Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

Gość pippek
dziekuje Me.. -za przepis zaraz biore sie za pieczenie... Agripa,jestes niezawodna...jak zwykle dla was dziewczyny 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pippek
Me...-babeczka wyszla super,wlasnie o taka mi chodzilo-lekka i puszysta...zjedlismy wszystko przy popoludniowej kawce...dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam się na przyszłość i bardzo się cieszę z udanego wypieku pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) witam, gdzies znalazłam \"ukrainkę\", podaje współrzędne : (aut.Teresa.Marcjan) Ciasto: potrzebny będzie garnek (z podwójnym dnem)- na mleko lub będziemy musieli gotować na parze 3 jaja, 3 łyżki kakao, 3/4 szklanki cukru, 1 łyżeczka sody, 3 łyżki miodu, Masa: 1 litr mleka, 1 szklanka cukru 2 całe jajka, 2 cukry waniliowe, 2 łyżki mąki pszennej, 2 łyżki mąki ziemniaczanej, 1,5 kostki masła roślinnego Ciasto: potrzebny będzie garnek do gotowania mleka (z podwójnym dnem) lub będzie trzeba gotować nad parą Wszystkie składniki gotować w garnku do gotowania mleka lub na parze około 15 minut. Po 15 minutach dodać 2 szklanki mąki, rozmieszać i wyłożyć na stolnicę. Zagnieść ciasto i podzielić na 5 części Każdą część piec ok. 5 minut, a zpozostających skrawków upiec mały placek, który poźniej trzeba zetrzeć na tarce na wierzch ciasta. mleko zagotować z cukrem, składniki (jaja, cukry waniliowe, mąkę pszenną i ziemniaczaną) dobrze wymieszać, można dodać trochę mleka aby było rzadsze, Wlac do zagotowanego mleka z cukrem i zagotować tak jak budyń. Tak ugotowany budyń studzimy, i łączymy za pomocą miksera na masę . Placki przekładamy masą. Masę nakładamy również na wierzch ciasta. Posypujemy startym na tarce szóstym (małym) plackiem ze skrawków. Najlepiej smakuje na drugi dzień. no mnie wyszła zabójcza :) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za gapowe, już podaję swój przepis :) Ukrainka/Ruskie: Placki: 1/2 kg mąki 3/4 szkl. cukru-pudru 10 dag miodu 10 dag masła 2 jajka 1 łyżeczka sody Masło z miodem powoli roztopić w rondelku i odczekać chwilę żeby przestygło (tyle żeby się po prostu nie poparzyć). Zagnieść wszystkie składnki na ciasto. odstawić do lodówki na ok pół godziny. Podzielić na 4 placki. Każdy piec (osobno) kilka minut (ok 8-10) w blaszce wysmarowanej tłuszczem - ciasto ma się \"zezłocić\". Zostawiamy do ostygnięcia. Uwagi: Ja używam do tego ciasta miodu o wyraźnym mocnym aromacie, np. gryczanego. Z podanej ilości ciasta wychodzą mi 4 placki na blaszkę 28x24cm, a przy większej albo dzielę na 3 placki albo zwiększam ilość ciasta. Trzeba też cierpliwości przy \"rozgniatywaniu\" placków w blaszce - zawsze jest wrażenie że ciasta jest za mało, ale tak ma być - cieniutko. Ostrożnie też przy wyjmowaniu z blaszki - ciasto jest bardzo kruche! Między poszczególnymi plackami, można studzić blaszkę polewając ją od spodu zimną wodą, albo używać 2 blaszek na zmianę. krem: 11 raczej płaskich łyżeczek manny błyskawicznej 3 szkl. mleka 1 margaryna 1 szkl. cukru-pudru odrobina soku z cytryny i ew. kropla alkoholu Mannę ugotować na mleku i ostudzić. Margarynę utrzeć z cukrem-pudrem i dalej ucierając, powoli dodawać ugotowaną mannę. Doprawić sokiem z cytryny i alkoholem. Uwagi: Nie starajcie się na siłę, żeby krem wyszedł gładziutki - to trudno osiągnąć, a nie ma najmniejszego znaczenia w efekcie końcowym. Placki przełożyć kremem, polać polewą czekoladową i jak kto lubi - posypać płatkami migdałowymi czy wiórkami kokosowymi/ posiekanymi orzechami. Jeżeli włożycie ciasto od razu do lodówy, to będzie bardzo długo miękło. Ja zawsze zostawiam na wierzchu na dłuższy czas (nawet na kilka godzin) i potem na noc do lodówki, żeby ładnie ściągnęło. polewa: 1/2 kostki margaryny ok 1/2 szkl. cukru-pudru 2-3 łyżki gorzkiego kakao 3 łyżki gorącej wody Wszystko powolutku roztopić w rondelku. Jeśli w trakcie okaże sie np. za tłuste (margaryna się oddziela), to trzeba dosypać cukru-pudru lub kakao, zależnie czy wolicie bardziej słodką czy gorzką polewę. Powodzenia i smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sarkastyczna - tę Twoją piekłam - mój przepis nazywał się czeski miodownik ;) całkiem dobre, tylko placki muszą mocy nabrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak to jest z tymi nazwami ciast. Mój przepis jest jak to się mówi \"w rodzinie\" od wielu lat, nie wiem z ilu pokoleń i skąd przywędrował. Na pewno przeszedł przez ręce babci, która urodziła się pod Lwowem. Cholera wie jaka jest nazwa właściwa, mama zawsze mówiła na nie "ruskie" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość logika
faflemik jak duża ma byc blaszka na te placki "ukrainki"? i czy sodę dodać do składników ciasta gotowanych na parze, czy do maki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) logiko --- ja szaleję z blachą 25x40 cm :) a sodę wymieszać z mąką i hopla do składników gotowanych wczesniej na parze. Uwaga co by się nie poparzyć, daj ciut masie przestygnąć zanim zaczniesz gnieść ciasto. Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość logika
Dzięki za informacje ale mam jeszcze pytanie w sprawie tej "ukrainki" ale zanim zabiorę się do pieczenia to jeszcze mam dwa pytania: czy do tego ciasta nie daje sie tłuszczu? i jak wyglada ten "kogel-mogel" z kakao gotowany na parze przez 15 min. Czy to aby nie za długo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) otóż nie moje drogię, nie dajemy tłuszczu do ciasta :) a ciapata na parze jest dośc elastyczna bo trzeba gotować na wolnej parze tj. gar z wodą ma nie stać na buchającym ogniu, tylko na leciutkim płomyczku. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba tego przepisu nie wstawiałam jeden przepis, a wg niego mozna 3 rózne ciasta wyczarować - murzynka, babkę kokosową lub piegusa \'Babka Ani\' 1 kostka margaryny 1,5 szklanki cukru 4 łyżki wody (jeśli ma to być murzynek 3-4 łyżki kakao) - rozpuścić w rondelku na wolnym ogniu, cały czas mieszając (cukier ma się całkowicie rozpuścić) - ostawić do ostygnięcia, od czasu do czasu należy przemieszać masę 4 jajka 2 szklanki mąki 2 łyzeczki proszku do pieczenia aromat (waniliowy, rumowy, arakowy - co kto lubi) jeśli ma być to babka kokosowa - 0,5 szklanki wiórków jeśli piegus - 1 szklanka maku suchego do murzynka należy przygotować posiekane bakalie (ok. 1 szklanki) - rodzynki, orzechy, figi itp... - do rozpuszczonego i ostudzonego tłuszczu z cukrem dodawać cały czas miksując po jednym żółtku - mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia i sukcesywnie (cały czas miksując) dodawać do masy - następnie dodać aromat oraz wiórki lub mak, lub bakalie (w zależności od wersji ciasta) - ciasto będzie dość gęste - ze schłodzonych białek ubić sztywną pianę i wmieszać delikatnie do ciasta - przełożyć do wysmarowanej tłuszczem i oprószonej mąką dużej keksówki - piec ok. 50-60 minut w temp. ~180 stopni (piecyk z termoobiegiem ~170 stopni) - po upieczeniu można ciasto potraktować polewą czekoladową i dowolnie ozdobić np. płatkami migdałowymi czy też siekanymi orzechami.... smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam smaczniutko! Czeka mnie w przyszłym tygodniu pieczenie ciasta do szkoły,dla córki na zabawę.... Myślałam o czymś raczej prostym,niekłopotliwym dla dzieci (7-latki)..pleśniak,może jakiś jabłecznik... Może jakieś inne sugestie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrób biszkopt z rózową pianką - dzieciakom strasznie się kolor podoba (a i smaczne to jest bo truskawkowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babeczki kochane:-)czy macie moze przepis na muffinki,jesli tak to prosze skrobnijcie cos:-)bede bardzo wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duży_brzusio
she 71, a czy zamiast margaryny do kremowej kokosówki mozna dodać 100% masło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MUFFINKI Z CZEKOLADĄ I ORZECHAMI🌻 Ciasto: 2 szklanki mąki 1 łyżka proszku do pieczenia 2 łyżki cukru 1 łyżeczka soli 1 duże jajko 1 szklanka mleka 1/2 szkl.oleju 100g posiekanych orzechów laskowych 100g gorzkiej czekolady połamanej Przesiać mąkę, proszek, cukier i sól do jednej miski. W małej misce połączyć jaja, mleko i olej, używając trzepaczki. Miksturę dodać do suchych składników i mieszać. Dodać orzechy i czekoladę, wymieszać. Niezbyt dokładnie - bardzo ważne, żeby po prostu te suche składniki były ledwie wilgotne i wszystko nie za bardzo wymieszane. Przełożyć łyżeczką do formy - każdą dziurę wypełnić do dwóch trzecich. Piec w 200 st. przez 15 do 20 minut, aż będą złotobrązowe. Smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duży_brzusio Oczywiście,że można.Ja często margarynę,która podawana jest w przepisach zastępuję masłem. me_36--->mówisz o tym piankowcu z 1-ej strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
She - na 12 stronie pierwszy przepis od góry - biszkopt z piankę - przepis wypraktykowany przeze mnie ostatnio robiłam z sokiem truskawkowym z kartonu - wyszedł mniam! zdarzyło mi sie już go produkować także z sokiem cytrynowym (też z kartonu) muszę spróbować z wiśniowym - też powinien być niezły pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak zwykle Agripa nie zawiodła:-)Dziekuje bardzo!!!Jeszcze tylko te papilotki musze kupic(podobno tak sie to fachowo nazywa)a dla mnie to poprostu papiurki:-P Jeszce raz dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qurka takie pysznosci rodzince serwujesz zazdroszcze im:-) ja to dzis sie wysililam i galaretke im zrobilam:-P ale obiecalam sobie ze na swieta full wypas :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miracula
Hej dziewczyny a macie może przepis na ciasteczka czekoladoew? szukam i nic nie umiem znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIASTECZKA CZEKOLADOWE🌻 10 dag margaryny 10 dag cukru 1 jajko łyżeczka esencji waniliowej 15 dag mąki 2 tabliczki czekolady Margarynę utrzeć z cukrem na puszystą masę.Dodać jajko, wanilię i mąkę,wszystko razem wymieszać. Tabliczki czekolady drobno posiekac nożem ,jak najdrobniej.Dołożyć do masy i dobrze połączyć .Wykładać łyżką na wysmarowaną blaszkę w niewielkich odstępach od siebie .Piec w temp.180C przez 8-10 min,aż nabiorą złotego koloru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki :) a może Knoppersa któras Pani trzyma za pazuchą?:) pozdr m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Babeczki :-) Dawno mnie tu nie było...moje kulinarne rozpiski zostały w polsce , więc właśnie kopię topik w poszukiwaniu pewnego przepisu...:-) odważyłam się wypróbować tutejszy piekarnik i zmajstrowałam już kilka ciast , teraz pora na kolejne, a że moja pamięć dobra, ale krótka przyszło mi przeprowadzić topikowe wykopaliska:-D pozdrawiam miluchno, miłej soboty🖐️ 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia65
jestem nowa na waszej stronie i chcialabym sie do was przylaczyc wasze przepisy sa bardzo dobre i smakowite ja wam dam przepis na BABĘ ŚMIETANKOWĄ oto ona: 2 szkl. mąki 2 szkl. cukru 4-5 jaj całych 1 kostka margaryny lub masła 1 łyżeczka proszku do pieczenia 6-10 łyżek dużych śmietany bakalie, mi najlepiej smakuje z kokosem olejek aromatyczny do smaku Cukier utrzeć z calymi jajkami, roztopić margaryne, dolać do masy , następnie przesiać mąkę z proszkiem do pieczenia i powoli wsypywać do masy i dobrze utrzeć , na końcu dodać śmietanę tyle żeby masa była taka jak powinna być, dodać bakalie i olejek zapachowy. Piec w piekarniku przez 45min. o temperaturze 185stopni. ZYCZĘ SMACZNEGO BO NAPRAWDĘ PYCHOTA 🌼🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terleko w tym sęk, że piszą na innym o nim, ale żadnych konkretów :( Więęęęęc zwróciłam się do profesjonalistek z nadzieją na pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×