Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość taki jeden co sie zapytuje

Cukrzyca - jak długo z nią żyć

Polecane posty

Gość taki jeden co sie zapytuje

Witajcie! Interesuje mnie temat jak długo chorzy na cukrzyce mogą żyć? Czy jest jakaś różnica jesli chory jest 20latek a 80latek? Jakie choroby towarzyszą cukrzycy? Ile przecietnie żyjąludzie chorzy na tą chorobę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikt nie wie
prosze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli biora leki
i stosują odpowiednia dietę, to prawdopodobieństwo długiego szczęśliwego życia jest takie samo, jak u ludzi zdrowych (choc podobno coraz trudniej o takich)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mój tata zmarł na cukrzycę. Był jeszcze dosyś młody, ale powiem szczerze, że nie leczył swej choroby. Jesli będziesz przestrzegać diety, zaleceń lekarza i stosował zalecone kuracje żyć będziesz w miare normalnie i długo. czego Tobie z całego serca życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PB
Zależy też w jakim wieku zachorowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki jeden element
znam goscia 67 lat, cukrzyca insulinozależna - czasem 3 miesiące nie wstrzykuje insy, po mini-zawale, rakowate rzeczt też zaleczył, słabe serce, ale chłop nie do zdarcia... pije, pali... po wojnie żywił sie na śmietnikach... niekt nie zna daty swojego zejscia... nawet ten, co dba o siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki jeden co pyta
a jesli na cukrzyce jest chora osoba starsza kolo 75 roku życia? I jest to cukrzyca nabyta, nie wrodzona, to czy wpłynie to na długość życia tej osoby? To dla mnei ważne pytanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuparyby
a co ja mam powiedziec jak mój facet ma 28 lat a cukrzyce od 6 roku zycia? Biereze insu dba o sibie i trzeba zyc. A choroby to np -retinopatia cukrzycowa (jak nie dbasz o siebie pekają Ci naczynia w gałkach, prowadzi do utraty wzroku) -stopa cukrzycowa (problemy ze stopami jak sama nazwa mówi) -problemy z nerkami poczytaj w necie, wpisz w google, znajdziesz full na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ja od 24 lat choruje :-) a mam 27. Jest ok, nie mam powiklan. Chcialabym miec pompe ale nie stac mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie? O kurde a ja taka glupia bylam 24 lata z insulina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie wiesz co z nia zrobic to zyjesz z cukrzyca,tak samo jest z innymi chorobami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To co zrobic w sytuacji gdy trzustka w ogole nie produkuje insuliny? No ciekawa jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak zachorowalam jak mialam 3 lata i bylam pod bardzo dibra opieka specjalistyczna , teraz nadal jestem ale w innym osrodku ze swietnymi diabetologami i jak zyje nikt nie mowil ze insuline produkuje watroba i ze istnieje jakas zastepcza forma leczenia. Prosze nie grac roli wszystkowiedzacego lekarza ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to dalej zyj sobie z cukrzyca w nieswiadomości,bo nikt nie mówi,ale ja mówie,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie ze wole zyc z cukrzyca niz umrzec od nieleczonej cukrzycy. Dziekuje za troske.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro wolisz zyc z cukrzyca niz zyc bardziej komfortowo bez nie to twój wybór,nic na siłe ludzie kochaja swoje choroby i problemy wiec nic na siłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalilalila
"Type 1 cukrzycy jest zalezny od insuliny, co oznacza ze wymagane jest jej podawanie od momentum ujawnienka sie choroby. Uszkodzeniu ulegaja komorki trzustki wytwarzajace insuline, co prowadzi do calkowitego zaniku jej produkcji" R. Hanas, Cukrzyca typu 1, wyd. 2010 Po prostu dziwi mnie ze ludzie ktorzy nie posiadaja specjalistycznej wiedzy o chorobie, odgrywaja jakichs szarlatanow. Moje USG wykazalo ze moja trzustka juz prawie zanikla, a insulina jest potrzebna do zycia i nie ma innej metody wytwarzania insuliny jak podawanie jej z zewnatrz. Prosze zaakceptowac zwykle naukowe fakty zamiast pisac o tajemniczych metodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie sa tajemnicze metody,a wiedze to ja mam ogromna inaczej bym sie nie wypowiadał,nie wiesz to nie pisz bo to tylko Twoje fantazje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalilalila
Kto jak kto ale ja wiem bo ucze sie o tej chorobie nieustannie od 20 lat od najlepszych. Jak nie jest Pan/Pani diabetologiem ( a posty wskazuja na to ze nie) to prosze lepiej sie nie wypowiadac na tematy leczenia. Proste. Nie lubie sie klocic i wiem ze nasza dyskusja jest bez sensu. Prosze tylko miec na uwadze co napisalam w poprzednim poscie. Jesli ma Pani na mysli diete tluszczowa to od razu mowie ze to nie jest wlasciwa metoda leczenia cukrzycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No włąsnie kto jak kto,ale ja siedze juz w tym temacie ponad 25l wiec prosze mi nie mówic ze Ty sie znasz a ktos inny nie,bo ja juz miałem takie dyskusje ale fakty niestety są bezdyskusyjne,sama dieta to zbyt mało w leczeniu cukrzycy,wiec diabetyk moze tylko łagodzic objawy cukrzycy a nigdy jej nie wyleczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalilalila
To slucham, jaka jest ta metoda leczenia cukrzycy typu 1, o ktorej zaden lekarz nie powiedzial mi przez 24 Lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna222
Kuzynka ma 85 lat, cukrzycę IItypu ze 30 lat, na insulinie ok. 5lat. Jest silna jak wół, jeździ po zakupy na bazar z wielką torbą na kółkach - wraca z pełną, zasuwając od przystanku do domu jak żołnierz - ale bardzo dba o siebie i o nic nie musi się martwić. Także widać, że żyć można długo i nieźle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie lepiej wyleczyc sobie cukrzyce tylko tak sie z nia meczyc????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biba15
gosc jesli mozesz to napisz do mnie na e-maila danka6565@web.de Napisz mi w jaki sposob mozna wyleczyc cukier bardzo mnie to interesuje.Choruje na cukier 4-lata mozna rzec niedlugo dlatego interesuja mnie inne metody leczenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwitnące_fiołki
też w sumie byłabym ciekawa. ostatnio u bliskiej mi osoby zdiagnozowano cukrzycę i szukamy jakiegoś punktu zaczepienia, przychodni w której można pod stałą opieką lekarza się kontrolowac itd, ktoś może ma jakieś doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cukrzycy typu 1 nie mozna wyleczyc. Mowienie, ze cukrzyce (typu 1) mozna wyleczyc jest jak mowienie czlowiekowi bez reki, ze jak zmieni diete to reka mu wyrosnie. Ale z cukrzyca mozna spokojnie zyc. Trzeba tylko pamietac o pewnych zasadach. Jak dlugo mozna zyc z cukrzyca? Dlugo. :) Wszystko zalezy od tego jak "sie prowadzimy" (i - na co nie mamy wplywu - od naszych genow). A powiklania cukrzycowe? Sa okropne - bo to choroba, ktora niewlasciwie prowadzona atakuje wszystkie drobne naczynka krwionosne. Oczy, nerki, serce, stopy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego też chciałabym znaleźć jak najlepszą opiekę medyczną, by powikłania o których mówisz nie miały miejsca, bo na samą myśl serce mi pęka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×