Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

hehe ja ostatnio jadłam ciasto makowe u teściowej i było super.Takie pulchne,sama muszę go upiec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja upiekłam takie zwykłe http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e0f387f4269479a3.html -masa makowa z brzoskwiniami, na górze kruszonka z rozpuszczonego masła (wcześniej robiłam z masła twardego i nie wychodziła za dobrze, a ta wyszła rewelacyjnie). A ciasto po wyjęciu z zamrażalnika było wilgotne, mięciutkie - pyszne. Słodkiego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amoksena
Szukam sprawdzonego przepisu na babeczki,dziecku do szkoly-imprezka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annawioletta ja ostsnio podobny makowiec piekłam:) Amoksena przepisu na babeczki niestety nie mam sprawdzonego,bo nigdy nie natchnęło mnie,żeby je zrobić:)Ale może dziewczyny pomogą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekłam ciastka
te ziarenkowe chyba anawioltta je podała. z płatko owsianych pycha, tylko dałabym mniej cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciastka z płatków owsianych - podawałam przepis z żurawinami suszonymi. Jeśli to o te ciastka chodzi - smaczne, chociaż faktycznie słodkie (suszone owoce są słodkie). Amoksena - może ja podam przepis na muffinki (babeczki). na 12 sztuk: ---składniki suche: -2 szkl. mąki -1 płaska łyżka proszku do pieczenia -3 łyżki cukru (wychodzą mało słodkie, jak ktoś chce wyraźnie słodkie, niech da 6 czubatych łyżek. Jak dodajemy słodkie dodatki - czekoladę, rodzynki, żurawinę czy inne słodkie owoce, to lepiej cukru dać mniej niż te 6 łyżek) - UWAGA: do babeczek wytrawnych (słonych) zamiast cukru dodaję szczyptę soli i ulubione zioła, np. oregano, majeranek. ---składniki mokre: -pół szkl. oleju -duże jajko -szkl. mleka/jogurtu/kefiru - w zależności od tego, co mamy i jaki smak chcemy osiągnąć. ---dodatki słodkie: rodzynki namoczone, żurawina, jabłko pokrojone w kostkę i posypane cynamonem, wiórki kokosowe, posiekane orzechy, kawałeczki czekolady, suchy mak....... można dodać kakao, ekstrakt z kawy, ekstrakt z herbaty - do muffinów herbacianych. ---dodatki słone: szynka, pieczarki podsmażone z cebulką, ser zółty, feta, brokuły, papryka pokrojona w kosteczkę....... Składniki mokre mieszamy widelcem, żeby jajko się rozbełtało. Dodajemy składniki mokre, mieszamy łyżką, niekoniecznie dokładnie - byleby nie było grudek mąki. Dodajemy dowolne składniki dodatkowe, jeszcze raz mieszamy, nakładamy do foremek na babeczki do ok. 2/3 wysokości, pieczemy ok. 20 minut w temp. 200 stopni Celsjusza -aż wierzch będzie złotobrązowy. Po ostudzeniu można udekorować czekoladą, lukrem, posypką cukrową.... Na zdjeciu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8c1c04db1db3c462.html muffiny z wiórkami kokosowymi i jedna babeczka z makiem (resztki po swiętach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piekłam kiedyś babeczki z ciasta podanego na forum, z babki jogurtowej - wyszły tak samo pyszne jak sama babka jogurtowa. Do ciasta na babeczki można jeszcze dodać cukier waniliowy i rózne aromaty do ciast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezcze jedno babeczki polecam piec nie tylko w papierowych foremkach, ale i w formie na babeczki - metalowej lub silikonowej. Ciasto jest za ciężkie do samych papierowych foremek, foremki się rozpłaszczą i wyjdą naleśniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wkleiłam jeszcze raz,zostało przyjęte do moderacji,więc może już się wyświetli!Zrobiłam do nich jeszcze polewę czekoladową i ozdobiłam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Babeczki! Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :) robiła może któraś z Was tort w kształcie książki? ale nie taki wielki jak dwie blachy, tylko mniejszy, czy łatwo uzyskać bez odpowiedniej formy taki kształt ? wystarczy nałożyć więcej masy tam gdzie trzeba, czy trzeba ścinać dodatkowo biszkopta pod odpowiednim kątem ? muszę zrobić w weekend torcik, pasowałaby mi książka,bo jubilatka uwielbia czytać książki, ale czy dam radę? a może zrobić imbryczek z filiżanką, albo samą filiżankę? może macie jakiś fajny pomysł na torta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amoksena już kiedyś podawałam przepis na babeczki ale nie pamiętam na której stronie 30 dkg mąki krupczatki 15 dkg masła 10 dkg cukru pudru 3 surowe żółtka 2-3 łyżki śmietany Zarobić ciasto wylepiać foremki i piec na złoty kolor. Krem dowolny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulotna chwilo a może motyla przeciąć torta na 2 półkola i złączyć w motyla ślicznie go można udekorować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baka ła ....dziękuję za sugestię:) w sumie to o motylu nie pomyślałam, chodzi mi po głowie jeszcze kwiatek,to ma być mały symboliczny torcik, no i mam dylemat na co się zdecydować powiedz mi, czy smarujesz foremki na babeczki, czy ciasto jest wystarczająco tłuste, że nie trzeba tego robić? pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłabym torcik kwadratowy a na wierzchu wzór książek albo wypisac pisakami jakąś sentencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Help :D !! Czy USTA ROMANA przed położeniem masy wymagają nasączenia? i jeszcze jedno pytanie jak byście miały wybór to co byście wolały zjeść wspomniane powyżej usta romana, czy shreka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do Ust Romana - jakoś nie kojarzę, żeby ciasto trzeba było nasączać.... Ciasto z ustami, krem, owoce, galaretka i już:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulotna chwilo - shrek jest bardziej wilgotny pod tym wzgledem, że ma więcej mokrych warstw (krem budyniowy i śmietanowy), a usta Romana tylko budyń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quiz pozostaje otwarty :) nie wiem na którego delikwenta się zdecydować, jednak szala przechyla się na Romana, bo jeszcze go nie robiłam, a element zaskoczenia byłby mile widziany:D Annawioletta....to jest tarta czekoladowa z orzechowym toffi, przepis z programu Rachell Allen tylko pozmieniałam proporcje i masy toffi zrobiłam 2x więcej (wyszła mi taka pyszna obłędnie krucha), a tej czekoladowej mniej) w ogóle polecam Wam tarty czy taką jak powyżej, czy cytrynową, pomarańczową , malinową itp są pyszne, tylko szkoda, że tak szybko znikają i na drugi dzień już nic nie zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ...podzielcie się jakimś fajnym niespotykanym przepisem na ciacho .... Podaje przepis na PYSZNĄ KREMÓWKĘ (Bardzo łatwą) Ciasto: 2 szkl. mąki 1 margaryna 1 żółtko 3 łyżki gęstej śmietany Wyrobić ciasto. podzielić na dwie części, wstawić do lodówki na 20 min. Piec na złoty kolor. Krem: 2,5 szkl. mleka 3 jaja 2,5 łyżki kopiate mąki ziemniaczanej 1,5 łyżki mąki pszennej 1 szklanka cukru Zagotować budyń, przekładać gorący. Smacznegoo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnnMarii...tutaj jest bardzo dużo ciekawych przepisów-wystarczy poszperać :) u mnie w domu od dłuższego czasu króluje kora orzechowa (dwa mokre bakaliowe placki, przełożone kwaskowatym kremem z zatopionymi delicjami, na wierzchu brzoskwinie w galaretce może zdjęcie nie rzuca na kolana, ale na prawdę warto je zrobić:) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2d03368b72317a19.html efekciarski jest też pawi ogon http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1b4a14af28668302.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/25e27a25954da1b3.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wspomniane przez Ulotną ciasto u mnie zowie się inaczej "korą dębu" a jednakowo pysznie smakuje.Polecam! Z moich przepisów polecam również adwokatkę,przepis podawałam kilka stron wcześniej. A dodatkowo wrzucę przepis na cytrynkę,ciasto którego fanką jest pracująca ze mną bratanica szefa (nota bene Romana :P -usta Romana u mnie nie przejdą) -Pieczemy biszkopt -Krem: 2 budynie śmietankowe gotujemy w 0,5 l wody.Do tego podczas gotowania wlewam pół szklanki soku z cytryny i rozpuszczoną w szklance wody 1 galaretkę cytrynową. Po wystygnięciu zmiksowac z kostką masła. -Ubic 0,5 l kremówki z odrobiną cukru pudru (do smaku),ja dodaję jeszcze trochę rozpuszczonej żelatyny. -Ułozenie: Biszkopt-masa budyniowa-śmietana-herbatniki namoczone w wódce (wersja dla dzieci herbatka z cytryną). Można polukrowac lub oblac białą czekoladą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×