Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimi29

KLUB MAMUS Z KATOWIC

Polecane posty

Marchewko - w kombinezonik i do śpiworka. Pamiętaj, że takie małe dzieci się nie ruszają, więc na mrozie jest im zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki :D ciagle się waham, jechać nie jechać....jechać nie jechać :( dżizas czemu te decyzje niby proste a jednak takie trudne. mysico - dorwałam opowieści z kołyski :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkkaa
witam od urodzenie mam prytwatnego pediatre - moja ciocie. wczoraj dosałam wezwanie do przychodfni - jak matka patologiczna, ze nie szczepiłam. pojechałam z młodym rano. dzieci chore i zdrowe razem- skandal. dostałam ochrzan, ze batrek za gruby, bo rozpoczal 4 miesiac i wazy 6700, ze mam go odchudzac. i jeszcze mi dowalił, ze ja tez jestem greuba. nie dostałam skierowania do neurologa, ani na rehabilitacje - zatem dalej prywatnie, a na pytanie, czemu dziecko sie poci (ma poczatki anemii) dowiedziałam sie, ze grube dzieci sie poca... horror, jak ja mam tam znów isc wczoraj pierwsza rehabilitacja - super zabawa, młody sie smiał, ale padł po 30 minutach. potem kapiel, jedzenie i spał od 20.00 do 4.00, ale o 4.00 był juz dzien pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majeczko, każda z nas chyba miała przejścia ze \"służbą\" zdrowia. Olej ich! A Bartuś z taką masą nawet nie przekracza 70 centyla, więc gdzie mu tam do grubości? Taka niekompetencja przeraża... Jak wypadła wizyta twojego męża u lekarza? Mam nadzieję, że jest ok. Pamiętam jak jeden z lekarzy, którzy leczą mojego męża (Chińczyk - stosuje akupunkturę i zioła u Tomka, ale jest lek. med. z wieloletnią praktyką) powiedział, że dziecko jest najlepszym lekarstwem na wszystkie choroby świata!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majeczko, każda z nas chyba miała przejścia ze \"służbą\" zdrowia. Olej ich! A Bartuś z taką masą nawet nie przekracza 70 centyla, więc gdzie mu tam do grubości? Taka niekompetencja przeraża... Jak wypadła wizyta twojego męża u lekarza? Mam nadzieję, że jest ok. Pamiętam jak jeden z lekarzy, którzy leczą mojego męża (Chińczyk - stosuje akupunkturę i zioła u Tomka, ale jest lek. med. z wieloletnią praktyką) powiedział, że dziecko jest najlepszym lekarstwem na wszystkie choroby świata!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majjka jak to robicie że dzieci się śmieją na rehabilitacji???? moje odstawia taką histerię... W mojej przychodni takiej małej i kameralnej dzieciaki zdrowe i chore są osobno - jak mogą byc razem!!??? A dlaczego nie dostałas skierowania? ja idę do mojej lekarki i mówie, że potrzebuję skierowanie do.... i nigdy jeszcze nie spotkałam się z odmową - przecież nie wymyslasz sobie lekarzy dla rozrywki tylko dla dobra dziecka. Ollkaa dziękuję za kwiatki - Krzyś to już faktycznie duży facet:) A Patryk mówi mama - tzn narzeka sobie i marudzi mówiąć mama mama mama więc mój mąż powiedział, że nie możemy tego uznać jako pierwsze slowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majeczko chce wysłac perfumy masz tylko nr domu bez łamania przez mieszkanie? matko co za przychodnia i lekarz brrrr olej ich Judytko dla Ciebie też mam będę dziś krążyła koło ciebie bo ide na pocztę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majeczko, każda z nas miała chyba przejścia ze \"służbą\" zdrowia. Olej ich! A Bartuś ze swoją wagą nie przekracza chyba nawet 70 centyla, więc gdzie mu tam jeszcze do grubości! Taka niekompetencja poraża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak wizyta u lekarza twojego męża? Mam nadzieję, że wszystko dobrze 🌼 Pamiętam jak jeden z lekarzy Tomka (chiński lek. med. z wieloletnią praktyką, stosuje u Tomka m.in. akupunkturę i zioła) powiedział kiedyś, że dziecko jest najlepszym lekarstwem na wszystkie choroby świata :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkkaa
Andzia tak ja mieszkam na ligocie w domku bez łamania numer 25 ;-) Judyta - mysle, choć jestem marnie wierząca i marnie praktykująca, że Bartek jest darem za tą trudną chorobę mężą i całą ciąże znosiłam dobrze i byłam radosna i wszedzie mnei było pełno. Bartek urodził sie i jest bardzo radosnym dzieckiem, jeszcze nigdy porzdanie nie płakał, a jak jest w nocy głodny to pojękuje i ci agle sie uśmiecha i lubi towarzystwo. Dletego ta rehabilitacja jest dla niego forma poznania nowego i jest forma zabawy. Wczoraj zeby rozliżnic pas barkowy bertek uderzał za ppomoca rehabilitantki w piłkę udajac dobosza i tak sie śmiał, pierwszy raz usłyszałm chichot mego dziecka. Chodzimy na szkolna do dr doamgalskiej sie rehabilitowac nula nie znam sie na centylach, młody ma 62 cm i wazy 6700. Do łodiz maz jedzie w czwartek i jutro wizyta u neur na ligocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie to smieszne powiedziec ze 4 m-czne dziecko jest za grube, ciesz sie ze ładnie przybiera a gdy zacznie chodzic i jesc stałe pokarmy wtedy bedzie ok bo mozna mu serwowac różne dania a i biegajac zgubi tez co trzeba a wogóle ten lekarz jakis stukniety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie katar cd dalszy:( i najgorsze że Misiek też podłapał:( Daje mu cebion multi i calcium w syropie. Macie pomysł co jeszcze dać aby nie skończyło się antybiotykami?? Pyniu co ty dajesz Ali bo chyba też miała katarek??Co mu dać aby go wzmocnić?? Misiek też raczkuje i super mu idzie :) Marchewko gratuluje nosidełka:):) Judytko Patryk przeuroczy i już taki duży :):) Chciałam sobie podłączyć w pracy drugi grzejnik, niestey wybja korki:(:( Jezu mam dość mojego miejsca pracy - chce do ciepłego bez mysz i robali. Chyba jakiś kryzys kataralny mam bo nawet sobie pomyślałąm żeby to olać i iść na wychowawczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysico -dzięki:) a co do lekarstw to Patrykowi po jednym dniu na katar bardzo pomogły krople w areozolu Euphorbium - ale dość drogie 30 zł, natomiast działanie rewelacyjne. Natomiast na kaszel Drosetux - tylko 10 zł a też nam przypasował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Judytko - Patryk w kapturze i Patryk płaczący :D mysico - ja podaje Lipomal 3 razy po pół łyżeczki na przeziębienie i kaszel do tego 2 razy po 5 kropli Cebionu i ! łyżeczka Calcium, na katar lak polecała Nasivin. majko - witaj w klubie ....nasza służba zdrowia jest niestety sprawna INACZEJ ....i nie wiem skąd ta nazwa....służba....ciekawe czym oni służą ....bo na pewno nie POMOCA!!!! U nas leje ...a my już po 3 godzinnym spacerku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny - wypróbuje te kropelki co pisała Judytka b oz Nasivinem wole poczekać bo on podrażnia śluzówkę. I zobaczymy:) Majkaa beznadziejna przychodnia. U nas jest wszytko osobno tzn. dzieci zdrowe i chore Super leje a ja bez parasolki i w swtereku:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzwa jak leje :O :O :O już podstawiłam wiadra :O bo oczywiscie kapie :O młodzian śpi :) raju jak ja go kocham!!!!!! jakiś przypływ uczuć mam ostatnio , wzruszam się szybko, śmieję się głośno...kurde ale ze mnie kłamczuch...dawno się nie śmiałam teraz sobie uświadomiłam :O może: uśmiecham się szeroko :D to jest prawda :D zawsze jak widzę guganie mojego synusia uśmiecham się szeroko a nawet - szaleństwo - chichotam :P :P :P mysico - Tobie jest potrzebny KOT!!!!! i ja mogę ci go podarować :D :D :D bardzo ładna!!!! płeć: kocica, ma już 3 latka, bardzo milutka i towarzyska, uwielbia pieszczoty, w sumie tania w utrzymaniu zjada wszystko :P zagryza również to co trzeba, ostatni wynik: 3 myszy w piwnicy :D majkaa - przypadkiem nie uwierz w to co mówił ten szarlatan!! i nie odchudzaj go!! co za debil z tego lekarza :O ja też się na tych centylach nie znam, nie wiem jak to obliczyć, ale skoro dziewczyny mowia ze mu daleko do górnej granicy, to tylko się cieszyć :) jesus a hasło: pani też jest gruba to mógł se darować, to jakbyś ty mu powiedziała:a pan jest chudy :O ni kupy, ni dupy :O debil jakiś na dodatek niespełniony :P pocieszające jest tylko to, że każda z nas miała jakieś przeboje z pediatrą :P nie czuję się teraz taka ostatnia :P dziewczyny a czy mogłybyście obliczyć mojego 68cm i 5.000 :) wiek: 2 miesiące i 9 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marchewko ale ten kot to by pewnie zamarzł tu u mnie wpracy. Ja ma ok 13 stopni w porywie w zimie:(:(:(: niexle nie:(:( Musisz sobie zerknoć do książeczki z tyłu są takie wykresiki. Teraz ci więcej nie powiem bo sidze w pracy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu - dokładnie!! a ty już po pracy? ale fajnie!! my też po spacerku!! iiiii uwaga: dziecko spało!!!! godzinkę!!!! a potem godzinkę patrzyło się przed siebie, aż musiałam go zacząć rozweselać, bo mi go szkoda było, jak taki zapatrzony leżał :( i nie płakał ani chwileczki :D :D :D wkurzający jest ten brak rączki przestawnej :O co chwile lukam mu przez tą a\'la szybkę co on tam robi :P Judytko - nareszcie foteczki!! dzięki!! Patryk piękniuśny jak zwykle :) w bluzie z kapturem wypasik :D płaczący - wygląda jak mój :P z jedzonkiem nie trafił do buzi :P musiałaby iść zrobic to leczo co czeka nswoją kolej od kilku dni, ale tak mi się nie chce, tak mi tu dobrze z wami sie ssiedzi :D ze chyba az nie pojde :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh że one tam są to ja wiem, ale co dalej? to trzeba jakoś naieść na ten wykres, to umiem jeszcze , ale jak obliczyc ten centyl...musze luknac do tej ksiazeczki....zaraz wracam.....po naniesieniu wychodzi ze jest na 25 centylu, rozumiem, ze jakby nie wchodzil na te linie to byloby zle? za chudy wtedy?hmm....chyba tak :) obcykałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkkaa
mlody po wizycie lekraskiej spi od 12.00 do teraz ????????? dlaczego płacę skłądki na NFZ? chce tę kasę do ręki, bo i tak chodzę wszędzie prywatnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marchewko - na końcu książeczki zdrowia są siatki centylowe. Na jednej osi odnajdujesz wiek dziecka, na drugiej wzrost. Patrzysz, gdzie się przecinają i znajdujesz krzywą przechodzącą najbliżej tego przecięcia. Po prawej stronie, przy tej krzywej jest właśnie centyl. To samo robisz z wagą. Najważniejsze, żeby dziecko miało centyl dotyczące wzrostu i wagi podobny, zbyt duża róznica świadczy, że dziecko jest za chude lub za grube. No i jeszcze możesz się dowiedzieć jakie jest w stosunku do rówiesników. Np. centyl 30 oznacza, że 30% dzieci jest mniejszych/chudszych. To nic trudnego. :) Dobrze, że juz tak nie leje. My dziś idziemy na angielski :( Jak ja nie lubię :( I jeszcze nie mam nic do czytania. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiedziałam że za mądra być nie mogę :P jak to odczytać ze wzrostem? nie mieści się w tych liniach......za wysoki? hmmmm......za kilka mies. braknie dla niego siatki :P coś chyba poknociłam .....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie się znów z obiadem udało....teściowa przekazała pieczeń, dorobiłam tylko ziemniaczki i sałatę i mniam mniam leje ciągle.....a ja planowałam jutro włożyć koszulkę z krótkim rękawkiem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×