Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Moniśka74

MAMUSIE Z WROCŁAWIA

Polecane posty

Gość olinkaka
Dzięki domi26:) ja mam już 28 lat i to moje pierwsze 2 kreseczki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olinkaka
Teraz to chyba muszę wybrać ginekologa i zrobić badania.Tylko nie bardzo wiem na kiedy mam się umawiać?? Czy jest coś czego powinnam unikać??Chyba nie..pamiętam, że czytałam gdzieś , że nie można wcinać serów pleśniowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi26
Najwyzszy czas na dzidziusia. Ja mam 26lat i mam synka ktory ma 2 latka. W jakiej dzielnicy mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olinkaka
No dokładnie czas najwyższy:) planowaliśmy wcześniej, ale wiadomo jak to z planami bywa.Mieszkam niedaleko Astry :) a Ty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi26
Ja na gaju. Ale niedługo zmykam na Wojszyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olinkaka
Kiedyś często tam bywałam, bo moja znajoma tam mieszkała:) Zmykam spać, bo jutro do pracy:)Dzięki jeszcze raz za odzew. Dobrej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ponownie! Co to ja tu czytam? Mamy nową mamusię?! Super, uwielbiam malutkie dzieciaczki! :D olinkaka, z tymi serami to niestety prawda, ale ja w pierwszej ciąży nic nie wiedziałam i wcinałam i nic się nie stało, więc się nie martw jak już jadłaś. Ja też mam 28 wiosen, i dwoje dzieci na koncie, 9 lat i 6 miesięcy. No i koniecznie musisz zajadać kwas foliowy!! Ja niezmiennie polecam doktorre Żurawskiego, przyjmuje w Dolmedzie prywatnie i chyba na ubezpieczalnię też, ale pewna nie jestem...Bardzo miły, ludzki i przystojny, hehe. No i teraz koniecznie pogłaskaj się po brzuszku i prześlij mu całuska od cioci Ewy 🌻 Hej kobitki, zaczernijcie się, bo durnych podszywów nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wowwww niie dosc ze nowa mamusia to widzicie to co moje oczy zaczelysmy pisac nowa stronke:) Ja polecam dr.Gabrysia jest profesorem i tez pracyje na Chałbinskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje bardzo dziewczyny, jestescie kochane, az sie usmiecham do monitora (ale to musi wygladac) :D stokrotko - rodzilam na dyrekcyjnej, ale to tylko dlatego, ze mialam tam polozna, ogolnie warunki sa tam kiepskie, oczywiscie personel tez nie byl zbyt mily, wszystko zalezy od zmiany. Dobrze sie tam czulam jedynie dzieki poloznej, bo zalawila mi dobre miejsce i opieke. Gratuluje zaczernienia :) rudamaxi, Mewunia - jezeli nie macie nic przeciwko to zdjecia moge wyslac na mail\'a Anusia - teraz wiem jak to jest martwic sie o swoje malenstwo, jak Michalek tylko sie zakrztusi to ja juz jestem przerazona, a co dopiero taki wiekszy szkrab domi - witaj wsrod mamusiek :) olinkaka - gratulacje :) ja chodze do dr Pająka na ul. Energetyczną. Moim zdaniem powinnas pojsc do ginekologa jak najszybciej, na pewno przepisze Ci kwas foliowy i im wczesniej bedziesz go brala tym lepiej, do tego bedziesz musiala zrobic badania krwi w tym grupa krwi, moczu, badanie na toksoplazmoze i rozyczke :) Co do serow plesniowych to tez slyszalam, ze lepiej unikac, podobno tez lepiej nie jesc malin. A poza tym to chyba mozna wszystko, tylko w malych ilosciach. Moj lekarz mowil, ze najlepiej jesc duzo ryb, ciemne pieczywo i unikac slodyczy, ale nie jest tak latwo tego przestrzegac :p Musze przyznac, ze dawno takiego ruchu tutaj nie widzialam, hihi. Oby tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia czekam na meilika kliknij moj nick i tam znajdziesz adres:) aaaa co do ciazy to nie nalezy takze jesc wedzonych rzeczy. a zmorzony ruch na tym topiku od dawna mi sie marzyl wiec pisac pusac. Tiki jak tam brzusio i jak ty sie czujesz,pomachaj chociaz lapka by forumowe ciotki byly spokojne:) a ja od trzech nocy mam pobudki w nocy 3 badz cztery wiec wygladam srednio bo jak poloze dzieci spac to jeszcze sie ucze i zasypiam gdzies kolo 1 a potem pierwsza pobudke moje dziecko funduje mi o 2 i potem jeszcze kilka razy musze ja zabawiac.Padam na twarz teraz zasnela przy cycusiu i mam nadzieje ze pospi chociaz godzinke,ja juz po kawie ale chyba pozwole sobie jeszcze na cappuccino,moze jeszcze komus podac?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prosze sprawdzic poczte :) Moze poloz sie z Wikunia chociaz na 1-2h, na pewno dobrze Ci to zrobi, bedziesz miala wiecej sil i swiezy umysl a nauka nie ucieknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia ja zaluje strasznie ze Giertych juz nie jest ministrem bo moze i studentom by uszczuplil pare lektur,a zreszta chyba juz o tym kiedys pisalam ;) zreszta dobrze jest sobie pomarzyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was kobitki w ten sloneczny dzionek :) No prosze jaki ruch sie zrobil ,nowe twarzyczki ,witam Was !!! Anusia_1912 ,mam takiego urwisa w domu,jest co prawda starszy ale co ja sie z nim mialam i mam do teraz :). Mewunia ,zakupy udane ,bylam w slepie ciaowym na Kosciuszki ,wybor ogromny i jaka ladna kolekcja .Kupilam swietne dzinsy z pasem na brzuszek tak delikatnym ze az nie chcialo mi sie ich scagac ,cieply sweterek i to na tyle.Pozniej pojechalismy obkupic dzieciaczki ,oj tu to bylo zamieszania .Cala sobota przeleciala nam na zakupach ,masakra bylismy wykonczeni jak po jakims maratonie . olinkaka ,gratulacje !!!!!tak jak Ci dziewczyny radzily,koniecznie kup kwas foliowy i witaminy dla kobiet w ciazy i pilnuj przyjmowania jak oka w glowie!Co do ginekologa to Ci nie doradze,od niedawna mieszkam we Wroclawiu i z polecenia zaczelam chodzic do dr.Magdaleny Chirowskiej-Tracz,ona przyjmuje na Olawskiej w Promedisie.Jeszce jej za bardzo nie znam ... Tak jak Ty mam 28 lat ,dwoje dzieciaczkow 4 lata synek i 2 lata coreczka i jestem w 17 tc.Jutro ide do lekarza i ciekawa jestem ile mi sie przytylo no i jak malenstwo sie miewa :) Nie wiem czemu ale chodze dzisiaj jakas taka podminowana od rana ,maluchy tak graja mi na nerwach ze szok ,az pogonilam je na gore do pokoju zeby pobaweily sie i daly mi troszke odsapnac😭 .Nic mi nie wychodzi ,nie moge sie skupic na niczym ,za co sie wezme to skonczyc nie moge .Eh latam po chalupce a efektu nie widac,chyba dzisiaj bedzie sprzatanko z kiepskim efektem.Polezala bym sobie w ciszy z dobra ksiazka ...:-( To buziole laseczki !!Moze do wieczora mi przejdzie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudamaxi - oj powiem Ci, ze byloby milo, mnie tez niedlugo wkuwanie czeka, chociaz z drugiej strony... dzieki temu jestes tutaj i prosze jak nasz topic ladnie sie powieksza :)) stokrotka - gratuluje udanych zakupow :), tez bym sie gdzies wybrala, ale poki co nie ma jak. Daj znac po wizycie co i jak, no i moze beda juz jakies prognozy co do plci :). Ja jak bylam w ciazy to bywalo tak ze mialam swietny humor a zaraz zbieralo mi sie na placz wiec na pewno i u Ciebie samopoczucie sie poprawi. A jak dzieciaczki reaguja na nowego czlonka rodziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki! Madzia, ja też poproszę zdjęcia! Ładnie proszę!🌻 rudamaxi, odnośnie nocnego budzenia, od marcóweczek zaczerpnięte: http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1 ,79401,3866894.html Już niedługo się wyśpisz, a na teraz fluidki dla ciebie, na lepsze samopoczucie 🌻 Stokrotka,też robiłam zakupy dla siebie w tym sklepie, tylko ja kupiłam sobie sztruksy, bo nie lubię dzinsu. Tylko mogę sobie wyobraźić ile masz roboty z dwoma maluszkami! Mój Patryk już duży, to się sobą zajmie , a z samą Marcyśką nie wiem w co ręce włożyć najpierw. Troje lub czworo dzieciaków to moje marzenie. Może kiedyś się spełni, poczekamy- zobaczymy! Ja dzisiaj zmarnowana, drapie mnie w gardle, Patrk chory, Marcyśka ma katar i pół nocy marudziła. Czyli mały lazarecik mam w domciu. Ech, uciekam, żeby was nie zarażać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olinkaka
Bardzo Wam dziękuję dziewczyny :) Dziś rano zrobiłam jeszcze jeden test, czyli 3 wyszły pozytywne :D Z tym, że z radością chyba trzeba poczekać do momentu stwierdzenia ciąży przez lekarza?? Staraliśmy się od lipca zeszłego roku, pamiętam te miesiące zaglądania w gacie i patrzenie czy to już, a tym razem jakoś niespodziewanie i w ogóle jakiś dziwny strach. Kwas foliowy już biorę, teraz muszę wybrać się do lekarza.. Strasznie Wam dziękuję za porady dziewczyny🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudamaxi, to z tego linku; Nocne karmienie Monika Staszewska, położna2007-01-22, ostatnia aktualizacja 2007-01-22 12:48 Mój pięciomiesięczny synek domaga się piersi co dwie godziny. Najgorsze są noce. Mały śpi najdłużej po kąpieli - 3,5 godziny. A potem do rana pobudka co dwie godziny. Cieszę się bardzo, że karmię go piersią, ale czasami w nocy dopada mnie zwątpienie. Jak długo maluch będzie jadł tak często? Co robić? Większość dzieci, zbliżając się do drugiego półrocza i potem, zaczyna częściej domagać się nocnego karmiena. Jest to zwykle związane ze zwiększonym zapotrzebowaniem na tłuszcze, których właśnie nocą jest w mleku mamy więcej. A to, niestety, najczęściej oznacza, że bez względu na wielkość ostatniego przed snem posiłku (nawet gęsta kaszka nie pomaga) budzenie w nocy będzie się pojawiać, bo nie chodzi o pusty żołądek, tylko o instynktowne wyczuwanie, co i w jakich ilościach jest potrzebne. Oczywiście dotyczy to dzieci karmionych piersią. Maluchy karmione mieszanką w ogóle tego problemu nie znają, bo ich mleko rano i wieczorem jest identyczne. Dzięki za życzenia zdrówka. Gadam sobie z mężusiem i już mi trochę lepiej! Buziak ii spokojnej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuski:) Nareszcie cos nie cos nam się tu ruszyło.:) Witam🖐️ Nowe Mamy z Wrocka i ciesze sie,że jest nas coraz wiecej:)Niestety nie pomoge w sprawie doboru lekarza bo mieszkam w Oławie, tu rodziłam.... Rudamaxi nie mam pojęcia jak Ci pomóc, może spróbuj choc troszeczke przespac sie z Wiki w ciągu dnia.Całuski dla Wojtusiowej Dziewczyny!!!!😘😘😘 Madziuńka ja też poprosze jakąś fotke bo ciekawa jestem Twojego Malenkiego szcześci. E mail znajdziesz jak klikniesz w nick:) A ja od poniedziałku ide do pracy:(Z jednej strony sie ciesze bo z kaska ostatnio dosc krucho a z drugiej plakac nawet nie plakac ryczec mi sie chce jak pomysle o Wojtusiu. Ma przyjechac moja mama,troche posiedzi z Mlodym. Ostatnio z tesciowa dogadujemy sie ok i dzisiaj zaszokowala mnie co mysli o wszystkim tzn ze najwazniejszy jest Wojtuś i zrobi wszystko zeby bylo ok. Az sie rozczulilam😭 Jutro jade do Wrocka na szkolenie. Pozdrawaim serdecznie i cieplutko bo u nas chlodno:) Buziaczki dla WSZYSTKICH dzieciaczkiow:)😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam !!! rudamaxi ,co do nocnego budzenia sie na karmienie to mialam takich glodomokow az dwoje .Synek a pozniej corcia ,budzili sie co dwie godzinki i to co do monuty.Po tyg miałam dosyc wstawania i spali razem z nami tzn najpierw synek (tak mu już zostało nawet wtedy gdy juz przestalam karmić,nie mógł sie nauczyć sam zasypiac i spać,to był minus) a pózniej dołaczyła córeczka i zmuszona byłam przenieść sie z obojgiem do drugiego pokoju .W sypialni małżenskiej byłam gościem i tak przez 3 lata łącznie spałam z maluchami .Także tak czasami kończa sie te nocne karmienia w łózku z maleństwem :) ,plus całej sytuacji to to ze byłam wyspana bo karmilam prawie przez sen . Dzisja bylam u lekarza ,maleństwo ma sie swietnie ,cała rodzinką (mąż ,maluchy ) widzielismy nasza juz calkiem spora fasolke .Maluchy byly zachwycone ,malenstwo bylo bardzo zywe,machalo raczkami ,ziewalo ,krecilo sie a starszaki az piszczaly z radosci ,Pani doktor miala tyle uciechy podczas badania :) Pytalam lekarza o szpitale we Wroclawiu ,nie polecila mi tylko jeden szpital 40 lecia i szpital w Olawie .Male sprostowanie co do tc ,nie jest to jak pisalam wczesniej 17 tc ale 14 tc ,cos mi sie dodalo ;). Anus ,pislas ze tu wlasnie rodzilas ,napisz mi cos wiecej ,jak wspominasz porod ,opieke nad malenstwem i nad Toba ,jaki jest tam personel.Trzymam kciuki za pirwszy dzien pracy.Wojtus ma napewno wspaniale babcie ktore nie pozwola mu za mamusia za bardzo tesknic i Tobie tez bedzie latwiej bo zostawisz malego w dobrych rekach :). Buziole dla Was kochane i Waszych szkrabow !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobiałki! A co tu takie pusteczki? Rudamaxi usprawiedliwiona, wkuwa zapewne, ale reszta? My już się lepiej czujemy, jeszcze tylko katarek leczymy. Anusia, będzie dobrze! 🌻 Stokrotka ma rację, babciusie będą małego rozpieszczać, nosić, całować i pieścić! Na pewno zjmą się nim super profesjonalnie ;) . Ja jestem z dzieciakami cały czas i powiem ci że czasami to nawet miałabym ochotę pójść do jakiejś pracy, trochę się wyrwać z tego domu. W pracy inne problemy, inni ludzie, coś się dzieje. A w domu to tak naprawdę jestem w \" pracy\" 24 na dobę 7 dni w tygodniu i nigdy psychicznie nie odpoczywam. Stokrotka,fajna taka wyprawa rodzinna na USG, angażuje wszystkich od początku! Super że dzidzia zdrowo rośnie! Pogłaskać brzusia proszę od cioci Ewy! Rudamaxi, o której na tych kolankach zdrowaśki trzepac? Powodzonka życzę i wyślę jutro fluidy naukowe do ciebie! Tiki, Madzia, Anula 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam! Przepraszam! Olinkaka i Domi, dla was też oczywiście 🌻 i piszcie częściej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz mam dosc nauki ,wszystko mi sie miesza ,gardlo mnie boli jaK NIE WIEM CO ,wypijam kawe do konca i ide na jakies zakupy troche sie dotlenie przy okazji. Jutro o 10.30 mozecie klekac i sie modlic tak okolo 2 godzin:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie! :) Czy mogę się dopisać do Waszego grona Wrocławianek? :) Jestem mamusią ponad dwuletniej Amelki :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamuśki!!! Isis🖐️ oczywiscie ze mozesz do nas dołaczyc, jak najbardziej jestesmy za (tu pisze za nas wszystkie:))) I cieszymy sie ze bedzie nas coraz wiecej. Rudamaxi jak tylko wrocisz dawaj znac jak tam bo ja dzis kciukasy trzymałam obiema rekami no z malym wyjatkiem musialam przejechac przez miasto autem:) Z checia bym sie spotkala jak znajdziesz chwilke napisz (jak oczywiscie chcesz:)) mi na gg numer telefonu:) Stokroteczko Kochana ja rodziłam w Oławie. Mysle ze i ten szpital jak kazdy inny ma swoje zwolenniczki i przeciwniczki.;) Co moge napisac? Raczej na tak. U mnie w pewnym stopniu depreche powodowalo to ze Wojtek urodzil sie 19 grudnia a ja dopiero wyszlam 4 stycznia.:( To ze cale swieta i nowy rok w szpitalu z chorym dzieckiem(nikomu tego nie zycze:(( Dowiedzialam sie rowniez ze Wojtus ma chore obie nerki a nie jedna jak wykazywalo usg w ciazy:( Z drugiej strony gdyby nie lekarz ktory pomogl mi urodzic, mialam cesarke nie wiem ile bym jeszcze czekala. Czy Wojtuś urodził by sie zdrowy (zdobył 7 pkt bo za dlugo Go pzrenosilam) U nas leci. wojtek zadowolony z babci(dzisiaj wieczorem przyjezdza nastepna:))) Ja w pracy tesknie i jak wracam do domu to sie nie moge doczekac jak Młodego zobacze.:) Pierszy dzien był troche łzawy ale... No i mama nadzieje ze dam rade bo na tym szkoleniu to motorek w d... :) Pozdrawaim serdecznie, Caluski:) Reszta dziewczyn PISAC!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z D A Ł A M !!!!!!!! Jestem juz jednym slowem na 5 roku:D Witam nowa mamusie🌼 Anusia juz pisze na gg numer telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RUDAMAXI !!!!!!!!!!GRATULLLLLLLLLLLAAAAAAAAAACCCCCCCCCCCJJJJEEEEEEE!!!!!!!!!! Isis1 I bywaj u nas na topiku jak najczesciej :) Anusia ,pewnie zdecyduje sie na porod w Olawie,mamy w miare blisko i kilku znajomych chwalilo sobie ten szpital.Pewnie jeszcze wpadna mi jakies pytanka o ten szpital ale to nie teraz.Dzielna mamusia z Ciebie :) a maly to pewnie wita Cie z radoscia jak wracasz :). eh a mnie dopadlo wieelkie przeziebienie :( kaszle ,kicham z nosa mi leci a tu maz wyjezdza do Opola na 4 dni ,masakra ! 😭 Caluje mocno Wszystkie kobitki i dzidzulki te biegajace i te szalejace w brzuszkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×