Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zielona Bulinka

Co na trądzik hormonalny?

Polecane posty

Gość gdh
przetestujcie czerwony surowy burak jedząc go na czczo rano ja jem go od miesiąca i efekty w oczyszczaniu skóry z trądzika i wągrów są zdumiewające nie mam już tłustej cery tylko suchą.Trzeba też ograniczyć w jedzeniu kwaśne rzeczy.Poczytajcie o czerwonym buraku wytwarza w organizmie jakies srodowisko zasadowe w którym giną wszystkie wirusy,grzyby i bakterie odpowiedzjalne za powstawania trądziku oczyszcza krew w której krążą różne zarazki poza tym ogranicza procesy gnilne w jelitach ponieważ tam rozpoczyna sie proces zanieczyszczania organizmu.Przypadkowo przeczytałam o czerwonym buraku nie chciałam brac żadnych leków ani stosować masci jeżeli zauważycie poprawe rozsyłajcie tę informacje wszędzie i na innych forach.Uważajcie na leki można sobie rozwalic wątrobe i inne narządy lekarz wam tego nie powie bedzie zachwalał tabletki ja mam już lekarzy dosc spróbujcie bo warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pryszczelinka
Też miałam wielki problem z ropnymi, bolącymi pryszczami i to nie tylko na twarzy, ale i na plecach oraz pośladkach :( Kurcze nic nie pomagało. Wizyty u dermatolog kończyły się na wypisywaniu coraz to innych recept, na które wywalałam kasę... i leki te nic nie pomagały. Dopiero poszłam do endokrynologa sprawdzić czy z moimi hormonami też jest coś nie tak. Po zleceniu badań została mi wypisana recepta na Cyprodiol (3 opakowania), w trakcie ich zażywania pryszcze ustępowały i nie wyskakiwały juz nowe. Aktualnie biorę 5 opakowanie tych tabletek, mam ładną, rumianą cerę. Nie wiem do kiedy będzie trwać terapia, ale boje się odstawić tabletki.... boje się, że pryszcze powrócą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbbbbm
Czasem od stosowania tabletek „anty zmiany trądzikowe ustępują czasem trochę zmniejszają swe nasilenie. Ale nie zawsze. Wszystko zależy od organizmu i od tego w jaki sposób on zareaguje na konkretne tabletki. Co więcej trzeba również pamiętać, że likwidacja trądziku przy użyciu środków antykoncepcyjnych i to bez jakiejkolwiek kontroli dermatologicznej może tylko na samym początku przynieść zadowalające efekty. Ale już po zaprzestaniu kuracji - bardzo często dochodzi do nasilonych nawrotów choroby. I o tym trzeba pamiętać! A informacje na temat tego w jaki sposób radzić sobie ze zmianami trądzikowymi znajduje się się na http://tradzikmlodzienczy.info.pl/2011/10/11/kiedy-tradzik-wymaga-wizyty-u-endokrynologa/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyprodiol
W życiu nie poddałabym się terapii hormonalnej bez ścisłej kontroli lekarza, może to być dermatolog lub endokrynolog. Ja swój trądzik leczyłam cyprodiolem, rzeczywiście po pierwszej półrocznej terapii trądzik zaczął wracać. Jednak lekarz powtórzył terapię i po tym drugim razie w końcu mam spokój. Może nie mam skóry idealnej, ale trądzik zredukowany jest o dobre 70%, co dla mnie jest ogromną radością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanieB
Czy któas sorosowała SPIRONOL na tradzik, leczyłam sie Diane 7 lat ale pojawiła sie depresja i napady złosci, po odstawieniu masakra na twarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
problemy tradzikowe zaczelam miec ok. rok temu. napierw leczylam sie domowymi sposobami - tzn. masc cynkowa, drozdze, herbaty z bratka itd. nie dawal sie do konca usunac ale byl przez jakies 3 mieisace znosny az ni z tego ni z owego zaczelam miec ostre stany zapalne na policzkach i ich juz nie dalo sie w ten sposob pokonac. poszlam do gin-endo po miesiacu noszenia na twarzy tego paskudztwa i o dziwo moje wyniki hormonalne miescily sie w normie (prolaktyna 19ng/ml gdzie min to ok5 a max 26; testosteron 68 w okresie rozrodczym - min moze byc wtedy od 9 do max 109; FSH i LH tez byly ok ale dostalam antykoncepcyjny lek Jannine - lagodnie niwelowal ewentualne wahania i tradzik chwilowo przestal tak bardzo meczyc. Niestety po 2 miesiacach stosowania pojawily mi sie miesniaki ktore usunieto w czerwcu i musialam odstawic lek. Jak sobie wyobrazacie teraz na twarzy mam istny sajgon (zdwojona sila tradzikowa). Bylam dzisiaj u swietnej dermatolog, ktora wytlumaczyla mi ze na to w zasadzie nic nie pomoze i calkowicie moj problem sie rozwiaze dopiero pewnie po pierwszej ciazy (mam 23 lata). Hormonow juz nie moge brac ze wzgledow ginekologicznych wiec dotalam Tetralysal - antybiotyk przeciwtradzikowy , Zineryt do przemywania twarzy, oslonke na zoladek i masc robiona w aptece. Licze na poprawe, bo mam juz dosc, ale jak czytam ze niektorzy mecza sie 6 lat to na prawde bardzo wspolczuje. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rutina
cześć również mam problemy z trądzikiem i wypadanie włosów ..( wysoki testosteron ) czy zna ktoś dobrego endokrynologa w Częstochowę ??? Bardzo proszę o pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rutina
Mam takie jeszcze pytanko jakie badania hormonalne trzeba zrobić jak się am problemy ze skórą, wypadanie włosów ??? oprócz testosteronu który mam wysoki ... Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rutina
dziękuje za odp. ;) Ja mam Trądzik na twarzy , dekoldzie, pośladki, ramiona i , już od 3, 5 roku , do tego doszło wypadanie włosów brałam duo tabletek , maści na trądzik bez rezultatu trądzik wraca dermatolog kazał iść zbadać hormony ale ginekolog tylko zlecił testosteron ... biorę Diane już 2 opakowanie przepisał mi ( 4 opakowania ) i powiedział ze koniec kuracji skóra lepiej dużo ,włosy też i mam zbadać testosteron w trakcie brania tab czy to normalne ? powinnam chyba odczekać z 4 tyg ? boje się ze jak odstawie to problemy wrócą powinnam iśc do endokrynologa ?? bo mam wrażenie ze ginekolodzy to się nie znają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rutina
DO : Opiopi miałaś podobne problemy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też mam ten problem.. Tyle, że jestem po wypadku samochodowym(15.10.2009).. Wróciłam po roku do szkoły na indywidualne, po roku zapominałam i musiałam się przenieść do szkoły specjalnej. Pojechałam do neurologa.. Ostatnio podał mi Anafranil, to po tym taki trądzik.. Zamiast leczyć to zaszkodził :| Chcę iść do endokrynologa ale zapisy były w czerwcu a kolejne będą w styczniu.. A nie chcę iść prywatnie bo wizyta + badania diagnostyczne = foruna.. Jestem z okolic Warszawy.. Czy ktoś jest w stanie mi coś doradzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_ona
Ja mam ten sam problem co w temacie. Leczyłam się długi czas u lekarza dermatologa i nic nie pomagało na dłużej. Problem zawsze wracał. Gdy skończyłam 18 lat poszłam do ginekologa po tabletki. Przy braniu ich problem trądziku zupełnie znika. Po odstawieniu przez jakieś pół roku jest spokój potem problem niestety powraca. Kilkakrotnie próbowałam odstawić i niestety za każdym razem wracam do ginekologa po tabletki. Ostatnio zaraz po odstawieniu zaczęłam chodzić do kosmetyczki i było znośnie. Ale to kosztuje. Każdy jeden zabieg to koszt od 100 do 140 zł. zabiegi trzeba powtarzać co najmniej raz na dwa tygodnie. Do tego dochodzą dermokosmetyki które zaleciła kosmetyczka koszt od 60 zł w górę za jeden kosmetyk. Mam około 4 różnych. Żel, krem, maseczka, płyn miceralny itd. Efekt taki że minęło pół roku i trądzik wrócił a pieniędzy nikt mi nie zwróci. Usłyszałam tylko od kosmetyczki że proponuje mi wizytę u ginekologa bo ona już więcej mi nie pomoże. Tak więc dla tych którzy się łudzą, że dermatolog czy kosmetyczka pomogą odradzam tracić pieniądze. Zostaje tylko branie tabletek do końca życia albo pogodzenie się z faktem że nigdy nie będę miała gładkiej cery. No chyba że nauka nas zaskoczy czymś nowym i skutecznym w walce z tym paskudztwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cóż można powiedzieć, nie tylko dermatolog jest wazny w tym zakresie, ale dobrze mówicie - przede wszystkim dobry endokrynolog, który wykona badanie. sama zmagam się z problemem i wiem, że trzeba wypróbowac masę rzeczy i leków. Każdy jest inny i inaczej reaguje w różnym okresie. Teraz jeżdżę troche dalej, bo do krakowa, ale dlatego,że znalazłam endokrynologa, który mi pomaga faktycznie http://www.gemini-med.pl/endokrynologia.html i kilka zabiegów na rewitalizację skóry można przy okazji u nich zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idz do lekarza i zrob badania na hormony. branie tabletek anty w nieskonczonosc jest bez sensu. z wynikami poszlabym do dermatologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lara
hej, ja męczę się z trądzikiem jakieś 33 lata , owszem po urodzeniu dziecka było lepiej ale na kilka lat jedynie , problem powrócił więc brałam tabletki anty, bo za jednym zamachem antykoncepcja 100% i piękna cera, ale wiele z tym problemów po latach brania diany miesiącami , gin mi zabronił bo d-dimery mi skoczyły co bardzo niebezpieczne , kilka przypadków śmiertelnych na świecie , nie wolno palić papierosów to ważne , faktem jest że po odstawieniu diany po kilku miesiącach koszmar guzy ropne na szyii i całe plecy zajęte czegoś podobnego nie miałam nigdy jako nastolatka myślę ze ta diana to jednak straszne paskudztwo i mam inne skutki uboczne , są lepsze hormony radzę wam zmienić, podobno wycofuje się z produkcji juz to paskudztwo, ostatecznie rzuciłam hormony, bo to jednak nic dobrego po latach brania mam wiele problemów zdrowotnych i myślę że te pigułki miały na to wpływ nie biorę dwa tygodnie i już widzę pogorszenie, obecnie rano sok z cytryny wieczorem sok z buraka z czosnkiem i za miesiąc chyba polecę sprawdzić poziom hormonów , które robiłam kilka kat temu i były w normie...dwa tygodnie temu dermatolog powiedział mi, że tak naprawdę nic się nie da zrobić taka cera i do starości będę się męczyć jedynie pocieszenie to brak zmarszczek , koleżanki w moim wieku wyglądają 10lat starzej, na blizny polecam dermapen tylko musi być skóra zaleczona lub kwasy ale nie wolno tego robić wiosna i latem tylko jesień i zima gdy dłuższy czas nie będzie słońca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam trądzik hormonalny i już spore blizny na buzi, zmiany jak i blizny genialnie mi ukrywa kremowy korektor "Idealna cera" w kompakcie z avonu, jest on mały, ale bardzo wydajny. Mogę napisać czego nie polecam na naszą cerę - mikrodermabrazji diamentowej, poszłam do dobrego salonu kosmetycznego, zapłaciłam niemałe pieniądze a kosmetyczka rozniosła mi tylko przez ten zabieg syf na całą twarz, nie wychodziłam z domu przez 4 dni. Teraz idę do dobrego dermatologa i kosmetologa zarazem, mam nadzieję, że ona mi pomoże. A na dzień dzisiejszy łykam visaxinum i podczas okresu zazwyczaj stosuję właśnie maść cynkową ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi pomogla I polecam kazdemu terapia solankowa..sol leczy wszelkie dermatozy jak tradzik cellulit grzybice ...poprawia tez nastroj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bemine87
pytanie numer 1: jaki trądzik hormonalny - od hormonow płciowych jeśli tak to pytanie numer 2 : estrogenny, androgenny? Jak się objawia, różowato czy może typowo ale w różnych miejscach jak np czoło czy plecy? Warto to wiedzieć bo od dobrej diagnozy przyczyn takiego trądziku zależy skuteczne leczenie. Rzuć okiem choćby tu http://bloganny.pl/artykuly/tradzik-hormonalny/ będziesz wtedy już miała jakies pojęcie, co jest co :) Potem koniecznie dematolog, możliwe że ginekolog też bo homonami leczy się taki trądzik skutecznie. I nie polecam na własną rękę kosmetyków bo przy hormonalnym niestety mało co działa tak jak na zwykły trądzik młodzieńczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem na walkę z trądzikiem składa się wiele rzeczy: po pierwsze dobry preparat dobrany przez dermatologa: ja stosuje np Davercin (jest na receptę) + dobra dieta + codzienna pielęgnacja twarzy :) Tutaj akurat mogę polecić serum z witaminą C, bo według mnie działa cuda https://idealna.pl/kosmetyki/pielegnacja-twarzy/koncentraty-serum-preparaty-punktowe/perfecta-fenomen-c-booster-wyrownanie-kolorytu-nawilzenie-i-odzywienie-na-dzien-i-na-noc/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja niedawno zaczęłam używać żel mediqskin. Zawiera klindamycynę i kwas retinowy i naprawdę dobrze radzi sobie z trądzikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skusiłam się na ten żel, podpytałam dermatologa o zdanie i stwierdził, że mogę spróbować. Od dwóch tygodni jest regularnie stosowany i przynosi efekty. Pryszcze stopniowo znikają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lileczka36
Może to nie być trądzik hormonalny, tylko różowaty! Na stronie Centrum Walki z Nużeńcem są napisane objawy trądziku różowatego. Jeśli się w nie wczytamy możemy zauważyć jak łatwo przeoczyć tą chorobą, gdyż albo dobrze się maskuje, albo objawy są dla nas tak typowe, że nie zauważamy, że je mamy. W związku z tym każdy kto ma któreś z tych objawów polecam wykonać test na obecność nużeńca. Dzięki niemu wszystko będzie jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno badania trzeba zrobić. Ja nie znam się na rodzajach trądziku. Na swoje wypryski mam glinkę i sewolium. I tyle i to mi pomaga, tabletek na pewno nie będę brała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!! WYPEIRDALAJ kuvrvvo zafaydana ze spamem góownoliium!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×