Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

Kochane,a macie sprawdzony przepis na keks z bakaliami? Babcia mojego męża bardzo to lubi,a że spędzamy Święta razem,chciałabym to upiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję annawioletta 😘 Piękny keks,już sobie wydrukowałam przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasto styropian
najlepszy do przełożenia styropianu jest kwaśny dżem, porzeczkowy, morekowy, pomarańczowy, aroniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasto styropian przepis
Ciasto: 3 szkl. mąki 1/2 szkl. cukru pudru 5 żółtek 2 łyżeczki proszku do pieczenia 25 dag. masła lub margaryny Z podanych składników zagnieść ciasto i podzielić na 2 części. 1 część wyłożyć na spód blaszki i posmarować powidłem śliwkowym lub inną konfiturą. Drugą włożyć do zamrażarki. Środek: 1 litr śmietany 18 % 20 dag wiórków kokosowych 5 białek 1 szkl. cukru 1 budyń śmietankowy duży 1 łyżka mąki ziemniaczanej 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia Białka ubić z cukrem, dodać śmietanę i pozostałe składniki. Wymieszać. Wyłożyć to na ciasto posmarowane powidłem. Na wierzch zetrzeć drugą część ciasta. Piec ok. 50 min. W temperaturze 180 C. Studzić ciasto ok. 3 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry . Dziewczyny ja z zapytaniem wpadam .Pewnie nie jedna z was robiła ananasowca i mam tu małe zapytanko co do niego . robicie wszystkie warstwy oddzielnie ? Bo znalazłam kilka przepisów ,że oddzielne a w niektórych taki mix że szkoda gadać :) I jeszcze jedno ,jak dam dwa budynie to chyba wystarczy do masy ? Bo w niektórych przepisach pisze aby dodać jeszcze dwie łyżki mąki . Nie wiem wydaje mi się ,ze tak jak w Shreku robi się budyń z kubusiów i jest gęsty tak i tu to wypali ,chyba że sok z ananasów potrzebuję więcej aby się ściągnąć ? jeszcze go nigdy nie robiłam ,przepis na biszkopt mam swój sprawdzony ,tylko masę muszę zrobić jakoś z głowy i z odrobiną pomocy z netu ,no i ta kokosowa pierzynka . chyba ,ze macie pod ręką sprawdzony przepis na Ananasowca to ja z miłą chęcią przygarnę :) Jeszcze dodam do postu She w którym pisała o makowcu w pieluszkach ,trzeba zrobić 1,5 porcji ciasta ,bo z tej podanej w przepisie to mi jedna rolada wyszła taka cienka jak papir :(potem się zgubiła w budyniu :(czyli raz porcja i jeszcze pół z tego śmiało wystarczy .ja polecam ten makowiec na prawdę dobry :) A teraz wyskakujcie z przepisu na ananasowca :D;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoł Hoł Hoł....:D Hej Kobitki :D Ryjku ja nie wyskoczę, bo nie mam, powiem więcej -nigdy go nie robiłam a powiedz mi ten makowiec pieluszkowy, to on jest taki bardziej suchy , kruchy?, czy placki trzeba nasączyć, czy przejdą masą? chciałam go zrobić, ale sama już nie wiem, tyle ciast mam na głowie, że chyba wybiorę złoty środek i zamiast makowca i sernika upiekę seromaka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo wiem jak go opisać ,ale ciasto z tych roladek i spód razem z górą staną się super miękkie ,wiesz takie wilgotne bo nabiorą od budyniu (tak mi się bynajmniej wydaje że od niego :O:D) ja niczym nie nasączam bo ciasto jest takie jak a skubańca ,znaczy kruche bardziej :) ja polecam jakby co a tego makowca można upiec przecież bez okazji ;) Lubię sero-makowce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ryjka....
tu jest sprawdzony przepis na ananasowca, masa zawiera zagęszczajace zółtka. http://www.ciasta.net/ananasowiec.php Ananas wydziela jakieś specjalne enzymy, które powodują rozrzedzenie masy (kremu, galaretki) - dlatego trzeba masę dodatkowo zagęszczać, żeby się po dwóch godzinach nie rozpłynęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff,ciasta zakończone :) Co do tego makowca w pieluszkach-ciasto wyszło mi takie krucho-sucho-twarde.Oblałam polewą czekoladową.Mam nadzieje,że zmięknie jak od góry (polewa) i od dołu (masa) ma wilgoc :P Upiekłam też Twój keksik annawioletta.Pięknie mi wyrósł,choc krzywo :P Wesołych,smacznych Świąt Wam życzę 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie ten makowiec wyszedł kruchy ,ale nie suchy :) kiedyś zrobiłam go dałam składniki jak zwykle tyle ,że jaja miałam nieco większe i ciasto kleiło się do rąk niemiłosiernie :O Zrobiłam tego ananasowca i wyszedł rewelacyjnie ,tylko ciasto ciemne Zrobiłam bo ładnie wygląda z żółtym kremem z ananasami i pierzynką z bezy :classic_cool: teraz walczę aby nie otworzyć lodówki i "przypadkiem" odkroić kawałek ciasta :D Wesołych i spokojnych świąt wszystkim "cukierniczkom" z topicu "Ciasta palce lizać "👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też upiekłam tego makowca, ciasto wyszło takie krucho-twarde, ale mam nadzieję że zmięknie pod wpływem masy i polewy, następnym razem muszę wziąść podwójną ilość ciasta bo faktycznie wyszło go mało a mam pytanie podczas pieczenia blaty zmniejszyły swój rozmiar o jakieś 2-3 cm, normalnie skurczły się, dlaczego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niechaj Boże Narodzenie stępi wszelkich bólów lody, niech usunie wszystkie troski, a otworzy szczęścia grody, niechaj przy najlepszym zdrowiu życie szczęściem opromienia, w nadchodzącym Nowym Roku oto szczere są życzenia 🌻 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesołych Świąt! She71 - keksik powinien zmienić nazwę na "krzywe ciasto";-) Mam nadzieję, że chociaż smakował Babci. Ja upiekłam makowca na kruchym cieście, posypanego kruszonką (w końcu znalazłam świetny przepis na pyszną kruszonkę), sernika z czekoladowym budyniem i ciasto na herbatnikach i krakersach - z masą kajmakową i bitą śmietaną + ciasteczka na miodzie... Gościom porozdawałam na wynos, jeszcze zostało... Kto to teraz zje? Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jędzunia
podajcie przepis na to ciasto z krakersami. słone jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macie przepis na cielaczka?
proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIELACZEK🌻 Ciasto: 2 jajka 1 szklanka mleka 1 szklanka cukru\2 szklanki mąki 1 łyżeczka proszku do pieczenia 1 łyżeczka sody 2 łyżki kakao 3/4 szklanki oleju Masa serowa: 50-60 dkg twarogu 3 jajka 1 łyżka mąki ziemniaczanej cukier waniliowy 1 szklanka cukru Przygotowanie: Wszystkie składniki ciasta w podanej kolejności zmiksować. Ciasto wylać na blachę. Do zmielonego twarogu dodać pozostałe składniki i zmiksować. Masa powinna być taka, żeby lała się z łyżki. Masę wykładać łyżką na ciasto w postaci kleksów. Piec około 50 minut w 180 C. Ciasto można polać polewą lub posypać cukrem pudrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krajanka miodowa z figami
40 dag mąki jajko 1/2 szkl. cukru 1/2 szkl. miodu łyzeczka przyprawy do piernika - lub własnej kompozycji łyżeczka sody oczyszczonej mały słoik marmolady (dowolnej, ulubionej) 10 dag fig 10dag daktyli miód z cukrem podgrzewać w rondlu, aż sieęrozpuści cukier. Gorącą masą zalać mąkę, dodać rozpuszczoną w ciepłej wodzie sodę, jajko i przyprawę piernikową. Wyrobić na gładkie ciasto, rozwałkować na dwa placki grubosci ok. 1cm. Jeden placek ułożyć w natłuszczonej blaszce, nakłuć widelcem, przełozyć masą z rozdrobnionych suszonych owoców i marmolady, nałożyć drugi placek, piec ok. 35 minut w temp. 160 stopni. Ostudzone ciasto kroić na kwadraty. Wychodzi pyszne, oryginalne i błonnikowe ciasto:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) RÓŻYCZKI KARNAWAŁOWE 🌻 3 szkl.mąki 6 żółtek 1 białko 3 łyżki gęstej śmietany łyżka masła szczypta soli kieliszek spirytusu Skladniki dobrze zagnieść.Wałkujemy cieniutkociasto.Potrzebne są 3 różnej wielkości naczynia,np:szklanka,kieliszek do koniaku i keliszek do wódki,którymi wytniemy z ciasta krążki. Każdy krążek nacinamy na brzegu w kilku miejscach.Środki kółeczek smarujemy białkiem,zlepiamy je po 3,najmniejszy na wierzchu,dociskając palcem w miejscu sklejenia.Smażymy na głebokim oleju,odwracając ,żeby się dobrze zarumieniły. Posypujemy cukrem pudrem i dekorujemy marmoladką lub wisienką. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e17f37d299a09cba.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:)Agripa słyszałam o tych różach,ale jeszcze ich nie robiłam:) Ciasto toffi z polewą czekoladową: Upiec 2biszkopty. Masa:mleko w puszce skondensowane słodzone gotować 3godz.PO ostudzeniu zmiksować z 1kostką margaryny i dodać ryż preparowany wg uznania!Wymieszać. Polewa:1jajko utrzeć z 3łyżkami cukru,dodać 2łyżki kakao gorzkiego i roztopioną gorącą margarynę-1/2kostki.Utrzeć mikserem. Na 1biszkopt dać część masy i przykryć 2biszkoptem.na to dać resztę masy,a na nią ułożyć herbatniki namoczone w mleku.Wierzch posmarować polewą czekoladową i można ją przyozdobić np.posypką kolorową. Ciasto jest bardzo łatwe,zawsze wychodzi wysokie i jest pyszne!:) Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaglądam, zaglądam, ale na razie dojadam resztki po swiętach... Ciasto makowe okazało się lepsze po zamrożeniu niż świeżo upieczone:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×