Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Gość margolcia.mis
cześć dziewczyny! U mnie tzn. w Białymstoku od wczoraj leje deszcz, na szczęście burzy nie było :) pogoda jednak smętna i nie moge sie juz doczekać wyjazdu do TR - to już tylko 5 dni :) Mam jescze kilka malutkich pytań. 1) jeżeli zamierzam spakować się z córką w jedną walizkę to waga bagazu też nie może przekroczyć 20 kg czy może wtedy być więcej? 2) czy w samolocie moge mieć ze sobą zrobione samodzielnie kanapki, kilka kabanosów czy tylko kupione na lotnisku? 3) jak to jest możliwe że lot do TR trwa 3,5 godz. a z powrotem niecałe 2 godz.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss-no szkoda,że daleko od Kleopatry ale można chodzić pieszo-ok.15min. i nie było tak źle :) Busiki oczywiście jeździły,tylko na tą drugą plażę-Keykubat Margolcia.Mis-waga na jedną osobę nie może przekroczyć 20kg,czyli jeśli to będzie więcej w jednej walizce lecz na dwie osoby to okey :) A jesli chodzi o lot,to dzieję się tak przez to,że będącw Turcji przesuwamy zegarki o godzinę do przodu. Kanapki swoje możesz mieć w samolocie,kabanosy-nie wiem... Pozdrawiam przedpołudniowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia.mis
milka-- dzięki za odpowiedź, czyli jeżeli podany jest czas przylotu do antalyi to jest to juz czas miejscowy ? Przylot mamy na godz. 18:00 jeszcze 1,5 godz. transfer do hotelu i tak zastanawiam sie czy jak zajedziemy na miejsce czy bedzie cos do jedzenia? Mamy wykupiony all ale czy o tej porze dadza nam kolację cos w hotelu? Pierwszy raz lece na zorganizowany wypoczynek za granicę więc jestem zielona :( liczę zatem na wasza pomoc juz część notatek zrobiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frogi, Fannky a co to jest ta karta ubezp.? to tylko jednorazowe czy na stale sie wyrabia? Margolcia, bagaż jest na osobę i nie mozna przekroczyc danej wagi. Obłsui lotniska nie interesuje ile osób sie w nią spakowało :) Kanapki spokojnie mozesz wziasc, kabanosy schowaj do głownego bagazu. Wszystkie loty na calym swiecie podane sa zawsze w czasie lokalnym. Takze przylatujac do Antalii jestes godzine do przodu. W hotelu zazwyczaj czekaja na gosci z kolacja. Kolacje zreszta latem są do ok. 21:30 takze spokojnie. Czasem kaza zostawic bagaz przy recepcji i isc szybko do stołówki jesli jest pozno. Mysle jednak ze spokojnie sie wyrobisz do 21:00. Milkaa dobrze ze te busiki byly. Hotel ma dobre lasty wiec mozna go polecac ogólnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss karta nfz nie wiem tylko czy to nie są ze śląskiej kasy chorych. jak wyjeżdżasz do kraju unii europejskiej możesz wyrobić dodatkowo kartę ubez. to jest taka jak nasza do lekarza tylko międzynarodowa. max wydają ją na 3 mies. jednorazowo. margolcia w samolocie możesz mieć wszystko do jedzenia byle nie w szklanych pojemnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Turcja czy nie Turcja
Prosze o podpwiedz - ja tez jestem na etapie decyzji o wyjezdzie do Turcji ale nie wiem gdzie Marmaris czy Alania? Wiem ze wy juz pisąłayscie na ten temat ale nie potafie doczytac - tyle tego jest!!! Troszke sie juz orientowalam i wyczytałamz e w Marmaris sa nieciekawe plaze i brudna woda - czy to prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia.mis
dzięki dziewczyny juz mnie trohe uspokoiłyście. Moja córka w drodze je tylko kabanosy stąd moje pytanie, nie lubi pieczywa :( jak była mniejsza to w przedszkolu powiedziała że jest bezchlebna, bo widziała że niektóre dzieci maja diete bezmleczną, czego to dzieci nie wymyslą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia.mis
Pariss - to znaczy że lepiej wziąć 2 walizki po 20 kg? jedna ma mnie a druga na córcię, tylko jak ja sie zabiorę i jeszcze bagaż podręczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w Marmaris nie byłam ale chyba jest trochę mniejsze i spokojniejsze niż Alanya. Margolica jak się spakujesz w 1 walizkę to spoko a jak nie weź jakąś małą to może córka ci pomoże tą małą ciągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie koleżanki👄 ! Milka -cieszę się, że wróciłaś cała,zdrowa i zadowolona.Ja też byłam na tej wycieczce w Kapadocji z tym samym przewodnikiem co TY.On ciągle śpiewał naszą polską piosenkę \'Jesteś szalona\' . Bardzo go polubiliśmy. Ja tak na chwilkę wpadłam do Was bo zmykam do pracy na 14-tą. Wieczorkiem napiszę więcej i poślę zdjęcie mojego kwiatka mieczyka giganta,troszkę mnie przerósł. Życzę udanego popołudnia i spokojnego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia.mis
zamęczę was dzisuaj tymi pytaniami ;) Pisałyście ze w TR sa swietne ręczniki plażowe, czy w kazdym miejscu mozna je kupić czy tylko w alanyi, nie wiem bowiem czy ciagnąć tam z domu jakieś na plażę. Jesli w titreyengol tez je mozna kupić w podobnej cenie co pisałyście to bym z domu nie pakowała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podejrzewam, że powinny być one są tam jak dobro narodowe :D na wszelki wypadek weź jednak, ja zawsze zabieram swoje nawet jak kupię nie lubię takich świeżych one nie wpijają wody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolcia ja bym wziela dwie walizki. Wez najwyzej jedna wieksza i jedna mniejsza. No, chyba, ze spakujesz sie z corką w jedną w 20 kg ale pozniej gdzie jakies zakupy? ;) Recznik ja tez zawsze biore jeden cienki plazowy. Nie zwijam go tylko na pół i na dno walizki kładę rozłożony. Turcja nie Turcja, a czego oczekujesz od miasta? Marmaris rzeczywiscie ma nieciekawe plaze. JEst dosc \"wąskie\" ale ma fajną promenadę z klubami ciagnaca sie 2 km. I po drugiej stronie stare miasto z dyskotekami i kulbami, mariną. Nie mozna tam sie nudzic. Spokojniej ale blisko do Marmaris jest w Icmeler. Bobo hello 🖐️ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roksi11
Czesc dziewczyny, w jakiej walucie najlepiej płacić w Alanyi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roksi11
i ile tak plus minus wziac kasy na 2 osoby na tygodniowy pobyt z opcja all?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny:) Co do tych kart ubezpieczeniowych,to nazywają się Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego i może ją dostać każdy kto jest ubezpieczony w Narodowym Funduszu Zdrowia (nie mieszkam w Polsce i słabo się orientuję,ale chyba już nie ma kas chorych?) Wystarczy się udać do swojego oddziału. Niestety w Turcji nie są one akceptowane,tylko w Państwach Członkowskich Unii Europejskiej i Szwajcarii. Zresztą tu macie linka: http://www.nfz.gov.pl/ue/index.php?katnr=5&dzialnr=6 Miłego dzionka i poczatku weekendu zarazem życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roksi euro lub dolar bez różnicy. albo wymienić to na ich liry. myślę że ok 150 e na os.bez szaleństw. zależy czy wybieracie się na wycieczki i czy nastawiasz się na zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam się dopiero teraz :) miałam szalony dzień... milka--> super, że takie pozytywne wrażenia po wizycie w Alany :D hmmm...jakoś wcześniej nie zauważyłam tych informacji odnośnie priobiotyków :( i niczego takiego nie brałam...tylko capivit sun.. Myślicie, że mogę jeszcze coś takiego kupić na sam wyjazd i brać tam na miejscu?? Dziś dostałam telefon z biura podróży z potwierdzeniem godziny wylotu :) Spakowana już jestem - chyba nie jest źle, bo nie musiałam powiększać walizy hehe. Zostały mi tylko kosmetyki, których używam na co dzień do spakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszłolecaca do Alanyi
Crazy woman na ile jedziesz do Alany? bo wlasnie widziałam hotel do którego jedziesz i jestem ciekawa jego opinii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Alany lecę po raz pierwszy. Do hotelu także ;) więc będę mogła podzielić się opinią na ten temat jak wrócę.. Lecę na 2 tygodnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszłolecaca do Alanyi
Crazy to bede bardzo wdzieczna ;) kto wie moze do tego czasu nie znajde jeszcze wycieczki do Alanyi. A z jakiego biura jedziesz? Wogole mam nadzieje ze w najblizyszm czasie zadne z biur nie zbankrutuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Crazy woman mozesz brac Trilac nawet dwa dni pzed i wtedy bierz w czasie pobytu. Na pewno nie zaszkodzą. Teraz jest promocja w Super Pharmie za 12,99 20 tabl. jak bedziesz w Galerii to zajrzyj ;) Tego nie trzeba brac wystarczy odrobina rozsadku przy jedzeniu jak juz wczesniej pisalysmy. Wypij tez po actimelku i spoko. Do tego coca cola (prawdziwa) i vodeczka ;) bedzie dobrze i bez trilacu. Crazy pamietaj o zdjeciach hotelu, Milkaa nie zawiodła ;) Tez jestem ciekawa tego Monte Carlo. Ja posprzatalam sobie chatkę i mam wolny weekend :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Pariss za info :) no myślę, że dam radę. Faktycznie kupie pare actimelków i wrzucę do walizy tak na wszelki wypadek... Oczywiście tak jak obiecałam - foty Monte Carlo będą na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Crazy-woman nie wrzucaj tych aktimelków do walizki bo zanim dojedziesz do hotelu to już same z siebie będą wywoływały zemstę:D Weż do walizki tabletki,a aktimele pij teraz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak tak Crazy. Actimelki pij teraz codziennie po 1 i wystarczy a na miejscu bierz Trilac. Actimel i Trilac mają bakterie probiotyczne wiec to to samo. Wódka u nas na lotnisku jest bardzo droga. Lepiej kup w sklepie i odrazu zapakuj do walizki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaNL-->haha no widzisz jakie to człowiek głupoty może zrobić...faktycznie masz rację mogą nie przetrzymać podróży, a potem i tak nie ma gdzie tego trzymać..ehh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatuszek a powiedz mi dlaczego nie mozna bylo zaplacic w funtach. Co tez te "moje" Turaski wymysliły za powód? :) A gdybym ogladała Piratów to bym tez Tobie dala tego linka, ale skad mogłam wiedziec, ze to z tego filmu :D To leci caly czas na rmf maxx. A lucky mi sie nie podoba, ale tez koarzy mi sie z TR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha - oki. To jutro jeszcze na zakupy uzupełniające pędzę :) Jaką flaszeczkę mogę wrzucić do walizy? Chodzi mi o wielkość. Są jakieś limity czy coś, na alkohol wwożony do TR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze byc 0,7 a moze byc 0,5. Kiedys mialam dwie takie i tez nie kazali wyjmowac. Wiecie co ja zawsze mowie, ze dodatkowe koszty sa najbardziej czasochlonne i pieniadzochłonne :) To co zaplacimy w biurze to pikus, ale to co sie wyda doatkowo to dopiero jest kasa. Ja sobie spisalam ostatnio co mi jeszcze zostalo i chyba pol pensji jeszcze wydam na te pierdoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×