Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimi29

KLUB MAMUS Z KATOWIC

Polecane posty

dudu- alusia karmilam do 13 miecha piersia teraz pije mleczko modyfikowane wieczorem:) jak narazie mowi MAMA, TATA, TATI, TSI TUN,BABA, KOJ:) na wiecej nie ma ochoty HEHEH bardzo szybko leci czas jak patrze na alka to ciagle powtarzam ale z niego WIELKI CHLOP!! teraz sobie przytyl i niezly z niego paczek! klate ma starsznie meska!!! i brzuszek jak tatus na spodniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dudu mój Jasiek4 dni temu skończył 4 latka, gada jak najęty, liczy do 15 i wogóle przemądrzały przedszkolak a drugie urodzę w czerwcu, po niedzieli zacznie sie u mnie 30 tc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Dudu, jestem mamą Kasi, 28 kwietnia skończy 2 latka. Piersią karmiłam do 13 miesiąca, a teraz pije preparat mlekozastępczy Bebilon Pepti z powodu alergii na białko mleka krowiego. Fotki Kasi i moje możesz pooglądać w mojej stopce. Mieszkamy w Tychach:) Miłego dnia dziewczynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam brzuchatki i nie-brzuchatki. Apropos spodni to w H&M kupiłam rewelacyjne gacie za 120 zł moze to i dużo ale są po prostu rewelacyjne i przede wszystkim wygodne. Wcześniej kupiłam gdzie indziej i straszna lipa ;-( Paprotko to miło że dobrze wspominasz szpital w Tychach. Dziewczyny a co myślicie o ćwiczeniach na basenie?? bo mnie to bardzo ciągnie, ylko że ćwiczenia są w soboty a ja mam zajęcia na uczleni ;-( Ale może któraś z was była na taki ćwiczeniach i moze powiedzieć czy faktycznie pomagają. A tak wogole to strasznie wam zazdroszczę kupowania tych wszystkich ubranek, pościeli, kocyków... najchętniej też już zaczełabym wszystko kupować tylko że już słyszę moją mamę teściową... o tym że nie można zapeszyć. Ale od sierpnia to poszaleje - tylko że potem mogę nie mieć już takiej werwy. No nic to pozdrawiam was wszystkie i licze na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marchewko w katowicach to w ślązaku na mickiewicza jest odzież ciążowa i na 3 maja można powiedzieć naprzeciw dworca w bramie. Jest też sklep w chorzowie pod estakadą, niestety nie wiem jakie gdzie są ceny ale ja za sukienkę płaciłam coś koło 80 zł w chorzowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko mi się skasowało a więc jeszcze raz.... ale ze mnie gapa, zapomniałam pogratulować Fraszce :( FRASZKO - G*R*A*T*U*L*U*J*E :D :D :D :D :D :D miłego i bezwypadkowego jeżdzenia :) Paprotko -wielki buziak dla ciebie za przepis na te spodnie tak zrobię, jeszcze dziś się przejdę do naszej krawcowej i zlecę jej taką robotkę :D a twój syneczek to już kwał chłopaka :) najcięższy czas już za tobą, teraz już pewnie leci z górki :) słodziutkie są takie maluszki :) Olkaa - strasznie chcą zarobić na tych ciężarnych, obejrzałam kilka innych ofert z takimi ciuchami na necie i ceny są zbliżone :( poniżej 150zł ciężko cokolwiek trafić, ew. z materiału (spodnie), koszule, bluzki, swetry nie chodzą poniżej 100, chyba że jakaś promocja się trafi albo wyprzedaż. Pozostaje allegro, ale ja z kolei mam taką wadę ze muszę dotknąć i przymierzyć :) Dudu - ja jestem w 27tc, albo nawet w 28 hihi :) nie wiem jak moja ginka to liczy, tydzień temu mówiła mi że to już 27tc więc chyba po niedzieli 28 by się zaczynał :D w każdym bądź razie to już 7 miesiąc (po niedzieli) :D a mój suwaczek to już w ogóle mówi całkowicie coś innego :P :P :P _Anka_ - tutaj kiedyś pisała taka dziewczyna Daff, ona chodziła na basen (mieli takie zaj. w szkole rodzenia) o ile się nie mylę, i bardzo to sobie chwaliła, podobno to jest rewelacyjne :) a jak odpręża i daje odpocząć tym wszystkim mięśniom :) ooooo i jeszcze nasza Diddlania też chodziła na basen :) i też bardzo sobie chwaliła :) w zasadzie to chyba było najlepsze w całej szkole rodzenia :) tak wynikało z ich opowieści :) aż mi poleciała ślinka żeby się wybrać, no ale nie mogę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wróciłam już, i poczytałam was sobie :) Jak będemiała chwilkę to coś więcej napisze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) czasami Was podczytuje, bo mieszkam w okolicy, w Jaworznie teraz do czytalam, ze jedna z Was, spectra bodajze rodzila w Tychach mialabym pytanie do Ciebie jak wyglada sprawa odwiedzin w tym szpitalu? planuje tam rodzic, tam chodzilam do szkoly rodzenia i wiem co mowia na niej o odwiedzinach, ale chcialam zapytac jak to jest w praktyce? czy ojciec dziecka moze wejsc na korytarz, bo do sal nie i czy wtedy mozna miec przy sobie dziecko? a jak jest z nocami? dziecko jest z mama czy nie? dziekuje za odpowiedz :) pozdrawiam wszystkie dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tylko ja sie tu wylamuje heheh bo rodzilam w Dąbrowie Gorniczej:) co za szybka prezentacja!! marchewo -tak niestety jest z ta odziez ciazowa placisz za kawalek wiecej materialu i nazwe :classic_cool: jak robisz caluski w nawiasach to kwadratowy nawias bez spacji cmok i znowu nawias bez spacji:) paprotko- dopiero co sie nas radzilas i zastanawialas jak to bedzie z porodem :) teraz z ciebie doswiadczona mamuska!!jak idzie pisanie pracy mezusiowi?? jak przygowtowania do waszych czerwcowych uroczystosci? suknia wybrana? elegancki stroj dla malego tez?? a ja ostatio chodze spiaca musze zaliczyc popoludniowa drzemke:(hmmm? pospalismy sie wszyscy w zasadzie mezczyznie nadal spia zalacze na bobasach łysola- kibola heheh mowie wam ale mnie dzis rozwalil!! jemy obiad siedzi w swoich krzeseleczku widze ze mmu sie oczy kleja i je resztkami sil:)nagle zmeczony jedzeniem podparl sie jedna reka pod brode i westchnal!!! hahahahah mowie wam myslalam ze pekne ze smiechu!! ja pisze ta swoja prace i mam dosc poprawilam dwa rozdzialy nad trzecim slecze :( dudu- czekamy na ciekawe relacje z Holandii!!! jesli potrzebujesz konkretnych instrukcji o zalaczaniu fotek to wczesniej ja i andzia podalysmy nr gg ewentualnie tak jak wczesniej napisala olkaa skontaktuj sie z nia mailem:) fraszka- gdzie sie podzialas caly dzien ne moge cie zlapac!!brzuchoku jeden!! acha kuchnia zamowiona wysylalam wam drugi projekt?? troszke inaczej:) zreszta juz dolacze: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7d91d3ef783242ff.htm l to jest ten projekt zamowilismy tez ta poleczke kolo okapu:) szafeczki biale beda oswietlane od spodu gorne kinkiety dokupimy:) podobno od 2 marca ceny w black red white ida w gore takze kupilismy taniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rodziłam Jasia w Siemianowicach. A przed porodem leżałam tam prawie 40 dni na podtrzymaniu. Bardzo sobie chwalę ten szpital, śliczny, przytulny, małe salki, kameralnie i czysto. Mąż bardzo często wymykał się już nawet wieczorkiem ze szpitala. Po urodzeniu dziecka nie było problemu z odwiedzinami (ja miałam cesarkę) można było siedzieć ze mną i cały dzień. Pierwsze dwie noce gdy ciężko było mi się ruszać prosiłam aby wzieli małego i nie było problemu. Nie wiem jak teraz ale wtedy zawsze rano brano małego do kąpieli wracał tylko w pampersie, przychodził neonatolog i przy mnie go badał, mogłam pytać o co chę. Za pierwszym razem pielęgniarka spytałą sie czy umiem ubierać dziecko czy ma mi pokazać, poprosiłam żeby to zrobiła a ona po mału po kolei ubrała objaśniając na co zwracać uwagę, potem gdy karmiłam też przychodziły i radziły jak dostawiać. Także polecma szpital!!! Wiem jeszcze że super jest w Świetochłowicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) W środę byłam z Agą w Katowicach na Raciborskiej na usg bioderek (jest wszystko wykształcone i więcej nie musimy kontrolować) i przyszły tam na usg dwie dziewczyny w ciąży po terminie w szpitalu były kilka dni i bardzo były zadowolone ze szpitala, wszyscy mili itd. Olkaa - klocki lego superrrr, jak mój Adam był mały to miał kilka zestawów lego takie jak były kiedyś i na Age już czeka kilka tysięcy klocków - ale będzie zabawa. Te gotowe zestawy (takie co już praktycznie gotowe, z całych części - chyba Wiesz o co mi chodzi) to mi się nie podobają. Andzia74 - bardzo ladny wypoczynek :), żyrafki są super, ja też szalałam z żyrafkami i kubusiem puchatkiem Dudu -witaj, dobrze że w Polsce MłodaMamuna i Fraszka24 - haha ale z Was aparatki. Fraszka - gratylacje zdania prawka :) Marchewka_katowice - ja miałam dwie pary spodni typowo ciążowych, jedne jeansy z H&M a drugie czarne eleganckie, te eleganckie kupilam na allegro jak jeszcze nie miałam brzucha a starczyły do końca ciąży, oto link do nich: http://www.allegro.pl/item178441913_eleganckie_spodnie_ciazowe_44_rozm.html ta pani szyje je sama i na każdy wymiar, najlepiej do niej meila wysłać, w tamtym roku miala też sztruksowe i w różnych kolorach np. beżowe (ja wybralam czarne na kant zaprasowane). Nie chciałam na allegro zamawiać ale dziewczyny na kafeterii polecały i faktycznie bylam bardzo zadowolona z zakupu bo dobrej jakości, wygodne, tanie jak na ciążowe i jeszcze jako gratis dostałam śliczne polarkowe paputki dla dzieciaczka. Spectra :) Jestem chętna na spotkano w parku chorzowskim musze zmykać bo Aga się obudziła papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia0809
witam:)od 3 dni jestem juz w domciu z nasza Emilka:):):)obie czujemy sie dobrze,z dnia na dzien lepiej:)rodzilam w nowym szpitalu na Ochojcu i jestem bardzo!!!!! zadowolona. polecam jak najbardziej. opieka super, polozne rewelacyjne:)jezeli macie jakies konkretne pytania to chetnie odpowiem. Marchewko pytalas czy potrzebna jest szkola rodzenia do porodu rodzinnego(o ile dobrze przeczytalam).nie jest potrzebna, ja rodzilam z mezem, a nie mamy za soba zadnego kusu. teraz juz uciekam ale bede zagladac i chetnie udzielac pomocnych informacji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pynia
Dudu - ja moja Alutkę też karmie butelką, przez pierwsze 1.5 miesiaca odciagałam pokarm z piersi , teraz karmie ja Bebilonem. Niedobre to w samaku - fuj! a moje mleczko było takie słodziutkie....ale było i sie skończyło :( Paprotko - napisz mi cos wiecej o zmianach w główce tTwojego tomeczka. Moja alutka ma torbielki, lekarze mówia że to nie ma wpływu na rozwój i że napewno sie wchłonie. $ lutego jadę na kontrolne badanie usg główki - i mimo tych zapewnien martwie sie. Dzis była u mnie moja kolezanka rehabilitantka , zbadała Alutkę i poza niewielka asymetria wszystko gra na 102:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pynia
Królu mój ty spij, ty spij, a ja..... królu mój nie bede dzisiaj spał.... kiedys tam , bedziesz miał dorosła dusze, kiedys tam, kiedys tam.... ale dzis jestes mały jak okruszek.... który los rzucił nam......... ....z dedykacja dla wszystkich naszych kochanych okruszków , tych kołysanych do snu w brzuszku i tych na rączkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkim Mamusiom i Brzuchtka dziekuje za Gratulacje . Macie racje nie moge sie juz doczekac odbioru prawka hihi :) co prawda narazie zamierzam jezdzic po doskonalym okiem meza (kierowca zawodowy ) na poczatku . Marczewko - ja kupilam jedcne spodnie ciazowe na targu w DAbrowie i dalam za nie 85 zeta sztruksy czarne .Niestety jakims cudem na poplamilam je sobie na nogawce prawej chyba domestosem i sa takie malutki kropeczki wbielone. Dlatego musial m kupic jeszcze jedna pare w Plejadzie w Katowicach jes sklep z ciazowymi i dzieceicymi rzeczami .Kupilam te najtansze czyli 130 :) ale chwale sobie je bradziej niz te sztruksy sa jasno-szare i ladnie wygladam :) mamuniu - caly dzien sprzatalam i nie mialam kiedy usiasc na kompa wypolerowalam lazienke i kuchnie posprzatalam do polysku :) w dodatku zrobilam jeszcze serniczek na zimno . Maz mi wczoraj popral dywany a jutro tesciowa firanki zawiesi . Dudu- ja jestem w 24 tyg ciazy i powiem szczerze dzieki prezentacji dziewczyn mialam okazje dowiedziec sie o nich troche i wiecej bo sama jestem na tym topicku krociutko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuniu - kuchnia full wypas :) Andzia - no ten wypoczynek, to taki już wypasiony :D bardzo ładny :) Marsjanka - dzięki :) już napisałam meila do tej pani z prośbą o mniejszy rozm. jakby się dało :) Kasia - oczywiście chcemy znać cały przebieg porodu, jak się to odbywało, jaki w ogóle miałaś poród, czy rodziłaś ze znieczuelniem itp.itd :D kto odbierał, no i oczywiście jak to wyglądało od str. finansowej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamunia - z tym to jeszcze inaczej, on nie reaguje na cmoka, tylko na usta :P 👄 dla was :D a ja dziś znalazłam genialną ksiażkę z logiki :D szkoda że nie znalazłam jej wcześniej :( może bym zdała nawet za pierwszym razem, jak ten człowiek genialnie tłumaczy :D marzenie po prostu :D a wstep ma tak genialny, że aż miło sięgnąć dalej i rozprcowywać to i "tropić" :) a więc biję ukłony dla genialnego dr Wieczorka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) Pyniu nie martw się, wierz mi wszystko się wchłonie. Ja jak usłyszałam w szpitalu że synkowi wyszło nieprawidłwe usg głowki to o mało zawału nie dostałam. Szczególnie ze na tym skonczyła sie informacja od pediatry. Za godzine kazali mi sciagac mleko i jak ja miłam dostać pokarm jak mnie zmrozili taką informacja i brakiem wyjasnienia. Konowały p.... , za wyjątkiem jednej cudownej Pani Doktor Grabowskiej, która robiła synkowi obydwa usg , ale akurat nie mogła mi osobiscie wyjasnic wszystkiego (sorki za tę dygresje, ale szlag mnie trafia po raz wtóry jak sobie o tym przypomnę). Pisze Ci rozpoznanie u Tomka:Asymetria komór bocznych. Hyperechogeniczne sploty naczyniowe komór bocznych rozdęte w regionach C. Zaokraglenie rogu potylicznego lewego. Poźniej mi wyjasniono (min. neurolog) że takie asymeterie pojawiaja sie u 50 % wczesniaków w i 25 % donoszonych dzieci, ze absolutnie nie wpływa to na rozwój mózgu dziecka i w ogóle na rozwój sam w sobie, ze te zmiany nie dotycza struktur mózgu. U Alicji jest na pewno coś podobnego. U nas tez stwierdził neurolg lekka asymetrię i obniżone napięcie mięśni głowki. Teraz wszystko sie juz normuje. Tomek urodził sie w 37 tyg i był raczej donoszonym dzieckiem, chociaz okreslili go jako lekkiego wczesniaka i po prostu musimy dac naszym dzieciom troszke czasu zeby dojrzały. Ja to rozumiem dopiero teraz, Zaraz po porodzie byłam bliska załamania nerwowego jak wyszłam ze szpitala ze lista specjalistów jaka mam odwiedzić. I chyba wiem dlaczego nie miałam pokarmu, stres i jeszcze raz stres. Bedzie dobrze, nic sie nie martw, Alicja potrzebuje twojego spokoju. Mój Tomek tego na poczatku nie miał, byłam nerwowa, płaczliwa i generalnie nie umiałam sobie poradzic ze soba . Teraz sobie to wynagardzamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny boję się. Jak byłam u rodziców w Łodzi to młody się rozchorował i wzywałm napradę bardzo dobrego lekarz. I ten kelarz poza przeziębieniem berdzo dokładnie go zbadał ( siedział 2 godziny) i stwierdził że z tym napięciem mięśniwoym jest rzeczywiście coś nie tak. Do tego mimo że Michaś skończył już 2 mc podciągany za rączki (na pleckach) nie dziwga głwoy. Stwiedził że warto zrobi ć usg przezciemiączkowe ale nic więcej nie powiedział. To jest usg mózgu:( Siedzę i się zamartwiem, patrze w te śliczne oczka i nie wiem co myśleć. A jeśli to jakieś upośledznie. I tak go będe bardzo kochać, ale chce żeby był zdrwoy - to taki śliczny mały bezbronny chłopczyk. Przepraszam was ale musiałm się wygadać. mąż uważa że przesadzam i na peno będzie dobrze, ale ja już nie jestem taka pewna. W pon neurolog... Paprotko czy jeśli neurolog zleci te plepsze szczepionki to są one wtedy refundowne czy trzeba płacić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajakasd
moja siostra urodzila chlopczyka jaki mi radzicie dac opis na gg bo chcialamym sobie jakis opisik szczelicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podczas rozmwy z lekarzem padło słowo wodogłowie. Ja myślałam że dzieci się z tym rodzą ale właśnie wyczytałam na inetrnecie, że to może nie być tak od razu odkryte. Jezu jestem przerażona. Chce mi się tylko płakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pynia
Dzięki Paprotko. Widze , że rozumiesz moje rozterki:) Jak zobaczyłam na usg te torbielki to nic mnie nie interesowało poza jednym : czy mała bedzie sie prawidłowo rozwijac! O czym mnie zapewniano! Staram sie wiec o tym nie myslec. W srode idziemy na kontrolne usg, a po 20 kwietnia prywatnie do neurologa - dr Dudzińska w Chorzowie , ponoc super specjalista. Zaliczylismy juz okuliste, audiologa, rehabilitanta...ale dopiero neurolog jest wstanie mnie uspokoic. Pozdrawiam ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pynia
Mysico - spokojnie, puki to nic pewnego! a zrozumiałam że jeszcze nie padły zadne diagnozy ! Trzymam kciuki bardzo mocno!!! Wysyłam ciepłe fluidki i zaklęcia : żeby wszystkie nasze okruszki były zdrowe!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysico nie wpadaj w panikę!!! Absolutnie ci nie wolno!! Przeszłaś taką cieżką ciażę, Twój syneczek był wtedy taki dzielny, musisz być dalej dzielna dla niego, moim zdaniem nie powinnaś w ogóle brać tych najgorszych obaw pod uwagę, wstrzymaj się z martwieniem do usg, ono wszystko wyjaśni, zresztą skąd on to może wiedzieć bez usg, po oczkach Michasia poznał czy co, co za lek. tak cię zestresować :( I w ogóle nie myśl że mógłby być chory!!!! Na pewno jest zdrowy i to się unormuje za jakiś czas 🌻 zobaczysz 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwczyny ja rowniez przszlam to samo:( podobnie jak wy jezdzilam na usg glowki i rehabilitacja ( wzmozone napiecie miesniowe ) mysico moje dziecko tez nie dzwigalo glowi i mial slabe ramionka:( moj maz caly czas ( nie powiedzial mi tego wtedy) dopatrywal sie uposledzenia wiem ze zadne slowa cie nie pociesza bo pamietam moj strach kiedy to z sercem na ramieniu jechalam na ostatnie usg.. na szczescie krwiaki wchlonely sie ... ale co przeszlam to moje... trzymam za was kciuki zapewne wszystko bedzie dobrze !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysico!!! Usg wszystko wyjaśni a taki lekarz na podstawie tego ze Michałś nie chce dźwigać główki to nic nie stwierdzi, u nas jak był tez ok 2 miesiaca i tez sprawdzal Tomkowi odruchy to ten tez ledwo ledwo sie podciągnąl. Neurolog wszystko jeszcze raz sprawdzi. Co do usg , jezeli oczywiście chcesz, to moge dać Ci namiar na Panią doktor, która robila usg główki Tomkowi. Jest to naprawde rozsadna lekarką. Co do szczepionek to nasz neorolg zalecił bezwględne podanie szczepionki acelularnej DTP. I tak albo ja kupisz sama , za ok 140 zł ( 3 dawki kazda za 140 zł) około, bo sa róznych firm. Ja szczepiłam taka 4 w 1 z dodatkowo przeciwko Hib, albo jest ona refundowana, ale musisz jechac ze skierowaniem od swego pediatry do jakiegos głownego neurologa w Katowicach, ten musi wydac opinie ze ta szczepionka jest konieczna dla Twego dziecka i wtedy dostaniesz ja za darmo. Nie wiem gdzie ten neurolog ale chyba na Powstańców w Katowiccah. Ja juz nie miałam siły jeździć z Tomkiem po lekarzach i kupilismy te szczepionke sami. Pytanie czy szczepionki skojarzone takie 4 w 1, 5 w 1 sa lepsze? Są rózne opinie na ten temat. Plus ze nie kłuje sie wielokrotnie dziecka. Tomek dodatkowo oprócz tej płatnej był szczepiony przeciwko żóltaczce , ale to juz za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×