Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Izawik

Dwie kreski na teście- KWIECIEŃ 2007

Polecane posty

witam rudamxi- spróbuj przesłać jeszzce raz albo na inny adres :iza-lewan@wp.pl zdjęcia od mx3 dostałam. mx3- bardzo dziękuję. Podzielam zdanie dziewcząt z tym że fajnie piszesz o swoich dzieciach. Tak ..wzruszająco. I widać że pomimo tego wszystkiego co spotkało Twoje szkraby Ty cały czas jesteś pogodna i doskonale sobie radzisz. A przede wszystkim widać że baaaaaaardzo kochasz swoje maleństwa. Co mnie naprawdę nie dziwi ;-) Tak trzymać i tylko pozazdrościć. Oczywiście w pozytywnym znaczeniu tego słowa :-) lightblue- ja też proszę żebyś nie tylko czytała ale pisała co u ciebie i Karolinki. Ignoruj pomarańczki, bo nasze nerwy to dla nich karma. Gabi zrobiła sobie nad ranem przerwę w spaniu. Marudziła, nie mogła zasnąć i w końcu po godzinie pomogła jej herbatka koperkowa. Karina- mam nadzieję że dojechaliście szczęśliwie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa jeszzce wielkie całuski dla naszych dzisiejszych jubialtów: Mai, Maxa i Oli (moli moli) :-D i zaległe całuski dla wczorajszych: Bartusia od zuzanki :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Light przepraszam jesli Cię urazilam moja wypowiedzią. Musze przynzac ze w sumie nie doczytalam i zrozumialam ze zastanawiasz sie nad przebiciem uszu Karolci a nie ze juz jej przebilaś. Czasem mam inne zdanie na jakiś temat niż Wy ale wcale nie chce zeby ktoraś z was odchodzila z kwietniówek!!!! Gosia dzieki za foty oglądalismy wczoraj z Foilipem :) Gosia alez ta twoja panienka ma sukienek!!!! Moja to juz ma moze ze 3 ze wszystkiego powyrastala. Mx3 a ja nie dostalam twoich fotek :( a tak chcialam zobaczyc twoje dzieciaczki. Gdybys mogla to prosze prześlij Uti1@o2.pl Evanika zazdroszzce ci imprezki choc szczerze to ja bym calej nocy poza moim łozkiem nie zniosla :P straszny spioch ze mnie :) Izawik fajnie ze Gabi pomaga koperek bo moja chyba po koperku boli brzuszek. teraz kupilam jej herbatke uspokajająca z rumianku i melisy i nawet ja chetnie wypija. Dziewczyny mam pytanie moja Mania ostatnio w dzien nic nie je. Jada tylko w nocy a i to nie za chętnie. Np teraz ostatnio jadla o 3 w nocy i nic nie chce ani kaszki ani zupki ani mleka... Za tu bardzo duzo pije. Nie wiem co robic Mam jej wmuszac jakos jedzenie czy zostawic tak jak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No taaaak duze buziaki dla solenizantow!! 👄 Mani - nie wiem co ci poradzic, moze wskazana bylaby wizyta u pediatry i skonsultowanie Maniuli jedzonka... Ja mam w odroznieniu od was córcie, ktora zjada wszystko co jest na jej rozewj lyzeczce! Dosłownie... wczoraj dalam jej szpinak...i krzywila sie, wykrecala...ale zjadla caly sloiczek..ja juz nie chcialam jej dawac bo widzialam ze sie meczy..ale ona dalej i dalej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maMani- wierzę że się denerwujesz bo ja przez to przechodziłam przez tydzien jak Gabi miała ospę. Nie chciała jeść obiadków, kaszki trochę ale za to ciągle chciała cyca więc nie było tak źle. Teraz już je tak jak przedtem. Zjada np. ok.140g kaszki na gęsto+70g deserku w ciągu 10 min. Powinnaś to chyba faktycznie skonsultować z pediatrą. A waga Mani jest w normie? Bo najwazniejsze żeby nie chudła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziekuje w imieniu Vikuni Troche szafe moja krolewna ma za mala ale to moja wina ze nie moge sie opanowac jak juz cos zobacze fajnego to musi to byc dla Viki i tak samo jest z Konradkiem,chociaz maja osobne mebleto jakos tak ciasnawo jest w szafach u moich dzieci:) Co do ubierania to Wiktoria strasznie tylko protestuje przy zakladaniu czapki. Izawik zaraz wysle zdjecia jeszcze raz. Nie wszystkie Dziewczyny wiedza wiec pisze. Rano jak sie obudzilam to bylam przerazona bo moja kruszynka mala cala czerwona glowke i jakby tego bylo malo cala w krostkach:O Od razu ja cala ogladalam ale reszta ciala nie miala ani jednej krostki.Troche sie zalamalam bo o 9 przywiezli mi opal a troche tego bylo i czekalo mnie wrzucanie w sumie 3 ton:O Poszlam do lekarki ,poogladala i co sie dowiedzialam?Ze nie wie co to moze byc:O Kazala mala wykapac w samej wodzie i podawac wapno w syropku jak to nie bedzie schodzilo to od jutra mam ja smarowac Elokomem w plynie(a ja nie chce jej tym smarowac bo masc elocom jest na bazie sterydow:O )Jesli i to by nie podzialalo to mam znowu przyjsc z Malutka do lekarza.I po wizycie u lekarza wiem tyle co i przed czyli nic😡 MaMani ja bym ci proponowala nie dawac dziecku jedzenia na sile sprobuj Malutka przetrzymac,jak zglodnieje sama bedzie sie dopominala o jedzenie ,no chyba ze to bedzie dlugo trwalo to udaj sie do lekarza bylebys nie trafila na takiego jak ja Ja tez dolaczam sie do zyczen tych zaleglych tez. Jak wracalam od lekarza dorwalam trzech zwolennikow taniego winka i zagadalam ich czy nie wrzucili by wegla,i nawet byli chetni i teraz szufluja:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opadaja mi powieki. Moja Kamcia przebudzila sie w nocy o 23 i nie chciala zasnac..moze i chciala, ale zaczela sie wiercic i lezala w poprzek lozka..a że nie jest juz malutka, przeszkadzaly jej szczebelki.. zaczela krzyczec i musialam wziasc ja do siebie... pozniej juz nie chciala spac beze mnie.. i znowu spala z nami.. rozpiesci sie moja kruszynka ojj rozpiesci sie.. a ja przy okazji sie nie wysypiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani jakiś miesiąc temu miałam taki sam problem z jedzeniem, mała nie chciała, to nie dawałam, też dużo piła, przeszło już chyba po 3 dniach, ot tak sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem. Dojechaliśmy ale podróż była bardzo męcząca. Dzieci zniosły ją raczej dobrze ale na razie mam dosyć wyjazdów. Następny za 1,5 miesiąca na święta. Było bardzo fajnie i zaczęłam rozmyślać jakby to mogło być fajnie gdybyśmy wrócili na stałe do Polski. Sama nie wiem czy chcę tego ale już sobie marzę o domku z ogródkiem i niedzielnych obiadkach z rodziną. Koniecznie blisko domu a nie tak daleko jak teraz. Przeraża mnie to podróżowanie, pakowania, rozpakowanie, teraz pranie. Na szczęście mam to za sobą. Biegnę teraz szybciutko po Kubę do przedszkola i mam nadzieję, że nie lunie deszcz bo coś na to wygląda. Ale miałabym pecha. Dziękujemy za wszystkie życzenia i zdjęcia. Mamy 2. ząbka i bardzo się z tego powodu cieszymy. Wyszedł 4 dni po pierwszym. A wygląda to tak: http://images28.fotosik.pl/107/e51e3969f264a657med.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapikapi biez szybko jakieś witaminki, zeby Cię nie rozłożyło na całego. Ania teraz doczytałam i bardzo Ci współczuję ale walcz o swoje a raczej swojego męża. Ja to bym takiej nogi z dupy powyrywała ale jak się kocha to wybaczy się i zdradę. Przesyłam Ci moc pozytywnej energii i buziaki. light blue straszne co napisałaś o tych smsach. MaMani Tobie to w ogóle współczuję bo nie wyobrażam sobie, żeby do mnie ktoś tak dzwonił po nocach. Iza ta kaszka na buzi Gabi to jest na całej czy tylko przy ustach i na brodzie? Bo Maja też nie ma gładkiej ale u niej to jest raczej w tych miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P O M O C Y!!!!!!!!!!!!!!!! Viki wyglada fatalnie,buzia cala czerwona i cala w krostkach:O nie wiem jak tej kruszynie pomoc,ciagle placze i ciagle potrzebuje byc blisko mnie Justa wspolczuje problemow z gondola czas chyba bys zaczela inaczej z nimi rozmawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Rudziutka jak malej to nie schodzi tylko przybywa to wybiez sie jeszcze dzis do lekarza bo nie wiadomo co to moze byc , moja mala miala wysypke na calym cialku od antybiotyku jak bedziesz cos wiedziala to daj znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
narazie mala zasnela ,bede czuwac przy niuni ,ale jak cos bedzie nie tak to za namowa MaMani zadzwonie na pogotowie. Wiecie co u mnie to wogole z lekarzami jest masakra ,ja zawsze walcze dzisiaj tez szlam z odpowiednim nastawieniem ale ze wiedza juz jak ja to zalatwiam wiec bez niczego mnie lekarka przyjela.Potem jak szlam kolo osrodka to stala kobieta i starala sie utrzymac dziecko ktore mialo moze z 12 lat i lecial z nog i blady i caly spocony a jego matka splakana .A czemu splakana ?Bo przyjechala z ledwo stojacym na nogach dzieckiem autobusem 7 km do Trzebnicy do lekarza a oni powiedzieli ze jej dzis nie przyjma bo lekarze maja juz komplet pacjentow😠 Ja zamiast podwyzek wszystkich tych Boże pozal sie lekarzy wyslalabym jeszcze raz do szkoly.Ale jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudamaxi- okropna historia z tym chorym dzieckiem. Nic nie zeszło Vikuni od rana? A ma gorączę? Karina- na początku miała głównie na brodzie i dole twarzy ale teraz wydaje mi się że poszło trochę wyżej. Ta kaszka nie jest blada tylko ma taki pomarańczowy delikatny odcien. Sama już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia ja tez mysle ze powinnas isc z Viki do innego lekarza albo na pogotowie..... dzisiaj bylam u fryzjera ale tak samo wygladam jak ostatnim razem tylko inne kolorki....... oj brzuch mnie boli i jestem jakas zla....chyba przez @... chyba przejde z orange do play\'a...bo umowa mi sie konczy a oni nic fajnego mi nie proponuja a juz jestem pare ladnych lat w orange....niech spadaja na drzewo....jutro dzwonie do nich jak czegos fajnego mi sie zaproponuja to bye bye.... MaMani i kupilas ten spiworek do wozka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izawik ja mam wrazenie ze tych krost przybylo a goraczki nie ma.Vikunia miala tez ostatnio podwyzszona temperature ale ja mysle ze to moglo byc spowodowane przez zabka a moze to byla trzyydniowka a dzisiaj ja wysypalo,ale znowu tylko na glowce? Dzisiaj kupilam koszule ,spodnie i kamizelke z krawatem dla Konradka i sliczna Bluzke biala ze srebna nitka dla Vikuni . Ide zrobic sobie herbatke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudamxi- jak Wiktorka miała 3-dniówkę to przez 3-4 dni miała gorączkę prawie 40st a potem wysypało ją najpierw na głowie i buzi a potem schodziło w dół, czyli tułów, nogi. Cały czas spała i piła tylko moje mleko bo nic innego nie chciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Karolinka jeszcze usneła po zmianie pieluszki i po mleku, mi ta sztuczka sie już nie udała :( Wczoraj był fatalny dzień. Mąż miał stłuczkę,naszczescie ani jemu ani samochodowi nic się nie stało, gorzej z tym drugim autem. Cały tył do klepania. W naszym jest tylko do wymiany lampa. A ja wielka hakerka internetowa wysyłałam do mojej siostry filmik z Karolą i nie wiem jak, ale zablokowało nam poczte. Dzisiaj chyba bedzie musiaj przyjechac pan od komputerów i poszukac co ja namotałam :( Kurde napiłabym się kawy, ale nie chce wychodzić mi się z ciepłego łózka, i Karolka tam fajnie oddycha przytulona do mnie..... maMani, w żaden sposób nie powinnas mnie przepraszać, bo wogóle nie pomyślałam , aby sie na ciebie pogniewac. Szanuję twoją wypowiedz i także innych. Rozumiem,ze każada z nas ma inne zdanie.Ja uwazałam za stosowne przekluc uszka mojej K. Wypytałam o ewentulane powikłania naszą lekarkę, i co ona o tym wszystkim sądzi, kosmetyczkę i wielu znajomych, mojego męza , moja mame , teściową. Wszyscy byli na tak. Może nie w kazdym rejonie Polski przekluwa się dziewczynkom uszka w tam mlodym wieku. U nas tak jest. Tak więc buźka, i mną się nie przejmuj :P 😘 rudamaxii bidulko , chciałabym ci jakoś doradzić, aby ulżyć twojej jeszcze mniejeszej bidulce, a,e zupełnie nie mam pojęcia co napisac. Z uczuleń Karolka miała tylko na kosmetyki Johnsonna i na Pampersy z tym jakims takim balsamem nawilżającym. Dzisiaj czeka Karolinkę szczpienie przeciwko zółtaczce. Ufff, kolejne straszne przeżycie,nie wiem jak ona to zniesie... Maleństwo własnie się obudziło i bawi się grzechotką.. Wiecie ona dalej jest bezzębnym stworzonkiem ❤️ Poźniej zajrze, po szczepieniu, z aktualna waga mojej Kruszynki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Gosiu mam nadzieje ze z Vikunia juz lepiej. Jak bedziesz miała chwilke to napisz prosze. Doproteczka tak spiworek kupil;am juz dawno i jest strasznie fajny- cieplutki milutki w dotyku i sliczny. Szkoda ze nie rozowy bo by bardziej malej do wózka pasowal ale czerwony tez ładny :) Juz mala w nim jezdzila na cmentarzu jak bylismy i spala sobie jak anioleczek :) Light to dobrze ze sie na mnie nie obrazilas. Nie wiem na jakim serwerze masz poczte ja mam w o2 i tez cos wczoraj wiadomosci nie chcialy dochodzic wiec moze poprostu jakas ogólna awaria? My tez dzis wybieramy sie na szczepienie, choc ja nie wiem co z tego szczepienia wyjdzie bo jak dla mnie to Mania strasznie niewyraźna jest. Wmusialam w nia w nocy jedna butelke mleka i teraz nad ranem drugą- 140 ml. Nie chce zolzunia nic jeśc. Lezy i gada. Glowe ma goracą ale gorączki nie ma... sama nie wiem. Cala noc nie spalysmy bo ciagle sie przekrecala na brzuszek i plakala zeby ja odwrócic. Zobaczymy co dzis lekarka powie. Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justaa gondoli i fotelika na razie nie sprzedałam ale było zainteresowanie. Na razie nie wystawiam poczekam miesiąc żeby Maja spokojnie mogła przejąć fotelik Kuby. Chamstwo ile ci zaproponowali za gondole bo wózek spacerowy kosztuje 1 500 zł a całość 2600 , w tym 400 zł fotelik więć wychodzi, że gondola kosztowałaby 700. Niech lepiej dadzą ci nową. Ruda maxii co jest Viktorce? Byłaś z nią u lekarza? Dziewczyny co to za szczepionka przeciw żółtaczce? Obowiązkowa? Ja miałam nocke do bani. Maja kilka razy się wybudzała a nad anem nie mogła usnąć nawet w naszym łóżku. W efekcie śpi teraz słodko a mnie ze snu wybudził hydraulik. Miał kiedy przyjść :_(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane.. Light - dobrze, ze męzulkowi nic sie nie stalo!! Ruda - jak Vikunia?? Kapikapi - niezle musial wygladac Piterek przyssany do szczebelkow lozeczka.. Moja Kamcia wczoraj probowala podciagnac sie za szczebelki i wtedy zaczelam sie zastanawiac czy aby juz nie pora zeby opuscic lozeczko nizej!! Moja mala budzi sie w nocy - rozglada i krzyczy bo nie ma mnie przy niej..znou spala ze mna! Ech chyba nadrabia czas jaki spedza beze mnie! Powodzenia dzieciaki na szczepieniach.. eee i jakos nie chce mi sie dzisiaj pracowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny Dziekuje wam wszystkim za wasze troskliwe serduszka:D macie po 🌼-u.Wielki bukiet nalezy sie Izawik bo ty mnie uswiadomilas lepiej niz lekarz i mnie uspokoilas.Juz jestem z mala po prywatnej wizycie u lekarza i moja niunia miala trzydniowke dzisiaj ma polowe tulowia w rumieniu i krostach.Uffff ale mi ulzylo mowie wam bo juz nie wiedzialm co mojej kruszynce jest i jak jej pomoc.Pojechalam do lekarki do Wrocka dzisiaj z rana jak zobaczyla jaka masc mi przepisala lekarka z Trzebnicy to widzialam wscieklosc i zdziwienie w jej oczach.Od razu mi ta recepte potargala;) ok Musze teraz troche przerobic Konradkowi spodnie bo jutro ma wielki dzien ,Malutka spi,a ja robie zestawienie z calego roku wydatkow bo dzisiaj mam zebranie i trzeba podsumowac rok ,a tak mi sie nie chce,dobrze ze nie ma tego duzo. A na dodatek jeszcze dzisiaj musze pomoc udekorowac sale po lekcjach Konradka bo zglosilo sie az dwie panie ,wiec ja i jeszcze jedna tez Gosia sie zglosilysmy do pomocy chociaz mamy male dzieci,ale juz mamy plan my dekorujemy a starsze dzieci zajmuja sie naszymi maluszkami,z tym ze Kubuś ma 3 miesiace. Lightblue dobrze ze maz caly i to najwazniejsze. Wszystkim dzieciaczkow ktore wybieraja sie na szczepienia zycze by igielka byla jak najmniej bolesna . evanika zycze by zapal do pracy wrocil:) mika a jak tam u was ?Strasznie nas zaniedbujesz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx3...............Jaś...........14.02.......1970/5960... ..... .. ...? ....................Marysia.....14.02........1790/6100.. ..... .. ...? 21...Kacper i Mateusz........01.03...2700/2350.../5020/4700 mama bączka...Iga...........20.03.......2900/6700.............52/ 68 cm izawik ........Gabrysia....20.03.......3260/7300(27.0 9). ..66cm aga*25**.........Bartek.......20.03.......3500/7000(7.08 .)..... . ......55/78cm ruda_lala[ 08.03.]......Milenka.....31.03........2890/6400 (02.10.07).. 51/67cm rudamaxi........Wiktoria....03.04........3050/766 0(05.10 ) ..55/68 zuzanka14(23.10).Bartus........04.04.......3000/7430 (04.08).....53/67 nikolla (22.05...........MaX ..........05.04. .....4050/7000..............59/73 moli..............Aleksandra....5.04........3840/6000... .. ........62cm kar79(21.04).............Maja..........05.04.......3860/ 7960... ..........73cm mika82(02.05)..Tomuś.........06.04........4300/8350(16.1 0)..57/70cm Paulka123.......Marysia.......09.04........3040/6100.... .. .....51/62cm justaaaaaa......Szymon......09.04.........3200/6800(13.0 8... 52/dluuugi kamil_a..........Wiktoria.....10.04.........3420/8200(29 .11)... ... .....57/74cm Ania75..........Agatka.........13.04.........3700/7825 (08.08)....59/66 margolcia1....Karolinka......14.04.........3550/7000.(12 .10)...56/74cm flowerska......Tomuś........19.04..........3880/9250 (30.10)....54/80cm Doroteczka....Weronisia...19.04.........3740/8300 (18.10)....55/69 cm sarita............Kasia..........19.04........4150/7950 (16.10)....58/66 koala-79.........Julita..........19.04........4900 /9090 (22.10)....62/88 lightblue28.08..Karolinka.....20.04....4100/8300 (06.11).....54/72cm kohannah .......Antos .........20.04 ...... 3256/6365( 20/07) . 50/68 cm Kapikapi(15.04).Piotruś.....25.04........3400/8500..(17. 09).....54/69 madziunka27....Marcel.....26.04.....2950/7400 (02.10)......53/67 cm Weronika m ......Iza....29.04......3750/5600(17.08)....52/63 evanikaa (01 kwiecień)...Kamilka...30.04...3700/7700 (13.09)....56/70? Aprilka...........Oskar..........02.05........3800/4800. ....... ....59cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudamaxi a tak jakos nie mam o czym pisac... Tomi zdrowy,troche ostatnio marudzi, czekamy na zabki. W Łodzi pada śnieg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ten snieg poszedl do Łodzi ode mnie z najlepszymi zyczeniami dla Tomusia z okazji wkroczenia w kolejny miesiac zycia:) jak mi sie nie chce wziasc za to zestawienie,buuuuu chyba len mnie dopadl. Dobrze ze u mnie padalo pozadnie z rana to juz podjazdu nie musialam myc po wczorajszym weglu i koksie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruda chyba cie znalazłam na naszej klasie:D wysłałam zaproszenie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja też miałam iść dzisiaj na kontrolę do lekarza i przy okazji szczepienie zaległe WZWB ale u nas taka okropna pogoda że daruję sobie i spróbuję jutro. rudamaxi- no to fajnie,że już przynajmniej wiesz co to jest. Trzydniówka to akurat nic groxnego i leczenie tylko objawowe. To i tak Viki ma niską temperaturę. Moja Wiktorka przechodziła to 2 razy,chociaż wszędzie mówią i piszą że przechodzi się tylko raz. Podobno ten pierwszy raz za słabo przeszła. 40st gorączki- to mozna nazwać słabo? kapikapi- nasza biedroneczka powoli znika ;-) chociaż ma jeszcze brzydkie plamki na buzi. Ale mam nadzieję że to też zejdzie. Strupki też już prawie wszystkie poodpadały,więc to już jest koniec ospy :-) jakoś to przeżyłyśmy ;-) 21- napisz co u Was słychac...:-) co dzisiaj robicie na obiad? ja mam gulasz od wczoraj ale chodzą za mną knedle i jak pójdę po Wiktorkę to chyba kupię biały ser i je zrobię ;-) będę musiała zawołać Dominikę żeby posiedziała z Gabrysią gdy pójdę. Nie chcę jej brać w taką pogodę i to jeszcze do przedszkola gdzie większość dzieci kicha i kaszle. Podobno po chorobie zakaźnej ma się bardzo osłabioną odporność i obawiam się że z tym szczepieniem też będę musiała poczekać :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×