Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimi29

KLUB MAMUS Z KATOWIC

Polecane posty

Paprotko- dzis kolezanka powiedziala mi ze jest mieszkanie do sprzednia u nich w bloku 3 pokojowe , fajne osiedle tam mieszkal moj maz ( w bloku obok)...byc moze bede miec numer do tej babki jesli nie to przesle ci tylko adres ok?( moi tescie takie samo mieszkanie sprzedali za 70 tys niemniej bylo wyremontowane wiec mogli wziasc wiecej ale im zalezalo na sprzedazy) podobno sa okna plastikowe wiecej niewiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodaMamunia - dzieki serdeczne za info. Będę tam dzwonić ok 10, osiedle znam, już tam kiedys oglądałam mieszaknie. Może akurat coś wyjdzie bo jestem już bardzo zdesperowana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprotko - zrobisz sobie listę, a my będziemy krytykować, skreślać i dopisywać. :) ja wole kupować w normalnych sklepach niż na allegro, bo moge sobie pooglądać i poprzebierac. Generalnie uwielbiam kupować rzeczy dla dziecka, choć dla takiego maluszka szkoda drogich rzeczy, bo zaraz wyrośnie. Moim ulubionym sklepem jest Wójcik w Platanie w Zabrzu. uważam, ze ze wszystkich polskich firm oni maja najładniejsze choc tez najdroższe rzeczy. Jak tam zajrze, to zawsze musze cos kupić. Dobrze, że nie mam dziewczynki, bo wykupilabym pól sklepu :) Tu możecie podziwiać ostania kolekcję: http://www.wojcik.com.pl/index-kol-2006b.html Musze jednak przyznac, że jakość jest rewelacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!! sliczne ubranka!!musze sie wybrac z mezem ( sa dwa sklepy patronackie w Dabrowie Górniczej)..ja lubie kupowac w smyku:) tez sa fajne ciuszki ceny sa rozne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda mamuniu - sklep patronacki to jednak nie to samo. W sklepie firmowym masz tylko te ciuszki i aż bije po oczach. No i maja pelna rozmiarówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no coz moze kiedys sie wybierzemy do Zabrza:)i tak jak wchodze do sklepow z odzieza dziecieca to chcialabym Alusiowi wszystko kupic hihihihi a tu sie niestety nie da( skad wziasc tyle kasy??)a poza tym faktycznie dziecko rosnie:) staram sie go ubierac w rozne kolory nie tylko niebieski czy zielony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodaMamunia wysłałam ci maila, nie mogę się dodzwonic pod ten numer, podają że nieprawidłowy. Możesz go ewentualniee sprawdzic i przesłac jeszcze raz.Dzięki serdeczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skąd ja to znam? Ja wole sie trzymać tych samych kolorów, żeby wszystko pasowało. Preferuje granatowy, najlepiej ciemno, bo mam małego brudaska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Paprotka a na kiedy Ty masz termin...bo widzę, że jesteśmy w tym samym temacie....a moze któraś z doświadczonych mam ma listę - na wyprawkę dla mamy i dziecka...chetnie posłucham rad....bo ja nie mam niczego, tzn. kilka ubranek i tyle:) Dla siebie też muszę zacząć szukać ubranek bo zaczynam ze swoich "wychodzic" a ponieważ ciągle pracujęi to "z ludźmi" więc muszę jakoś wyglądać:) Byłam w sobotę w H&M w M1 w Czeladzi ale kupiłam tylko jedną bluzke...moze znacie jeszcze jakieś sklepy...bo jeszcze jakieś 2 bluzeczki by mi się przydały....Pozdrawiam i wracam do pracy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Judyto - na Rynku jest sklep z odzieżą ciążową, sama sie tam zaopatrzyłam swego czasu. Przejeżdzam tam codziennie i ubrania wydają mi sie dość ladne. No, ale widze je z okien samochodu i na wystawie. Niemniej mysle, że możesz zajrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam juz wstepną listę - duzo tego wyszło. Szkoda że juz chyba nie załapie się na becikowe, zawsze to jakieś dodatkowe fundusze np na artykuły luksusowe:) Na początek wózek. Kupimy dopiero na poczatku roku zeby miec jak najdłuzej gwarancję no i do tego czasu wyjasni nam sie sprawa z mieszkaniem, ale zakładam że bede mieszkac tam gdzie dotychczas , a mieszkam na parterze i mam do dyzpozycji wózkownie. Chce jednak wózek z duża gondolą, na duzych pompowanych kołach itp, Poczatkowo rozważalismy jakiś wozek z wkładem dla noworodka itd ale i tak są one ciężkie w porównaniu do wózków typowo spacerowych a poza tym te nosidła sa bardzo małe. Na poczatek kupimy chyba Roana Maritę http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=129042474 spróbuje znależc na allegro albo w komisie uzywany, a jak nie to trudno, a potem jakis dobry wózek spacerowy. Cenowo wyjdzie podobnie jakbym kupowała wózek z tej pólki co implast czy volant. Co o tym sądzicie?? Teraz dla mnie do szpitala. koszule po porodzie - 2-3 sztuki kosmetyki szlafrok itd to wiadomo podkłady bella - 2-3 paczki podkłady porodowe takie na łożko w przypadku porodu siłami natury wkładki laktacyjne bella - 1 op na poczatek biustonosz do karmienia - moze na poczatek 1? piersi mam tylko trochę wieksze ale i tak małe na razie po domku chodze w topie tantum rosa majtki jednorazowe - 1 op i bawełniane laktator ??? moze wystarczy na poczatek taki zwykły z apteki? krem bepanthen na brodawki ??????- ponoć dobry. Acha tam gdzie bede rodzic trzeba miec wszystko dla dziecka tzn ubranka, kosmetyki , rożek , chusteczki no i pampersy wiadomo. Kosmetyki i pieluchy Mój typ to nivea - mydełko lub żel do mycia w płynie - mleczko zamiast oliwki , mnie wszystko swedzi po oliwkach obojetnie jakich firm - krem do pupy ale taki pielegnacyjny a jakby sie cos działo to sudocrem -krem na kazda pogode na zimowe spacery - rodze w styczniu - chusteczki Pampers??? w domu mam zamiar raczej dziecko myć wodą ale do szpitala no i poza domem - pieluchy tetrowe - 10 - 15 szt??? -flanelowe - 5 szt. - na poczatek Pampersy potem jak bedzie ok to moze poeksperymentuje z innymi - gaziki, gaza, płatki kosm, patyczki do uszu, spirytus do pępka, sól fizjologiczna - ręczniki - 2 większe mięciutkie i jeden z kapturkiem - szczoteczka z miekkim włosiem - nożyczki - gruszka czy Frida?? kolezanka mi bardzo to drugie - termometr zastanawiam sie nad tym elektronicznym na skroń bo nie wiem czy zwykły zdaje egzamin przy maluchu a jak to jest u Was? - mała butelka na poczatek np na herbatke taka 125 ml??? od razu przeciwkolkowa??? - smoczek uspokajacz???? - łyżeczka plastikowa np do podawania lekarstwa ????????????? - wanienka duża - foczka lub leżaczek do wanienki???? czy po prostu dac sobie z tym spokój i wystarczy pielucha na dnie? Ok reszte napisze poźniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Judyta termin mam na 24 stycznia chyba ze bedzie cc to pewnie wczesniej, a rodzić bede na Ligocie w Szpitalu Klinicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ollka masz rację...ale ze mnie sierota muszę tam zajrzeć. OO Paprotko to mamy szansę na dzieci z tego samego miesiąca:)) Widzę, ze stworzyłaś listę muszę ją przeczytać:) Szpital Kliniczny - moja siostra tam rodziła, prawdę mówiąc nie była zadowolona...ale to przecież tak naprawdę indywidualna sprawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus Maria...Paprotka..jaka reszta....to co napisałaś brzmi przerażajaco jak się to czyta jednym tchem:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja zacznę nie wiem, co to frida :( Jag gruszka to z szeroką końcowka, a nie taka, co dociera dziecku do mózgu leżaczek do wanienki jest według mnie niepotrzebny (moja własna opinia, niczego nie sugeruję) biustonosze proponuje dwa, bo przy nawale pokarmu jest on momentalnie mokry mimo wkładek laktacyjnych laktator tez mialam zwyky i się sprawdził zapomniałas o obcinaczu do paznokci - lepszy niz nozyczki, ale to chyba kwestia indywidualna Termometr mam taki do ucha, ale go nie uzywam, bo za każdym razem wychodzi w nim inna temperatura. Rozumiem, że nizsza, ale kiedys zmierzylam samej sobie i wyszło mi 41 stopni. termometr nie był tani, więc nie rozumiem dlaczego nie działa. chusteczki pampers nieszczególnie mi przypadły do gustu, wolalam bambino albo nivea. Fajne są też belli nasączone oliwka, ale odkryłam je dość późno. Pieluszki pampers new born, ale trzeba troche pochodzic żeby je znaleźć. wklad na materacyk, żeby dziecko nie posikało materaca Wózek podoba mi się. Aha, rozka nie miałam. Mój syn to żywe srebro, więc w rozku by sie wściekł. Dla mnie to zupełnie zbyteczny zakup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może ta lista rzeczywiscie zbyt dokładana ale lepiej zawsze wykreslac:) Frida to takie coś: http://calineczka.pl/sklep/product_info.php?products_id=3248 kolezanka tym zachwycona ale ja sama nie wiem . Dobra to koncze listę: - łożeczko, -materacyk kokosowo - gryczany, -podkład ceratowy na łożeczko, -przescieradło z gumka - 2 szt., ja na razie nie chce pościeli mam zamiar zaoptarzyc sie w spiworek do spania ale musze jeszcze to przemyslec, a co wg Was lepsze???? - rożek - w razie czego bedzie jako kołderka - kocyk - 2??? 1 grubszy 1 np polarkowy???? - przewijak na łóżeczko - ja nie mam miejsca poki co na cos innego Ubranka rozmiar 62??? i wieksze czy 56 też?? Ubranek nie chce mi isię wymieniac bo wiadomo ale jakbyscie miały w tej kwestii jakies rady to piszcie no i fotelik,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm wydaje mi sie ze masz cakiem rozsadna liste rzeczy:) niewiem tylko ja sie spisuje ta frida?? ja uzywalam tradycyjnej gruszki :)co dc chusteczek to kwesti gustu bo ja np.preferowalam Nivea,albo pampers ( tylko nie te rumiankowe bo ich zapach doprowadzal mnie do szalu!! nie polecam z cleanica i bobas bo za szybko wysychaja)sudocrem jest naprawde wart swej ceny:) Do kapieli nie polecam wkladu z gabki!!wystarczyla by zwykla pielucha tetrowa. gabka sie u mnie sie nie sprawdzila!! co do rozka to jest ok jesli bobas urodzi sie malenki bo moj Alus wazyl 4kg po wyjsciu ze szpitala wiec dlugo sie w nim nie wylezal:)co do ubranek to z romiarem 56 tez nie przesadzac.. Spiworek do spania dobry pomysl, ale posiel predzej czy pozniej i tak bedzie ci potrzebna.. Co do kozmetykow dla dzieciatka to lepiej kupic bambino:) Ja posiadam tradycyjny termometr.. Piszesz ze twoj typ kosmetykow to nivea, ale Twoje malenstwo moze go nie preferowac czas pokaze:) Jezeli chodzi o pieluchy to najlepsze wedlu mnie to jednak PAMPERSY , spoko sa Happy ( kupilismy ALusiowi jak mial ok 6 miesiecy) zdaly egzamin, Huggies sa tez dobre ale tylko te zielone seria z disneya opakowaniami maja dobre zapinani, niebieskich nie polecam. Wozek sliczny tylko koszyszek do mnie nie przemawia bo istnije ryzyko ze zgubisz zakupy ... lepszy bylby glebszy. Jesli jednak twoj maz zajmuje sie zakupami to nie ma problemu:) Pamietam jak poszlam do apteki chyba miesiac pzed porodem kupic podpaski Bella Baby ! poprosilam pania o dwie paczki po chwili pani mgr. przyniosla mi ogromne paczki patrze na nia zdziwiona i pytam to sa te podpaski?? ona mowi tak... ja na to wie pani co narazie dziekuje.. pojechalam do kupmeli od ktorej mialam liste i pytam czy to maja byc takie OGROMNE podpaski !!??? a ona na to NOOO i to wez sobie ze 3 paczki!! ja poprostu nie mialam wyobrazenia ze po porodzie tak kobieta krwawi!! na ale skad to mialam wiedziec?? Paprotko zapomnialas albo nie wymienilas Aphtin do codziennego przemywania jamy ustnej:)wiece co rozczulilam sie:) z jednej strony chcialabym juz drugiego bobasa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, juz wiem, co to ta frida, ale mówiąc szczerze, to nie chcialabym miec czegos takiego w nosie. Poza tym trzeba pociągnąć to ustami, wiem, że ta rurka jest długa, ale dla mnie to obrzydliwe. Absolutnie jednak nie chcę ci tego odradzac, bo może faktycznie dobrze się sprawdza? Ja miałam pościel od pierwszego dnia, nie wiem czy śpiworek jest lepszy czy gorszy. Dwóch kocyków na razie nie poczebujesz, będą raczej potrzebne jak sie ociepli, a może wcześniej dostaniesz w prezencie. Do twojej listy musisz jeszcze dopisać śpiworek do wózka. Dla mnie rzecz absolutnie niezbędna, do użytku przez parę lat. Rozmiar ubranek - jeden komplet 56, pozostałe 62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki doświadczone Kobiety za rady, niektóre rzeczy pisałam tak nad program . Z ta Fridą też mam te same odczucia co olkaa a koleżanka może polecała z tego powodu że jej córa wiecznie miała cos z noskiem. Do szpitala tak czy tak musze wziąść rożek wiec najwyzej poszukam moze największego. O tm Aphtinie nie pomyśłałam , dopisze. Teraz musze ustalić jakąs liste sklepów. Nie mam niestety prawa jazdy i moj maż tez (robilismy ale jakos nam nie wyszło do konca;) , bede jeździć z bratem i nie chcę go przegonić po całym śląsku. Dzięki serdeczne jeszcze raz. To na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! Paprotko- niewiem jak to jes t w szpitalu, w ktorym bedziesz rodzic ale ja nie musialam miec swojego rozka bo dzieci byly owijane w szpitalniane..jak jedna babka przywiozla swoj i wlozyla do niego bobasa tojedna z poloznych zwrocila jej uwage mowiac,ze niepotrzebnie go uzywa tu w szpitalu bo przesiaknie jej szpitalnianym zapachem....wierz mi ze ta matka byla zdziwiona taka uwaga.Maz rozek przywiozl mi w dzien wypisu:) jak szlam do szpitala do wzielam ze soba kilka pampersow to bylo zdecydowanie za malo w rezultacie poszla prawie cala paczka!!( fakt ze ja lezalam 7 dni Alek mial zlamany obojczyk). W tych pierwszych dniach malenstwo przebiera sie co chwile:( Hmmm kiedy to bylo teraz moj Bąk siedzi skupiony i ogląda Teletubisie!!wiec mam troche spokoju:) W weekend czekaj mnie zajecia!1 tak mi sie nie chce musze pisac drugi rozdzial pracy magisterskiej:( Wogole to rozgladam sie za praca, niestety ne mam z kim zostawic Alusia, maz pracuje na zmiany, a moja mama jak i tesciowa nie mieszkaja tak blisko.. Gdyby to mieszkanko, ktore wynajmujemy mialo 3 pokoje a nie dwa to mzoe bym sie zdecydowala przywiezc tu moja mame, ktora bez problemu zajelaby sie dziecina..niestety w listopadzie leci do Anglii do siostry:( i kolo sie zamyka!! a do tesciow jest ponad 50km w dwie strony ...i jestem w kropce!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprotko - podpowiem ci tak z łóżeczkami. Praktycznie na Śląsku są wszędzie takie same, z firmy Klups lub Drewex i najczęściej nie ma ich w sklepach, tylko wybiera sie z katalogów i sprowadzaja na zamowienie. Ceny w sklepach bardzo zblizone. Obejrzyj więc wcześniej sobie w internecie i jedź do sklepu już zdecydowana co kupisz. Ja kupiłam takie uniwersalne łóżeczko, z którego zdemontowalam boki i służy dalej. Jest nieco wieksze od zwykego, więc od razu trzeba dobrac pościel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam listę rzeczy do szpitala od znajomej która niedawno tam rodziła i trzeba wlasnie wziąść wszystko swoje, rożek też. Idę zaraz na zakupy bo wyjdałam wczoraj już wszystko co sie dało a i ładna pogoda to sie dotlenie. Z tym kupowaniem wózka, łóżeczka i tego co do łożeczka to jest tak ze mam absolutny zakaz od rodziny bo kupuja to dziadkowie ja mam tylko wybrac i isc urodzic a wszystko na mnie bedzie czekac. Najchetniej w ogole oni by mnie wysłałi gdzies na inna planete a sami wszystko urzadzili. Są kochani bo bardzo sie wszyscy o mnie troszcza i czekaja na pierwszego wnuka, ale wg nich ja mam tylko jeść!!! spacerować i odpoczywać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to masz fajnie. Ja niestety od nikogo nic nie dostałam i wszystko musiałam kupić sama. :( Z jedzeniem nie przesadzaj, bo potem ci to zostanie i będziesz musiała zrzucać.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Jak się czyta te wyprawki kilka razy, to przerażają mniej:) Ja też dziękuje doswiadczonym Mamą za rady:) Moi rodzice kazali mi rozejrzeć się za łózeczkiem, a oni je sfinansuja choć znajac ich to sfinansują o wiele więcej :) Na razie mogę liczyć na ubranka z odzysku:) Cieszy mnie, że ciągle jest piekna jesień świeci słońce i jakoś człowiek ma wiecej optymizmu w duszy:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej:) ja już po spacerze. Właśnie pochłaniam kotleta. Uwilebiam schabowe za to kurczak w zadnej postaci mi ostatnio nie podchodzi. Zawsze ponoć miałam niedowage (opinia mego taty) wiec teraz sobie używam z jedzeniem i na razie jest ok 6 kilo do przodu. Odkad nie mam juz problemów z tym zołądkiem to sobie podjadam. Uda jedynie mam niefajne ale niestety był to zawsze mój najsłabszy punkt.U nas to chyba dziedziczne i moja babcia, mama i ja mamy takie same figury, niby ogolnie jestesmy szczupłe ale mamy masywne uda i zero wciecia w talii. Troche mi sie nudzi samej w domu, nikt do mnie zaglada wszyscy zajeci, i pomyslec ze niedawno ja tez taka byłam a teraz luzik:) Czytam fajną ksiązke \"Klub Dantego\" na poczatku troche sie z nia meczyłam ale teraz mnie wciągneła. MłodaMamunia wspólczuje z tym pisaniem pracy, napisz co studiujesz, tez konczyłam UŚ i były to super czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka 🌼 co do wyprawki to może jeszcze dodam coś: nie kupujcie gruszki do nosa z Canpola niestety nic nie wyciąga, potem kupiłam zwykłą tradycyjną. Dla tych które nie chcą uzywać gruszki polecma sól fizjologiczną w sprayu tj \"tetrisal\" psika się do noska i wszystko samo wypływa. Jeżeli chodzi o te podkłady bella to zużyłam 5 paczek Tantum Rosa nic mi nie pomagał za to polecam zioła \"kora dębu\" jest tania i odrazu poczułam ulgę. Władki laktacyjne najlepsze na nawaly to \"canpol premium lub chico. Wyglądają jak podpaski ale naprawde są chłonne. Polecam kupić do domu ze 2 sztuki podkładów do przewijania, ja mialam bella ale podobno dobre są też tesco. Te podkłady świetnie się nadają dla mamy. To jest taka ceratka ma metr na metr i można zalożyć ją sobie na noc, dzięki temu nie trzeba się martwić ze zaplami się prześcieradło Uwaga na termometr elektryczny Canpol bo nie mierzy temp. w minutę, tylko w 5 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×