Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Ale temat zakupów jest super !!!!Piszcie na ten temat ja dzisiaj siedzę w domu to wszystko co mi sie przyda to przepisze do mojego notesika.Każda Wasza informacja jest na wage złota.🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł Kobitki, ale dzisiaj u mnie pogoda :( barowa...chyba pójdę do baru mlecznego ;) bo do Turcji to najwcześniej wrzesień, buuuuuuuuuu ;( Ale niezależnie od wszystkiego całusiaki dla wszystkich :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marillen ---ja to spisuję od paru miesięcy ,bo nie chcę się powtarzać "nowe"zadają pytania "stare" odpowiadają ;) i my będziemy po urlopach "stare" i będziemy pomagać "kotom":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez spisuje od miesiaca, troche udalo mi sie po powrocie z biura podrozy (w lutym), ale nie za wiele, bo musialam wrocic do rzeczystosci... teraz nadrabiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szazza to rewelka:) Ja jak rok temu dołączyłam tutaj i siedziałam godzinami czytając od początku-wtedy wydawało mi się,że jest tego strasznie dużo,ale porównując z aktualnym stanem stron( fakt,że po prostu dużo zaczęłyśmy też mówić co słychać u nas samych i inne tematy się wplątały,ale zawsze jesteśmy wierne głównemu wątkowi ;) ) to oczywiście nic:)-i właśnie zaraz po skończeniu żałuje,że nie zapisywałam:P i uważam,że to jest super sposób-> Szazzo i Marillen ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dżunia heloł;) podziwiałam ostatnio Twoje zdjęcia z kibicowania- extra:D Do września nie jest tak strasznieee dalekoo:P sama czekam z niecierpliwością:) najważniejsze żebyś mogła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozwólcie, ze powróce na chwile do tematu zakupów- powiedzcie mi, gdzie w Alanii warto je robić. Pariss kiedyś napisała, że w Migrosie spożywkę (a także na targu egipskim w IStambule). A gdzie rzeczy bawełniane itp. (bluzki, ręczniki, chusty), jest tam jakiś bazar? A może lepiej kupować w czasie objazdu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marillen w Alanyi jak jesteś w centrum-pojęcie względne,bo się ciągnie:P - ale jak dla mnie konkretne centrum było tam gdzie było coś w rodzaju stoisk targowych-nie wiem jak to dokładnie nazwać:P -jeden na drugim hehe i ja tam robiłam w różnych..jak coś bardziej mnie zainteresowało to dopiero wtedy wchodziłam,co nie znaczy że zawsze wtedy kupowałam:P Generalnie jest mnóstwo sklepów stoisk itd. A jak jest na objazdówkach to nie mam pojęcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tesik
Podczytuję Was już jakiś czas i chciałam bardzo podziękować za wymianę informacji. Ja wybieram się do Turcji 1 lipca na 7+7 i w związku z tym mam może dość nietypowe pytanie dot. malutkich przepierek. Czy podczas objazdu jest na to czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesik -> z obecnych tutaj chyba tylko Pariss była na objazdówkach więc pewnie Ci odpowie;) może też coś Kwiatuszek się orientuje,ale ja niestety nie..pozdrawiam i życze udanych wakacji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha!ale z tego co pamiętam to dziewczyny mówiły,że na pewno białych rzeczy lepiej nie prac w tamtejszej wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frogi---> dzieki :) Tesik---> tez jade na 7+7, ale w sierpniu, po powrocie koniecznie podzielej sie informacjami jak bylo i co ciekawego sie wydarzylo pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tesik
Frogi wielkie dzięki Marillen - no się rozumie, że poopisuje co się da. Ja już od paru miesięcy żyję tylko informacjami o Turcji :)) Jesteście skarbnicą wiedzy. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma za co;) a teraz ja mam pytanie do Was,co macie w planie na te 7dni zwiedzania?a po powrocie piszcie koniecznie,każda z Nas ma inne doświadczenia czasami,które sa bardzo cenne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tesik
a ja chciałam zrobić to samo co Mariliam i ....guzik z pętelką ;( Jadę z Jettouristic na imprezę CZARODZIEJSKA ANATOLIA (fajnie, nie?) w programie: - Kapadocja - muzeum Mevlany w Konyi -podziemne miasto Saratli - twierdza Uchisar, panorama w dolinie Goreme - kościółek św.Szymona w Pasa Bagi - Muzeum w Dolinie Goreme, Trzy Piękności, Spacer przez Dolnę Wyobraźni, - Ankara - Muzeum Cywilizacji - Instambuł - zwiedzanie Stambułu, Kościół Mądrości Bożej- Haga Sofia - Pałac Topkapi (sułtański) błękitny meczet, Hipodrom - Efez, wizyta w domu Matki Boskiej - Pamukkale - zwiedzanie Hieropolis, tarasy wapienne To na tyle, potem mam nadzieję że będziemy się byczyć stacjonarnie. Nie wiem tylko gdzie się obkupić ;)) na objeździe czy w Alanii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marillen, ja chodziłam na objazdówce zawsze w japonkach. Wogóle mam takie jedne niezniszczalne kupione w 2004 r i cały czas to są japońce na plażę, do chodzenia czasem i pod prysznic. Kupiłam sobie raz takie sportowe sandały na rzepy i pojechałam z nimi do Egiptu na rejs bo wydawało mi sie ze bedą ok, ale pierwszego dnia mnie obtarły i juz ich nigdy w życiu nie założyłam, wróciłam do moich japonek ;) Jak kto lubi, obuwie musi byc wygodne po prostu. Idziesz w tym co lubisz. Co kupic w Turcji? Sporo tego jest. Herbata, czajniczek do herbaty, szklaneczki do herbaty - trzeba pamietac zeby byly z łyzeczkami i mozna dokupic malutki cuekier w kostkach (ja ostatnio juz go nie zmiesciłam do bagazu i zostawiłam w hotelu ;) ) oko proroka, ładny obrazek takie wypukłe są kolorowe, chałwa od Koski, pismaniye czyli kłębuszki bawełniane chałwowe, kasztany w czekoladzie, orzechy w miodzie, batoniki nugatowe itd. Spożywkę w Migrosie i w BIM (turecka biedronka) a w jakim hotelu bedziesz? W Stambule moze nie byc czasu na wieksze zakupy, ale tam na pewno trzeba u Koski kupic słodkości. Nie patrz, ze drogo, i tak bedzie pyszne. I to bedzie oryginalna :) Bawełnę itp to w Alanii spokojnie. Sama zobaczysz, ze tam jest sklep na sklepie, sklepem pogania. Do wyboru do koloru. Szazza ale Avene jest tez dobrą marką. Jak dla mnie lepsza niz Vichy. Ja Vichy wogóle nie lubię. Apteczne tylko Avene, SVR, Bioderma i La Roche Posay. Nuxe juz dla mnie za drogie. Dżunia to do baru idz i juz 👄 A swiadectwo dostałas i nawet sie nie pochwaliłas, drina nie postawiłas :p Tesik nie ma czasu na przepierki. Lepiej wez sobie wloz do walizki 7 t-shirtów w jedną siateczkę do tego jakies spodnie i spodnica i starczy. Przepierzesz na miejscu w Alanii. Poza tym bialych rzeczy nie radzę prac bo robia sie zółte i brzydkie. Najlepiej na takie objazdy brac szare koszulki i kolory ktore sie nie brudzą, zielone, khaki itp. białe odpadają na objazd. Na objezdzie pamiatki tureckie mozecie kupic w Kapadocji pod muzeum w Goreme. Maja dosc tanio wszelkie bryloczki, magnesy, oka proroka itd. Do meczetów pamietajcie, ze wchodzi sie z zakrytymi ramionami i kolanami , panowie rowniez. Kobiety zakryte głowy, mezczyzni nie muszą. to Wam powie przewodnik. Mozna po prostu kupic sobie chuste i zarzucic ją sobie na ramiona przed wejsciem, jak nie macie to dadzą Wam z przydziału jakąs kieckę ;) Do tego wchodzimy do meczetu na boso i buty zostawiamy na zewnątrz. Ja radzę jak zawsze wziąść sobie "jednorazowe" skarpetki stópki np. A na buty jakis woreczek, zeby nie zostawiac ich na zewnątrz (mozna tez je nosic w reku ale to niewygodnie raczej) . Ja robie tak, ze zakładam takie skarpetki i zaraz wyrzucam, no chyba, ze jesli wiem ze bedzie jeszcze jeden meczet to zostawiam w woreczku na nastepny raz. A dlaczego tak robie? Bo nie wyobrazam sobie chodzic na boso tam gdzie chodzi tysiace ludzi z roznymi chorobami stop, skory itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marillen - skoro jesteś łakomczuchem to na pewno przyprawy, ta herbatkę w różnych smakach +specjalny sprzęt do parzenia i picia:D, chałwa no i te ich galaretki takie posypane hmm pudrem? w Polsce też to jest, ale wiadomo, że inaczej smakuje jak sie przywiezie samemu:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa nie ogarnęłam, że już Pariss o jedzonku pisała,bo z tego chorobowego zamroczenia nie widziałam, że już nową stronę napisałyście:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli bedziecie z triadą nocowac w wiosce Ortahisar (bo w Kapadocji macie 2 noce) to idzcie wieczorem na wioske i tam kupcie sobie cos z onyksu jesli Wam sie spodoba. Onyks to taki ładny kamien i pewnie bedziecie w fabryce ale tam nie kupujcie nic. W Ortahisar jest jeszcze fajne muzeum i knajpka na piwko z widokiem na Kapadocję. http://www.culturemuseum.com/home.php?Sayfa=culture_museum_restoran na zdjeciu po prawej jest wlascicielka Berrin Yildiz bardzo fajna babka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss---> dzięks, jedziemy do Princess Artemis 3*, all inc, po dokonaniu rezerwacji sprawdzilam na holidaycheck, że jest przyzwoity, więc będziemy korzystac ile wlezie;) co do obuwia, to zawsze mam ten sam problem - wszystko mnie obciera, te co nie obcierały, wyrzuciłam, bo rozwaliły się ze starości... Nie wiem czy dam radę te wszystkie pyszności, o których piszecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze że jedziecie z różnych biur Marillen i Tesik,bo będzie można porównać może ;) Pariss Ty nasza Skarbnico wiedzy;):):) jak na meczu tak w ogóle? Princeska ja myślę,że prędzej zamroczył Cie temat zakupów;) zdrowiej😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A do tego dużego meczetu w Alanyi można też wejść? Bo Bobo była,ale w innym.A mi sie bardzo podobał z zew i troche z daleka:p ten duży,niedaleko portu, gdzie jak już wiem w pobliżu jest polecony jubiler od Paris.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecz przegralismy. Łodz wygrała :O ale ja tak jednym okiem ogladałam dla jaj bo tam znajomy gra. Chcialam jeszcze Wam napisac bo zawsze zapominam, ze w tym roku ramadan jest bardzo wczesnie bo zaczyna sie 21 sierpnia i trwa do 19 wrzesnia. Szczesciary te, ktore beda na seker bayrami czyli koniec ramadanu. To swieto dla wszystkich Turkow, swietuja koniec ramadanu (postu), łażą, rozdają sobie słodkości, wyjezdzają na krotkie wypady do 5 * hoteli i sie bawia, bawia, bawia. Na pewno bedzie fajnie. Poza tym ramadan w Turcji nie jest wogóle odczuwalny w ciagu dnia. Nie ma tak duzo przestrzegających go Turków, którzy sie z tym obnoszą. Zreszta na blogu skylaar czytalyscie moze jak to wyglada. Najpierw sie zarzekają a pozniej wymyslają ze są chorzy i jednak trzeba jesc i pic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem ciekawa jak Kolczi bo chyba juz minely dwa tygodnie jej w Kusadasi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×