Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Żałosna

Kiedy porod po fenoterolu?

Polecane posty

Witam wszystkie przyszle i obecne mamy :) Mam do was pytanko...otoz zaczelam 8 miesiac ciazy i od ostatnich 2 tyg mialam skurcze w zwiazku z czym moja lekarka przepisala mi Fenoterol...chcialam zapytac jak zareagowal Wasz organizm po odstawieniu tego leku juz w bezpieczym okresie i kiedy zazwyczaj sie go odstawia?? Podobno mozna urodzic juz kilka dob po odstawieniu badz przenosic ciaze?? Prosze o odpowiedzi te kobietki,ktore zazywaly ten lek i moga poprzec to wlasnym przykladem...Jak bylo w waszym przypadku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje 2 kolezankiz innego forum braly ten lek ale od 33 tygodnia do chyba 38 i po odstawieniu nie urodzily, co wiecej byly juz przenoszone! jedna miala b mocne skorcze, lezala w szpitalu najpierw , caly czas brala ten lek po odstawieniu nic sie nie dzialo, na kocu miala cesarke bo juz dawno po terminie byla a dzidzia ani rusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama chetnie sie dowiem jak to wygladalo u innych kobiet!! Ja biore fenoterol od 33 tc,obecnie jestem w 37 i za ok 10 dni mam odstawic lek i czekac...ciekawi mnie bardzo jaka bedzie reakcja organizmu po odstawieniu leku?? Dodam,ze u mnie oprocz skurczy pojawily sie problemy ze skracaniem sie szyjki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja koleżanka brała fenoterol i ja też ona orodziła w 42 tygodniu ja w 40 tygodniu odstawione miałysmy w 37 tyg.A jeszce jedna pare dni po odstawiemiu urodziła także róznie działa ale zazwyczaj mówią że po odstawieniu długo sie nie czeka u mnie to sie nie sprawdziło:))))Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mi sie szyjka skróciła i miałam rozwarcie na 2 cm:((((ale jak widac dotrzymałam do 40 tyg:)))) także głoa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak,ale moja lekarka uparcie twierdzi,ze przenosic moga jedynie dziewczyny,ktore nie maja problemow ze szyjka tylko skurcze i biora lek od dluzszego czasu!! Ktos jeszcze sie wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi stwierdzono w 30 tyg.skócenie szyjki o 1,6 cm i rozwarcie na 2cm szczęście miałam jeszce w zapasie troche bo ok 3 cm.I co donosiłam do 40 tygodnia termin miałam na 2-4stycznia u rodziłam 31 grudnia:D tylko fakt ze sie bardzo oszczędzałam przez 5 tygodni prawie cały czas lezałam dopiero od 36 tygodnia już sobie pozwoliłam na chodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupup
up up up up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodziłam
Urodziłam 2 dni po odstawienie fenoterolu w 38 t.c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodziłam
Dodam, że miałam podwyższone ciśnienie, kołatanie serca i trzęsące się ręce, właśnie po fenoterolu, ale to chyba norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do urodzilam: A jakie mialas problemy,skrocona szyjka,rozwarcie,skurcze?? I od kiedy bralas lek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodziłam
Dwa miesiące chodziłam z rozwarciem na 2 cm i tyle brałam fenoterol. Miałam wyznaczony termin na cesarkę (wada wzroku), urodziłam kilka dni wczesniej. Praktycznie nie czułam żadnych skurczów po prostu miałam wrażenie, ze dziecko pcha się na świat. Nic mnie nie bolało. Ledwie zdażyłam na porodówkę. Cesarkę zrobili mi przy 7 cm rozwarciu. Brałam równiez podczas ciąży jakiś lek na obnizenie cisnienia wywołanego fenoterolem, niestety nie pamietam nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore ten lek doraznie od 27 tygodnia, jestem teraz w 29, ale skurcze mam juz dlugo, lekarz mi powiedzial,ze do konca nie bedziemy brac fentorelu, ale z tego co sie orientuje, to po odstawieniu nastepuje porod w ciagu okolo 2 tyg, ja jestem w ciazy blizniaczej, wiec licze sie z tym,ze i tak bedzie wczesniej, pewnie 36 tyg. Razem z fentorelem biore jakis lek na I, zeby zwolnic prace serca, bo sie trzese, a puls mam 125 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to okropne
A ja brałam fenoterol do 7 miesiąca, a urodziłam w 38 tygodniu. Myslę, że reguły nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PODWÓJNA MAMA
Skurcze od 22 tc. Najpierw no-spa, później od 26 tygodnia fenoterol. Leżałam tydzień w szpitalu, bo skurcze się nasilały, zwiększyli mi dawkę fenoterolu. Tabletki odstawiłam w końcówce 36 tygodnia, a w dniu terminu położyli mnie na porodówkę, ponieważ miałam mało wód i podłączyli oksytocynę. Dzięki niej po paru godzinach urodził się mój synek. Reguły nie ma. Powodzenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę ten lek od tygodnia i też mam skróconą szyjkę, ale z tymi skurczmi jest różnie raz lek działa innym razem muszę brać dodatkowo nospę.. Czy te skurcze są bardzo szkodliwe dla dzidzi? dziś mój 33 tydz+4 dni, moja gin mówi że mam min do tego końca 34 tyg wytrzymać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze,ze nie ma reguly....ja biore fenoterol od 33 tyg ciazy,mam odstawic w 38 czyli za 10 dni...moja lekarka twierdzi,ze raczej urodze wczesniej niz w terminie bo mam bardzo napiety brzuch i czeste skurcze...ale z tego co piszecie to naprawde nie ma reguly... Asiapanda->>Skurcze chyba nie sa niebezpieczne dla dziecka moga jedynie przyczynic sie do skrocenia szyjki i wczesniejszego porodu dlatego wlasnie bierzemy te leki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podwójna mama
U mnie te skurcze były silne i częste. Właściwie po odstawieniu nic się nie zmieniło. Żartowałam sobire nawet, że zupełnie niepotrzebnie tą całą chemię brałam ;) leżałam prawie 4 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala405wp.eu
ja po odtawieniu urodziłam równo po tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annii
Po odstawieniu fenoterolu miałam skurcze, ale nie wiem kiedy bym urodziła, bo miałam cesarkę. Moja szwagierka urodziła następnego dnia po odstawieniu (37tydz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeja to się teraz wystraszyłam tym przedwczesnym porodem, to mój 33 tydz, a do tego jeszczemnie podbrzusze bobolewa, gin kazała mi dodatkowo brać nospę więc biorę leże, ale stres mnie dosłownie zjada... Was też czasem tak pobolewa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma reguly,ja duzo odpoczywalam i lezalam,zazywalam leki i mimo wszystko brzuch czulam i czuje nadal...jest ciezki,boli mnie w pachwinach i ten bol jak na okres tez sie zdarza...i to wcale nie bierze sie z tego,ze jestem ociezala bo w ciazy duzo nie przytylam...mimo wszystko staram sie jak najwiecej odpoczywac i nie przemeczac...jeszcze tydzien i bede juz spokojniejsza...Ciekawi mnie tylko jaka bedzie reakcja organizmu po odstawieniu lekow... :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość giga 100000
up up up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak pisalam biore ten lek, moge nawet do 6 tab na dobe,ale mam wrazenie,ze malo mi pomaga, do tego nospa tez nie, wspomagam sie jeszcze czopkami Tolargin doraznie :( i tez mam skurcze, twardy brzuch, a to dopiero niepelny 30 tydzien :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez bralam
ja bralam fenoterol od polowy 8 miesiaca do 2 tyg przed terminem, bralam co 1,5 godz po pol tabletki. urodzilam 3 dni po ostawieniu. wszystko ok, dziecko zrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alllaer
Jak tam po tych lekach?? Ktoś coś jeszcze wie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brałam Fenoterol dość długi czas - lekarz odstawił mi go na 2 tygodnie przed planowaną datą porodu. Myślałam, że urodzę przez terminem, bo słyszałam głównie takie przypadki, a tutaj się okazało inczej. Urodziłam 6 dni po terminie - na szczęście bez prowokacji - naturalnie. Jak widać w moim przypadku zupełnie się to nie sprawdziło. Za to moja bratowa pierwsze dziecko urodziła kilka dni po odstawieniu Fenoterolu - 3 tygodnie przed terminem. Drugie podobnie z tym, że ostawiała go później, więc nie było aż tyle wcześniej. Zależy widocznie od organizmu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia-przyszła mama
Właśnie jak to jest z tym lekiem??? Któraś jeszcze może coś powiedzieć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama2
Czesc! Ja mialam 2 ciaze "ozdobione" fenoterolem. Pierwsza od 24 tyg. skracala mi sie szyjka i mialam bole. Z druga ciaza zaczelam od 16 tyg. i te same objawy. Kiedy robilam male przerwy bole wracaly. Obydwie ciaze donosolam do 36 tygodnia. Ledwo! Dzieci sa na szczescie zdrowe. Jesli masz watpliwosci to zapytaj innego lekarza. Uwzam, ze dobrze brac leki choc do 36 tyg. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×