Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Izawik

Dwie kreski na teście- KWIECIEŃ 2007

Polecane posty

evanikaa salatka z kapusta pekinska? czy inna? poprosze o przesis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mika - tak z kapusta pekinska... przepis wklejam z Wielkiego zarcia - moja kolezanka z pracy ciagle cos mi z tej stronki poleca: 2-3 pojedyncze piersi z kurczaka - 1 kapusta pekińska - 10-12 małych ogórków konserwowych - 1 por - 1 opakowanie przyprawy Gyros - keczup - majonez - olej do smażenia, sól i pieprz do smaku Piersi z kurczaka pokroić na małe cząstki, wrzucić na rozgrzany olej. Po paru minutach dosypać pół opakowania przyprawy Gyros i smażyć dalej, aż będą miękkie. Zdjąć z patelni i ostudzić. Kapustę poszatkować, pora pokroić w cienkie platerki, ogórka w małą kosteczkę. Wymieszać wszystkie składniki, dodać majonez, keczup i resztę przyprawy Gyros, dosolići dopieprzyć do smaku. Wstawić na ok. godzinkę do lodówki, żeby wszystkie składniki mogły się \"przegryźć\". Klasyczna sałatka Gyros jest sałatką warstwową. Ja uważam, że lepiej smakuje gdy wszystkie składniki się wymiesza, dlatego podaję taką wersję. Sałatka jest naprawdę super- na imprezy, spotkania, można ją podac także jako letni obiad z pieczywem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki evanikaa ja robie ta salatke z piersi kurczaka,kapusty pekinskiej i puszki kukurydzy do tego majonez z sosem czosnkowym, wychodzi tez pysznie ja tak samo jak Ty tez lubie ja wymieszana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evanikka ale mi narobiłaś ochoty na taką sałatkę. Muszę sprawdzic czy przyprawa Gyros jest tu do kupienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj juz napisalam posta i zniknal .....o rany.... dzisiaj nawet sie wyspalam...Weronisia spala ladnie ale ze mna cala noc...zasypialysmy razem bo nie dalabym rady do niej wstawac.... katar mnie zaraz udusi :-( mika super ksiaze hihi ja tez musze kupic jakis taki tron mojej corci... evanikaa oj ja tez bym zjadla taka salatke...az mi slina cieknie i moze sie niedlugo skusze i zrobie salateczke ala evanikaa hihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem. Walczę od kilu dni z Mają, żeby coś zjadła bo jakoś nie chce mi jeść. Chociaż do tej pory problemu z tym nie miałam. A jak mi nie je to od razu jestem nerwowa. Męczę się jak mam ją karmić a ona zaciska buzię. No i trzeba jej ciągle odwracać uwagę i zainteresować jakimiś atrakcjami. Ciekawe ile jeszcze potrwa zima bo nie wiem czy nie będę musiała kupić większego kombinezonu bo ten, który ma jest w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Kar paranoja jakas z tym jedzeniem, ja tez warjacji dostaje jak mi bartek nie je:-( Najgorsze jest to,ze jak juz otworzy buzie a ja sie ciesze,ze mu wepchalam lyzeczke, a on po chwili jedzenie wypluwa:-( No i tez ma dola z tego powodu. Moja mama sie ze mnie smieje,bo miala ze mna to samo i jakos zyje:-) Napawa mnie to optymizmem;-) Evanikaa swietny przepis, moze polece dzis do polskiego sklepu i poczukam tej przyprawy;-) A kluseczek w koncu nie robilam wczoraj, bo Bartek wcinal z nami ziemniaki pod wieczor. Jemu najbardziej smakuje to jedzenie, ktore my mamy na talerzach. Moj Jarek wczoraj mial maly wypadek i ma 2 dni zwolnienia. Mam nadzieje,ze szybko wydobrzeje. Doroteczka lepiej sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ aga dzieki za troske ale wcale nie lepiej sie czuje....to przez katar!!!! nie chce mi sie nigdzie wychodzic ale jak mala wstanie to musimy isc po mleczko dla niej po sie skonczylo a wczoraj w sklepie osiedlowym nie bylo.....ach... wiecie co kazdy mi mowi inaczej.....odnosnie tego jak ubierac weronisie na dwor i czy w wozku ja przykrywac kocem czy nie.... jedna kolezanka jak ubierze corke w kombinezon to juz nie bierze koca....a ma bardzo odkryta spacerowke.... a druga pomimo kombinezonu przykrywa kocem i jeszcze taka oslonka na wierzch.... ja robie tak * jak w kombinezonie to przykrywam kocem ale nie nakladam oslonki...no chyba ze mroz... * a jak w kurtce to i to i to.... ale nigdy Werka nie jest przegrzana....sama nie wiem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doroteczka to jest zawsze problem, tym bardziej, ze teraz pogoda jest taka,ze czasem nie wiadomo jak siebie ubrac a co dopiero dziecko. Tutaj mamy temperature ok 10 st ( wczoraj w poludnie bylo 16:-) ) I ja nawet kombinezonu dla Bratka nie mam;-) Ubieram mu rajtuzki i cienkie dzinsy, a jak dzinsy na polarku to nawet rajtuz mu nie zakladam, ale zapinam spiworek,zeby mu nie podwiewalo. I wlasnie z tym spiworkiem mam wieczny problem, kiedy zapinac a kiedy nie:-( Szkoda,ze nie mam poprawy u Ciebie:-( Mam nadzieje,ze wrocisz szybko do zdrowia!!! Light no to pochwal sie ta spacerowka i przyznaj sie za co mandat dostalas;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mika chciałam zagłosować na Twoje zdjęcie ale po rejestracji nie pszysłali mi hasła na pocztę, w ogóle nic nie dostałam więc i zalogować się nie mogę :( jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weronika m , zaglosowac mozna bez rejestracji ale fakt ja haslo dostalan dopiero na drugi dzien aga nie wiem czemu nie mozesz zaglosowac,zaraz to sprawdze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obawiam sie ze tylko raz mozna na dane zdjecie zaglosowac a szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Przepraszam,że się wczesniej nie odezwałam, ale dzisiaj schowałam choinke i miałam mnóstwo sprzatania przy okazji :O Dziewczyny mandat dostałam za przekroczenie prędkości. We Wrocławiu jest ul. Hubska na której mozna jeździć 40 km/h a ja pojechałam wczoraj 64 km/h, zostało to uwiecznione na zdjęciu z fotoradaru :D. Dobrze,że chociaz usta miałam zamknięte, gdy mi zrobiono tę ogromnej wartości fotkę :D ;) Dobrze,że mogłam iśc się wytłumaczyć z mojego wykroczenia u nas na posterunek a nie musiałam jechac do Oławy . MaMani mam nadzieje,że ani Tobie ani nikomu nic się nie stało???!!! Sprostowanie co do wózka Karolci jest on koloru pomaranczowo-szaro-jasnobrązowego. Dopiero teraz to zauważyłam :O A o to moja Karolcia w swoim bolidzie :D http://images31.fotosik.pl/110/1c97f0e4257a090c.jpg !!!!Nie zwracac uwagi na bałagan !!!!! :P Sałatka z gyrosa jest przepyszna, a to przepis którego ja uzywam: 1 łyżeczkę przyprawy Gyros rozpuścić w 2 łyżkach oleju, wymieszać z 1 podwójną piersią z kurczaka, pokrojoną w kostkę. Podsmażyć i ostudzić. Układać warstwami w misce: -mięso -kukurydzę z puszki -paprykę konserwową, pokrojoną w kosteczkę(mały talerzyk) -ogórki kiszone pokrojone w kosteczkę(też mały talerzyk) -kapuste pekińsko drobno posiekaną Wszystko zalać sosem z majonezu i ketchupu pikantnego(po pół szklanki).Wstawić do lodówki na 12 godzin. osobiście daje wiecej przyprawy i mięsa, do sosu daje odrobinę mleka,żeby był płynniejszy i nie robię warstwami, tylko wszystko mieszam. A jakbyście miały ochotę na więcej, to: Sałatka z ananasem. Przekładamy warstwami w misce. na dno- osączony seler- 1 słoiczek - kukurydza - 1 puszka - pokrojone w kostkę jajka- 5-6 szt. - warstwa majonezu -pokrojona w paseczki szynka 5-6 plastrów(najlepiej drobiowa) -starty na grubych oczkach ser (20-30 dag) -osączony i pokrojony w kostkę ananas(1 mała puszka) - wartswa majonezu Na koniec warto wymieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evanikaa-ja też robię taką sałatkę i też wszystko mieszam razem :-) lightblue-mój mąż też ostatnio przekroczył prędkość i wie że zriobiono mu zdjęcie,ale nadal czekamy na nie :-) 2kg to też coś, przynajmniej widzisz że dieta działa i możesz walczyć dalej :-) doroteczka-u nas też Wiki zakatarzona i Gabrysi też zaczęło lać się z noska. Mam nadzieję że na tym się skończy. Załatwiliśmy Wiktorce prywatne wycięcie trzeciego migdała i 28 stycznia idę z nią na jedną dobę do szpitala. O ile będzie zdrowa. Z Gabrysia ma w poniedziałek zaległe szczepienie WZWb, chociaz nie wiem czy to się uda skoro zaczął się u niej katar. co do pogody to rzeczywiście mozna zwariować. Ja też mam odwieczny problem w co ubrać dziewczynki. dzisiaj się wyspałam. Gabrysia jak zasnęła o 20:30 to obudziła się o 5 rano, dostała mleko i spała do 8. Nie wiem od czego to zależy że raz śpi tak a innym razem inaczej. Wiki też się dzisiaj nie budziła. Super :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcia, ja pewnie tez bym czekała, ale zdjecie zrobiono fotoradarem z komendy ruchu drogowego z okna, a zajmował sie tym policjant ktory mieszka w Olawie wiec dlatego tak szybko wyszlo szydło z worka :P mika zarabiste zdjecie, kibelek super, w takim chlopecym kolorze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie. PAmietacie jak pisałam wam o chorobie córeczki moich znajomych. Oni teraz poszukują wsparcia.....finansowego. Mam do wysłania ich prośbę. W związku z tym czy mogę wam przesłac na e-mail to pismo? Jesli nie wy,to może wasi pracodawcy, znajomi mogli by jakoś pomóc????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
light mozesz wysylac izawik ja na mandat z fotoradaru czekalam prawie rok wlasnie wyszedl ode mnie ksiadz, na pewno nie byl z powolania, chyba mial zly humor buu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak wy mi piszecie że wasze dzieci tyle i tyle śpią to ja się zastanawiam czy moja Iza jest \"normalna\" pod tym względem gdyż jak dam jej mleko o 21.30 i zasypia o 22 to budzi się o 7.00 lub gdy zje i zaśnie o 23 to śpi do 9.oo czy to nie za długo? nigdy w nocy nie budzi się na karmienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym genessis geraldo to fałsz. ja nie wysyłałam tylko sie upewniłam że to nieprawda. nie ma żadnego wirusa a tylko więcej informacji od nas mogli uzyskać poprzez wysyłanie tych wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×