatnie na usg 3d, byłam już tam, ale nie zrobiono mi bo lekarz stwierdzil ze dzidzia jest za mała,musiałam czekać. Sprzęt widzialam i slyszalam ze pacjentka przede mna miala sluchanie serduszka od dzidzi, na scianie jest plazma i mąż moze oglądać dzidzie. Ogólnie poradnia zrobiła na mnie dobre wrażenie, ale szczególy podam we wtorek wieczorem. A czy ty już tam mialas takie badania dokładne robione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pynia
Paprotko - wielkie gratulacje i pozdrowienia dla całej trójeczki!!! Marchewko - ja chodzę do Feminy do dr Kapuśniak, polecam, jest szefowa tej poradni. Ona też dała mi skierowanie na badania prenatalne tzn szczegółowe usg w kazdym z trymestrów ciązy. Miałam skierowanie wiec badania te mam darmowe. Jak pisałam w poniedziałek trzecie. Badania te nie są wprawdzie w systemie 4D ale równie dokładne. Jest tam kilku lekarzy którzy je wykonuja, ja chodzę do dr Jackiewicza. Za dopłata 10 zł masz płytke z nagranym maleństwem i wielką radochę dla całej rodziny :) Jeśli chodzi o płeć to ja właśnie dowiedziałam się że to kobieta na usg w drugim trymestrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pynia
Właśnie wypiłam litr mleka czekoladowego :) Jutro napiszę jak mi poszło na teście z glukozą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paprotko - gratulacje i caluski dla malego Tomusia:)alek tez mial krwiaka usg robilismy u takiej babeczki w Chorzowie :) jesli to jest pierwszy stopien to nic mu nie grozi wchlonie sie :) tak nam mowila lekarka do ktorej chodzilismy:) spectro- otp przepis: serek wiejski ( ja daje z piątnicy ale to juz twoj wybor) kukurydza, papryka czerwona, ogorek zielony, cebula czerwona, pieprz:) ja dodaje jeszcze ananasa i gotowan piers z kurczaka ale to juz wedle smaku:)acha a jak nie mam ananasa ani kurczaka to daje zolty ser pokrojony w kosteczke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paprotko - alek mial wlasnie pierwszy stopien i co miesiac robilismy usg zapomnialam dodac:) po 3 miesiacach nie bylo sladu:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×