Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

ja bylam w Ayvalik z funclubem, to jest czesc egejska nie riwiera, a tej drugiej tez bylam kiedys i musze przyznac, ze nie ma porownania. Egejska jest mniej zatloczona, bardziej oryginalna i chyba troche tansza:p sprawdz sobie funclub chyba jeszcze ma wyjazdy do Ayvalik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tina2255
Witam! Czyatałam te forum od poczatku zaglebiajac się w wasz Turecki klimat a wrescie sama mogłam się przekonać - dziękuję! Właśnie wczoraj nad ranem wrócilam z gorącej Turcji! Byliśmy w Oludeniz w hotelu Oludeniz Resort Otel serdecznie polecam miła obsługa , hotel ładny dobre jedzenie i przedewszystkim miło spedzony czas ;) Jednakze było dużo Brytyjczykow ale sadze ,ze to chyba nie problem kilka Hollendrow i nasza dwojka polakow ! Entertaiment dla dzieci dobry co wieczor mini disco dla dzieci, załapalismy sie rowniez na Belly Dance, proszę nie słuchać złych opinii które opisuja ,ze polacy w tym hotelu sa zle traktowani byliśmy bardzo dobrze traktowanii Turcy byli mili z jakimkolwiek probleme moglismy sie do nich zglosic, pokoj dostalismy w nowych aparatamentach ktore naprawde zaslugują na 4*. Mielismy przyjemnośc leciec paralotnia serdecznie polecam niezapomiane przezycie zostajace juz na zawsze w pamięci. Paralotnie kupowaliśmy od ReAction instruktorzy sa profesjonalistami mającymi wiele lat praktyki oraz nowy sprzet można im ufać! Zapłaciliśmy za tą przyjemność 190 TL ale mielismy pewność co do jakośći i ich profesjonalizmu.Jednkaze uważajecie na cene zdjęc i filmikow ktore sa dość drogie 90 TL za jedna osobe( included zdjecia i filmiki). Blue Lagoon ładna woda przezroczyta bardzo czyta robiąca naprawdę wielkie wrażenie lecz lecac paralotnia zapiera dech w piersiach cena wejścia 10TL a lezaki i parasole niestety sa płatne ale ta przyjemnosc lezenia na plazy kosztuje dla dwoch osob 18 TL. Byliśmy również na Fethiye Market polecam gorąco , market wielki prawdziwy Turecki klimat jeśli masz dar do targowania jest to raj dla Ciebie pozniej wybralismy sie wraz z przewodnikiem do Kayaok miasta duchów z którą wiąże sie pewn historia ale nie będę tego zdradzać widok ładny lecz wejście do maisteczka niestety płatne 5TL za osobe odzielnie płaci się równiez za wejście do kościołow , jedną z innych przyjemnosci jest równiez Donkey ride jak i Camel ride i pamiątkowe zdjęcie -polecam! Nocne zycie miasta jest rowniez zroznicowane polecam Shadow Bar jak i N JOY w korym pracuja mili kelnerzy jak i mozna sprobowac tanca na barze jednakze dla osob szukajacych prawdziwych dyskotek niestety ich tam nie znajdziecie .Jeśli ma ktos jeszcze jakies pytania to proszę bardzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobija mnie wasza zawisc
hej, mam pytanie odnosnie ubioru w Turcji, czytalam ze nie radzi sie ubierac szortow i bluzek na ramiaczkach jesli wychodzi sie poza hotel, ale z 2 strony jeslli ubralabym dluzsza spodniczke i odkryte ramiona, to tez moge spotkac sie z oburzeniem miejscowych, albo np krotsze spodenki i bluzke zakryta bardziej, w sumie srednio mi sie usmiecha chodzic zamaskowana zwlaszcza jak jest upal, co wy na to ? jesli byl juz taki problem poruszany to przepraszam ale nie chce mi sie czytac 500 str :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tina,super że się Tobie podobało:) Dobija mnie....----> jesli jedziesz do kurortu to ubierasz się jak chcesz, w spodenki, mini, sukienki, odkryte ramiona itd. Jeśli jednak pojedziesz np. na wycieczkę do Kapadocji i po drodze odwiedzisz miasto Konya to musisz mieć coś dłuższego i zakryte ramiona- chyba, ze chcesz jakies worki z przydziału przed wejsciem do meczetu. Ogólnie w grupie turystów, w miejscach typowo turystycznych nie masz się czym przejmować, czuj się jak na wakacjach w Hiszpanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D&J
Witam wszystkich serdecznie. W tym roku dołączę również do TURKOMANIAKÓW i już nie umiem się doczekać. Jadę w lipcu w RT na smak orientu z pobytem w hotelu Lonicera. Czy któś może mi coś powiedzieć nt tego hotelu ? A może znajdzie się osoba, która również jedzie na tą wycieczkę z wylotem z Katowic. Zawsze raźniej w grupie. Jadę z mężem i synem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Kto był w Alanyi w hotelu Sułtan Sipahi Resort lub się wybiera właśnie tam? Ja wróciłam 26.05.12 mogę opowiedzieć o hotelu komuś kto się wybiera lub pogadać chętnie z kimś kto tam był o wrażeniach.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skorpion2007
witam:) Ja jadę 27.06. do Antalya do hotelu Atlas Beach.Czy był tam ktoś niedawno? Co należy ze sobą zabrać? Czy buty do wody się przydadzą?Jadę pierwszy raz do Turcji,czy powinno się tam zostawiać pieniądze na łóżku dla sprzątających pokoje?Jaką wycieczkę fakultatywną warto wykupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaf15
witam... wczoraj wykupiliśmy rzutem na taśmę wycieczkę do Turcji... na listopad... tanio i z opisu wynika, że powinno być cudnie... ale zaczęłam czytać (trochę za późno, wiem) o pogodzie... średnie temperatury w okolicach 15 stopni... troszkę mnie to zmartwiło... ale dzięki temu forum poczułam się lepiej :O) my uwielbiamy zwiedzać jak jest "inaczej" a spokój to przecież dobro bezcenne na wakacjach :O) będziemy w Antalyi czy macie jakieś propozycje na ewentualne deszczowe dni?? może jakieś miejsce w Turcji, do którego trzeba pojechać?? to jeszcze 4 miesiące a ja już mam reisefieber!!! :o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Antalii jest super. JEst piękna plaża w dzielnicy Konyaalti, jest tam też tzw. Beach Park. Wszędzie są knajpki, fotele na trawie itd, z tego co pamiętam jest też tam delfinarium. To jest po zachodniej stronie Antalii, a Twój hotel bedzie pewnie po wschodniej, ale przejedz się tam. Jedz tez do Kemer to jeszcze dalej na zachód, małe przyjemne miasteczko z parkiem i widokiem na górę Tahtali. Najlepiej jedzcie rano i stamtad na wycieczke na gore. Piekne widoki!!!! Sama Antalya jest tez ladna, ma stare miasto, waskie uliczki, stary port. Pozyczcie samochod i mozna jezdzic. Na wschod od Antalii to najblizej do Manavgat, Side, dalej do Alanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaf15
kochane z was dziewczyny :O) dziękuję ślicznie za informacje :O) to teraz mogę spokojnie planować wakacje :O) mam nadzieje, że jednak pogoda będzie dla nas łaskawa i nie będzie okazji do korzystania z atrakcji hotelu :O) a że jest tam internet to na pewno się odezwę i opowiem jak jest :O) a póki co czekam z niecierpliwością do listopada :O)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaf15
hotel nazywa się Aska Buket, leży jakieś pół godziny od lotniska i 10 minut jazdy samochodem od Antalyi, tak jak pisałaś na wschód od Antalyi :o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jane100
witajcie, wybieram się w przyszłym tygodniu do BODRUM. Proszę podeślijcie info o cenach; przykładowe złota , skór, torebek itp. dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konkretnych cen nie jestem w stanie ci podać, ale teraz nie opłaca się chyba tam już nic kupować, w takiej samej cenie dostaniesz wszystko u nas a lepsze jakościowo, przynajmniej takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto pyta nie bladziiii
Hej mam kilka pytań, z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc! Czy w Alanya wypożyczę samochód albo motocykl? Czy bezpiecznie jest zwiedzać samemu np. samochodem czy motocyklem? Czy w październiku (na początku) są dostępne wycieczki fakultatywne, rafting?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wynajmu to jest tego mnóstwo, auta większe, mniejsze, skutery itd. zwiedzanie jest bezpieczne a wycieczki na pewno też będą bo sezon kończy się chyba coś na początku listopada dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turcja w pazdzierniku
Witam!:) jak temacie czyli czy pogoda jest pewna czy też zdarzają się deszczowe dni? Czy Alanya to dobry wybór na pierwszy raz? No i czy zemsta jest realna, to dla mnie istotne przy wyborze wyjazdu. Pytanie kieruję do znawczyń i z góry dziękuję za wskazówki, pozdrówka! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turcja w pazdzierniku
i jeszcze jedno - dlaczego w ofertach biur podróży nie ma bezpośrednio alanyi tylko hotele w miejscowościach oddalonych od niej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W październiku pogoda jest już zmienna. Zależy od roku, może być deszczowo, ale w dzień raczej ciepło, wieczory już chłodniejsze i sweterek wypada założyć. A na wycieczkę do KApadocji to obowiązkowo polarek i parasolka i zakryte buty. Tam już jest zimno. Szczególnie poranki i noce. Czasem nawet mimo zachmurzenia w dzień i tak jest ciepło także nie martw się na pewno się opalisz. Dni są krótsze, ale słoneczko jest. Jeśli chodzi o biura i opisy to trzeba sprawdzać. Jest sporo hoteli w samej ALanii. Zazwyczaj jak masz napisane ze "do plaży Kleopatry jest ......tyle i tyle metrów" to piszą o centrum. Natomiast Obagol, Mahmutlar, Konakli czy inne to już są dzielnice mniej lub więcej oddalone od Alanyi. W październiku weź sobie coś w centrum. Zobacz na hotel Kleopatra Beach, albo na nasz tutaj ulubiony Grand Zaman, albo Blue Star.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turcja w pazdzierniku
dzięki Parris, jesteś skarbnicą wiedzy:) Pozwolisz, że spytam jeszcze w razie wątpliwości? A, i wyjazd mam z Katowic, więc pewnie wybór hoteli będzie mniejszy niż na przykład z Warszawy...Pozdrówka :cmok:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytaj, pytaj :) A kiedy konkretnie chcesz lecieć? Z KTW własnie jest spory wybór i dużo lotów. Do Antalii loty są w środy z tego co pamiętam, ale z KTW można nawet na 10 dni lecieć bo mają tyle lotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek 01
Paris jesteś wolna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek 01
Paris jesteś wolna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×