Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fakty i mity

Pedofilia

Polecane posty

Gość fakty i mity

Słyszeliście jakiś czas temu o akcji pedofilskiej jaka miała miejsce w Starogardzie Gdańskim? Chodzi o kościelnego i szefa ministrantów którzy wykorzystywali ministrantów. Jesli słyszeliście coś o tym, to jestem ciekawa czy zmieniło się wasze nastawienie do kościoła i do ludzi, którzy w nim "służą"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fakty i mity
co nikt nie słyszał o tej aferze "miłosnej"???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabkaaaaaaa
ja oczywisice slyszalam o tym. ja nigdy nie lubilam chodzic do kosciola chociaz na prawde wierze w Boga, i moim zdaniem ksieza sa okrutni (oczywiscie nie wszyscy) Ostatnio tez bylo w Bartoszycach na mazurach, ze ksiadz wywiesil na drzwiach kosicola liste kto i ile placi na kosciol ---skandal!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fakty i mity
ja też nigdy nie byłam za kościołem, a teraz nie źle się składa, bo afera która miała miejsce w Stg. to jeszcze w dodatku moja parafia. I widzę, że ludzie są tym ostro zbulwersowani, ale nadal nie rozumiem jednego. Wszyscy wokół o tym mówią, ale do kościoła dalej chodzą. Jedno nie trzyma się drugiego. Gdzie tu logika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabkaaaaaaa
tego niestety tez nie rozumiem. Chodza bo albo sa przyzwyczajeni, albo musza pokazac dla sasiadow, ze ida , albo ubrac nowa kreacje, ktora niedawno zakupili. Wiesz przyzwyczajenie uzaleznia i jak ktos juz 20 lat co tydzien w niedzielke do kosciolka biegal to i tak ciagle bedzie robil, jedna niedziela bez mszy to dla takeij osoby tragedia, czegos brakuje we krwi :) ja to na prawde za czesto do kosciola nie chodze nie pameitam nawet kiedy ostatnio bylam. Ja wierze, modle sie czesto, ale robie to dla siebie, a nie dla innych. Ale jak uwierzyc w kosciol jak ksieza robia takie rzeczy??tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co tu rozumieć
chodzą do kościoła dla Boga nie dla księży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem wierząca
ale nie obwiniam całej instytucji za winy kilku jej członków. kiedyś była afera dotycząca nauczyciela pedofila. czy w takim razie powiecie, że wszyscy nauczyciele to pedofile? trochę rozsądku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CrueltyBrought...
no wlasnie jak to jest, czesto slysze ze osoby wierza, modla sie ale nie chodza do kosciola? czy chodzi o to ze wierzycie nie w Boga chrzescijan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ludzie sa zbulwersowani
Ludzie sa zbulwersowani??? Ja tez mieszkam w Stg i jakos nie zauwazylam, zeby jeszcze kto o tym mowil. Jakis tydzien, czy dwa po wszystko ucichlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fakty i mity
Zgadza się, ludzie chodzą do kościoła aby pokazać się sąsiadom. Tym bardziej, że Starogard to mała miejscowość. Tylko szkoda, że większość z nich nie zdaje sobie nawet z tego sprawy, że tak naprawdę chodzą do tego kościoła aby sie ludziom pokazać. Najlepsze jest to, że nie którzy są tak bardzo wpatrzeni w kościół, że poprostu nie wierzą w to co się ostatnio wydarzyło. Matka, której syn był również wykorzystywany dalej puszcza chłopaka jako ministranta, bo zwyczajnie nie wierzy, że coś takiego mogłoby mież miejsce w kościele. Przecież to jakieś chore jest. Jak ludzie są zapatrzeni w kościół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabkaaaaaaa
no tak chodzisz dla Boga, ale to ksieza odprawiaja msze i daja ci oplatek to chyba wypada oczekiwac od takich czystosci, wiernosci, lojalnosci itd., a nie takie rzeczy. Ale czy zeby pomodlic sie do Boga,albo blizej byc Boga, to trzeba isc do kosciola??przeciez tak pieknie sie mowi "Bog jest wszedzie" no to jak wszedzie to wszedzie. Ja lepiej sie czuje jak sie pomodle w spokoju, sama do boga niz jak pojde do kosciola i tam te tlumy stoja i tylko z nogi na noge przeskakuja oby szybciej sie msza skonczyla (oczywisice nie wszyscy, ale duzo takich jest). Ja nei lubier jak mi cos sie narzuca i juz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ludzie sa zbulwersowani
tylko, ze w tej aferze nie uczestniczyl zaden ksiadz. przynajmiej zadnemu nie postawiono zarzutow. aresztowano tylko jakiegos opiekkuna ministrantow i kocielnego bodajze, wiec dlaczego ludzie maja odwracac sie od kosciola i ksiezy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CrueltyBrought...
no ale w jakiego Boga Ty wierzysz? Tego z biblii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fakty i mity
Chociażby dlatego, że trudno w to uwierzyć, że proboszcz niby nic nie wiedział co się dzieje przez ok. 10 lat u niego na parafii?? Jak to możliwe??? Wyobrażasz sobie mieć firmę i nie wiedzieć co sie w niej tak naprawdę dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabkaaaaaaa
wierze w Boga z Biblii oczywiscie jestem katoliczka nadal. Chodze do kosciola, ale tylko jak mi sie chce, ale na prawde rzadko :) i na prawde wierze w Boga. Wierze w to , ze jest, ze on o wszystkim decyduje itd.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabkaaaaaaa
"tylko, ze w tej aferze nie uczestniczyl zaden ksiadz. przynajmiej zadnemu nie postawiono zarzutow. aresztowano tylko jakiegos opiekkuna ministrantow i kocielnego bodajze, wiec dlaczego ludzie maja odwracac sie od kosciola i ksiezy?" sluchaj powiedz mi co mozna w Polsce zrobic za pieniadze?? uwierz miksieza maja kasy pod dostatkiem i maja dobre znajomosci i nie wierze, ze zaden ksiadz nei bral w tym udzialu i nikt mnie nie przekona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak o wszystkim decyduje
to jak jest z tą wolną wolą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fakty i mity
Ja oczywiście tez w to nie wierzę, że zaden z nich nic o tym nie wiedział, czy że nie brał w tym udziału. Ale za to teraz przyjdzie nowa ekipa księży, bo oczywiście tamci zostają oddelegowani do innych miejscowości. Gdzieś gdzie nikt o nich nie słyszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sporo męzczyzn
to pedofile,podobaja im sie wychodzone wieszaki o dzieciecych kształtach,bez tyłków i piersi,żałosne :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ludzie sa zbulwersowani
ja nie mowie, ze na pewno nie uczestniczyl. nie bronie ksiezy, bo znam niejednego, ktory przykladem nie swieci. Ale poki nie ma zarzutow, nie powiem, ze na pewno ksadz bral w tym udzial. sa rozni ksieza. i w ogole nie rozumiem dlaczego oczekujecie, ze ludzie odwroca sie od kosciola ze wzgledu na jakies afery? od osoby rozumiem, ale nie od calej instytucji. to chyba logiczne. i sprawiedliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fakty i mity
ludzie zbulwersowani - rozumiem, ze pewnie należysz do tej części, która chodzi do kościoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabkaaaaaaa
tragedia z tymi ksiezami tam u ciebie w tej parafii oni w ogole nie powinni juz pelnic sluzby w Kosciele oprzeciez to wbrew regulom, zasadom moralnym i etycznym. Nie rozumeim tego, ale ja wiem dokladnie, ze ksieza maja bardzo dobre znajomosci . wujek mojego chlopaka ma na mazurach swoja firme taka wieksza i zna bardzo dobrze ksiedza no i ten ksiadz ma bbbbbbbardzo duzo kasy, nowy samochod, codziennie z nim pije ma dziewczyne mloda 23 lata on sam ponad 50 no i jak im ufac'??oczywiscie sa tez uczciwi ksieza, ale chyba malo ich, a szkoda na prawde. Zobaczcie nawet co czasami sie dzieje jak po koledzie chodza co slyszycie od ludzi??albo pczytajcie sobie temat tutaj na kafeterii przespalam sie z ksiedzem,a lbo kocham ksiedza tyle osob jest w takich zwiazkachhhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fakty i mity
tragedia to łagodnie powiedziane. Też znam u mnie w Stg. takiego ksiedza, który ma dwójkę dzieci i kobietę. I zastanawiam się jak długo to jeszcze potrwa zanim zniosą celibat. Wkurzające jest to, że ksiądz, który ma ta dwójkę dzieci odmówił chrztu dziecku mojemu koledze, bo rodzice dziecka nie są małżeństwem. Poprostu bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabkaaaaaaa
na prawde bez komentarza baezczelnosc jaka !!!1Kiedys wiecie moja siostra urodzila synka i mial byc chrzest wszystko zaplanowane i data i dwa tygonei przed chrztem jej tesc mial straszny wypadek sam. musieli przesunac date i co??i oczywiscie moja siostra musiala drugi raz zaplacic, bo przesunela date. ja myslalam, ze w takich tragediach to jakies wyrozumienie sie znajdzie ze strony kosciola, a tu nicccccc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabkaaaaaaa
ale kiedys sie spotkalismy z bardzo dobrym ksiedzem przyszedkl do nas po koledzie ja bylam sama z bratem w domu. Mialam wtedy 16 lat mama musiala koniecznie pracowac, a tata nasz juz nie zyl i byl mlodey ksiadz i wyobrazcie sobie nie wzial od nas pieniedzy powiedzial, ze nie chce, ze on wezmie tylko od tych, ktorzy maja oboje rodzicow, ktorzy pracuja i maja co dac na prawde super i sie interesowal tym co moj brat robi i ogladal jego samoloty i samochody, ktore on sam robil (takie malutkie oczwiscie) nasze swiadfectwa ogladal rozmawial z nami ponad godzine to bylo na prawde super takie cos przezylam tylko raz w zyciu, ale nie zapomne do konca zycia na prawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fakty i mity
Póki będziemy żyć w takim ciemnogrodzie to napewno to się nie zmieni. Musi naprawdę minąć parę pokoleń aby ludzie spojrzeli na to z innego kąta. Co mnie teraz najbardziej cieszy, to fakt że kościelny dostał nie źle w pierdlu w dupę. To mu się BARDZO należało :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ludzie sa zbulwersowani
nie, nie chodze czesto. wlasciwie tuylko w czasie swiat. ja po prostu nie rozumiem waszej reakcji i oczekiwan, ktore bylyby chyba troche nieadekwatne. od kiedy za pstepowanie pojedyunczych ludzi odpowiedzialna jest cala instytucja? do tego tak duza instytucja? ja sie zgadzam z tym, ze kosciol postepuje dziwnie, czesto probujac zataic podobne afery i tego w nim chyba najbardziej nie lubie. ale nie oczekujcie, ze ludzie sie odwroca od kosciola po pojedynczych aferach. to nielogiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fakty i mity
ciemnogród nigdy się nie odwróci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabkaaaaaaa
ale my nie oczekuejmy zeby sie ludzie odwrocili od kosciola nieeee ale wiesz ludzie mnie wkurzaja, ktorzy gadaj na tych ksiezy sa tym zdenerwowani, ale jak co do czego przyjdzie to leca na msze, ktora odprawia wlasnie ten obgadany ksiadz i wszystko jest ok. Albo jak go spotkaja na ulicy czy gdzies to prawie mu w d... nie wejda, a za plecami gadaja to mnie denerwuje. Idzie do kosciola niby taka pobozna i neiwinna ahhhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ludzie sa zbulwersowani
ale zauwaz, ze ludzie wlasnie staja w obrobie takich ksiezy i wcale nie dopuszcaja do siebie mysli, ze ksiadz moze zrobic cos zlego. to mnie najbardziej dziwi. ze ksieza sa czesto u nas traktowani, jak bogowie. dlatego wlasnie po takich aferach ludzie sie nigdy nie odwroca. sa ludzie, ktorzy zmienili po prostu parafie i teraz na msze chodza gdzies indziej, wiem, bo znam takich. ale wiekszosc stoi jednak murem za swoimi ksiezmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×