Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Wiecie co, poszukałam trochę po necie i wypisałam sobie hotele o mniej więcej podobnym standardzie ***/**** i dość podobnej cenie. Wypiszę Wam, może któraś ma jakieś doświadczenia z nich, a może komuś się przyda kto tak jak ja jest na etapie poszukiwań: Gunes House & Sun time *** Alanya (all) Royal Rose ***Q Alanya (all) Vega ***Q Side (all) Sea Sight **** Alanya (all) Saritas *** Alanya (all) Kleopatra Celine *** Alanya (HB) Doris Aytur *** Alanya (HB) Blue Diamond Alya **** Alanya (all) - brak ofert na ten hotel Hatipoglu *** Alanya (All) Blue Fish *** Alanya (all)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ja właśnie sprawdziłam sobie moje oferty i dalej nic nie spadły ceny. Czekam dalej. Też bym chciała się juz pakować. Zawsze w środy są wyloty więc w sobotę piorę i odświeżam ciuchy i potem prasuję wieczorem (oczywiście przy tureckiej muzyce) , w niedzielę dalej prasuję i układam wszystko oraz rozwieszam po całym pokoju. Kosmetyczki zajmują cały duży parapet :) W poniedziałek albo we wtorek składam to do torby i czekam........ ....a najbardziej to nie lubię rozpakowywania...koszmar. Składanie małych pierdółek z powrotem na miejsce, pranie, prasowanie... znowu turecka muzyka i łezka w oku tym razem ;) Gdybybyłotak, trochę kojarzę te hotele. Te, które mają Q w nazwie to pewnie wszystkie z Wezyra. Q to tak jakby jedna niepełna gwaizdka. Nadaje się to hotelom jak nie można z jakiś względów dać im 4* ale są to lepsze hotele niż zwykłe 3*. Mają np. lepsze jedzenie, nieco lepsze zaplecze itp. Gunes House ma super położenie w centrum Royal Rose to Avsallar więc za Alanią i to spory kawałek Vega - Side - piaszczyste plaże Sea Sight - ostatnio był świetny last na niego z Alfy, gdyby kumpela dostała wtedy urlop to byśmy pojechały - dzielnica Obagol - niezła Saritas - nie znam wogóle, ale obiło mi się o uszy, w necie wygląda nieźle Kleopatra Celine - przy samej Kleopatrze - też w Alfie dobre lasty Doris Aytur - hotel ok, ale bardzo daleko do Alanii i Mahmutlar nie jest fajną dzielnicą - można się skusić jak bedzie dobry last Blue Diamond - Obagol - hotel wyglada super - które biuro ma go w ofercie? Blue Fish - to Konakli, byłam w nim w 2004 r. miło wspominam. DObra 3* ale plaża nieciekawa, na tej samej plaży byłam w Aurze Beach - niedaleko Blue Fisha właśnie - w 2006r. Plaża sie zmniejszyła, jest wąska i nieciekawa. Za to jeden i drugi hotel warty polecenia bo to dobre 3* z dobrym jedzeniem i fajnymi pokojami. Hatipoglu - nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysza1
Witam !!! W czerwcu lecę do Turcji z rocznym dzieckiem !!! Czy ktoś może mi poradzić co zabrać z Polski a co mogę spokojnie kupić na miejscu ( chodzi mi głównie o sprawy jedzeniowe i ewentualnie pampersy). Mam też pytanie co lepiej zabrać euro czy dolce i gdzie wymieniać na miejscu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz zabrać dolary, euro..oni wszystko przyjmują, przeliczają przy zakupach, z wymianą też nie ma problemu. Z dzieckiem...są tam markety, pampersy, tylko pytanie ile masz do centrum,bo jak hotel daleko...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak z gotowka
co lepiej, dolce euro czy liry? lirow sie chyba w pl nie kupi nie? czym gdzie placic? jaka waluta sie targowac na bazarach? jaka poslugiwac sie w knajpach i sklepach? chyba lepiej wziac niskie nominaly nie? zeby se tamtejsi nie pomysleli ze kasy w cholere mamy czy jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pysza poczytaj tutaj http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=35082&w=78470801&v=2&s=0 , nie ma z tym problemu w Turcji i nie musisz taszczyć dużo zapasów. Szukaj marketów Migros, BiM, Carefour. Jeśli chodzi o walutę to powtarzam po raz setny i na pewno nie ostatni : OBOJĘTNIE CO SIĘ BIERZE!!!! Co macie w portfelu, dolary czy euro nie ma znaczenia. Na liry wymienia się głównie jak chcemy płacić w marketach. Wymieniamy w kantorach, których jest wszędzie pełno. W knajpach ceny podane są w lirach, euro i dolarach - często na rachunkach również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paris widzę , że Ciebie wszędzie pełno;)) jak napialam na tamtym forum - pakuj bety wskakuj na lasta i porządzimy razem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysza1
Dzięki Pariss !! coś mi tylko ten link nie chce zaskoczyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysza1
Już się udało. Wielkie dzięki !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justus nawet nie wiesz jak bardzo bym chciała się wpisać na taką listę :) Ja dalej czekam, jestem dobrej myśli, że od początku czerwca coś się ruszy na 16.06 do Marmaris. No nie chciałabym jechać znowu do Alanii, chyba, ze last byłby powalający to TAK :) Zobaczymy. Pozdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łosiątko
Większość przyjmuje każdą gotówkę, ale niektórzy mówią że dolary kaput hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej Pariska;) widzę , że nas tu już w nastój wprowadzasz:D hehe, miłego weekendu dziewczynki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Justus! :) Na gazecie ktoś się Tobie zgłosił chyba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też już nie mogę się doczekać, a jak zaczęłam wszystko opowiadać mojemu chłopakowi to nie mógł wyjść ze zdziwienia, że tyle wiem :) Ale to w dużej mierze zasługa tego topicu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GdybyByloTak, kto pyta nie błądzi. Dobrze jest wiedzieć dużo rzeczy przed wyjazdem i później być przygotowanym na ewentualne wpadki itp. Tylko ludzie, którzy nie pytają i nie śledzą opinii innych są później zaskoczeni i narzekają. Ja też lubię wiedzieć wszystko i później ewentualnie mieć ubaw z sytuacji bo po co sobie urlop psuć dziurą w krześle w hotelowym pokoju? Czy u Was też nie działają kamerki? Ostatnio grzebałam w kompie i coś wyrzucałam, mam nadzieję, że nie skasowałam jakiegoś programu czy coś :) http://www.alanyarehber.com/AlanyaCanliKameraYayini-rs-131.html http://www.alanya.bel.tr/kamera.asp?camID=159530427 ...tv mi odbiera a kamerki nie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weszłam na ten link do kamerki, ale nie mam odpowiedniej wtyczki i prosi mnie o pobranie, ale wolę nic nie ściągać z nieznanych źródeł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie te kamerki w ogole nie działaja:-o ; dzień dobry:D znowu sobie zdycham w pracy:-o nienawidze poniedziałków:-[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justus Ty się przyzwyczajaj :) nie mówi się dzien dobry tylko Gunaydin - przy czym \"u\" to takie jakby \"ju\" bo to jest z dwoma kreskami nad \"u\" a miłego dnia to: Iyi gunler [iji gjunler] :D :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja byłam w Merlin Beach ;-) rewelka hotel - ja miałam widok na tą drogę ale i tym samym na plażę ;-) jedzenie wysmienite :-) obiad na rzece rewelacja szczególnie pstrag :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a animatorów uczyłam polskiego najbardziej sie im podobało - zajebiście-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziabong pisałam Tobie 20.05.2008r. : \"Dziabong próbowałam zrobić zdjęcie ale nic nie widać ;O Cały czas mi się lampa włącza i nie mogę złapać ostrości. Te cyrkonie mają taki blask, że nie da się zrobić moim amatorskim aparatem zdjęcia. Znalazłam jeden podobny do tureckich tutaj: http://tnij.org/a8d6 chyba o taki Tobie chodzi prawda? Ten jest łączony i ma aż 6 rzędów. Mój ma 4 rzędy cyrkoni. Musisz pochodzić po jubilerach bo takich obrączek jest sporo podobnych....a jak się mienią w słońcu! Ola la! \" zobacz to zdjęcie, u mnie na moim cieńkim sprzęcie nie wychodzi :O może jeszcze popróbuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no no :-) niedoczytałam sorki a powiedz mi proszę ty masz same cyrkonie czy jeszcze inne kamienie? tam był rubin (czerwony) szmaragd (zielony) onyx czarny i cyrkonia tylko nie pamietam po ile w jednym rzedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×