Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

Gość miracula
dzięki Agripko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miracula
A macie może przepisy na ciasteczka jakie będziecie piec na święta, oprócz pierniczków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.ciastapalcelizac.jpg.pl/ hasło to mój nick i jako pierwsze pojawiło się CIASTO RÓŻANE - byłam przekonana, ze dawałam przepis, ale przepatrzyłam topik i go nie ma więc nadrabiam.... CIASTO R ÓŻANE 8 łyżek oleju 8 łyżek mleka 3 łyzki cukru 1 opakowanie cukru waniliowego 200-250 g twargu szczypta soli ~400-500 g mąki 4 łyżeczki proszku do pieczenia - zmiksować twaróg, olej, mleko, cukry i sól - dodać pół szklanki mąki zmieszanej z proszkiem do pieczenia - miksować - dodawać sukcesywnie mąkę - dopóki mikser daje sobie radę - następnie podsypywać mąkę i wyrabiać rękami, aż do uzyskania elastycznego ciasta - ciasto rozwałkować na prostokąt o szerokości ok. 25-30 cm i długości ok. 65-80 cm - na ciasto wyłożyć masę posypać płatkami migdałowymi i zrolować (jak makowiec) - przygotować tortownicę - wysmarować maslem i oprószyć mąką - zrolowane ciasto pokroić na plastry szerokości ok. 4-5 cm - układać je przekrojem do góry w tortownicy (dość ściśle obok siebie) - plastry dobrze jest co nieco już w samej tortownicy spłaszczyć... - na wierzchu posmarować rozkłóconym żółtkiem (z 1 łyzką wody) i posypać płatkami migdałowymi masa - najczęściej wykorzystuję masę makową (z puszki) ale w oryginalnym przepisie jest masa twarogowa 200 g twarogu skórka otarta z 1 cytryny 1/2 szklanki cukru olejek migdałowy - zmiksować i masa gotowa (masę serową należy po rozsmarowaniu na cieście posypać rodzynkami) smacznego 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia65
dziekuje za mile powitanie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia65
do ME_36 TE TWOJE CIASTO WYGLADA apetycznie skorzystam z przepisu chetnie dziekuje wszystkim za dobre przepisy🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolciu to ciasto świetnie się sprawdza zamiast makowca... do ciasta można także dać odrobinę skórki z cytryny smacznego dziś będę piekła jeszcze ciasto orzechowo-migdałowe (str 2) i ciasto z grilla (też jest tu przepis - nawet chyba 3 razy :/) jeśli starczy mi czasu i zapału to także być może popełnię pleśniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matko jedyna im czesciej tutaj zagladam tym mam wieksze kompleksy;-)jesli chodzi o pieczenie oczywiscie:-) me_36 w jeden dzien tyle wypiekow,jesli tak to brawo rodzinka pewnei nie narzeka a teraz pytanko-ciasto na bialym talerzyku to.... a to ciemne na tym kolorowym ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No no Koleżanka naprawdę zaszalała;)aż nabrałam smaka na tego sękacza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj nie opisałam zdjęć? jak się wchodzi na zdjęcie to po lewej stronie u góry można opisy znaleźć - aczkolwiek z autopsji wiem, ze czasem jpg jakimś cudem ignoruje wpisy - wrrr... ciasto na jasnym to ciasto z grilla (prawie sękacz) ciasto na kolorowym talerzu (i w prostokątnej blaszce) to orzechowo-migdałowiec zaś ciasto w tortownicy to ciasto różane pieczenie weekendowo uskuteczniłam bo we wtorek mam imieniny i to są wypieki do pracy - sporo ludzi się przewinie i trzeba tę całą watahę nakarmić... wiedzą, ze ciasta piekę więc zawsze sporo ludków do mnie zagląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia65
dziekuje Me_36 ja w cZoraj upiekłam ciasto METROWIEC tak się nazywa dam wam przepis na niego oto on: CIASTO 8 JAJ 16 łyżek oleju 16 łyżek wody 3 szklanki cukru 3 szklanki mąki 3 łyżeczki proszku do pieczenia 2 łyżki kakao PRZYŻĄDZENIE: Żółtka utrzeć z cukrem, dodać wodę,olej i ucierać, następnie dodać mąkę i proszek na końcu dodać pianę z białek. Rozdzielić masę na dwie równe części do forem [takie dlugie jak do keksu muszą być takie dwie same] do jednej części dodać kakao i piec w piekarniku o temperaturze 185stopni przez 45 min. MASA 1,5 kostki masła 8 łyżek maki 8 łyżek cukru 3 szklanki mleka sok z cytryny całej przyżądzanie; Z 3 szklanek mleka odlać trochę wymieszać z mąką, resztę mleka zagotować z cukrem, do gotującego się mleka wlać rozmieszaną masę i zagotować cały czas mieszając, na końcu ostudzić tę masę i utrzeć masło na jednolitą masę i dodać sok z cytryny. POLEWA 1 kostka margaryny 1 szklanka cukru 4 łyżki kakao najlepiej ciemne jak do ciasta i polewy 4 łyżki wody wszystko zagotować CIASTO pokroić w kromki lekko na ukos, orzekładać masą ,ciasto na zmianę raz biale raz ciemne, na końcu polać polewą i można posypać kokosem, wstawić do lodówki żeby się zchłodziło bo takie jest najlepsze , ciasto kroić na ukos to wtedy wychodzi ZEBRA jak się podaje. pozdrowienia dla wszystkich Babek od Joli z Zabrza 🌼❤️🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia65
ten przepis jest także dla nowej na forum chciała mieć przepis na ciasto na zimno i masą budyniową , jeszcze nie przeczytałam całego forum i dltego teraz dołączam ten zapisek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś upiekłam kremówkę kokosową na moje jutrzejsze imieniny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia65
DO SZE Życzę ci wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia szczęście, pomyślności, pociechy z męza, dzieci jak masz ich wogule. Jak możesz to napisz przepis na KREMÓWKĘ KOKOSOWA bo uwielbiam ciasta z kokosem, z góry dziękuję. 🌼❤️🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia65
przepraszam nie do SZE tylko do She71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
She ;) chyba możemy sobie wzajemnie wszystkiego naj z okazji jutrzejszych imienin pożyczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼❤️🌼 ]serce] 🌼 ❤️ 🌼❤️ Ile jest gwiazd na niebie, ile robaków w glebie, ile samochodów jeździ na świecie, ile cukierków w roku zje przeciętne dziecię - tyle kwiatów, całusków i słodyczy z okazji imienin wszystkim solenizantkom życzy patyczak:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ta się zgłaszam z podziękowaniami za życzenia i także się dołączam - wszystkiego najCudowniejszego 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolcia65 🌻 Dziękuję za życzenia,przepis na kremówkę kokosową jest na 22 stronie. patyczak 🌻 Agripa_ 🌻 Dziękuję za życzenia. me_36 🌻 To Ty też Baśka?! Bardzo mi miło :) Buziaczki imieninowe 😘 😘 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia65
do SHE 71 DZIĘKUJĘ przegapiłam ten przepis, jeszcze raz ci ślę życzenia dużo zdrowia ,szczęścia, całusów,czego pragniesz najbardziej w dniu twoich imienin 👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na czasie ;) czyli wypróbowane przepisy na PIERNICZKI wersja I-sza 100 g miodu rozpuścić z 1 kostką margaryny i 2 opakowaniami przyprawy do piernika z 1/2 szklanki cukru i 2 łyzki wody zrobić karmel - gorący wlać do miodu z przyprawami i energicznie mieszając podgrzewać całość masę miodowo- karmelową wystudzić 4 żółtka utrzeć z 1/4 szklanki cukru, dodać masę miodową, a następnie cały czas ucierając dodawać stopniowo 1/2 kg mąki zmieszanej z 1 opakowaniem proszu do pieczenia białka ubić na sztywną pianę, wmieszać w ciasto ciasto wyrównać - posypać warstwą mąki i zostawić na noc następnego dnia wyrobić ciasto dodając stopniowo ile wejdzie mąki (maksymalnie 1/2 kg) rozwałkować na grubość ok. 0,5 cm - wykrawać foremkami ciasteczka piec na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia przez ok 10-12 minut w temp. ok. 180 stopni (piecyk z termobiegiem ok. 160 stopni) po przestudzeniu dowolnie dekorować (np.kolorowym lukrem) jako, że to są prawdziwe pierniczki powinno się je piec z 10 dni przed konsumpcją i przechowywać w metalowej puszce lub innym pojemniku z dość szczelnym zamknięciem - faktycznie stają się bardziej miękkie wersja II-ga 2 łyżki cukru przepalić w rondelku, jak stanie się brązowy zalać łyżką wody do karmelu dodać 200 g miodu, 1/4 kostki masła - zagotować dodać 1 opakowanie przyprawy do piernika - wymieszać, odstawić do przestygnięcia przestudzoną masę zmiksować z 1/2 szklanki cukru i 2 jajkami następnie cały czas miksując wsypywać stopniowo 2 szklanki mąki zmieszane z 1 opakowaniem proszku do pieczenia jak masa zacznie się robić zbyt gęsta na mikser wyrabiać ręcznie dosypując mąki tyle ile wejdzie (czyli też. ok 2 szklanek) wyrobione porządnie ciasto wstawić na noc do lodówki rozwałkować na grubość ok. 0,5 cm - wykrawać foremkami ciasteczka piec na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia przez ok 10-12 minut w temp. ok. 180 stopni (piecyk z termobiegiem ok. 160 stopni) po przestudzeniu dowolnie dekorować (np.kolorowym lukrem) te niestety zamiast \'zmięknąć\' po kilku dniach zrobiły się jeszcze bardziej sucharkowate - być może dlatego, że mniej masełka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy macie już przepis na krówkę ;-) Przepis na krówkę : 4 białak ubić na sztywno,dodać 3/4 szkl.cukru---ubijać tak długo aż zanikną całkowicie kryształki cukru.Potem dodajemy 4 żółtka,4łyżki wody przegotowanej.Na koniec dodajemy 0,5 szkl.mąki tortowej,0,5 szkl.maki ziemniaczanej,1 łyżeczkę proszku do pieczenia.Wlewamy do formy i pieczamy tak długo aż się upiecze Około 40 minut,wszystko zalezy od piekarnika.Po upieczeniu biszkopt studzimy.Na biszkopt wlewamy bitą śmietanę ( 0,5l śmietany 30 % ubijamy gdy jest ubita dodajemy śmietan fix oraz cukier puder w/g własnego uznania,ja zawsze smakuję,czy jest dość słodka.Bitą smietanę wlewamy na biszkopt a na górę polewę tofi tzn.mleko skondensowane słodzone w puszce gotujemy w garnku przez 2-2,5 h.jak jest gotowa to letnią masą polewamy śmietanę.Ciasto po prostu pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryska1
do me_36 przeczytałam z zaciekawieniem Twój przepis na ciasto różane ale za boga nie widze ile to się piecze i czy z masa czy samo a mase potem rozsmarować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciasto różane biję się w piersi zapomniałam podać czas pieczenia! piecze się ok 40 -50 minut (dłużej jesli wersja z makiem) w średnio nagrzanym piekarniku co do masy napisałam podając przepis, że - ciasto rozwałkować na prostokąt o szerokości ok. 25-30 cm i długości ok. 65-80 cm - na ciasto wyłożyć masę posypać płatkami migdałowymi i zrolować (jak makowiec) - przygotować tortownicę - wysmarować maslem i oprószyć mąką - zrolowane ciasto pokroić na plastry szerokości ok. 4-5 cm - układać je przekrojem do góry w tortownicy (dość ściśle obok siebie) - plastry dobrze jest co nieco już w samej tortownicy spłaszczyć... - na wierzchu posmarować rozkłóconym żółtkiem (z 1 łyzką wody) i posypać płatkami migdałowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, fajny ten wasz topik, ja jestem poczatkujaca kucharka ale na pewno cos z tego wybiore. Mam pytanko: wie moze ktoras z was jak temperatura pieczenia ma sie do piecyka gazowego? Czy 180 stopni to 7? Nigdzie nie moge tego znlezc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyśka
Cześć dziewczyny, co będziecie piekły na święta? Nie mogę się zdecydować, tu jest tyle fajnych przepisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko jest palce lizać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×