Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

Gość tiramisu22
Czyli Ty dajesz szklanke, a Agripa w ogole. Juz sama nie wiem ile dodac tego cukru... Czy jak jednak zdecyduje sie zrobic plesniaka w blaszce 25x40, to wystarczy jak zwieksze ilosc skladnikow o 50%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facet ładnie prosi
o przepis na sernik na zimno,łopatologicznie :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomozcie biedakowi
ile to jest 50 maki 5 dag drożdzy ? proszę dobre dusze pomózcie - przeliczyc to na łyzki/szklanki prosze pozdrawiam Adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciasto mocca: Ciasto: 6 jajek, 6 łyżek cukru 6 łyżek mąki 2 łyżki kakao 1 łyżeczka sody ½ szkl mocnej kawy Krem: 70 dag twarożku 3x mielonego 150 ml jogurtu waniliowego 300 ml soku z pomarańczy 2 op. galaretki pomarańczowej 10 dag cukru i 1 cukier waniliowy Wykonanie ciasta: Oddzielamy żółtka jaj od białek.Białka ubijamy na sztywna pianę. Nadal ubijając stopniowo wsypujemy cukier i dodajemy po żóltku.Gdy składniki się połączą i powstanie puszysta masa, dodajemy przesianą mąkę wymieszaną z sodą i kakao. Wszystko delikatnie mieszamy łyżką. Wylewamy ciasto na dużą blachę wyłożoną papierem, pieczemy w temp 180 * do chwili gdy ciasto zacznie odchodzić od brzegów formy. Po ostudzeniu zdejmujemy papier i przekrawamy ciasto na 2-3 części. Wykonanie kremu: Sok z pomarańczy gotujemy z cukrem i wanilią.W gorącym rozpuszczamy obie galaretki. Twarożek ucieramy z jogurtem na gładka masę. Następnie cienkim strumieniem wlewamy tężejącą galaretkę.Wszystko chwilę ucieramy , aż powstanie gęsta i puszysta masa. Placki nasączamy kawą ( mozna ja osłodzić i dodac trochę alkoholu). Placki przekładamy masą , również wierzch smarujemy masą. Polewamy polewą z gorzkiej czekolady.Chłodzimy w lodówce 2 godz, ----------od niedawna pieke to ciasto , jest pycha, polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:)pomożemy biedakowi;) 50 dag mąki to są 3 szkl. a kosteczka drożdży ma 10 dag,więc jak ją podzielisz na pół to masz 5 dag;) A jednak panowie też coś pieką:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upomocniony biedak
Pani Agripo, serdecznie dziekuję. Uratowała mi Pani zycie :) pozdrawiam A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agripo, an stronie 20 podałas przepis na Pania Walewską tylko czegos nie kumam - w przepisie na ciasto mam po tuz po tym jak je zagniote podzielic na 2 części i upiec a w przepisie na \'masę\" mam przekroic ciasto ... :( jakas głupia jestem czy co - to w końcu jak sie to robi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faflemik-->to proste jak drut;)jak zarobisz ciasto,dzielisz je na dwie części i schładzasz,następnie pieczesz oddzielnie.Wybacz...zakochana jestem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:)dziekuje Ci kochaniutka, bo przez chwilke pomyślałam że te dwa plaki co upiekę jeszcze mam je na pół przekroić :o no cóż, ja dopiero poczatkująca w zabawach z piekarnikiem :) Zakochana .... piekny stan, znam to z autopsji :) pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
----> facet ładnie prosi sernik na zimno łopatologicznie - polecam zakupić proszek serniczkowy delecty - właśnie na sernik na zimno.... masz tam wszystko wytłumaczone pięknie krok po kroku a i sam sernik jest bardzo dobry w smaku... na pierwsze kroki w przygotowaniu ciast jak znalazł - sama od takich półproduktów zaczynałam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiramisu :) żeby Ci bardziej namieszac...ja do ciasta na pleśniaka daję 1/2 szklanki cukru :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy to już było...? Kremówka kokosowa NA CIASTO: -2 szklanki mąki pszennej -0,5 kostki (czyli 125 g) margaryny -2 jaja -0,5 szklanki cukru -1 łyżeczka proszku do pieczenia NA MASĘ BUDYNIOWĄ: -3 budynie waniliowe -1 litr mleka NA MASĘ KOKOSOWĄ: -2 jaja -0,5 szklanki cukru -0,5 kostki margaryny -20 dag wiórek kokosowych CIASTO: Mąkę posiekać z margaryną, dodać pozostałe składniki ciasta i zagnieść. Gotowym ciastem wylepić blaszkę o wymiarach 25x36 cm i chwilowo zostawić je w spokoju. MASA BUDYNIOWA: Budynie przygotować zgodnie z przepisem na opakowaniu, ale w podanej ilości mleka. Jeszcze gorące wylać na czekajace w formie ciasto MASA KOKOSOWA: Margarynę rozpuścić i wystudzić. Białka ubić na sztywną pianę, dodając pod koniec ubijania cukier. Wciąż ubijając dodawać po 1 żółtku. Gdy masa stanie się jednolita dodać wiórki kokosowe i delikatnie wymieszać. Już na końcu wlać dokładnie wystudzoną margarynę i znów wymieszać. Masę kokosową wyłożyć na wystudzoną masę budyniową. Teraz wystarczy ciasto wstawić do piekarnika nagrzanego do temperatury 180 stopni, na około 45-50 minut. Gotowe ozdobić \"esami-floresami\" z polewy czekoladowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiramisu22
Dzisiaj robie tego plesniaka i caly czas sie zastanawiam nad tym cukrem i wielkoscia blaszki.. Do ciasta dodam 1/2 szklanki cukru, jednak zastanawiam sie nad piana. Czy ze szklanka cukru nie bedzie ona za slodka? Wiem, ze sie juz o to 100 razy pytalam, ale chyba nikt mi nie odpowiedzial;) Ciasto zrobie jednak w blaszce 25x40, tylko nie wiem o ile zwiekszyc ilosc skladnikow, aby ciasto wyszlo w miare wysokie. Jak myslicie, o 50% czy 100%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do piany pół wystarczy stanowczo - przecież będziesz pod pianą miała dżem... (ja dlatego dodaję jeszcze sok z cytryny - zeby sie nie zasłodzić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiramisu22
Wlasnie wyjelam plesniaka z piekarnika:) Oczywiscie nie obylo sie bez problemow. NIe wiedzialam, ze trzeba ubic najpierw piane, a potem dodac cukier i wsypalam go na poczatku, i oczywiscie piana mi sie nie ubila, musialam ja wylac i zrobic nowa. Na szczescie kupilam 2 sloiczki dzemu i jedna konfiture, bo zuzylam wszystko. Jutro dam znac czy jest jadalny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werfged
A ja potrzebuję przepisów na ciasto pieczone w prodiżu (takim okrągłym). Ma ktoś :(?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werfged A coś konkretnego potrzebujesz,czy tak ogólnie? Ja w prodiżu piekłam kiedyś normalny sernik wiedeński :) Miałam kiedyś sporo przepisów na potrawy z prodiża,ale jak mi siadł system,to wszystko straciłam 😭 Był kiedyś topik na ten temat...poszukam...może znajdę coś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joula
Super strona przegłądam od początku.Teraz odnośnie ciasta o nazwie N I E B O ( str.8 Kiki30) jest naprawę pyszne,mam b.podobny przepis - podam jutro. Ja nazwałam "pyszny placek orzechowo-jabłkowy". Jedna i druga nazwa wskazuje , że jest to naprawdę niebo w g.bie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werfged
She71/ dziękuję bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmmmm jestem na diecie(zawsze jestem na diecie:-P))ale to ciasto zjadlabym nawet teraz, w godzinach wieczornych:-D pyszniutko wyglada!mniam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pippek
Agripo,a jaki krem ty robisz do tego orzechowca? i mam prosbe jeszcze jedna-przejrzalam pare stronek topiku,cudownego zreszta,ale nie znalazlam pprzepisu na babke piaskowa? nie umiem upiec dobrej,puszystej babki...pomozesz Agripo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babka piaskowa (klasyczna) 20 dkg mąki pszennej 15 dkg mąki ziemniaczanej 20 dkg cukru 25 dkg miękkiego masła lub margaryny 4 jajka 2 łyżeczki proszku do pieczenia aromat waniliowy - masło utrzeć z cukrem na puch, cały czas miksując dodawać po jednym żółtku - mąki zmieszać ze sobą i proszkiem do pieczenia i dodawać sukcesywnie do masy maślanej - na końcu dodać aromat (wymieszać) - białka ubić na sztywną pianę i delikatnie wmieszać do ciasta -ciasto wylać do dużej keksówki wysmarowanej masłem i oprószonej mąką - piec ok. 40-50 minut w temp.~190 stopni(piecyk z termoobiegiem ~170 stopni) po wyjęciu można oprószyć cukrem pudrem lub polać polewą czekoladową (ale bez niczego jest najlepsza) smacznego 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pippek-->do orzechowca robię klasyczny krem budyniowy,choć dość często używam gotowych kremów w proszku,jak np. Krem do karpatki -5min. firmy Delecta.Wystarczy dodać tylko mleko i zmiksować,rewelka jak dla mnie;)A przepis na babkę podała już Koleżanka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×