Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zielona Bulinka

Co na trądzik hormonalny?

Polecane posty

Gość też chce się wyleczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a taki
Fendi Sendi...zmień lekarza..Bo skoro masz problem z hormonami to potrzebny jest lek który zbije Ci ten testosteron...a nie antykoncepty..Nie wszyscy lekarze znają się na rzeczy,,Niestety....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a444
Cześć dzieczyny!Mam taki problem brałam Diane35 ,ale b. żle się po niej czułam, miałam problemy z wątrobą jakiś czas nie miałam problemu z cerą aż nagle pojawił mi się trądzik na twarzy i mpaskudne zaczerwiwenienia na twarzy Mam zamiar iść do endokrynolga -gin. ,ale jak mi zapisze Diane to nie będe jej brać mam pytanie czy są zioła na trądzik hormonalny?proszę o rade pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszołapka
hm tez mam tardzik hormonalny robilam ostatnio badania i wyszedl za wysoki poziom hormonow meskich wybieram sie na wizyte do gin z moimi wynikami i zastanawiam sie jak mnie bedzie leczyl ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszołapka
a moze macie sowje wyniki badan? bo ja sie zastanawaim czy moj poziom hormonow jest bardzo wysoki a moze to woogle nie ma zadnego znaczenia czt raz przekracza norme czy 2 razy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krasa
ja mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endi
które hormony mam zbadac gdy mam tradzik? podpowiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszołapka
mi kazano zbadac :testosteron wolny,androstendion, fsh,lh,estradiol, progesteron, testosteron,dhea-s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endi
dzieki myszołapka dzieki napisz mi jeszcze prosze ile dałas za te badania? i byłas juz z tymi wynikami u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszołapka
za badania zaplacilam 175 zl ale chyba sie pomylono i nie policzono mi jednego hormonu wiec zaplacilam mniej :) do lekarza mam dopiero za tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endi
bardzo drogie te badania :( myslałam ze sa tansze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszołapka
nio niestety drogie ale nie żałuje że je zrobiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endi
myszołapka jak juz bedziesz po wizycie to daj znac jak było tez sie w koncu musze do niego wybrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endi
myszołapka co u Ciebie? byłas u endokrynologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endi
myszołapka napisz co u Ciebie :) co z hormonami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na ktory dzien..
Myszolapka a w jakie dni cyklu robilas te hormony? na ktory dzien cyklu lekarz Ci kazal zrobic badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość christmas eve
Kochane Kobietki! Ja jestem 7 m-c po odstawieniu Harmonetu i także borykam się z tym problemem od 4 m-cy! Mam straszny trądzik, byłam przez to w szpitalu, nie było dla mnie leku! Cała twarz i szyja (a zaczęło się jak to bywa przy hormonalnym od brody) W szpitalu zbadano mi tylko testosteron, który był podwyższony, ale mieszczący się w normie. Po 4 m-cach trądzik samoistnie schodzi! Pozostało mi tylko mnóstwo blizn, przebarwień i jeszcze jedno ognisko zapalne na policzku. Ja wiem na pewno że to po hormonach, bo po odstawieniu nie miałam okresu przez 70 dni i jakby zarosłam bardziej (nadmiar męskich hormonów LUB UWAGA - można mieć po prostu nadwrażliwość na swój własny hormon, który jest W NORMIE!) I zapewne ja coś takiego miałam.. Ale teraz wszystko się powoli samo reguluje. Ja się w hormony, ŻADNE bawić już nie będę - póki mam regularny okres to nie będę brać niczego na hormony płciowe, chyba że zaszwankowałaby tarczyca lub inne gruczoły, no to to już inna sprawa.. Tabletek na pewno już nie będę brała! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona bulinka
ja chyba mam wlasnie taka nadwrazliwosc, bo hormony mieszcza sie w normie (choc estrogen w dolnej a testosteron w gornej..) diane nie jest tabletka antykoncepcyjna, ale lekiem wlasnie antyandrogennym, ktory przy okazji dziala antykoncepcyjnie..podobnie dziala np androcur i tez wszystko wraca po odstawieniu no i jak dziewczyny? jakies wiesci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurrrelia
regularnie wychodzą mi pryszcze w 14-16 dniu cyklu: po jednym wielkim czerwonym pryszczu: na policzku, na brodzie - po 2-3 dniach schodzą, ale zostawiają czerwone plamy. znacie jakiegoś dobrego endo - gina w gdańsku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No coż
no jak to co??hormony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejk
ja mam pytanko, moze sie ktos orientuje. Mam straszne problemy z cera i przy okazji problemy hormonalne, dokładnie hiperprolaktynemie, czy ta choroba moze miec wpływ na moja cere??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D22
Chyba będę jedynym facetem na tym forum :| Ja miałem przez 7 lat mega tradzik z zaczerwienieniem na nosie , policzkach , brodzie doszedłem do wniosku , że to trądzik różowaty. Dwa razy brałem terapię Acnenorminową i po pół roku trądzik wracał. Mając serdecznie dosyć poszedłem do androloga Testosteron miałem niby w normie ale w najwyższej możliwej, Tak też Lekarz przypisał mi Androcur i narazie jest super o wiele lepiej niż jak bralem acnenormin bo nie dość że nie mam krust to jeszcze rumień zniknął. Może macie większe doświadczenie czy Androcur juz na stałe obniży mi Testosteron? Ktoś pytał o PROLAKTYNĘ , że też oprócz Testosteronu może wpływać na trądzik, Owszem wpływa z tym , że to Testosteron Wywołuje produkcję Prolaktyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość man
Czy męzczyzni tez lecza sie u endykronologa tutaj mam na mysli tradzik?czy to jest tylko dla kobiet?prosze o odpowiedz.z góry dziekuje.pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciastko do kawy
Ja jestem ze szczecina i wlasnie moja kosmetyczka zlecila mi zebym zrobila badania hormonalne i poszla do ginekologa endokrynologa. Mam pytanie,jak wygladaja te badania hormonalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikita12
Witam wszystkich cierpiących z powodu tradziku ;-) Mi kumpela poleciła taka kurację stosuję ją od może dwóch tygodni i bardzo mi pomaga. Ona stosowała ją 4 miesiące i pomogło nie ma żadnych sladów. A minaowicie zaraz jak pojawiają mi się jakieś wulkany smaruję maścią Differin (na receptę). Kupiłam krem z dax cosmetix 45+ mimo tego że mam 27 lat i tam gdzie są zmiany na skórze to smaruję co drugi dzień zeby skóra się nie przyzwyczaiła krem jest z aktywna soją czyli same naturalne składniki które są odpowiednikiem żeńskich hormonów estrogenu dlatego to pomaga. Bo takie pryszcze to właśnie wychodza jak w naszym kobiecym organiżmie jest za mało estrogenu. Moja kumpela jescze przez jeden misiac brała ziołowe leki z soi na menopauzę i to bardzo pomogło ja nie brałam bo właśnie zrobiłam sobie badania na poziom hormonów. Badanie polega na pobraniu krwi i tą krew badaja i są wyniki jaki mamy poziom żeńskich i męskich hormonów w organiżmie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatm :) Ja również męczyłam się z trądzikiem, pisze w czasie przeszłym, bo juz jest u mnie lepiej, dlatego chcialabym, żeby każdemu zeszło. Z trądzikiem meczyłam się 6 lat. Wszystko zaczeło się w okresie dojrzewania, stosowałam wszystkiego, chodziłam po dermatologach, ktorzy przepisywali mi maści, toniki, tabletki. Początkowo stosowałam wszystko, bo mialam nadzieje, ze cokolwiek mi pomoże - bez skutku. Dermatolog przepisywała mi najrozmaitsze maści, kremi (skinoren itp) nic nie działało ! Nie potrafiłam na siebie patrzec, uciekałam przed spojrzeniami innych ludzi, czułam sie jakbym tylko ja borykała sie z tym problemem, bo wokól mnie nikt na to nie cierpiał. Kazda informacje odnoscnie wyleczenia trądziku traktowałam powaznie. Wystarczyło, ze usłyszałam o jakims nowym leku i juz biegłam do sklepu. Moja mama wydawała wszystkie pieniadze na lekarstwa (jak wczesniej - bez skutku). Byłam załamana, wiedzialam, ze nigdy sie tego nie pozbede. piłam herbaty z bratka, jadłam tabletki, ostatnio słyszałam o ALOESIE - smarowalam sie jego lisciami, lecz strasznie szczypało, wypiłam 2 litrowe butelki soku z aloesu w ciagu 2 miesiecy - i nadal nic . Gdy skonczyłam 18 lat poszłam do ginekologa, zeby zapisala mi jakies tabletki hormonalne, przepisała mi SYNDI 35. Poczatkowo nic nie zauwazyłam (obecnie jestem w polowie 4 opakowania) i muszep owiedziec ze widze poprawe :)W miedzy czasie zjadłam 2 paczki VISAXINUM. Na mojej skorze nie pojawiają sie zadne zmiany, przyszcze zniknely, mam gładką buzie lecz jesczze lekkie blizny, ostatnio kupilam kolagen, ponoc jest dobry na blizny. I jak sie okazuje pomaga mi :) moja twarz wyglada zupełnie inaczej. Pisze o tym, bo wiem jak to jest meczyc sie z trądzikiem i chcialabym zeby kazdemu przeszło. Moze moj przypadek komu sie przyda w wyleczeniu :) Myśle, ludzie, ktorzy nie maja problemow z cerą ni sa w stanie tego zrozumiec, nie wiedza jak to jets sie kryc przed innymi np zasłaniajac twarz wlosami czy szalikiem. Uwazam , ze jest to jedna z gorszych rzeczy, bo odbija sie na naszym zyciu i samopoczuciu. Chcialabym zebysmy sobie wszyscy z tym poradzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsfrqferqfwefdc
swietnie :/ czyli zostaje branie tabletek anty do konca zycia? skoro sindy pomogla osobie piszacej powyzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No na to wygląda, że trzeba będzie to brać aż do menopauzy. Nie ma się co łudzić, że to się da wyleczyć czymś innym. Ja np. miałam już nie jedną kurację roaccutanem, izotekiem i innym badziewiem i pryszcze zawsze wracały. W końcu poszłam do endokrynologa i wykrył u mnie "leniwe jajniki" czyli takie które są ok, ale nie chcą pracować bez wspomagania pigułami :/ Obecnie biorę Cyprodiol i większość pryszczy zniknęła już po niecałym tygodniu stosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziejek
Ja to już nie mam siły :( Powiem wam, że gdybym wiedziała iż odstawienie tabletek sprawi że moja cera zamieni się w jeden wielki koszmar to bym tego na pewno nie zrobiła. Myślałam, ze coś sie unormuje, czekałam by w końcu po 3 miesiącach wrócić do tabletek. Biore miesiąc i póki co jest gorzej... Teraz chce się zapisać do dermatologa, ale i tak czuje się zrezygnowana. Mam takie wielkie, bolące pryszcze na całej twarzy, koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×