Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

Aha, szukam też przepisu na tort śmietanowy, taki lekki, nie za słodki, bez ciężkich kremów ;) Macie coś takiego sprawdzonego???Pozdrawiam, piszcie dalej, niech topik nie zginie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKOPIOWAłAM Z INTERNETU ;) Takie coś znalazłam... tylko, że trzeba przygotować samemu Ale przynajmniej wtedy na 100% wiesz, co jesz... i wychodzi taniej Autor przepisu używa dziwnych sformułowań (\'rozkuciać\', hehe), ale to chyba niezły pomysł Poza tym, pomyszkuj w sklepach ze zdrową żywnością, widziałam mnóstwo fajnych rzeczy są też batoniki typu \"fat burner\", ale strasznie drogie... no i nie wiem, czy takie zdrowe, nie próbowałam Zdrowe ciasteczka: Składniki i ich ilość: szklanka płatków owsianych, szklanka otrębów pszennych, szklanka rodzynek, szklanka mąki, jajko, szklanka soku jabłkowego, 1/4 szklanki oleju, łyżeczka proszku do pieczenia, cynamon... Sposób przygotowania: Wymieszać płatki, mąkę, otręby, rodzynki i proszek do pieczenia oraz cynamon. Jajko rozkuciać (lub zmiksować) z sokiem jabłkowym i olejem. Wlać do suchych produktów i wymieszać. Blachę wyłożyć papierem do pieczenia, formować łyżką nieduże placuszki. Piec w temp. 200st. ok. 10min, nie dłużej. Opis ogólny: Przepis podkradziony z przepisów na zdrowe jedzenie dla niemowlaków (w wersji dla maluszków można zmiksować rodzynki). Ciasteczka są przepyszne, małe dzieci nie zepsute jeszcze kupowanymi łakociami je uwielbiają, dorośli zresztą też. Szczerze polecam. Myślę, że dokonały dla osób które dbają o linię ale mają napady głodu na słodycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki :) No to w sobote upiekę :) Zabieram się też za Królewca :) Tylko, że nie ma tam podanego czasu pieczenia, ani tempki...She71, zaglądasz tu czasem? Mogłabyś podać jak to piec? W weekend podam kilka swoich przepisów :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola77
Bardzo fajnie, że zaglądacie jeszcze tutaj. Tylko gdzie się podziała Agripka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola77
od tygodnia się nie odzywa, a jej przepisy są super!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie slodkie kobietki:) Jestem...zawsze zabiegana:D STRUDEL JABLKOWY🌻 25 dag maki 1 łyżka oleju 1 jajko 1/2 łyżeczki soli 100-120 ml letniej wody Nadzienie:10 dag rodzynkow 3 łyżki rumu 1,5 kg kwaśnych jablek 10 dag cukru 1 łyżka cynamonu Makę wsypać do miski w środku zrobić wgłębienie.Wlać tam olej,wbić jajko,dodać sól i wodę,zagnieść dokladnie i wyrobić,az bedzie gładkie i lsniące.Podzielić je na 2 części ,zawinac w folię i włożyć do lodówki na conajmniej 2 h. Nadzienie:umyte i osuszone rodzymki zmiekczyc w rumie.Jabłka obrać,pokroic na ćwiartki,wyciąć gniazda nasienne i pokroić w cienkie plasterki.Częśc ciasta rozwałkować na podsypanej mąka ścierczce tak cienko jak to jest mozliwe.Na cieście rozlożyć równomiernie jabłka,posypać cukrem i cynamonem.Ciasto zawinac za pomocą sciereczki i wyłożyć na blaszkę.Piec strudel 30-40 min.w temp 200C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muchomor sromotnikowy
potrzebuję do królewca temperatury w jakich się piecze warstwy ciast. Nie umiem na oko ;) She- ratuj!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja piekę tak KRÓLEWIEC ciasto kruche 150 g masła (lub margaryny) 8 łyżek cukru pudru 1 jajko 2-3 łyżki miodu (solidne) - zmiksować na puszystą masę 2 szklanki mąki 1 łyżeczka sody oczyszczanej - zmieszać, dodawać stopniowo do masy maślanej ile się da utrzeć mikserem... a jak urządzeniu będzie za ciężko to dosypać resztę mąki i wyrobić łapkami (jeśli ciasto jest zbyt mokre dosypać mąki) - podzielić na 2 części, rozwałkować na wielkość tortownicy (średnica 28 cm)- przełożyć na 2 blaszki wyłożone papierem do pieczenia i piec przez ok. 16 minut w temp. ok 190 stopni (piecyk z termoobiegiem ~170 stopni) - patent jest taki, żeby po 8 minutach zamienić blaszki miejscami - górną z dolną) biszkopt 5 jajek 5 łyżek cukru 5 łyżek mąki -ubić białka na sztywną pianę, -dodać cukier i ubijać, aż się cukier całkiem rozpuści -następnie ubijając cały czas dodawać po 1 zółtku - na samym końcu (ubijając) dodawać po łyżce mąkę (w przepisie oryginalnym jest łyżeczka proszku do pieczenia, ale nie dodawałam - biszkopt i tak prawie z tortownicy wyszedł) - wylać do natłuszczonej i oprószonej mąką tortownicy - piec ok 30 minut w temp ok 170 stopni (piecyk z termoobiegiem ~150) - po upieczeniu wyłożyć coby przestygł masa budyniowa 2 szklanki mleka 250 g masła/ margaryny duży (65 g) budyń waniliowy 3 łyżki cukru - zagotować 1,5 szklanki mleka z masłem i cukrem dodać rozprowadzony w 0,5 szklanki mleka budyń - cały czas mieszając doprowadzić budyń do \'zabulgotania\' - odstawić na 10-15 minut coby lekko przestygło... wykonanie - na dno tortownicy położyć blat kruchego - wyłożyć połowę masy budyniowej - na to biszkopt -na to reszta budyniu - na wierzch drugi blat - całość potraktować polewą czekoladową i dowolnie przyozdobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muchomor sromotnikowy
me 36 dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZARLOTKA Z BEZĄ{kwiat} 3 szkl.mąki krupczatki 5 łyżek cukru 1,5 kg jabłek 5 żółtek kostka margaryny 3 łyżki gęstej śmietany 2 łyżeczki proszku do pieczenia Beza:5 białek 2 torebki budyniu śmietankowego c.waniliowy szkl. cukru Przesiac mąkę,dodać proszek do pieczenia,wymieszać.Żółtka oddzielić od białek.Do maki z proszkiem dodać cukier i posiekaną margarynę oraz śmietanę.Wyrobić ciasto,odlożyć 1/3 i wlożyć ją do lodówki.Resztę ciasta rozwałkować i wylepic nim blaszkę.Obrać jabłka i zetrzeć na tarce o grubych oczkach,odcisnąc nadmiar soku,wylożyć na cieście.Ubić białka z cukrem,stopniowo dosypując budynie.Otrzymaną masę rozsmarować na warstwie jabłek.Resztę ciasta pokruszyć na wierzch.Piec 60 min. w temp 200C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Jolu:) Ja tą szarlotkę robiłam w blaszce 25x30cm i wyrosła ona ponad blaszkę,także na tortownicę w zupełności wystarczy połowa składników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dłuższy czas byłam bez komputera-awaria :O Przykro mi,że nie pomogłam na czas. Ale me_36 spisała się na medal.Dziękuję. Tydzień temu mój syn miał urodziny,robiłam tort taki niby szwarcwaldzki-wiśnie,bita śmietana.Taki niby skromny,ale nadałam mu kształt gitary! :classic_cool: Goście (i solenizant!) byli mile zaskoczeni. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i pozdrawiam Agripkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko Boska!!!Co za gitara no no no!!chyba zamowie u Ciebie cos na komunie syna za dwa lata:-D Jestem pelna podziwu i uznania!Poprostu 6:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sernik \'w kratkę\' czyli krakowski ciasto 25 dkg mąki pszennej 18 dkg masła lub margaryny 10 dkg cukru pudru 2 żółtka szczypta soli (do posmarowania ciasta - 1 jajko) wyrobić ciasto i wrzucić do lodówki na 2 godziny (lub na pół do zamrażalnika) po wyjęciu 2/3 ciasta wyłożyć blaszkę (wysmarowaną tłuszczem i oprószoną mąką) podpiec przez 15-20 minut w temp. ~180 stopni (termoobieg ~170) masa serowa 1/2 kg twarogu (3x zmielonego) - ja daję 3/4 kg 18 dkg cukru 20 dkg mąki pszennej (tak pszennej a nie ziemniaczanej) 1 jajko 10 dkg masła lub margaryny 1 esencja pomarańczowa (koniecznie! - dzięki niej sernik ma swoj niepowtarzalny charakter) 1 cukier waniliowy (16 g) rodzynki (można dodać kandyzowaną skórkę pomarańczową) - utrzeć masło z cukrem, dodać jajko, cały czas miksując dodawać sukcesywnie mąkę, cukier waniliowy, esencję - a następnie stopniowo twaróg - na końcu dodać bakalie - masę wyłożyć na podpieczony spód z pozostałego ciasta uformować paseczki szerokości ok. 1 cm - można rozwałkować i pociąć, ja ostatnio formowałam wałeczki i rozpłaszczałam je... paseczki ciasta układać na masie serowej tworząc kratkę - posmarować na wierzchu rozkłóconym jajkiem - piec przez ok. 45 minut w temp. ~170 stopni (termoobieg ~160) smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za słowa uznania od tak zacnych koleżanek :classic_cool: Był to mój pierwszy tort,jaki w ogóle kiedykolwiek podałam gościom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiramisu22
Witam dziewczyny! Mam prosbe. Bardzo lubie murzynka i ogolnie ciemne ciasta, i chcialabym tym razem polaczyc ciemne ciasto z jakas pianka kawowa wisniowa czy migdalowa. Da sie cos takiego zrobic? Potrafie zrobic murzynka, ale nie mam pojecia jak przyrzadzic taka pianke(mase) i umiescic ja w srodku ciasta.. Moglybyscie mi pomoc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane a macie przepis na ciasto z adwokatem. Mam tego dosc duzo w domu i chciałabym to jakoś wykorzystac. Sernik Isaura jest pyyyycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiramisu To akurat nie jest z pianką,ale baaardzo polecam. Nie wiem,czy już nie podawałam tego przepisu.... Murzynek z kokosem 1 margaryna 1 1/2 szkl cukru 1/2 szkl wody 3 łyżki kakao To wszystko zagotować i ostudzić. Po ostudzeniu dodawać kolejno 6 żółtek i 2 szklanki mąki wymieszane z 3 łyżeczkami proszku do pieczenia,no i ucierac.Na koniec dać pianę z 6 białek i delikatnie wymieszać. Na blachę wyłożyć połowę ciasta,na to kłaść kupkami masę kokosową i przykryć resztą ciasta. Masa kokosowa 4 białka ubić na sztywno i dodawać ubijając 20 dag cukru,na koniec wsypać 20 dag kokosu,wymieszać. Po upieczeniu i wystygnięciu polać polewą i udekorować kokosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika27 Znalazłam taki przepis,ale jeszcze go nie próbowałam... ADWOKATKA Składniki: Biszkopt: 4 jajka 1 szklanka cukru 1 szklanka mąki 1 łyżeczka proszku do pieczenia 1 łyżka octu Krem: 1/2 litra śmietany 30% biała czekolada 1 szklanka adwokatu 2 śmietan-fixy 10 dag orzechów włoskich Do dekoracji: kokos Wykonanie: Białka ubić, dodać cukier i nadal ubijać. Dodać żółtka, jeszcze ubijać. Następnie dodać mąkę, proszek do pieczenia, ocet i wymieszać. Ciasto wylać do wysmarowanej tłuszczem blachy i piec ok. 25 minut w temperaturze 170 st. C. Ostudzić i podzielić na dwie części. Jedną cześć biszkoptu pokruszyć. Śmietanę zmiksować z fixami. Następnie dodawać ostudzoną czekoladę wcześniej roztopioną na parze, a następnie powoli wlewać adwokat (ciągle miksując). Masę podzielić na dwie części. Do jednej części dodać pokruszony biszkopt i pokrojone orzechy włoskie. Drugą część biszkoptu nasączyć wodą z aromatem arakowym. Na biszkopt wyłożyć masę z pokruszonym biszkoptem i orzechami, a na to drugą część masy. Wierzch ciasta posypać kokosem. Schłodzić w lodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciasto z pianką z adwokata - 2 opakowania mrożonych wiśni (bez pestek) - rozmrozić na sitku ciasto 4 jajka 250 g cukru 1cukier waniliowy 125 ml oleju 150 ml wody mineralnej gazowanej lub lepiej piwa imbirowego 250 g mąki pszennej 3 czubate łyżeczki proszku do pieczenia - jaja i cukry zmiksować, następnie dodać olej i piwo - mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia i cały czas miksując dodawać do masy jajecznej - ciasto rozprowadzić równomiernie na natłuszczonej i oprószonej mąką blaszce (30x 40 cm) - piec w tem ok. 180 stopni (piecyk z termoobiegiem~170) przez ok. 25 minut - wyjąć - ostudzić masa śmietanowa 500 ml śmietanki kremowki (30 lub lepiej 36%) 3 opakowania cukru waniliowego 3 opakowania zagęstnika do śmietany 600 g kwaśnej śmietany - śmietanę ubić z cukrem i zagęstnikiem, następnie dodać kwaśną śmietanę - na ostudzonym cieście rozłożyć wiśnie i wyłożyć na nie masę śmietanową pianka adwokatowa 500 ml advocata 2 opakowania kremu do tortów (taki co tylko z mlekiem się go miksuje - delecty np) o smaku waniliowym - zmiksować zgodnie z przepisem na opakowaniu - wyłożyć piankę na masę śmietankową odstawić ciasto do lodówki - wyjąć na ok. godzinę przed podaniem SMACZNEGO PS robiłam to ciasto w zeszłym roku na swoje imieniny do pracy - bardzo smakowało! jeszcze mam jeden przepis na babkę adwokatową - muszę tylko poszukać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babka advocatowa 1 i 3/4 szklanki mąki pszennej 1 szklanka cukru pudru 1 szklanka oleju 1 szklanka advocata 4 jajka 2 łyzeczki proszku do pieczenia skórka otarta z cytryny (ja używam skórki w proszku firmy kotanyi - czasem upolować) szczypta soli - jajka utrzeć z solą i cukrem - dodać olej, skórkę cytrynową i ajerkoniak - mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia i sukcesywnie dodawać do masy jajeczno advocatowej - blaszkę (dużą keksówkę) wysmarować tłuszczem i oprószyć mąką (można bułką tartą ale ja nie lubię bo wg mnie tłuszcz pochłania i ciasta z bułką mi po prostu nie smakują) - ciasto wlać do blaszki i piec w temp. ~180 stopni (termoobieg ~170) przez ok. 50-60 minut gotowe ciasto można potraktować polewą czekoladową i posypać wiórkami kokosowymi lub płatkami migdałowymi czy też siekanymi orzechami ciasto bardzo proste a naprawdę smaczne - takie fajnie wilgotne smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×