Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

🖐️ dziewczyny! Nie wiem jak u Was ale u mnie jest niby 1-szy dzień lata . Oby to była prawda. Niestety zapowiadają deszcz na popołudnie. Kari to się nie zastanawiaj tylko bierz ten apartament. Szaza ja pisałam też po powrocie że kupować to należy w pierwszych dniach pobytu bo w ostatnie dni turnusów nie ma szans utargować cokolwiek bo Turcy wiedzą że kończy się turnus a zakupy trzeba zrobić. Ja kupowałam w pierwszych dniach i z targowaniem nie było żadnego problemu. Paris- Kari pisała o apartamencie w Antali a Ty chyba pomyliłaś z Alanią.? Kwiatuszek - zdrówka!! crazy-woman- witam! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss ja się zwracam do Ciebie z prośbą od moich koleżanek jakbyś mogła to daj nam namiary na sklep ze złotem,taki pewny sklep może Twój jakiś znajomy ? ;) Dziewczyny są nastawione na kupno złota ale teraz coraz częściej się słyszy o podróbach i nawet w sklepach z certyfikatem. Bobo dzięki Tobie skontaktowałam się z panią Leną. Jak to dobrze że jest takie forum 👄 Pani w eximtours nie ma zielonego pojęcia o Alanyi chodź była dwa razy .Wczoraj byli klienci i zadawali jej pytania a ona nie miała odpowiedzi.Ja facetowi powiedziałam o lokalnych biurach i tańszych wycieczkach fakultatywnych ,ona była zaskoczona i cały czas mówiła o rezydencie i jego ofertach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszytkie Turkomaniaczki 🖐️ Bobo rzeczywiscie pomylilo mi sie z Alanią ;) Ale jak w Antalii to ja i tak biorę bez dwoch zdan na wynajem na 2 tygodnie. Moze sie myle Kari ale czy to apartament w dzielnicy Konyalti? Niedaleko Beach Parku? byloby zajebiscie. bierz go pleaseeee :) Szazza ja mam jednego znajomego w Alanii. Kolezanka ma jego wizytówkę to podam Tobie dokłądny adres. W kazdym razie jego sklep jest kolo portu. Trzeba znalezc meczet a kolo meczetu jest bank i kolo samego banku jest wlasnie jego sklep. Nad sklepem jest glosna knajpka turecka. A ten moj znajomek nazywa sie Serdar Cengiz. Niski, lysawy. Nie wyglada jakos sympatycznie ale tez wogole nie wyglada jak Turek. Najpierw popatrzcie na wystawy w Alanii i co Was interesuje. Mozecie do niego wejsc i jesli bedzie mial cos co Wam sie spodoba to wtedy sie targujcie i powiedzcie ze jestescie z polecenia Kasi i Boni (Bozeny) z Polski. On ma jeszcze jeden sklep gdzies na deptaku bo wiem, ze chlopaki do niego latają z towarem i wymieniają, ale nie wiem dokładnie ktory to jest. Znalazłam jego zdjęcie w necie, jest tutaj na tej stronie: http://www.magazinalanya.com/2007/11/05/summer-gardendan-renkli-veda/ Na dole stoi z takim dwoma laskami, jedna blondyna a druga ciemne wlosy, on w krawacie. Moze znajde jakąs mapkę czy cos zeby lepiej to Tobie wytlumaczyc. Kwiatuszek a moglabys to przetlumaczyc tak pi razy drzwi: sedar abi ben gittikten sonra mekana geliyorsun olmuyor. anlamadigim diger bir konu hollanda kasabi hollandadan geldi disco isletmecisi oldu. yada ona benzer birsey. simdi bende californiadan gelince bir disconun isletmeyi alayim bari. asagisi kezmez. hakan abi bu arada iyi alie cocugu gibi cikmissin. sena ablayla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Paris:) wczoraj polecalas mi pewien hotel o nazwie Grand Zaman.ale jest jeszcze jeden o podobnej nazwie Grand Zaman Garden.tylko chcialbym sie dowiedziec na 100%o ktory Ci chodzilo.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, nie spotkałam sie nigdy zeby ktos kupil podrabiane złoto w Turcji. Nie ma takiej mozliwosci jesli kupuje sie u jubilera. Zaden z nich nie pozwoliłby sobie na cos takiego. Ludzie ktorzy tam jezdza są tam nie jeden raz a kilka razy pod rzad. CO by bylo gdyby taki jubiler sprzdal Tobie podróbę?? Nikt u niego by nie kupil pozniej bo od tego jest internet i od tego jest policja. Przyjechalby ktos taki oszukany na drugi rok i zrobilby mu kolo nosa za to. A za takie cos dostałby rowniez od innych z tej branzy bo poszłaby opinia, ze wszyscy tak oszukują. Nie da rady zeby to przeszlo. Poza tym po co???? Oni mają po prostu złoto lepszej proby czy gorszej ale nigdy nie podróba. Tego mi nikt nie powie. Na oko widać co to jest. Mozna trafic na oszusta ktory sprzeda cos bardzo drogo a to nie bylo tyle warte, ale to zalezy od naszych zdolnosci targowania tylko. Predzej czegos takiego spodziewałabym sie w Egipcie bo to wieksze cwaniaki, ale nie w Turcji. Jesli kupisz u jubilera to nie ma szans zeby to byla podróba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szazza-oni doskonale wiedzą,ale tu chodzi o to żeby brać wycieczki od nich. U nas też pobrali wycieczki na początku spotkania i później żałowali bo po prostu przepłacili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda. Żaden agent nie powie zeby brac wycieczki z biura lokalnego. Na tym zarabiają rezydenci co prawda bo mają prowizję, ale tez w głownej mierze biuro. Ludzie, ktorzy nie mają internetu tego po prostu nie wiedzą. A jak maja spotkanie z rezydentem to rezydent nagada im bzdur ze nie mogą kupowac wycieczek z ulicy bo nie beda ubzepieczeni!!! Totalna bzdura i nieprawda. Nigdy w to nie wierzcie. Nasze ubezpieczenie obejmuje od momentu wyjscia z domu do momentu wejscia z powrotem. Nie ma czegos takiego, ze jestesmy ubezpieczeni jak chodzimy za reke z rezydentem a nagle wchodzimy sobie do jakiejs knajpy i nie jestesmy bo ta knajpa nie podoba sie naszemu rezydentowi. A to nie od niego zalezy ubezp tylko od ubezpieczyciela - najczesciej Signal Iduna. Poczytajcie warunki ubezpieczenia i tam nie ma NIGDZIE wzmianki o tym, ze ubezp nie obejmuje nas jak wyjedziemy sobie z Alanii do Kapadocji czy gdziekolwiek poza hotel czy miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merhaba! jaki tu ruch:) co chce napisać to po odświeżeniu str jest już nowy post:) Szazza nawet nie wiesz jakie to przyzwyczajenie jak tak Nas zawsze witałaś🌻 tzn przynajmniej dla mnie:P dlatego i tak jesteś number 1 w witaniu :D hehe a co do Pani z biura to wcale mnie nie dziwi,wszystko zależny na kogo się trafi,ale jak będziesz po pierwszym razie w Turkiye + forum to naprawdę nie trudno wiedzieć więcej niż niektórzy pracujący w BP. Co do koleżanek-aptekarek:P to coś o tym wiem;) w tym roku z lekarstwami zastępuje mnie właśnie taka,bo zawsze ja miałam reklamówe lekarstw- ale tak to jest jak się ma w domciu Mamusie ze środowiska medycznego hehe ( broń boże nie narzekam! ;) ) Kwiatuszek dobrze wiedzieć odnośnie filmu,bo wczoraj jak wybierałam to czytałam o nim,ale stwierdziłam,że taki to mogę w domciu:P Zdrowiej!🌻 a co do turkish to chyba muszę Cie dorwać na emailu:P Aha ja nikogo nie kojarzę co by sie wybierał 01.07:P może Kolczi wróci z Kusadasi? Bobo w takim razie pewnie na działeczce będzie cały dzień:P Pariss rzeczywiście nie wygląda na Turka:P hehe i przez to,że tyle mówicie o tym złocie zaczynam sama mieć chęć tylko nie wiem jak z kasą,ile mniej więcej tak czy siak trzeba by było liczyć na pierścionek bez jakiś szaleństw?wiem,że pewnie ciężko odp ale pliss:) tools Grand Zaman Garden jest piękny:):):) nie wiem jak inne ale Pariss i ja marzymy o nim:D wybierasz się?ale temu Grand Zaman chyba tez nie ma czego zarzucić i on jest jakby po drugiej stronie ulicy i z tego co widziałam,to od razu ma też wyjście na plaże.pozdrawiam uff:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss jak ja byłam teraz w biurze to mi np. powiedziały tylko,żeby sprawdzić czy jest ubezpieczenie,ale też tłumaczyły,że rzeczywiście ubezpieczenie nie obejmuje jak jedziemy z innym organizatorem np.do Kapadocji czy Pamukale.I powiem szczerze,że w sumie to rozumiem,ale fakt trzeba po prostu przeczytać uważnie. Ja w tamtym roku i tym też mam ubezp. w Europaische Reiseversicherung i jak pisałyśmy zgłoszenie o zwrot kasy to w sumie nie było żadnych problemów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://farm4.static.flickr.com/3599/3351452218_8f3e18e92c_o.jpgtu znalazłam lepsze zdjecie tego kumpla. Nie uwierzyłybyście ile ma lat. Zreszta Turcy wygladają duzo starzej niz są. Nie wiem czy zauważyłyście. Ja juz wiem ile mam im mowic. Jak wyglada mi na 36 tzn ze ma tylko 32. Zawsze im odejmuję. Frogi na pierścionek zalezy jaki musiałabys liczyc conajmniej 70 E. Licz srednio za gram ok. 25-30 dolarów. Mozesz tez kupic sobie tania zawieszkę z flagą turcji tzn. gwiazdka i księżyc. Ja taką mała kupiłam chyba za 25-30 dolców w Fethiye.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie słyszałam o takim ubzepieczycielu, ale warto poczytac co obejmuje. Opis jest zawsze w katalogu na pierwszych stronach, a czasem dają oddzielnie do voucherów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss- masz rację co do ubezpieczenia, poza tym biorąc wycieczki z ulicznych BP też jesteśmy ubezpieczeni na co warto zwrócić uwagę przy wyborze BP. Frogi , właśnie kończę obiad i wybieram się UWAGA na..... RYBY. Tak to prawda. Na działeczce byłam wczoraj. Miłej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobo to dobrego brania. Tylko zeby inni Ciebie nie wzieli za rybkę i Ciebie nie złowili Super Mężowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobo to smacznej rybki;) Pariss dziękujeeee;) mua😘 to ja lece do nauki,a moja dzisiejsza fontanna jest jednak pod znakiem zapytania:O... selamlar!!!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hola! Ja od dzisiaj robie lekka glodowke;) Moze dlatego, ze przyzwyczailam sie do podanego jedzonka w dodatku pieknie wyekspanowanego i tylko sie degustowalo, degustowalo... No i nie chce mi sie gotowac , wiec bede glodowac:) A malych dzieci nie mam, wiec co tam;) nie musze sie gotowac;) Pariss-Tak! Ten apartament jest w Konyaalti, po wschodniej czesci od Antalya!;);) Tyle ze musze teraz szybko pozbyc sie... heheh..\" majatku \" w Polsce, i lece we wtorek do Polski na 4 dni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fannky- apartamenty sa od 50tys eur do 140 tys, w zaleznosci od tego ile sypialni, jaki metraz, no i przede wszystkim czy to jest osrodek zamkniety, strzezony;) No i trzeba pamietac, ze placi sie czynsz comiesieczny, czym wiecej atrakcji w osrodku, tym wiekszy czynsz, bo w koncu utrzymanie np. basenu, trawnikow, niestety kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kari trzymam mocno kciuki zeby sie udało. Konyalti to taka sypialnia Antalii, mam tam znajomego Turka ze skypa (tamten z nieruchomosci sie nie pojawia, mam go ostatnio widzianego 14.04 i cisza). Mlody chlopak ma dziewczynę z Polski, ale sympatyczny. Z nim mam kontakt moze na cos sie przyda jakby co. On mieszka wlasnie kolo Beach Parku. Ach! Kari jak ja bym chciala zeby sie Tobie udalo to wszystko 👄 Zajebiście i Antalia moja kochana. No nie przezyje. Ide ogladac mecz rugby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kari a masz jakiegos linka do tego biura czy apartamentu? Podaj na pocztę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marillen
Witajcie Turkomaniaczki! Wybieram sie po raz pierwszy do Turcji z Triada na 7+7 (Pariss, Ty chyba tez tak zaczynalas swoja przygode z Turcja??) od 5 do 19.08 do Alanii. Pierwszy mamy zagrarantowany objazd, a pozniej mozemy smazyc sie na plazy do woli. Wakacje wykupowalismy w lutym, troche w ciemno, bo nie czytalismy nic ani o miejscowosci, do ktorej sie wybieramy, ani o hotelu, ale mam nadzieje, ze wszystko bedzie w porzadku. Powoli zaczynam sie przydotowywac do tego wyjazdu, na pierwszym miejscu mojej listy sa wygodne sandaly (macie jakies typy??). Nauczone doswiadczeniem moze macie jakies cenne rady dla "uczniaka" co zabrac koniecznie, co zobaczyc koniecznie i co kupic koniecznie:)?? Do tej pory przebilam sie przez 13 pierwszych i 20 ostatnich stron tego watku i sukcesywnie bede to robic dalej- zbierajac wszystkie rady. Pozdrawiam slonecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co kupić? :D:D:D jeansy D&G, torebke Prady:D tureckie kapcie z pomponikiem:D (ahh mam boskie różowe takowe:D), chuste do tańca brzucha z medalikami:D, wódkę Istanblue albo Raki, ręcznik mega gruby i mega wielki, tygielki +herbatke jabłkową (chyba Pariss caj popija?:D) chałwę (ale ją można także na Allegro:D) hmm ja bym najlepiej to wzięła kontener i na prom z tym:D:D:D ale niestety ograniczona do 20kg jestem...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla amatora złota to oczywiście złoto, dla amatora skóry - skórę, a dla dywaniarza:D - dywan:D matko.. co jeszcze..?:D dziewczyny mówię Wam - kontener zamówić i nie będzie jęczenia, że walizka za mała:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra, ja wracam do łóżka chorować dalej;/ a tak tu wpadłam na chwilę i ożywił mnie mega temat zakupów :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Princeska Kontener ,kontenerem ale czy też trzeba mieć kontener kasy ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się targuję tak, że kontener kasy mi niepotrzebny:D:D:D stąd też się tak ożywiłam na temat zakupów. W Turcji oczywiście:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i o to widzicie jakie robimy zakupy z Princeską:P pewnie aż lepiej się poczuła czytając temat zakupów heheh😘 ale w tym roku jesteśmy już mądrzejsze w zakupach i targowaniu się i co najważniejsze odpadają nam wszelkie suweniry-pierdółki..:D a mi z tego wszystkiego bardzo się zatęskniło za Alanyia...❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem z Wami od pól roku i wiem tyle że teraz pouczam,doradzam moim koleżankom.Te ciućmy które pracują w biurach podróży (nie wszyscy)nie mają takich wiadomośći jak Wy dziewczyny.One powinny wchodzić na ten topik ,wystarczy poczytać i już by miały coś do powiedzenia klientom. Pariss----dzięki za informacje odnośnie złota ,mam prośbę jak znajdziesz adres to prosze podaj ,bedę wdzieczna. Frogi----ja wczesniej kupiłam Avene 50+ do opalania ,ale moja koleżanka jak się dowiedziała że jednak jadę to mi przyniosła same dobre marki (podobno tak mi powiedziała)bo ja zawsze byłam wierna NIVEA a to są Vichy,SVR,NUXE,LA ROCHE-POSAY,BIODERMA,IWOSTIN,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, szkoda ze trzeba się ograniczać do 20-23 kg. Na szczęście zarezerwowałam sobie pół plecaka mojego Lubego, nie był zachwycony. Jestem mega łakomczuchem, łasuchem i już zęby sobie ostrze na te wszystkie pyszności, o których piszecie. Rezygnuję ze skór i dywanów na poczet słodkości, herbaty jabłkowej i przypraw, a także chust i ręczników:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×