Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Izawik

Dwie kreski na teście- KWIECIEŃ 2007

Polecane posty

czesc Dziewczynki. Wróciłam wlasnie z Wktorią od lekarza.Znów biegunka, goraczka .To nie to samo dziecko co przed kilkoma dniami.Ja juz nie mam siły. Kiedy te wstretne choróbska odejdą brr :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za komplementy...milo nam..... ewita ojej i tobie malenstwo choruje.....🌻 kurcze tak sie zastanawiam jak wygladasz...moze podeslesz fotki....ja chyba nie mam twojego maila... izawik a co u ciebie? juz chociaz troszke lepiej? mojej Weronisi to na bank ida zabki...choc ich jeszcze nie widac....jeju pewnie trojki albo dalsze zabki...jest marudna....w wozku sie drze...chce mnie trzymac za reke.... a jeszcze jakos tak dziwnie nie uklada mi sie z moim P....nienawidze tego jak on pije piwo lub inny alkohol......po prostu dostaje szalu jak widze go z puszka....dzisiaj zapowiedzialam mezowi \'mala\' pogadanke....bo mam dosc......serio serio dosc.......i chyba wybiore sie na 18 do Kosciola bo juz sobie nie radze...no i znowu sprawdzi sie powiedzenie...jak trwoga to do Boga......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani no to Cie zle zrozumialam Ja sie zastanawiam nad dwoma tortami, jeden z cukierni dla gosci a jeden taki robiony dla roczniaka Znalazlam kilka przepisow: Gruszkowo-jablkowo-malinowy crumble (czyli ciacho kruche) na szybko 2 jablka, obrane pokrojone na male kawaleczki 2 gruszki, obrane i pokrojone na male kawaleczki 250g malin (moga byc mrozone lub z puszki) 1 lyzka cukru Na kruszonke: 150g maki szczypta soli 100g zimnego masla, podrobionego 75g brazowego cukru (moze byc zwykly) 50g platkow owsianych Owoce wymieszac, wlozyc do naczynia w ktorym wolno piec (ja mam taka szklana miske), posypac lyzka cukru. Kruszonka: wymieszac make z sola i maslem, wyrobic palcami, potem na koniec dodac platki owsiane i cukier. Posypac ta kruszonka, drobiac w rekach, owoce w naczyniu, nie mieszac! Do piekarnika na 200 stopni na ok 30-35 min, az sie kruszonka zazloci. ---------- Torcik dla alergika dieta bezmleczna, bezjajeczna, bezglutenowa Ciasto: 1,5 szklanki mąki kukurydzianej 0,5 szklanki mąki ryżowej (lub ziemniaczanej) 0,5 szklanki kleiku ryżowego 0,5 szklanki kleiku kukurydzianego 0,5 szklanki cukru 1 kostka margaryny bezmlecznej Margarynę rozpuścić w garnku razem z cukrem. Ostudzić. Dosypać mąki i kleiki i wymieszać. Ciasto będzie się kruszyło ale takie ma być. Porcję podzielić na dwie części. Tortownicę wyłożyć papierem do pieczenia i wysypać połowę ciasta. Dokładnie ugnieść tak, aby warstwa była mniej więcej równej grubości. Piec 10-15 minut w temperaturze 200 stopni Pierwszą porcję wyciągnąć z tortownicy i tak samo piec drugą część. Drugą część w tortownicy pozostawić. To ciasto po upieczeniu jest jak kruche ale przed upieczeniem jesli nie ugnieciesz dobrze bedzie ci sie rozsypywac. Najlepiej upiec na papierze bo wtedy latwo sie wyjmuje Masa: 400 ml wody 4 łyżeczki cukru waniliowego (albo wanilia w laskach) -wanilii mozna nie dawac 1 szklanka cukru pudru 200g margaryny bezmlecznej - wyjętej wcześniej z lodówki, żeby zmiękła. kleik ryżowy Nestle pół szklanki wiórek kokosowych albo mrozone jagody, albo maliny, albo inne owocki (moze byc gesty soczek najlepiej ciemny jagodowy, pozeczkowy albo wisniowy). Wodę zagotować, wystudzić dosypać kleik - tyle, żeby masa była gęsta - bardzo gesta powinna sie kleic do lyzki, jak ci wyjda gluty to sie nie martw, rozmiksuja sie pozniej. Wrzucić margarynę, wsypać cukier puder i cukier waniliowy i ucierać mikserem. Kiedy masa będzie już jednolita, wsypać wiórki i odstawić do lodówki. Zamiast wiórek mogą być inne bakalie albo owoce. Na 2 placki trzeba zrobić masę x2. Wierzch ozdobic owocami. Zamiast wiórek kokosowych moga byc inne bakalie albo owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tort dieta bezmleczna, bezjajeczna Biszkopt: 1,5 szkl. maki 0,5 szkl. cukru 4 łyżeczki proszku do pieczenia 0,25 łyżezcki sody oczyszczonej 0,5 szkl karobu (do kupienia w sklepach ze zdrowa zywnoscia) 210 ml. mleka sojowego (moze byc inne dobrze tolerowane przez dziecko) 60g roztopionej margaryny bezmlecznej 0,5 łyżeczki aromatu waniliowego Wymieszać mąkę, cukier, proszek do pieczenia, sodę i karob. Dodać roztopioną margarynę i aromat. Mieszać łyżką 2 min. Przełozyć do formy i piec min. 25 minut w temp. 180 st. C. Krem: 1 szkl. cukru 2-3 łyżki goracej wody kostka margaryny bezmlecznej Skarmelizować 1 szkl. cukru; dodać 2-3 łyżki goracej wody. Po ostygnięciu mieszanina powinna mieć konsystencję gęstego syropu. Rozrobić mikserem kostkę margaryny dodając do niej syrop. Tak wykonanym kremem przełożyć tort i wypaćkać go na zewnątrz. Dekoracje wg uznania. -------------- Keks z bakaliami dieta bezglutenowa 2 duże jaja 4 dag masła 2 łyżki cukru 14 dag mąki kukurydzianej (lub 8 dag kukurydzianej i 6 dag ziemniaczanej) 3 łyżki mleka 2 płaskie łyżeczki bezglutenowego proszku do pieczenia cukier wanilinowy 3 dag rodzynek 3 dag suszonych śliwek 1 łyżka płatków migdałowych tłuszcz do wysmarowania formy grysik kukurydziany do wysypania formy Utrzeć masło z cukrem, cukrem wanilinowym i żółtkami. Z białek ubić pianę. Połączyć utartą masę z pianą, dodając przesianą mąkę z proszkiem do pieczenia. Dodać mleko, bakalie, a następnie lekko wymieszać. Przełożyć do formy wysmarowanej tłuszczem i wysypanej grysikiem. Piec w dobrze nagrzanym piekarniku około 40 minut. ------------------------- torcik biszkoptowy: 5 łyżek mąki, 5 jajek, 5 łyżek cukru. Białka ubijam na pianę, ucieram żółtka z cukrem. Potem delikatnie mieszając łączę wszystko. Dla pewności, że biszkopt będzie puszysty dodaję łyżeczkę proszku do pieczenia.Nie potrafię powiedzieć jak długo trzeba piec, bo robię to „na oko”. Biszkopt musi wyrosnąć i mieć złoty kolor. Po wyłączeniu piecyka zostawiam go na ok. 15 minut w środku (inaczej opadnie jak nic). Myślę, że piecze się ok. 30 minut.biszkopt przecinamy na trzy i smarujemy bita smietana (ubita ze smietany kremowki) Do smietany i na smietane dodajemy owoce (brzoskwinie, truskawki, jagody, sliwki, winogrona). nie wiem tylko czy to nie bedzie za slodkie i/lub za ciezkostrawne,mysle czy by smietany nie zastapic serkiem waniliowym lub jogurtem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny :(:( Mania sobie wląsnie sama zmienila pampersa... siedziała w lózeczku i sie bawila paczka czystych pampersów bo lubie je wyciągac i rozrzucac po lożeczku to jej jednak z ulubienszych zabaw :) i bylo tak cichutko... ja sie odwaracam a maniula bez śpiochów. brudny pampers upchniety w nogawke od śpiochów... cala posciel w kupsku a ona siedzi i sobie zakląda nowego :(:(:(:D:D:D:D:D:D Opanowalam sytuacje ale muslalam ze sie posikam ze śmiechu... zadzwonilam do meza i mu opowiedzialam jakie ma dozarte dziecko to mnie opierdzielil ze jej pampersy dalam a chosteczek jej nie wlozylam a potems ie jeszcez dziwie ze sie dziecko wytarlo w posciel :(:(:D:D:D:D O jeju co z tego wyrosnie ::D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mika dziekuje ci. przeczytalam te przepisy. kurcze sama nie wiem co bym chciala... nie ejstem pewna czy to ma byc taki tort "dla dziecka" bo moja lala raczej takich rzeczy jesc nie powinna wiec myslalam raczej o doroslym torcie tylko z dzieciecymi ozdobami... kurcze no musze cos pomyślec :D:D teraz są pomarancze w sklepach moze cos z pomaranczami i likierem pomaranczowym i bialą czekolada? Mozna by bylo zrobic biszkopt. napoaczowac likierem pomaranczowym i zrobic mase z pomaranczami a na wierzch polewa z bialej czekolady i napis z czarnej czekolady :) taki prosty :D:D znacie jakies przepisy na mase pomaranczową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! MaMani ale sie usmialam:-) Mala spryciula! Doroteczka nie martw sie nie tylko Ty masz chwilami dosc swojego meza. Mi moj raz na jakis czas tez cisnienie podnosi!!! Mika torty superowe! Czemu ja nie mam takiego talentu?? Ja juz mam przepis i chce zrobic tort w ksztalcie pilki noznej:-) Zobaczymy jak wyjdzie:-) A te przepisy, ktore podalas moze przydadza sie Izawik! MaMani nie znam przepisu na mase pomaranczowa, ale zaraz poszukam te strone, z ktorej bralam przepis na tort i moze tam cos bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja postanowiłam odzwyczaić Maję od piersi. Zamiar był taki, zeby w ogóle nie dostawała ale już w pierwszą noc nie wytrzymałam i jej dałam. To taki mały kompromis z mojej strony. Myślałam, że apetyt jej się poprawi jak w ciagu dnia nie dostanie mojego mleka a jest tylko gorzej. Jestem psychicznie wykończona. Biegam za nią z talerzem a ona nawet buzi nie chce otworzyć. Ile takie dziecko może nie jeść? Położna powiedziała, że jak przyjdę za 3 tyg do lekarza a apetyt będzie miała nadal kiepski to mam poprosić o skierowanie na badanie krwi bo może krwinek czerwonych ma mało. Ale czy to aby nie będzie za późno? To jest jakaś paranoja, żeby dziecko karmić kaszką podczas kąpieli. Boże historia się powtarza bo Kuba też nic nie jadł. Tyle, że był czas, że Maja wcinała wszystko a teraz.....? Poryczałam się dzisiaj przy obiedzie jak ją karmiłam ona nawet nie spróbowała mojego rosołu. Od rana zjadła tylko puding, pół jogurtu, 3 paluszki i pociągnęła trochę mleka z butelki i tyle samo rosołu z kubka, pół banana. To chyba jednak za mało czy może tylko mnie się tak wydaje?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane :-) rudamxi- mam nadzieję że będzie dobrze z tymi żyłami. A jak tam Twój parkiet? doroteczka- Gabrysi też wykluł się 7 ząbek i może dlatego była taka okropna. Teraz jest już trochę lepiej ale pozostał problem ze spaniem. Dzisiaj w nocy 2h nie spała, wstawała w łóżeczku, gadała i wyrzucała smoczek a po chwili płakała. W ciągu dnia też raczej woli spać w wózku na spacerze, a w domu trzeba ją dłuuuugo usypiać... margolcia,aga i doroteczka- dziękuję za zdjęcia :-) mika-Tobie dziękuję BAAAARDZO za te przepisy na torty dla alergików....coś na pewno z nich wykombinuję :-) maMani- niezła artystka z Twojej Mani....chyba rośnie Ci mała rozrabiaka ;-) jeżeli chcesz to mogę Ci przesłać puszkę mleka isomil. Otworzyłam ją w zeszłym tygodniu i chyba z dwa razy dałam Gabrysi ale dzisiaj lekarka powiedziała mi żeby nie dawać jej mleka z białkiem sojowym bo trochę uczulenia jej jednak wyszło w testach . co u nas? Wiki nadal bierze antybiotyk i w sumie nie wiadomo czy to w końcu szkarlatyna. Okaże się za 2 tyg czy będzie łuszczyć się jej skóra czy nie. W ogóle nie wygląda na chorą i apetyt też trochę się jej poprawił. Gabi (odpukać!) jest zdrowa, codziennie wychodzi na spacery z Dominiką i z apetytem też jest lepiej. Byłam dzisiaj z nią u pulmonologa i mam zrobić próbę glutenową. Dawać jej trochę i obserwować. A za 2-3 tyg mogę wprowadzić jej żółtko. Kupiłam jej też w Poznaniu kilka produktów dla alergików ale najbardziej cieszę się z zamiennka jaj. Jutro zrobię jej jajecznicę, a pojutrze upiekę porządne placuszki. Ten zamiennik to proszek. 2 łyżeczki miesza się z wodą, ubija i traktuje się to jako 1 jajko. Zobaczymy jaki to ma smak. W weekend planujemy przenieść łóżeczko Gabrysi do pokoju Wiktorki,żeby razem spały,ale trochę się tego boję,bo Wiki często krzyczy przez sen, Gabi też ostatnio budzi się częściej i mogą się nawzajem wybudzać. Karina- jak to jest u Ciebie z tym spaniem? Ty już chyba dawno przeniosłaś Maję do pokoju Kuby? co do karmienia to współczuję i wiem co przeżywasz. U nas jest już teraz lepiej. Gabi znowu je w krzesełku albo u mnie na kolanach. No, a co najważniejsze to JE. Mogę dawać jej wieprzowinę i dosłownie trzęsie się na widok szynki ;-) ostatnio jadła też gotowaną golonkę i jak zasmakowała to już nie chciała jeść ziemniaka ani brokuła ;-) będzie mięsożerna ;-) piszesz że odstawiasz Maję od piersi...domaga się tego w ciągu dnia? może jeszcze Cię sprawdza...a z tego co napisałaś odnośnie jej dzisiejszego jedzenia to wydaje mi się że wcale tak mało nie zjadła :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Tez bede sie musiala zastanowic jaki tort malemu wyrzezbic ;) Wszystkie wzory fajne, musze w kwietniu przejrzec rozne fotki i zaopatrzyc sie we wszystkie skladniki. Szkoda tylko, ze bedziemy w urodzinki tylko w trojke. No ale ja nie o tym chcialam. Zdazyl sie cud i moj kochany synek przespal dzisiaj cala noc. Raz tylko wstalam dac mu smoczek bo sie wiercil. Obudzil sie o 6 rano ale to juz i tak jest nielada wyczyn wiec jestem bardzo happy chociaz nie ludze sie, ze juz tak zostanie. Kar czytalalm o twoim niejadku i tak sobie mysle, ze to wszystko co zjadla Twoja niunia przez dzien to nie jest malo. Myslam, ze skoro nie je to nie je prawie nic. Sa dzieci, ktore jedza mniej. A karmieniem w kapieli sie nie martw, moj 12 lat mlodszy brat zawsze jadl kaszke w wannie bawiac sie jednoczesnie. I ja tez sie nieraz bardzo denerwuje jak wymysle cos tomusiowi, nastoje sie przy garach a on nie chce nawet otworzyc buzi. Tylko ja stosuje inna metode. Jak nie chce to nie chodze za nim z jedzeniem tylko karmie dopiero za 2 - 3 godziny. Wtedy zazwyczaj zmiata wszystko. Ostatnio ida mu zeby i woli papki niz jakies twarde zreczy do memlania. Bylam wczoraj u gina. Wszystko w porzadku tylko zmienilam tabletki i jesli po 3 miesiacach nie poczuje sie lepiej to bede sie zastanawiac nad zalozeniem spirali. Cilest mi nie sluzy. Jeszcze w tym tygodniu fryzjer i dentysta i powoli bedziemy sie szykowac do swiat. Denerwuje mnie ten wiatr brrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc izawik przy calym wczorajszym zamieszaniu zapomnialam o swoich zylach:O zaraz lece z Konradkiem do lekarza,noc jakos nam minela budzil sie chyba ze trzy razy,ma lekka goraczke i dalej go boli glowa,potem lece na policje bo juz jestem umowiona.Sorki dziewczyny ze nie wiecie o co chodzi ale nie mam czasu opisywac zapraszam na blog Konradka. Powiem krotko mam dosc ,po raz pierwszy w zyciu mam dosc ,czemu ja mam ciagle pod gorke?!!!!😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) Moja rozrabiara narazie pod kontrolą siedzi w lożeczku i "czyta" ksiazeczki :D:D izawik a powiedz mi jakie testy mialą twoja mala? my hccielismy zrobic testy to nam alergolog powiedzial ze nie ma testow pokarmowych i ze skórne tylko ale to nic nie daje... kurde czyzbym na jakiegos dupka trafila? Napisz mi o tych testach prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kobietki:) rudzielcuu kochny calujee cie jestes slinaa babeczko... dlaczegoo wstretne rzeczy trafiaja sie aniołą....? dziewczyny my tort mielismy tak moze to nic rewelacyjnegoo ale domowy.. chociaz na drugaa spraweee mozliwe ze na dzien dzisiejszy kupilabym gotowee sa takie piekne np. mojaa kolezanka miala teletubisia byl cudowny ... juz wklejam zdjecie swoich tortóww wymyslilam serce i ulozylam je tak jak blizniaki byly uzlozone w moim łonie hehehhe http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/305fcfeef103bdfb.html aga ta pilke co pokazywalam mozna zrobic gotowa: do kupienia w marketach ona podajze jest doktora oetkera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudamaxi wspolczuje nie matrw sie na pewno wszystko bedzie w porzadku w glowie sie przewraca ze takie maluchy potrafia pobic swojego rowiesnika doprowadz do tego zeby ich wyrzucili, bo chyba z ministrantami maja niewiele wspolnego wszystkiego dobrego :* trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia dopiero teraz przeczytalam o koradku... nalezaloby sie sprac tym chlopakom dupska. ciekawe jak zareaguja ich rodzice czy beda bronic synusiów i udawac ze nie widzą ze rośnie im bandyta w domu... :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudamaxii to jest straszne!!!!!!!!!! Biedny Konradek. Ucałuj go i uściskaj od nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaczku usciskaj Konrada.......ja bym chyba rozszarpala tych bandziorow!!!!!!!!! najlepiej to trzymac jednego a cala banda bije!!!!!! wrrrrrrrrrrrrrrrrr cwaniaki!!!!! 21 sliczny byl torcik chlopakow....kurcze az mi slinka cieknie.....hihi wczoraj Weronisia zrobila siusiu na nocniczek----pierwszy raz....hihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki! Ja już wróciłam do pracy. Milenka - prawie zdrowa. Za to mnie zaraziła... Właśnie wysłałam zaproszenia na roczek Milenki. Przygotowania idą pełną parą, nawet święta jakoś wydają się mi mniej ważne w tym roku. Z tortem mam spokój, bo moja mama obiecała mi upiec razem z koleżanką, która ma do tego talent. Sto buziaków dla Agatki (Ani 75). Spełnienia marzeń i samych cudownych dni 🌻 🌻 🌻 Izawik - super, że u Was już idzie ku dobremu!!! Doroteczka - głowa do góry. Może po poważnej rozmowie coś się zmieni. Wiesz, facetowi to czasem trzeba wszystko rozłożyć na części pierwsze, żeby zrozumiał o co nam chodzi. Będzie dobrze, zobaczysz 🌻 rudamaxi - to niesamowite.... Jekieś fatum nad Wami ostatnio... Buziaki dla Konradka. I dla Ciebie też, kobieto. Bądź dzielna, wszystko się ułoży!!!! Zuzanka, jak się czujecie??? Lepiej troszkę??? Mamo bączka, obiecaj nam, że odezwiesz się do nas choćby z okazji roczku Igi!? Dziękuję wszystkim za zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu kochana ucałuj Konradka ....będzie dobrze...... nie wiem co mam myśleć o takich dzieciakach aż mnie nerw bierze...... Torciki super ja także robie sama torcika zawsze kupowaliśmy, żadko sama robiłam chyba że takiego szybkiego . teraz muszę się postarać :P 21 świetny pomysł:) Doroteczka Gratulacje dla Weronisi !!!!!!!!!!!!!!!! U nas pada wiec siedzimy w domku do tego ja ledwo trybie jest tak niskie cisnienie ze jade na kawie i do tego głowa mnie boli ale co zrobic tabletka i hejka, trzeba wytrzymać aż W wróci z pracy czyli do wieczora :( spadam zupkę robić dzisiaj u nas ogórkowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny kiedys nie wiedzialam co to katar czy kaszel nie wspone juz o goraczce, od kad urodzilam Bartka wiecznie cos za mna chodzi. Kuzwa jedna opryszczke wyleczylkam to druga sie pojawila!!!!!!!! ruda lala ja czuje sie w miare, gorzej z Radkiem kaszle jak oszalaly, Bartek trzyma sie dzielenie, ale nie wychodzimy z nim na razie. 21 suuuper torciki, piekny pomysl ruda maxi trzymaj sie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11 justaaaaa moj bartus dostal ten rowerek z chicco 4 w 1 tzn dostanie go na roczek :) co Twoj szymcio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doroteczka wlasnie gratulacje dla weronisi z siusiu, pewnie ten ncocnki na glowie dal jej do myslenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W domu, dlatego jestem taka przejęta. Ale będzie tylko 12 osób, więc damy radę... Wracajcie do zdrowia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruda lala, w imieniu Agatki bardzo dziękuję za pamięć i życzenia :) Weszłam dziś sobie trochę poczytać co u Was, a tu taka miła niespodzianka :) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu życzenia dla Was :) My tez w domu, mam nadzieje ze bedzie ladna pogoda i wywale ich na ogród, i tam zrobie grilla itp. Ruda lala i dziewczyny słyszałyście o foliach lukrowych ze zdjeciem dziecka co daje sie na tort? Alina kiedy dokladnie macie roczek w kosciele? (moze nie doczytalam i pisalas, ostatnio tak jakos czytam bezsensownie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×