Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kociamberek

Samodzielne ocieplanie budynku

Polecane posty

Gość kociamberek

Mam zamiar sama ocieplić domek na dzialce. Do pomocy będę miala oczywiście męża i tatę, a raczej to ja będę do pomocy. Czytalam już wiele na ten temat, jednak wciąż mam kilka pytań: 1. Budynek jest dość stary, wybudowany z bialej cegly i w niewielkiej części z suporeksu. Czy przed polożeniem styropianu należaloby zagruntować podloże np. Atlas Unigrunt? Co do cegly to jestem prawie pewna że tak, nie wiem jak z suporeksem. 2. Jaki styropian wybrać: z felcem czy bez? Czy grubość 8 cm będzie oki? 3. Mój największy problem - SIATKA. Z tego co wyczytalam, to otwarty czas pracy Atlasem Stopter K-20 wynosi minimum 25 minut. Budynek nie jest wysoki, ale boję się, że nie zdążymy zatopić siatki w kleju i ponownie zaciagnąć klejem zanim to wszystko nie stwardnieje. Pomocy!!!! 4. Jaki tynk wybrać: mineralny (na dzialkę najtańszy), a może akrylowy? Który lepszy? I jeszcze jedno pytanie: wentylacja higrosterowalna EMM 707 Aereco. Ma ktoś? Czy to się sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monitorek
Nikt nie odpowiada, to ja spróbuję. O ile dobrze widziałem, to pod styropian fachowcy nie stosują gruntowania. Arkusz styropianu nie przylega do ściany całą powierzchnią, tylko podklejony jest w 5 punktach na grube "kleksy" zaprawy klejącej. Później w tych samych miejscach przewierca się otwór wchodzący do właściwej ściany i wbija się specjalne kołki z tworzywa. To one stanowią zasadnicze mocowanie. Ta jedno- czy dwucentumetrowa warstwa powietrza między ścianą a styropianem zapewnia cyrkulację powietrza jest bardzo ważna ze względu na kondensację wilgoci i ryzyko zagrzybienia muru. Co do klejenia i zacierania siatki, trzeba to robić sukcesywnie i zespołowo: pierwsza osoba klei, a druga posuwa się jej śladem i zaciąga. Po utwardzeniu szlifuje się powierzchnię specjalną tarką i dopiero teraz stosuje się grunt w kolorze odpowiednim do barwy tynku. Tyle mniej więcej udało mi się podpatrzeć. Styropian 8 cm jest OK, wszyscy stosują z felcem, bo izolacja jest wtedy skuteczniejsza i bardziej jednorodna, przez co na ścianie nie tworzą się prostokątne desenie. Co do tynku - nie mam porównania. Ja mam akrylowy. Jest hydrofobowy, tzn woda spływa po nim i nie nasiąka. Ma potworną moc wiązania z podłożem - po stwardnieniu nie da się usunąć przypadkowych zachlapań ! Więc wszystko, co powinno zostać czyste, dokładnie okrywaj i oklejaj folią. Upewnij się, co do szczegółów, na stronach Muratora ew. w markecie budowlanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociamberek
Nie dziwię się że nikt nie odpowida. To w końcu formu dyskusyjne dla kobiet. 99% kobiet nie umie obslugiwać wiertarki. Co do tego gruntowania, to wyczytalam, że stosuje się wtedy, gdy podloże jest bardzo chlonne (biala cegla podobno strasznie pije wodę) - wówczas woda z kleju jest zbyt szybko wchlaniana i klej źle wiąże. Spróbuję zrobić maly eksperyment i poprzyklejać male kawalki styropianu z gruntowaniem i bez. Z przyklejaniem styropianu to już też nie wiem. Jedni mówią że 6 kleksów, inni że 6 kleksów i dookola ptyty (nie za bardzo mi się to podoba, bo jak ten klej wyschnie potem?), a Ty że 5 kleksów :o. A jak mam trafić tym dyblem w placek kleju, którego już nie widzę? Chyba tak na oko? No nie wiem czy my damy radę we 3 z tą siatką. Nie mamy rusztowania, a na drabinach to jakoś tak ....... niebezpiecznie. W marketach budowlanych nie chcą za bardzo ze mną rozmawiać. Zadaję zbyt dużo szczególowych pytań, na które persojnel nie zna odpowiedzi. No i jestem babą, więc jak ja mogę mieć jakiekolwiek pojęcie na temat czegokolwiek co dotyczy budownictwa!!!! Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest tu takie forum
Gotowanie, dom, ogrod - dlaczego nie tam ? sa fora typu murator - dlaczego nie tam? wiesz, ryzykujesz wiele przez te wiertarke 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociamberek
Bo tam nikogo nie ma. Na muratora zaraz zajrzę. Co ryzykuję przez wiertarkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest tu
zmasowany atak samowystarczalnych feministek :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociamberek
Chyba zacznę się bać. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monitorek
"Jest tu" ma rację. Prawdopodobnie w Twoim trzyosobowym zespole przypadnie Ci funkcja mieszania zaprawy. Robi się to właśnie przy pomocy wiertarki i zamocowanego w niej mieszadła. A więc musisz się z wiertarką "zaprzyjaźnić".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociamberek
Z wiertarką zaprzyjaźnilam się już baaaardzo dawno temu kiedy bylam jeszcze nastolatką. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to bez obawy ! A jeśli chodzi o drabiny, to oczywiście nie mogą się opierać o ścianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociamberek
Drabiny to nie jest dobry pomyusl. Kombinuję zrobić takie male rusztowanko z euro palet, bo mamy ich sporo. Jak bym zbila je w odpowiedni sposób i wzmocnila jeszcze jakimiś dechami, to kto wie? W każdym razie bezpieczniej i wygodniej niż na drabinach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz takie materiały, to najlepiej, gdyby powstał rodzaj pomostu wzdłuż ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociamberek
Aż tak dużo to nie mamy. Ale jak skończymy na szerokości "rusztowania", to potem przesuniemy je. Dzięki za odpowiedzi i spadam na formu Muratora, bo zaraz mnie zjadą że piszę nie na temat. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odświeżam, bo trafiłęm tu z wyszukiwarki i pewnie nie jestem jedyny. Miałem podobny problem, chciałem ocieplić altankę na działce. Szukałem przez cały weekend informacji w sieci, ale w końcu udało mi się znaleźć potrzebne informacje na stronie producenta styropianu http://termoorganika.pl/najczesciej-zadawane-pytania Pewnie każdy producent ma najczęście zadawane pytania, ale akurat na FAQ Termo Organiki jest z rysunkami sposób kładzenia kleju można od razu wyliczyć ilość potrzebnych materiałów. Polecam PS. to nie jest autoreklama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W to naprawdę opłaca się inwestować! Wszystkie inne rozwiązania mogą się schować. Nadeszła nowa era ociepleń. Metoda natryskowa daje możliwość idealnego pokrycia pianką poliuretanową. Gorąco polecam zapoznanie się z ofertą firmy termil pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fajnie byłoby się tak dobrze znać na budowlance, ale ja wynająłem ekipe.. od samego początku się ich radzilem jakby ocieplic nasz dom… teraz u syna będziemy z nimi robic docieplanie poddasza welna, firma spod warszawy jakby ktos tu szukal : www.gut-bud.pl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poczytaj o "punkcie rosy" zanim dobierzesz grubość styropianu, bo później płacz i zgrzytanie zębami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fakt, trzeba wszystko ładnie przygotować, tylko trzeba dobrać odpowiednie materiały. Styropian nie jest naturalny, lepiej ainwestować w wełną mineralną, np. http://www.e-isover.pl/katalog-produktow/produkt/tf-hobby/ jest dużo lepszym rozwiązaniem, bardziej wpomagającym oddychanie ścian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdanie lepiej oddać takie rzeczy w ręce profesjonalnej firmy, żeby właśnie później nie było "płaczu i zgrzytania zębami". U mnie dom docieplała firma hurt-matbud.pl i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że warto też popytać w sklepie, gdzie będziesz kupować materiały, tam na pewno też coś doradzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srubka29
Warto zainwestować w materiały od sprawdzonego i dobrego producenta, kupując produkty w systemie od Termo Organiki, która posiada rekomendacje, dostaniemy gwarancje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość budowlaniec
Jak już ocieplać to minimum 12 cm Kładzenie styropianu 8 cm mija się z celem bo nie trzyma ciepła Lepiej dołożyć trochę i kupić grubszy, bo to jest inwestycja na lata ponad to styropian 12 cm trzyma ponad 2x lepiej ciepło niż 8 cm poparte badaniami i opiniami użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam bardzo pomogli fachowcy z tej firmy: http://www.astex-tynki.pl/kontakt/ spróbuj, na pewno rozwieją wszelkie wątpliwości. Samodzielne ocieplanie jest dosyć ciężkie, trzeba się na tym jednak odrobinę znać. Dobrze tez jest postawić na materiały dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że doskonałym pomysłem na ocieplenie budynku mogą być płyty warstwowe. Ja ocieplałem swój dom za pomocą płyt http://www.gor-stal.pl/ , to bardzo ekonomiczne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 114
nie sluchaj kolesia który napisał ze 12 cm trzyma 2 razy lepiej niż 8 cm 2 razy lepiej od 8 cm trzyma 20 cm !!! ocieplenie 8 cm zamiast 4 cm, nie da 2 krotnego zysku straty sie zmniejszą o 50 % .. Dlaczego ? dodawanie coraz to grubszej warstwy nie przynosi oczekiwanego efektu , w pewnym momencie ciepło przestaje uciekać .. To jest troche jak z czapką .. Mozesz zalozyć byle jaką czapkę i juz jest ci ciepło zimą .. Grubsza niewiele pomoże i niewiele zmieni hehe Ale lepiej miec na głowie tą najbardziej cienką, podstwawową czapkę niz nie miec wcale !! Jezeli chcesz ocieplić stary budynek to grubośc ocieplenia powinna wynosić od 8-12 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przestań pierdolić kretynie jak się nie znasz !! Lepiej kupić styropian 12 cm wydać trochę więcej i jest pewność, że będzie lepiej izolować. Na 8 cm wydasz kasę, a okaże sie, że przepuszcza cieplo i goofno trzyma, czyli kasa wywalona w błoto. Jak już robić to porządnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 114
15 cm daje sie tylko do nowych domów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 114
szmato !! mam ocieplony 8 cm u babci dom , ociieplił go mój tata i róznice widze zimą.. jak nie był ocieplony to marzłem przy 0 C na zewnątrz nawet jak wujek palił w piecu , centralne puszczał a teraz nie marzne jak do nich zajadę wiec morda !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas ocieplala firma i kładli styropian 15 cm Efekt jest taki, że w zimie mamy ciepło, a w lato chlodek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×