Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

Kropelko bardzo ładne te kwiatki i torcik a jak robisz masę cukrową? ja jakiś czas temu robiłam z pianek jojo i już więcej się nie porwę na coś takiego bo strasznie te pianki były lepiące jak się roztopiły I musiałam się bardzo umęczyć żeby coś z tego mi wyszło:-O przepis na krem zapisany, wypróbuję go już niebawem:-) ja na walentynki nic nie robię( TŻ w dłuugiej delegacji :-( ) ale kiedyś tu gdzieś na kafe widziałam (może nawet na naszym topiku)fajny deser na walentynki robi się czerwoną galaretkę , wylewa na coś płaskiego, a jak stężeje wycina się z niej różnej wielkości serduszka,serduszka wkłada do przeźroczystych pucharków lub kieliszków i zalewa się żółtą galaretkę, na to bita śmietana z owocami i mamy deser jak marzenie:-D Pamiętam, że super to wyglądało hmmm... w sumie to może jednak to zrobię i mężusiowi wyślę fotkę żeby wiedział, że pamiętam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulotna dobry pomysl z wyslaniem foto denerku :) niby malo ale nie chce zdzirerac z kolezanki kasy (zarobie na nim 30zl :P) wlasnie o plynna glukoze mi chodzi,a nie wiesz moze mniej wiecej w jakiej cenie jest?dokladnie potrzebuje jej do masy cukrowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosianica....kupowałam ją kiedyś mojemu dzidziulowi i z tego co pamiętam to kosztowała grosze, jakieś kilka zł (tylko mowa tutaj o takiej w baniaku 0,5 l, a nie tej płynnej w saszetkach) no tak, jak torcik dla dobrej koleżanki, to faktycznie nie ma co z ceną szaleć;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi chodzi wlasnie o taka w wiekszej ilosci :) no wlasnie co innego dla obcego jak sie robi tort ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-------> ulotna chwilo czy to Ty sie pytalas o ten syfon do bitej smietany? Jasli tak to Ci odrazu powiem, ze jest roznica, na pewno w wielkosci i dzialaniu, choc to ostatnie to nie jestem tak pewna. Ale mam super przepis na mus szynkowy na impreze wlasnie z uzyciem tegoz syfonu, robisz to do kieliszkow a wygloda jak z szykownej restauracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje bardzo za uznanie:)🌼 a tu przepis na mase cukrowa...z tego przepisu robilam te ozdoby. Masa do robienia ozdób • * margaryna 1/4 kostki • * woda 80 ml • * mąka 1/2 szklanki • * cukier puder Super dekoracja do ciast i tortów. Można ją przechowywać długo. Etapy przygotowania Masę taką robimy z ciasta parzonego, lecz bez jajek. Do naczynia - rondla wlewamy wodę, dodajemy margarynę, i rozpuszczamy na ogniu, gdy już margaryna się rozpuści dodajemy mąkę, i ciągle mieszamy, by powstała jednolita lśniąca masa, odstająca od dna i ścianek rondla. Gdy masa wystygnie przygotowujemy stolnicę i cukier puder. Masę wyrabiamy dodając niewielkimi porcjami cukier puder. Trwa to troszkę, bo masa najpierw robi się rzadka, ciągnąca, oblepiająca dłonie, ale później staje się sprężysta i plastyczna - i wtedy jest już gotowa do wyrabiania z niej listków, kwiatów i innych ozdób. Aby nie obsychała zawijamy ją po podzieleniu na kilka części w woreczki foliowe. Każdą część masy barwimy barwnikami spożywczymi na inny kolor. Możemy je barwić także sokiem z marchwi, buraka, mięty, lub po prostu dodając kolorowe kisielki (ilość zależna od tego jak intensywny ma być kolor) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knutsel29...dzięki, ale nadal moja ciekawość nie została zaspokojona;-) Kropelko tak się właśnie zastanawiałam z którego przepisu korzystasz, no i już wiem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka dzieki za przepis na mase wyprobuje ja. ja ma troche inny przepis: 20 dag glukozy 4 lyz zelatyny 80ml wody puder zelatyne wymieszac z woda,podgarzc az sie rozpusci zelatyna,dodac glukoze(nie gotowac).wystudzic.dosypywac puder i wyrabiac mase az osiagnie konsystencje plasteliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam taki przepis...ale jeszcze nie robilam w/g niego. Mam jeszcze taki przepis...a ozdoby piekne...choc sama nie robilam jeszcze moze bezpieczniej zamowic taka mase na necie CZEKOLADA PLASTYCZNA 200g białej czekolady 74g syropu kukurydzianego Czekoladę połamać i rozpuścić w kąpieli wodnej. Odstawić, wlać syrop kukurydziany, szybko wymieszać i wylać na zwykły papier pakowy (łatwo absorbuje tłuszcz). Rozpłaszczyć. Zostawić na około 5 godzin, aby papier wchłonął tłuszcz. Zeskrobać czekoladę z papieru, lekko zagnieść, zawinąć szczelnie w folię i włożyć do lodówki na dobę. Po tym czasie nadaje się do obróbki. Jednak temperatura otoczenia nie może przekroczyć 20 st.C. Tak przygotowaną czekoladę można przechowywać w lodówce bardzo długo, musi być tylko szczelnie zawinięta A jezeli chodzi o barwniki to mam troszke stronek..gdzie mozna zamówic..a ceny róznorodne w sklepach ciazko dostac barwniki spożywcze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te moje ozdoby to takie bladziutkie mi wyszly,bo nie mialam jeszcze wtedy barwników..urzywałam pisaków oetkera...ale słabo łapał...a kisielek..tez nie barwil dobrze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka ja na allegro widzialam barwniki.ale ja przestestuje sok z jagod ;) wlasnie mi sie chlodzi parzone i puder reci i bede dzialac.jak skoncze dam znac jak wyszlo. powiedz mi bardzo twarde te ozdoby beda?da sie ta masa pokryc caly tort?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak...nie wiem jak masa zachowa sie na torcie....nie pokrywałam nia tortu...moze gdzies na forach znajdziesz na to odpowiedz. Ja tylko zrobilam z tego ozdoby i wzięłam połowe skladnikow z przepisu...i wyszlo mi tego sporo. Ozdoby na chwile obecna sa twarde,ale zanim je urzyłam to dłuższy czas sie suszyły. Połozone na kremie dobrze sie "trzymały"a balam sie ze zaczna sie "rozplywać' Jeżeli ktos chce urzyc do kremu smietanowego...to nie gwarantuje efektu Jutro zabieram sie za robienie ciasteczek kokosowych...dla męza do pracy. Na pewno kazdy jadł takie.Najpierw piecze sie ciasto...potem kroi i obtacza w polewie i wiórkach. Moje dzieci ostatnim razem pochłonęly to w ekspresowym tempie:):):) Pozdrawaiam🖐️ dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krem kokosowy z bułek - ja (jako laik cukierniczy) pierwszy raz o tym słyszę... Poproszę o wieęej informacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z bulek?nie slyszalam nigdy nic o takim czyms. ta mase cukrowa to wiem ze sie nie kladzie na bita smietane bo ja rozpuszcza ale na kremy jak najbardziej mozna,chcialam sie upewnic.ale jeszcze sprobuje zrobic ta z glukoza. a te ciasteczka co robisz to kokosanki sie u mnie nazywaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokosanek to jest fuuulll. Wlasciwie wszystko co z kokosem...to kokosanki:D:D:D A krem...to fktycznie dziwny...ale w mojej rodzinie zrobił furrore:0 Litr mleka...zagotowac.....odlać połowe i zalac rozkruszone 2-3 bulki(w zaleznosci od wielkosci)moze byc nawet o jedna wiecej.Najlepsze sa typu "maslane" ale zwykle tez OK....tylko jak najmniej spieczone,bo potem skórka sie zle miksuje. Do reszty mleka wsypujemy szkl.cukru i 20-25 dkg wiórek kokosowych. Gotujemy to na malym ogniu przez 15 minut,,,mieszajac to. Gdy buleczki ostygna...zmiksowac.Powinna powstac dośc gesta papka. Worki tez studzimy. Mi jezeli zbyt duzo mleka sie wydziela...to go poprostu odlewam. Papke z bulek miksujemy z kostka masła(w przepisie sa 2...ale ja zawsze zmniejszam ilosc,,,bo jedna w zupelnosci wystarczy)...dodajemy ostudzone wiórki...i mieszamy. Kiedys jak masa powstala mi zbyt rzadka...to dodalam roztopionej żelatyny...ale jezeli bulki maja odpowiednia konsystencje to nie ma mozliwosci aby krem był za rzadki:) Taką masa smarujemy biszkopt...niekoniecznie musi to byc tort. No i wiadomo takim kremem nie przystroimy tortu:) Biegam zrobic polewę do tych 'kokosanek' i brac sie za nie szybko,,,bo mam do pracy na 14-sta...a dojeżdżam...wiec jeszcze mniej czasu pozdrawiam jak znajde czas to wrzuce przepis na to ciasto"milky wey" Przepis z netu..ale ja oczywiscie troszke swoja wersje robilam...czesto zdarza mi sie modyfikować przepisy:D hej🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wizualnie piekne...a smak pewnie tez ekstra. A to dzidziulowe mleko...to nie ma innego smaku?? Kidys jak bylo mleko dla dzieci to mialo taki smak jak te zwykle mleko w proszku...obecnie mleko dla dzieci ma taki inny smak....wrecz paskudny jak te dzieci moga to pić:)????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i....dobranoc🖐️ jutro moze cos wrzuce...ale nie wiem jak z czasem sie wyrobie...bo mam 2 zmiane papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Kropelko:-) a w smaku niczego sobie-ma lekko bananowy posmaczek no własnie...jak one mogą to pić? mój Misiek strzelił focha i pić nie chciał (kupiłam mu bananowe i waniliowe dla urozmaicenia)no to żeby się nie zmarnowało wpadłam na pomysł z tym blokiem, swoją drogą ciastka też były Misiowe, bo też mu się znudziły ot takie porządki w szafkach robiłam i przy tej okazji ten blok:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulotna chwilo, pozwolilam sobie obejrzeć nie tylko zdjęcie smakowicie wyglądającego bloku z kocimi łapkami w tle:-) Cóż za pyszności wyczarowujesz w swojej kuchni! Szyneczka, chlebki - mniam, mniam... Takie zdolności (i chęci) do "kuchcikowania" są bezcenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulotna, można prosić o przepis na to prosciutto? Smakowicie wygląda, ja robię czasem wędliny, chętnie polędwicę surową dojrzewającą, czasem kndziuk. Apetycznie wygląda. Oj, ale chyba nie w tym wątku, przecież tu o ciastach..... Baaaardzo proszę, może na Przetworach na zimę? o tu: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=2720487&start=840

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej obiecany przepis MILLKY WAY Biszkopt: 6 jajek 1 szklanka cukru 1 szklanka mąki pszennej 1 łyżeczka proszku do pieczenia 2-3 łyżki kakao Masa mleczna: ½ szklanki mleka 1/2 szklanki cukru 1 opakowanie cukru waniliowego 25 dag margaryny 2 szklanki mleka w proszku ("pełnego") 1 serek waniliowy,homogenizowany Polewa: 15 dag czekolady mlecznej około 6 łyżek mleka Sposób wykonania: U piec biszkopt. Mleko zagotować z cukrem i cukrem waniliowym. Ostudzić. Miekką margarynę utrzeć na puszystą masę, dalej ucierając dodawać ostudzone mleko z cukrami i mleko w proszku. (można dodac serek homogenizowany,waniliowy) Na jedną część biszkoptu wyłożyć masę mleczną, i przykryć drugą częścią biszkoptu. Czekoladę rozpuścić z mlekiem na małym ogniu i polać wierzch ciasta. Schłodzić w lodówce. Smacznego. a ja zmodyfikowalam tak oczywiscie tego serka homo..nie musi byc..to taki smakowy dodatek:) do tego gotujacego mleka dodalam 1 żółtko...aby zagęścić...taka dość lekka konsystencjja cukru mozna dodac nawet mniej....bo ciasto wychodzi slodkie. na wierzch..robilam swoja polewe...ale jak dla mnie za slodkie...wiec jezeli juz polewa...to polecam z czekolady deserowej zamiast margaryny dalam kostke masla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i o ile dobrze pamietam dodalam wiecej mleka w proszku...niz te 2 szklanki z przepisu. dzieci sie zajadaly tym ciastem...zreszta tak jak i blokiem jak jest zrobiony.....cuda z mleka w proszku to dla nich raj:D:D:D pozdrawiam i zycze udanego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelko, bardzo się cieszę, że się "odtajniłaś" i zastanawia mnie, gdzie Ty się tak długo chowałaś z takimi fajnymi przepisami:-) Życzę miłej soboty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepis na ciasto quatre-quarts czyli 4/4 200g maki z proszkiem do pieczenia, 1 torebka cukru waniliowego, 200g cukru, 200g masla, 4 jajka Ubic jajka z cukrem i cukrem waniliowym jak na biszkop, Ciagle ubijajac dodac rozstopione i ostudzone maslo. Dodawac porcjami przesiana make z proszkiem. Wylac do duzej blaszki na babke i piec 30-35 min na 180°. Ja dodalam aromat rumowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upikerka
świetne te przepisy, ale mój facet nie zje nic co zawiera serek HOMO ... 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×