Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zabka24

Czy pracujac na umowe zlecenie obowiazuje mnie okres wypowiedzenia?

Polecane posty

Zaczynam prace na umowe zlecenie,ale byc moze za miesiac uda mi sie dostac inna prace-korzystniejsza dla mnie. Czy w takim wypadku moge zerwac umowe zlecenie bez zadnych konsekwencji z dnia na dzien? Czy obowiazuje mnie jakis okres wypowiedzenia lub inne konsekwencje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba nie obowiązuje okres wypowiedzenia.Pracowałam na umowę zlecenie, ale nie miałam problemów z odejściem.Dowiedz sie jeszcze z pewniejszych źródeł,bo nie ejstem na 100% pewna:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnna22
Umowa zlecenie może byc wypowiedziana w każdym czasie, zarówno przez zleceniodawce, jak i zleceniobiorce. Jednakże gdy zlecenie jest odpłatne, a wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, przyjmujący zlecenie jest odpowiedzialny za szkodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm, tzn ze moge powiedziec pracodawcy,ze dostalam propozycje lepszej pracy i bedzie to traktowane jako wazny powod? Czy lepiej jakos inaczej z tego wybrnac? I co to znaczy,ze beda odpowiedzialna za szkode? Bede musiala mu cos zaplacic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gola2
Jeśli jesteś zatrudniona na umowe zlecenie, to nie obowiązuje Cię żaden okres wypowiedzenia. Jak nie chcesz, to nie przychodzisz, nawet nie musisz sie tłmaczyć. Ryzyko pracodawcy... Dlatego jak byłam na rozmowie kwalifikacyjnej ost, to mi powiedzieli, ze nie zatrudniają z tego względu na umowę zlecenie tylko i wyłącznie podpisują umowę o pracę, nawet na 1/4, czy 2/5 etatu. Wtedy mają pewność ze pracownik przyjdzie do pracy i mają ten 2-tygodniowy okres wypowiedzenia zeby znaleźć kogoś na jego miejsce. Pozdrawiam;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żurek z jajkiem
Jak nie wiecie, to nie mówcie - wprowadzacie kogoś w błąd. Umowa zlecenie może być rozwiązana w taki sposób, na jaki strony się umówiły. Powinno to być zapisane w umowie. Jeśli nie jest - wtedy "nie wiadomo" jak taką umowę rozwiązać i każde jednostronne działanie może spowodować dochodzenie roszczeń przez drugą stronę. Zawsze oczywiście można ją rozwiązać za porozumieniem stron, do czego - jak sama nazwa wskazuje - potrzebna jest zgodna wola obu stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×