Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Pariss a jak jest z wagą bagażu?? bo wiem, że są jakieś limity...nie chciałabym zostawić połowy swoich rzeczy na lotnisku:-o chybabym tego nie przezyla;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justus gniazdka sa europejskie. Spokojnie naładujesz baterie i telefony. A bransoletkami nie płacisz. Po prostu je nosisz. One oznaczają po prostu, że jesteś z danego hotelu, bo na nich jest nazwa. Jeśli w danym hotelu są goście z opcją HB i All to mają inne kolory bransoletek. Obsługa wie wtedy, że np. Pan X z zieloną bransoletką nie może jeść lunchu bo ma opcję HB, a pozostali z All mają różowe. Te bransoletki są niezdejmowalne do końca wczasów (ale Polak potrafi ;) ) Poza tym przy recepcji zawsze patrzą kto wchodzi do hotelu i poznają swoich gości po tych opaskach. Jak beda Wam zakładać to po prostu trzeba wsadzić palec zanim recepcjonista nam zapnie i zobaczyć jak mniej wiecej bedzie nam lużno założona. Pozniej tylko trzeba delikatnie ją naciągnąc i zsunąć jesli zajdzie potrzeba, ale w Alanii wszyscy są zaobrączkowani. Bagaż to 20 kg ale sprawdzcie na stronach biur bo u roznych przewoźników jest różnie. Podręczny to 5 kg. Ja nigdy nie waże, biorę na oko. Ewentualnie możecie stanać z walizką w ręku na wadze i odjąc swoją wagę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sil 56
Serwus, jeszcze nie spakowana, ale już prawie "poprasowana", a tego najbardziej nie lubię więc nie jest źle. Górze oczywiście się pokłonię nisko, a na myśl o kebabie już się ślinię. Ale najbardziej mi się marzy hamam od razu po przyjeździe i masaż - już czuję się "odnowiona"! A propos opasek AI - została mi z dzieciństwa niechęć do jednakowych mundurków, więc zwykle po 2-3 dniach ściągam opaskę i jeszcze mi się nie zdarzyło żeby mnie nie obsłużono, czy nie wpuszczono do hotelu. Chociaż to pewnie zależy od wielkości hotelu, w tych bardziej kameralnych szybciej zapamiętują gości. I jeszcze o walizkach - szkoda kupować drogie, nikt się z nimi nie cacka przy pakowaniu bagaży, po przylocie z reguły bagaż wygląda jak po wielkich przejściach, więc racja torba lepsza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sil 56
Serwus, jeszcze nie spakowana, ale już prawie "poprasowana", a tego najbardziej nie lubię więc nie jest źle. Górze oczywiście się pokłonię nisko, a na myśl o kebabie już się ślinię. Ale najbardziej mi się marzy hamam od razu po przyjeździe i masaż - już czuję się "odnowiona"! A propos opasek AI - została mi z dzieciństwa niechęć do jednakowych mundurków, więc zwykle po 2-3 dniach ściągam opaskę i jeszcze mi się nie zdarzyło żeby mnie nie obsłużono, czy nie wpuszczono do hotelu. Chociaż to pewnie zależy od wielkości hotelu, w tych bardziej kameralnych szybciej zapamiętują gości. I jeszcze o walizkach - szkoda kupować drogie, nikt się z nimi nie cacka przy pakowaniu bagaży, po przylocie z reguły bagaż wygląda jak po wielkich przejściach, więc racja torba lepsza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czajkur
witam właśnie wróciłem z Turcji /2tyg.pobyt z objazdem/ myślę że wręcz odwrotnie nie kupujcie tandety to że się pobrudzą to pestka a z rozwaloną walizą i wysypanymi ciuchami to dopiero problem i nerwy. Mieliśmy 3 przypadki że słabo zamocowane stelaże i te tandetne kółka się rozwalały. Przed odlotem w Antalai osobiście pomagaliśmy kobiecie na lotnisku jakoś zabezpieczyć uszkodzoną walize troszkę taśmą i szwagier miał takie opaski plastykowe do zabezpieczenia suwaków i kilkoma spiął walizkę.Jak się ma taką na kółkach to warto mieć w razie awarii jakiś solidny pasek lub mocną taśmę bo możemy dalej podróżować z piżamą w zębach. To ważne jest na objazdówce gdy codziennie się przemieszczamy z hotelu do hotelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czajkur
Dodam jeszcze, że na lotnisku w Antalai /nie wiem jak na polskich/ zaraz po przejściu bramki kontrolnej jest maszyna do foliowania bagażu jak się ma cenną walizkę to można zafoliować za 3 eurasy. Uwaga na szkło w bagażu bo po przylocie do Turcji przy odbiorze bagażu rozszedł sie po całej Turcyi swojski zapach lekarstwa pod tutułem " czysta żytnia" właściciel tego bagażu miał bardzo pachnące ciuszki na okres pobytu haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sil ja też nie lubię prasowania, ale przy tureckiej muzyce idzie bardzo szybko ;) Czajkur a z kim byłeś na objeździe? Z jakim biurem? Te przebije z bagażem to jednostkowe przypadki. Ja najgorsze widziałam w Egipcie i Tunezji, w Turcji raczej delikatnie sie obchodzą :) Szkło zawsze pakuję między ciuchy i nie ma prawa się zbić, poza tym folia bąbelkowa jest niezastąpiona. Ekd waluta wg własnego uznania. Nie ma problemu ani z euro ani z dolarami. Oni zawsze pytają w czym placisz i wym sie targujesz. W sklepach spozywczych i marketach tylko liry. Ja skorzystałam z okazji i odkupiłam od koleżanki vouchery i już jestem 200 zł do przodu, czekam jeszcze do jutra, może coś opuszczą, chociaż nie wiem. Wczoraj dopiero obniżyli termin 09.06. wiec moze bedzie dopiero 9.06. taki last jaki mnie interesuje. Och! brzuch mnie juz boli! Jeszcze wczoraj u dentysty straciłam 200 zł wiec sie wyrównało ztymi voucherami :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czajkur
Byliśmy z Triadą 7 dni w Konakli potem objazdówka trasa tradycyjna pilotowała nas p. Małgorzata Dastek ,agent nr 1 to Turek Hadan i kierowca bardzo dobry Ali. Osobiście starałem się operować lirami nie ma zadnego problemu z bankomatami i dają dobry przelicznik /mój bank prowizja od operacji bez względu na kwotę 5 zł przelicznik wyszedł 1,74- 1,80 za lira/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czajkur a jak autokary Triady? Jeszcze żyją? Bo ja z Syrii ostatnio ledwo wróciłam. W górach zgubiliśmy drzwi od bagażnika, a z klimy leciała woda litrami! Autentycznie! co chwilę pluskała na siedzenia. Wiecie, że jeszcze nie kupiłam? Już mnie nosi normalnie. Dzisiaj posprzątałam, łacznie z odkurzeniem całe mieszkanie. I pochwalę się bo kupiłam sobie dwie fajne bluzki i spódnicę. Bluzki co prawda czarne, bo w żółtym i zielonym jakoś dziwnie wyglądam...hi...hi..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A! No i moja fryzjerka mnie załamała. Myślałam, ze załapię się na ten tydzień a idę dopiero w czwartek!!!! Chyba mi się spalą włosy na tym słońcu. Macie może jakieś sprawdzone spraye z filtrami do włosów? Czytałam o Joannie ale nigdzie tego nie ma i zostanie mi pewnie na allegro zamówić z Loreala :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czajkur
Pariss autokar był okey, klima chodziła jak ta lala no może troszkę za głośno ale nagłośnienie było dobre nie musieliśmy zgadywać co mówi pilot.Kierowca Ali też w porządeczku mimo iż jechał sam tyle godzin to dowoził nas na czas i jeszcze prowadził mały biznesik autokarowy woda mała 0,50 lira jakieś piwko schłodzone miał zaufanie bo płaciliśmy do koszyczka. Sam wyciągał i pakował bagaże.Na postojach kazał myć okna i cały pojazd a rano było posprzątane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłodzenie i mycie szyb na postojach to norma. A częstowali Was czymś w autokarze? Ja miałam pilotkę Wiolę z Alim. Spotkałam ich rok temu w jednym hotelu, też fajnie ludzie. Wogóle Triada ma dobrych pilotów. A gdzie spaliście w Kapadocji? W Ortahisar czy Urgup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czajkur
Poczęstowano nas czymś bardzo słodkim, powiedzieli że to runo młodej owcy to podpucha dla żartu to takie niteczki w kłębach. Polewali też rączki fajną wodą kolońską o zapachu cytryny. 2 doby w Kapadocji spaliśmy w Urgup hotel Arkadas - fajny hotelik i posilki podawali kelnerzy przy obiadokolacji porcjowane, śniadania typowe jajka,pomidory, pudełeczka z masełkiem lub czymś podobnym, jakieś dżemiki, dobry biały ser pieczywo i herbata lub kawa. W mieście są fajne sklepy i w ostatni wieczór przed odjazdem poszliśmy do centrum/ ok.20min/ i tam w marketach kupiliśmy turecką herbatę i fajne mydełka z oliwek oczywiście na pożegnanie Raki i Efesy. Pisano że morze brakować na objeździe ciepłej wody w naszym przypadku ani razu w żadnym hotelu nie brakowało ani wody ani ręczników były mydełka, suszarki a nawet szampony mimo *** Troszkę nas wnerwiały posiłki na trasie ,ale chyba nie było można tego lepiej zorganizować Najgorszy był na trasie z Troi do Istambułu tam lepiej brać kebaba w bułce i nie wchodzić na jadalnie amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czajkur
Przepraszam pokićkało mi się może z morzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stary chwyt z tym runem owcy :D To była chałwa Pismaniye http://www.realfiesta.com/blog/uploaded_images/pismaniye3-795597.jpg - zawsze kupuję :) To widzę, że Triada teraz daje wszystkich do Urgup. Szkoda, bo Ortahisar mimo gorszego hotelu jest fajną wioską. A Urgup jest większe i nie ma tego klimatu. Ja byłam w Urgup w hotelu Kral - też rewelacja. Oni od lat zatrzymują sie w tych samych miejscach. Ja teraz do Kapadocji jak jechałam to w tych samych miejscach po drodze na jedzenie, ale tam akurat było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyszna jest ta chałwa, kupiłam ją Empiku, też oryginalną Turecką i była super. Pewnie opcham się w tej Turcji po brzegi różnymi pysznościami. Bagaż też muszą wziąć ze sobą nie załadowany na maksa, bo pewnie trochę tego przywiozę na zapas i jako prezenty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również chcę się wybraćdo Turcjiw drugiej połowie czerwca, poluję na oferty last minut, ale ceny teraz podskoczyły jest ofera z Gti na hotel Parador 3 gwiadoowy opcja hb za 1302 zł na 2 tygodnie, może coś wiecie o tym hotelu i tym biurze, czy się nie sparzę na taniej ofercie, może Paris coś wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hotel Parador jest w ofercie pierwszy raz w tym roku. Ceny podskoczyły bo zaczyna się sezon i druga połowa czerwca to ceny już rosną niestety. Co do GTI to byłam dwa razy i jestem zadowolona jak najbardziej. Ta cena za 2 tyg jest ok. tylko szkoda, ze nie ma all bo dwa tyg to długo bez all. Nie ma nic innego oprócz tego hotelu? GdybyByłoTak, chałwę kupiłaś w empiku? Nawet nie wiedziałam, ja ją kupowałam w Bomi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRAWDA*
ja bylam w turcji we wrzesniu w hotelu***MELISA z wyzywieniem all i placilam od osoby 1500 wiec na dwa tyg w sezonie za 1400 to prawie darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRAWDA*
za 1302 darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest jeszcze z opcja al OZGONDOL SUITE za 1.589 zł z exim tours, może znacie ten, czy warto więcej wykupić opcję al

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekd a możesz dopłacić jeszcze 348 zł? Jesli tak to na 13.06. masz Gunes House Sun Time z Wezyra, też na 2 tyg ale z opcją all incl. Masz zawsze pod ręką wodę, piwo i przekąski czy drinki z alkoholu lokalnego. Hotel jest w samym centrum, blisko portu. Nie obejmuje plazy Kleopatry a plażę Keykubat, ale mają chyba busy na Kelopatrę. Zresztą to to samo słońce :) Widzę , ze GTI te lepsze 3* juz ma wyprzedane na druga połowę. Ze względu na to, ze mają wyloty z nowych miejsc to dalei wiecej hoteli ale jakies takie nieciekawe te co zostały. Ewentualnie Side albo Kemer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opcję all warto wykupić. Tym bardziej na 2 tygodnie. Wieczorem przed pójściem na spacer wypijesz piwko, a przyjdziesz koło 23 i jeszcze zupkę możńa zjeść ;) Ten hotel co podałaś wygląda nieźle ale poczytaj opinie gdzies, ja o nim nie słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie interesuję termin na 17,18 czerwca bo zaklepałam sobie urlop więc wcześniej się nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×